PDA

View Full Version : izprishtvane



03-11-2006, 16:41
kogato otdolu se brysna vinagi se izprishtvam iili stavam bqla ot sapuna i kogato izsyhna se lichi,makar usiliqta ot izmivaneto..nai-chesto s izprishtvam na triygalnika si..i ujasno mn me syrbi..kakvo da pravq,daite nqkoq marka sapuni ot koito ne se poluchava taka ili pqna ili nz..noe ujasno ,da se syrbish kato krastava :roll:

shizzle
03-11-2006, 17:43
Поначало е нормално да те сърби, особено първите пъти. Независимо дали е долу или, при момчетата, и брадата.

Ако е чак толкова силно дразненето, пробвай някой сапун за чувствителна кожа, а най-добре специална паня. Мисля, че има, редом с женските самобръсначки, и женска пяна за бръснене.

Друг изход е да ползваш депилиращ крем, кола маска и подобни.

Майка ти
03-11-2006, 18:21
И друг вариант - да спрете да се бърснете, поне за момента! Никога ли не ви е минавало през ума, че ако нямаше някаква логична причина да съществуват тези косми, природата нямаше да ги остави?!? :idea:

shizzle
03-11-2006, 18:30
Майка ти: Да, имало е причина. И след това човек е измислил дрехите :D Не случайно вече подсъзнателно свързваме косматите хора с прадедите ни отпреди 100тина хиляди години. Човек е измислил цивилизацията и е overwrite-нал правата на природата със свои. Едновременното дрехи + косми води до спарване, миризми и преотопляване и еволюцията бавно, но сигурно премахва естествения ни кожух.

Майка ти
03-11-2006, 19:12
Именно! Еволюцията го премахва, а не ние! :wink: :lol:
Разберете ме правилно - не съм против обезкосмяването. Но съм против прекалената маниащина по този въпрос. В края на краищата всичко е въпрос на хигиена. Аз лично предпочитам добре измити косми, пред немито бръснато! :mrgreen:

shizzle
03-12-2006, 02:41
Винаги е по-добре богат и здрав, отколкото беден и болен.

А относно еволюцията - не си прав. Тя е изключителен бавен процес, а ние се изменяме по-бързо от всичко, което тази Земя е виждала. За един милион години ние сме се превърнали от маймуни в най-ефективния хищник и абсолютен връх на хранителната верига. Изменяме средата около себе си с темпове, които не могат да се сравняват с нормалното. Затова космите не са "там, защото трябва да бъдат", а защото още не са успели да се изнесат.

Честно да си кажа, първия път се обръснах от любопитство, но сега просто не мога да понасям да обрастна отдолу. Мирише ми, спарва ме, дори и да се къпя всеки ден. Въобще не ми е хигиенично.

Майка ти
03-12-2006, 06:20
Ама и ти не си прав! Много по-близо сме до маймуните, колкото си мислиш! Ако не ми вярваш, вгледай се в който и да е форум, а най-вече в този! :mrgreen: