PDA

View Full Version : ГЛАСУВАНЕ НА БЪЛГАРИ В ЧУЖБИНА ?



teenkopele
03-09-2006, 16:13
Какво мислите за българите, които живеят в чужбина и гласуват от там, когато има избори в България? :o
Въобще правилно ли е? :o

Master_88
03-09-2006, 17:30
Щом живеят там..

03-09-2006, 19:30
Въпроса ти е малко неумстен...те не са по-малко българи от другите....щом имат паспорт значи не са се отказали от него което значи че са българи, българи в чужбина имам по всякакви причини, някой работят, някой ся временно други за постоянно но повечето са много добре уведомени какво статва в България, който го интересува е много лесно да прочете тук там да разбере как вървят нещата, който не го интересува едва ли ще тръгне да чете и да гласува....и ние сме хора баси. Дано не ти се налага да го разбираш от другата страна на нещата....

MiRaCuLiXbb
05-28-2006, 18:27
Защо ДПС има толкоз много гласове... :smt013
Щом не живееш на територията на България поне 9 месеца в годината не би трябвало да имаш право да гласуваш.

ht_7j
05-30-2006, 21:59
Uverqvam te, che bulgarite, koito napuskat Bulgaria i nqmat namerenie da se vryshtat, ne se i zamislqt za politika, kamo li da otidat da glasuvat. Tezi, koito iskat i shte se vyrnat, glasuvat. Tova e pravilno. Te ne sa se otrekli ot grajdanstvoto i dyrjavat si. Te shte se vyrnat i chrez glasuvane, te pomagat tova da stane po-skoro, zashtoto davat glasa si za tozi, za koito vqrvat, che shte "pomogne" na dyrjavata, sledovatelno polojenieto shte se "podobri" i te shte se vyrnat.

Momchence
06-04-2006, 18:43
Но напълно реално погледнато, какво ги боли българите в чужбина за състоянието на място,където така или иначе не са?И ще имат ли облага от гласуването за власт в това място?О глупако Ханс, защо те наказа така всевишния!! Животът е жесток спрямо някой [-o<
Кой повече заслужава прво на глас: Интелигентен човек излязъл да се труди в чужбина по простата причина че в родината си за същия труд би получил пъти по-малко възнаграждение. Човек който разбира малко или много от политика, интересува се, чете, следи развитието на нещата. Или тракториста от село Чирково дето си няма и кириза кфо става в страната и в малкото пъти когато си дигне пияния задник да отиде да гласува пуска червената бюлетина защото сладко си спомня времената когато "саламът беше евтин" саламът никога няма да е пак евтин!!!
Вместо да се питате такива тъпи неща запитайте се за някой истински проблеми "защо са избрали да са там тези хора а не са си вкъщи" и "защо страната ни е в такова тъпо състояние" Не стига че тея хора там са решили да си запазат българското гражданство а вие тук им точите нож зад гърба. Тези хора имат близки в България, може би много от тях се надяват че като гласуват ще дорпинесат за подобряването на положението и ще могат да се върнат един ден без да се лишават от нещо. А знаете ли колко много пари се наливат от българите зад граница под формата на "малки" помощни суми за роднини...мама, татко пенсионери с малката пенскиика, помагат хората.
p4elata_brumze не ми харесва мисленето ти...разбирам че си патриот/ка но определено не търсиш проблема там където трябва...точно българите в чужбина не са абсолютно никакъв проблем...типично комунистическо мислене...отклоняваш вниманието от истинските проблеми....кат има дупки по пътищата спираме да строиме пътища и няма да има дупки...решено. Определно се изхърляш много и не правиш впечатление на интелигентен съвременен човек.
И межу другото май не правиш разлика между история и насточщем... България е БИЛА на 3 морета в историята си...имала е период на възход....в момента сме си на едно море и историята никога не се връща. Това е положението...всяка страна си има хубави моменти в историята които едва ли някога ще се върнат...къф ти е порблема..едното море не ти ли стига? Аз мисля че така сме си достатъчно добре. Някой хора нямат пари и на едно море да отидат ти за 3 си се засилил. Може кат си опрайм едното море да си купим второ \:D/

techCandy
06-04-2006, 21:35
Какво мислите за българите, които живеят в чужбина и гласуват от
там, когато има избори в България? - Ами аз гласувах така, за правителство. Трябва ли, наистина да мисля нещо по въпроса, разбира се че ще гласуват. Момченце вече обясни как стоя тещата.
Въобще правилно ли е? - Аз ще те попитам, кое е грешното? Кое те притеснява в цялата ситуация.

Защо ДПС има толкоз много гласове... :smt013
Щом не живееш на територията на България поне 9 месеца в годината не би трябвало да имаш право да гласуваш.
Първо- Стига с тоя шовинизъм вече, и на мен не ми харесва особено,
че ни управляват представители на малцинство, но в крайна сметка, не е важно кой ни управлява, важно е какви резултати постига, не мислиш ли? Защото българите е крайно време вече, да се научат не само да критикуват, ами да гледат и собствената си паница. Първо нея, пък след това нека критикуваме, иначе ще има да агонизираме още дълго.
Второ- Откъде го измисли ова за 9те месеца, след като аз имам български паспорт, считам се за българка, чувствам се като такава, но живея някъде извън пределите на милата ни р0дина, нямам право да гласувам, нямам право да се опитам да променя бъдещето на собствената ми страна, след като имам желанието за това, така ли? Защо?

Uverqvam te, che bulgarite, koito napuskat Bulgaria i nqmat namerenie da se vryshtat, ne se i zamislqt za politika, kamo li da otidat da glasuvat. Tezi, koito iskat i shte se vyrnat, glasuvat.
Tова не ми стана ясно откъде го измисли? Статистика ли си видиш
относно, кой по какви причини е заминал, кой се интересува от бъдещето и политическия живот на България?


....кат има дупки по пътищата спираме да строиме пътища и няма да има дупки...решено.
Ахахаха, кажи им го! :lol:

RoyTheReaper
06-05-2006, 10:21
разбира се, че имат право да гласуват. дори бих казал че са длъжни да го правят, защото всеки един който притежава български паспорт е отговорен за случващото се в държавата, независимо къде се намира.

06-05-2006, 15:06
Uverqvam te, che bulgarite, koito napuskat Bulgaria i nqmat namerenie da se vryshtat, ne se i zamislqt za politika, kamo li da otidat da glasuvat. Tezi, koito iskat i shte se vyrnat, glasuvat.
Tова не ми стана ясно откъде го измисли? Статистика ли си видиш
относно, кой по какви причини е заминал, кой се интересува от бъдещето и политическия живот на България?


Ne si izmislqm nishto. Ne si vodq statistika, prosto nabliudavam. Poznavam mnogo bylgari v chujbina, a syshto taka uchastvah v organizatziqta v sybiraneto na glasove minalite izbori v chujbina i imah vyzmojnost da si napravq zakliucheniq. Estestveno, che az ne govorq za vsichki 100%...Logichno e da ima izkliucheniq. Ako ti si, pozdravleniq.

MiRaCuLiXbb
06-05-2006, 16:53
Защо ДПС има толкоз много гласове... :smt013
Щом не живееш на територията на България поне 9 месеца в годината не би трябвало да имаш право да гласуваш.
Първо- Стига с тоя шовинизъм вече, и на мен не ми харесва особено,
че ни управляват представители на малцинство, но в крайна сметка, не е важно кой ни управлява, важно е какви резултати постига, не мислиш ли? Защото българите е крайно време вече, да се научат не само да критикуват, ами да гледат и собствената си паница. Първо нея, пък след това нека критикуваме, иначе ще има да агонизираме още дълго.
Второ- Откъде го измисли ова за 9те месеца, след като аз имам български паспорт, считам се за българка, чувствам се като такава, но живея някъде извън пределите на милата ни р0дина, нямам право да гласувам, нямам право да се опитам да променя бъдещето на собствената ми страна, след като имам желанието за това, така ли? Защо?

Първо - "Не е важно кой ни управлява, важно е какви резултати постига, не мислиш ли?"
НЕ, не мисля!!!
Второ - "Защото българите е крайно време вече, да се научат не само да критикуват, ами да гледат и собствената си паница. Първо нея, пък след това нека критикуваме, иначе ще има да агонизираме още дълго."
Точко защото си гледаме паницата само и не надигаме глава сме на това дередже!
Трето - "Аз имам български паспорт, считам се за българка, чувствам се като такава, но живея някъде извън пределите на милата ни р0дина, нямам право да гласувам, нямам право да се опитам да променя бъдещето на собствената ми страна, след като имам желанието за това, така ли?"
След като не си наясно с обстановката всеки опит да промениш бъдещето на собствената си страна ще бъде към по-лошо! Откъде ще разбереш за какви хора гласуваш? От платените вестници?

Momchence
06-05-2006, 19:31
Първо - "Не е важно кой ни управлява, важно е какви резултати постига, не мислиш ли?"
НЕ, не мисля!!!
Второ - "Защото българите е крайно време вече, да се научат не само да критикуват, ами да гледат и собствената си паница. Първо нея, пък след това нека критикуваме, иначе ще има да агонизираме още дълго."
Точко защото си гледаме паницата само и не надигаме глава сме на това дередже!
Трето - "Аз имам български паспорт, считам се за българка, чувствам се като такава, но живея някъде извън пределите на милата ни р0дина, нямам право да гласувам, нямам право да се опитам да променя бъдещето на собствената ми страна, след като имам желанието за това, така ли?"
След като не си наясно с обстановката всеки опит да промениш бъдещето на собствената си страна ще бъде към по-лошо! Откъде ще разбереш за какви хора гласуваш? От платените вестници?Да виждаме че не мислиш, и след като и ти го осъзнаваш не се пробвай да го правиш.
Именно защото всеки плюе по другите и не гледа себе си е така. Плюе по политиците че крадът но ако може да крадне веднага ще го направи...някой ще каже от беднотия, ми не тфа си е манталитет...политиците са богани..но това не ги спира да продължават да крадът..национален спорт...кажи ми колко хора гледат себе си, траят си и се опитват да направят нещо в тая страна...никой...вски се сабира с някой и почва веното плюене и критика по политиците...ми нали и те са българи(ако не са с български манталитет)...те пък се сабират и плюят по простосмъртните...симпъл!!
Както вече споменах в България има сумати народ неуведомен от политическото положение...за тези хора се опира до тфа да се напият и да пуснат червената бюлетина в малкото пъти когато си дигнат пияния мързелив български задник да ходят да гласуват. Ако искаш да се информираш има безброй начини...независимо къде се намираш...все пак сме във века на световните комуникации...
Ти си тъп братле....прайш се неуспешно на умен патриот но найстина не виждаш реалните проблеми....аз съм до тук! Срам ме е от вас!!

techCandy
06-05-2006, 19:35
НЕ, не мисля!!!
Второ - "Защото българите е крайно време вече, да се научат не само да критикуват, ами да гледат и собствената си паница. Първо нея, пък след това нека критикуваме, иначе ще има да агонизираме още дълго."
Точко защото си гледаме паницата само и не надигаме глава сме на това дередже!
Трето - "Аз имам български паспорт, считам се за българка, чувствам се като такава, но живея някъде извън пределите на милата ни р0дина, нямам право да гласувам, нямам право да се опитам да променя бъдещето на собствената ми страна, след като имам желанието за това, така ли?"
След като не си наясно с обстановката всеки опит да промениш бъдещето на собствената си страна ще бъде към по-лошо! Откъде ще разбереш за какви хора гласуваш? От платените вестници?
Добре че се обоснова толкова добре! Да, и аз съм на мнение, че
трябва да вдигаме глави, само че първо гледайки себе си, и не ти говоря за егоизъм, нека се изясним. Говоря ти (теоритично погледнато), че ти не можеш да ходиш в магазина да си пазаруваш, като същевременно си набутваш някаква луканка в джоба, която нямаш намерение да платиш, нали? Не можеш да лъжеш тези около теб за щяло и нещяло, и т.н. (давам ти елементарни примери, просто, не се хващай за тях) и същевременно да обяснваш, колко е скапано управлението, оня крадял, другия лъжел. третия лъжел и крадял, нали?
А ти откъде си сигурен аз с кое съм наясно и с кое не, въобще. Още повече, че с тебе сме на много различни мнения, откъде знаеш, че твойто мислене е правилното, а аз съм някаква си заблудена там, която само си говори? Хората са измислили интернет, има много начини...не ми говори глупости...

Ne si izmislqm nishto. Ne si vodq statistika, prosto nabliudavam. Poznavam mnogo bylgari v chujbina, a syshto taka uchastvah v organizatziqta v sybiraneto na glasove minalite izbori v chujbina i imah vyzmojnost da si napravq zakliucheniq. Estestveno, che az ne govorq za vsichki 100%...Logichno e da ima izkliucheniq. Ako ti si, pozdravleniq.
По принцип, и аз не мога да кажа, че не познавам българи в чужбина,
и аз до някаква степен имам наблюдения, за това дали гласуват, дали се инетересуват...Но признавам си, може и аз да съм сбъркала. Допускам, че може и моите впечатления да са грешни.

MiRaCuLiXbb
06-05-2006, 19:48
Хаха, добре бе. Пишеш простотии и нищо съществено не казваш, усещаш ли.
"Плюе по политиците че крадът но ако може да крадне веднага ще го направи...някой ще каже от беднотия, ми не тфа си е манталитет..."
Това е твоя манталитет, но не и моя! Аз няма да крадна.
"политиците са богани..но това не ги спира да продължават да крадът..национален спорт..."
Политиците не винаги са били богати. А и точно те няма как да крадат директно, на тях им плащат. А веднъж платят ли ти нямаш избор да не взимаш още и още...Защото ако веднъж откажеш лошо ти се пише.
"кажи ми колко хора гледат себе си, траят си и се опитват да направят нещо в тая страна...никой..."
Всички! Всеки се опитва да прави нещо, но като те спъват веднага какво можеш да направиш? Всичко в тая държава се прави с пари! Е, аз не мога да се оплача. От богато семейство съм. Отваряме магазин например, плащаме сумати рушвети. Иначе ще те точат месеци и години наред. Обикновен човек не може да си плати и го духа. Както ще правиш? Ще учиш и ще бягаш навън. Това е единственият избор.
"Ако искаш да се информираш има безброй начини...независимо къде се намираш...все пак сме във века на световните комуникации... "
Боже мили, и това доживях. Ти оттам ли се осведомяваш? Май да, то затова си и толкова осведомен гледам. На мен са ми известни мръсните сделки на политиците и "бизнесмени". Може би не всички, но картинката ми е доста ясна. Е затва ги плюя, защото са крадци, защото са нахални, защото са над закона.
Аз и патриот? Хаха, май не четеш въобще какво пиша. Аз мразя тая държава заради ред причини. Затова и бъдещето ми не е свързано с нея.

Slipped Away
07-03-2006, 11:44
И моите планове са,като си взема специалноста да изчезвам от Бг,защото за мен това е страна без бъдеще!Аз не одобрявам те да гласуват на нашите избори,но от тяхна гледна точно това е редно,щом са го узакониили!Представете си колко техни близки и приятели живеят тук,но те не живеят,те мизеруват и според тях е добре да гласуват и да направят всичко възможно Бг да си стъпи и да опраи!Ама с тия власти тва май никога няма да стане!

teenkopele
07-03-2006, 11:45
И моите планове са,като си взема специалноста да изчезвам от Бг,защото за мен това е страна без бъдеще!Аз не одобрявам те да гласуват на нашите избори,но от тяхна гледна точно това е редно,щом са го узакониили!Представете си колко техни близки и приятели живеят тук,но те не живеят,те мизеруват и според тях е добре да гласуват и да направят всичко възможно Бг да си стъпи и да опраи!Ама с тия власти тва май никога няма да стане!

Никога не казвай никога. :wink:

galka_ca
07-10-2006, 09:06
Какво мислите за българите, които живеят в чужбина и гласуват от там, когато има избори в България? :o
Въобще правилно ли е? :o [-X ne e 4esno da ni pliuesh bez da znaesh zashto sme tragnali i zashto se bahtame zada opravim balgaria ot dale4e =; :smt017

mariela_es
03-29-2008, 22:31
Българите в чужбина гласуват за едно по-добро бъдеще за България,за да могат да се върнат,така че...