PDA

View Full Version : za6to si4ki priqteli sa istinski samo dokato imat polza



zuzi_ledy
03-11-2006, 16:47
V tozi jivot ot sqkade vsi4ki hora me obejdavat v edno 4e istibski priqteli nqma ili pone dokato ne stane6 na 30.Vsi4ki te izostavat v momenta v koito ve4e neqma kakvo da im predloji6,nqma ni6to tvoe koeto da im e polezno.za6to e takav jivota ve4e vsi4ka samo vzaimni interesi li ejavascript:emoticon(':?:') :?: :?: [/i]

Master_88
03-11-2006, 17:13
Вярно е донякъде но не съвсем. Все още се намират истински приятели макар и единици

baticup
03-11-2006, 17:22
4estno da ti kaja .....i az si misleh 4e nqma i me samo me ubejdavaha 4e nqma istinski priqteli, no ima sama se ubedih v tova :)

blondito:)
03-11-2006, 17:33
da ti kaja kolkoto po-rano go razbere6 tva tolkova po-dobre !!!! 6toto za jalost jestokata realnost e tova i nqma izm1kvane-po4ti na nikogo ne mu dreme za nikogo,vseki gleda na nego da si mu e ok,6toto znae,4e ako izpadne v tejka situaciq nikoi nqma da mu podade r1ka,6toto ne iska da se zab1rkva v problemi i taka vseki sam da si se opravq..spasqvaite se po edini4no,tva moga da vi kaja... kofti,no fakt..e,moje da ima mnogo malka 4ast,na kqoto naistina da im puka za tebe,no te 6te sa nqkoi,koito te poznavat tolkova dobre,4e da b1dat s tebe vinagi,a ne samo,kogato im iznasq.. ne trqbva prosto ot tva da ti dreme !

shizzle
03-11-2006, 17:53
Нямало приятели преди 30?! Истинските приятели се създават още в началното училище и кръгът после бавно се разширява. Това, че някой не е успял да намери, означава, че сам е готов да те предаде още в първия удобен случай.

Приятели не се правят. Човек -става- приятел. Не знам как, но аз съм заобиколен от хора, които са готови да дадат ръката си за мен, група мускетари, борещи се "един за всички, всички за един" срещу настъпващата простотия на света.

Всичко зависи дали ще можеш да прецениш човека изпод дрехите и усмивката му. Аз надушвам хората, с които не мога да общувам и на които не мога да вярвам, и просто не им давам шанс.

03-11-2006, 19:29
shizzle,
sujalqvam 4e trqbva da go nay4i6 ot nqkoi napulno nepoznat no v sveta v koito jiveem horata sa adski razli4ni edni ot drygi i tova me dovejda do drygata mi misul i tq e slednata....
Ti kaza 4e ima6 gryga ot hora(tvoi mnogo dobri priqteli, v koqto vseki e gotov da napravi vsi4ko za drygiq) s koito predpolagam izlizate navsqkude, govorite za vsi4ko i t.n.! i eto tuk se poqvqva gadnata 4ast ot istoriqta koqto q ima po cql svqt i az li4no q oprilichavam za po lesno po sledniq na4in - vzemi na primer horata ot tvoq klas(ako si zavur6il zna4i biv6iq ti klas)i si pomisli dali vsi4ki ste bili priqtelski nastroeni edni kum drygi, dali ne ste se karali, dali ne si se skarval s nqkoi/q do takava stepen 4e da ne si govorite dori...imam predvit 4e mejdy horata v golemi grypi iznikvat sporove koito vodqt i do lo6 krai! eto za6to gledai da nameri6 pone 1 na koito da raz4ita6 v kakva da e bila sityaciq...nqkoi hora si mislqt 4e kato ima6 priqtelka ne6tata se opravqt za6toto moje6 da spodelq6 s neq, da q vodi6 na mesta s drygite ti priqteli i taka edin vid da bude6 ot horata s perfecten jivot:D tozi termin za sujalenie su6to e absurdno sme6en!!
No stiga sum si bluskal glavata da pi6a ne6ta za koito navqrno nikoi ne my pyka:D
Nadqvam se da ste me razbrali pravilno... budete optimisti jivota e kratuk napravete go vuzmojno nai zabaven:)

shizzle
03-12-2006, 01:56
Гост,

Групата ми не се състои от класа или от друга изкуствена конгломерация от хора. Това са отделни личности, които съм събирал през годините и които са пасвали на всички останали като части от сложен пъзел. Следователно не се страхувам, че вътре може да се появи "предател".

"Много" за приятели определям като 6-7 души, включително мене си ^^ И, да, често се случва да има разногласия, но това са здравословните спорове на близки хора и се решават бързо и спортсменски. Няма "обиждания", "скарвания" и подобни, вече дванадесет години.

Смятам, че това, че никой не се съмнява в останалите е истински силната основа, върху която градим общи спомени и общи мисли. Ако се страхуваш, че могат да те изоставят, ти никога не би си отдал сърцето истински на някой.

Освен това, никога не смесвам приятелите и любовта. Приятелите могат да направят някоя и друга малка забележка, но ултиматуми като "ти няма да се виждаш с тази, щото е тъпа" никой не поставя. И водя приятелката си с останалата компания само при повод и само, когато съм сигурен, че никой няма да има нищо против. Същото правят и останалите. Правим го колкото заради другите, толкова и заради самите себе си, защото всеки коректен мъж има неща, които не бива да си позволява да прави пред дама ^^

Може да звучи сложно, но това са неща, които естествено се появиха в течение на времето и които всеки нов "член" усвои мигновено и безгласно.

Надявам се да повярваш, че такива животни като приятели наистина съществуват и, всъщност, са много готини и трябва да ги пазиш на всяка цена.

Devilish
03-12-2006, 08:17
6te vi razbiq iliuziite za ve4no priqtlstvo kato vi kaza 4e na tozi svqt 4ovek nqma istinski priqteli

Dr. Kazimbutt
03-12-2006, 09:51
6te vi razbiq iliuziite za ve4no priqtlstvo kato vi kaza 4e na tozi svqt 4ovek nqma istinski priqteli
Има, но трябва да сте били такива от малки деца.

piFka_LP
03-12-2006, 13:26
ne vsi4ki oriqteli sa ti istinski samo kogato imat polza nali zatovase nari4at istinski za da ti budat priqteli vinagi i v dobro i zlo tezi koito tursqt izgoda prosto ne sa istinski priqteli !!!

IKisseDAGirL
03-12-2006, 16:32
не казвай, че не съществува истинско приятелство :? това, че ти още не си го открила, нищо не значи
аз имам две приятелки, за които със сигурност мога да кажа, че са истински :) :) :)
много пъти са ми го доказвали :wink:
така че не се притеснявай, ти също ще откриеш човек, който да е искрен с тебе, да те разбира и да се интересува от това какво става с живота ти :D

killing_loneliness
03-12-2006, 17:04
6te vi razbiq iliuziite za ve4no priqtlstvo kato vi kaza 4e na tozi svqt 4ovek nqma istinski priqteli
Има, но трябва да сте били такива от малки деца.

da, da i edin marmot uwiwa shokolada w staniol...!!!!

Mi ot li4en opit znam, 4e tiq priqteli ot malki deca mogat da te predadat mn gadno i nepriqtno...kazhi gi tezi prikazki na nqkogo drugigo...Istinski priqteli ima po-kysno...

kami`
03-12-2006, 17:24
istinski priqteli nqma!tova si e istinata!vse nqkoga "priqtelq" 6te te predade :smt022

FlowerinesS
03-12-2006, 17:45
Вие,тези които мислят,че няма истински приятели..Това,че вие сами не сте се убедили,че има истински приятели,не означава,че няма..Аз съм сигурна ,че моята най-добра приятелка ми е истинска приятелка..предавала ме е,да,веднъж,2,3 пъти..ама нали пак всичко е свършвало добре?! Познавам я от 10 години/аз съм на 14/ и през цялото това време не сме си омръзнали,не сме се карали толкова сериозно,че да не можем да направим компромис на другия..и не бих развалила 1 приятелство,10 години ,заради някаква си малка кавга..защото истински приятели се създават/!/ трудно.Използва ме?!Да,като иска да отиде еди-къде си и ме извика да дойда с нея,за да не е сама,ще отида!и тя ще го направи заради мен!Просто затова сме приятелки,за да сме си полезни и да си живеем заедно живота
:smt006
10 години на мен са ми достатъчни,смятам че за това време ми е доказала,че е истинска приятелка!

shizzle
03-12-2006, 23:19
Безсмислен спор. Тези, които не вярват, че приятелството съществува, са просто ограничени хора, сами готови на предателство. И не влагам никаква мекота в това твърдение.

За останалите: важно е да отбележа, че това, че се познаваш с някой от десетина години не е толкова важно. Имам приятели, на който съм се отдавал само след пет минути прекарани заедно и след това времето е показвало, че съм бил прав. Химия, брате.

IKisseDAGirL
03-13-2006, 07:51
Безсмислен спор. Тези, които не вярват, че приятелството съществува, са просто ограничени хора, сами готови на предателство. И не влагам никаква мекота в това твърдение.

За останалите: важно е да отбележа, че това, че се познаваш с някой от десетина години не е толкова важно. Имам приятели, на който съм се отдавал само след пет минути прекарани заедно и след това времето е показвало, че съм бил прав. Химия, брате.

много вярно :!:
просто всеки човек си има сродна душа.. някои просто още не са я открили :wink:
и, btw, химията е важна не само в любовта, но и в приятелството :roll:
просто още при първите няколко думи с въпросния човек усещаш, че и целия си живот със всичките си тайни да му разкажеш, няма да сбъркаш :D O:)

P.S. Ще използвам темата да благодаря на най-добрата си приятелка Даниела за това, че е такава :) :oops: Дани, обичам те {{ }} :smt049 :oops:

angel4eto_666
03-13-2006, 14:30
istinski priateli niama ,tolkova mn sam se starala da pomagam na predpolagaemi te mi priateli a te vmesto da mi potvarnat sas sa6toto me predavat i posle kogato im dotriabvam otnovo me potarsiat,zatova ve4e na nikogo ne viarvam,ve4e vsi4ki sa licemerni

shizzle
03-13-2006, 23:49
Вари го, печи го...

Стеснителната
03-14-2006, 01:23
Точно приятелите дето са ти от деца те преебават в по късен план точно понеже използват вашата слабост към тях. Имам приятели които познавам от година с които се разбирам по добре от разни бивши съученици и квартални мерзавци.

FikyScHetOo
03-14-2006, 19:52
6te vi razbiq iliuziite za ve4no priqtlstvo kato vi kaza 4e na tozi svqt 4ovek nqma istinski priqteli
Има, но трябва да сте били такива от малки деца.

Mislq che ima istinski priqteli i moga da se pohvalq s tova, no sme taka otkakto se pomnq. I ne mislq che e zaradi nqkakva polza. Ne se vijdame chesto, no kato se vidim ne mojem da sprem da si lafim :)

shizzle
03-14-2006, 22:51
Точно приятелите дето са ти от деца те преебават в по късен план точно понеже използват вашата слабост към тях. Имам приятели които познавам от година с които се разбирам по добре от разни бивши съученици и квартални мерзавци.

Никой не ти говори за кой да е съученик или познат от квартала. Говоря за точно опрелени хора, с които не просто си израснал заедно, но и си намерил ... сега, не се смейте мн силно ... духовно единство. Такива хора човек среща през целия си житейски път, но само като дете може да повлияе на останалите до степен, че да ги -превърне- в свои приятели и да ги оформи с поведението си. Точно такива са истинските другари от детинство - хора, от които си част и които са част от теб.

Криси.
03-15-2006, 08:41
Хора,как може да говорите 4е няма истински прияtели!Мнооооооооооого сте заблудени зна4и!Аз досега ако нямах истински приятелуи да съм.....да не казвам!Това е адски тъпо!говорете само за вас 4е няматре истински приятел не поставяйте вси4ки под общ знаменател!Аз не казвам 4е имам 100-тина истински приятели,но имам няколко,за които знам 4е са ми жерни и няма да ме предадат!Всеки си има мнение!

kaka^Rala
03-16-2006, 23:47
V tozi jivot ot sqkade vsi4ki hora me obejdavat v edno 4e istibski priqteli nqma ili pone dokato ne stane6 na 30.Vsi4ki te izostavat v momenta v koito ve4e neqma kakvo da im predloji6,nqma ni6to tvoe koeto da im e polezno.za6to e takav jivota ve4e vsi4ka samo vzaimni interesi li ejavascript:emoticon(':?:') :?: :?: [/i]

за съжаление вече навсякъде е така.
всеки те търси докато му трябваш и после айде... изфърля те като носна кърпичка на боклука.
винаги съм попадала на такива хора. всички са ме използвали за пари. родителите ми живеят и работят в Испания и изкарват доста пари и всеки се е водил с мен заради това че живея сама и винаги у нас може да се бъкне някое купонче и защото мога да си позволя всичко. само 3 момчета и 2 момичета са ми показали че найстина са ми приятели и държат на мен. до ден днешен въпреки че съдбата ни раздели те са с мен и са ми помагали във какви ли не беди. били са с мен в най-трудните ми моменти от живота.
от както разбрах колко е гаден живота предпочитам да си карам с тези макар и малко на брой приятели и с множеството познати от колкото да ми разбиват всеки път по част от сърцето като осъзная какви са!