PDA

View Full Version : помо6т!!!



midian
03-10-2006, 14:13
здр знам 4е темата не тряа да е тука ама ся мнооооооооо барзам искам да ми помогнете по химия ми тряа информация за ФРЕОНИТЕ!моля ви помогнете миии,тряа ми спе6но барзо [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

SeXyTo_f
03-10-2006, 14:14
здр знам 4е темата не тряа да е тука ама ся мнооооооооо барзам искам да ми помогнете по химия ми тряа информация за ФРЕОНИТЕ!моля ви помогнете миии,тряа ми спе6но барзо [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
ima tursa4ka......v google? wikipediata........i t.n.

SeXyTo_f
03-10-2006, 14:16
abe ti nameri to4no v seksa da q sloji6 :D
eto tuka tursi...
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81% D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0

sherry
03-10-2006, 23:21
Сексито Ф ти е дала сайт,от където можеш да си потърсиш за фреон информация,ето това открих,дано е достатъ4но,знам,че е малко като обем,но само това пишеше

Фреон

Фреоните са халогенопроизводните на алканите, които съдържат в молекулите си едновременно флуорни и хлорни атоми:
CFCl3 (фреон 11);
CF2Cl2 (фреон 12);

Тези газове са с ниска температура на кипене и се използват в хладилната техника, като разтворители в аерозолните опаковки на дезодоранти и препарати. Днес те се заменят от други вещества. Причина за това е, че в долните слоеве на атмосферата те са инертни, но в стратосферата участват във фотохимични реакции (Виж фигурата). Хлорните атоми играят ролята на катализатор в разпадането на озона до кислород. Един хлорен атом при престой в стратосферата в продължение на две години може да унищожи 100 000 молекули озон. Предполага се, че фреоните са причина за намаляването на концентрацията на озона. През есента на 1985 г. чрез спътникови наблюдения се открива липсата на озон в района на Южния полюс. В отделни северни райони също е установено временно намаляване на концентрацията на озон.