PDA

View Full Version : Вашите рецепти? (само за хора с кулинарни умения :P )



ProstoAz
03-12-2006, 10:29
От време на време ме прихваща едно такова настроение...незнам и аз как да го нарека, но единственото ми желание е да си седя вкъщи на топло, уютно и да готвя нещо, с което да изненадам наще.
Дайте някакви свежи предложения? Какво умеете да готвите вие? Правите ли го често? И най-важното - напишете любимата си рецепта, за да мога и аз да я приложа някой път. :lol:

teenkopele
03-12-2006, 10:52
Супер яко се кефя на готвенето. Правя го често и то с ОГРОМЕН :mrgreen: кеф.
Имам много любими рецепти.
Ако искаш да изненадаш с нещо по-така. Ето ти пример, супер прост, но много оригинален:

:arrow: Правиш най-обикновени палачинки, но след като направиш смeста слагаш 1-2 супени лъжици какао и разбъркваш много добре. Ако сместа нагарча, можеш да добавиш малко захар. :wink:

Още един:

:arrow: Пак за палачинки \:D/ ...правиш си сместа, както си трябва, но добавяш малко сушени плодове. Става супер добро.
Вече колко сушени плодове ще сложиш, зависи от теб. :mrgreen:


Успех. :wink:


ПП: Като се сетя още нещо пак ще пиша. 8)

egrgergetge
03-12-2006, 11:33
как да си направим пържени филийки... :-D


яйца по избор...разбъркваме,малко разреждаме с мляко и овалваме филийката :lol: :-D :smt005

хихи..само това умея :oops: е,палачинки също...
ако ми потрябва нещо има книги с рецепти :mrgreen:

M@Dn3Ss
03-12-2006, 12:13
Еми много се кефа да готвя. За съжеление не го правя много често, щото не ми остава време, но ей така като има некъв случей винаги правя по нещо :lol: . Иначе любимата ми рецепта е за свински пържоли в бирен сос. Не е нищо особено, но аз си имам някои мои си подобрения. Тая рецепта не ми се пише, че е много сложна, но ако чак пък толкова си мераклия и ми обещаеш, че ще го сготвиш може си мръдна малко повечко пръстите :wink: :lol: .

Иначе много обичам и принцеси, но мисля, че всички знаем как се готвят :lol: .

killing_loneliness
03-12-2006, 12:22
Много се кефя да готвя. Ама аз все разни супи и манджи се опитвам да готвя,а вие надали искате точно това да готвите...Е, ако има някой заинтересован от манджи с кюфтета може да прати едно лс...

LyLa
03-12-2006, 12:36
Gotveneto mi e lubimo zanimanie,i nai obi4am da eksperimentiram
luvimata mi burza recepta e Pile6ko meso v smetanov sos.
Kato zana4alo vzimam edno pile6ko bon file i go narqzvam na par4enca .Ostavqm go da se zapurji v maznina
Sosa se prigotvq mn lesno.Vzimam zakvasena smetana i q smesvam sus hrqn ili 4esnova pasta
Smesta se izsipva pri mesoto i se burka na slab ogun
Sol na vkus i vsi4ko e gotovo
Za garnitura moje da se prigotni oriz ,no az go predpo4itam sus makaroni :smt016

Glaven gotva4
03-12-2006, 14:11
Tova e edin shake ( Shake dio la sperm)
Zima6 edna kofa sperma (prestoqla), malko sok ot kompot (po izbor) razbiva6 i pie6 na ex. Siguren sum 4e 6te ti haresa.
Drugata recepta koqto iskam da predloja e "Mirene ala kurva.
Ta namira6 bu4ka mirene ot ciganski 4len i go slaga6 v giuve4e zaedno sus malko sperma, i suvseeeem malko sok4e ot... sq kak da go kaja bez da e prosta6ki.. se6ta6 se i zapi4a6 za 20 min pri 200 gradusa
Enjoy :mrgreen:

sisa_pisa
03-12-2006, 18:35
Това,което ще ви напиша не е рецепта..но е нещо страшно вкусно,което обожавам!
Значи за цялата работа са нужни едно кисело мляко и едно пакетче канела .. и сещате се ..в киселото мляко слагате канелата и ..мммм старотно става!Не е рецепта извинявам се че не пиша точно по темата,но си струва да опитате!

ProstoAz
03-12-2006, 18:58
Мерси на всички, които сте писали до тук. :lol:
M@Dn3Ss, ако не те мързи можеш да напишеш за свинските пържоли в бирен сос, обещавам, че ще ги направя тази седмица, когато ми се отвори повечко време вечерта. :lol:
Ако се сетите още - пишете. :D

П.С. Тук имало доста кулинари. =D>

Glaven gotva4
03-12-2006, 19:15
П.С. Тук имало доста кулинари. =D>
Nali :-D Da opita6 i moite recepti :-)

03-12-2006, 19:19
Аз съм КОНСУМАТОР. Не готвя, само ям! O:)

M@Dn3Ss
03-12-2006, 20:35
Еми хубаво. Ето за всички фенки и фенове :lol: и специално за ^npocTo^a3^f^. Тва е съкратена версия :wink: :lol: .

:arrow: Свински пържоли в бирен сос.

Съставки:
1кг свински пържоли
соев сос
горчица
топено пушено сирене
една чаша бира(за препоръчване Загорка или Бекс :lol: )
дафинов лист
бахар
черен пипер

Начин на приготвяне:
Първо пържолите се измиват(логично), като след измиването аз лично ги начуквам с чук за месо. Това не е нужно, но ги прави по-крехки. След като са начукани пържолите се взима една йенска тенджера(това са ония стъклените дето са устойчиви на високи температури :wink: ). Взимат се пържолите и се подреждат. Слага се един ред пържоли, а върху него резенца пушено топено сирене намазано с горчица(аз лично го предпочитам с повечко) и подправките, като слагаш по вкус черен пипер, дафинов лист и бахар.
След като подредиш самите пържоли е време за соса. Много лесно се прави, но пък става и много хубав(обожавам да си го топя с хляб :lol: ). Взима се една купчка, в която слагаш една нормална(не от много големите) стъклена чаша бира, малко вода, соев сос по вкус и ако искаш амлко горчица, но не е задължително(нали вече има между паржолите). Всичко това се разбърква и се изсипва върху подредените пържоли.
Йенската тендера се захлупва и се оставя да се пече на малко по-висока от средната температура(при наща печка това е 3 от 4, не съм сигурен за градосите). Пече се горе-долу един час, но ти ще си видиш там когато е готово.
Според мен си пасва най-добре с гарнитура от пържени картофи или салата от варени картифи и бутилка червено вино, но ти си реши :wink: .

Приятно хапване и се надявам да ти хареса. Кажи като я сготвиш, плс, че да видя как е било.

In4iTu_
03-12-2006, 20:46
Не съм голяма готвачка и не мога да готвя много неща, но бърза баница правя с много кеф и я изяждам с толкова.. O:)
Ами..продукти:
-кисело мляко
-3 яйца
-хляб

В една тавичка се слага хлябът, който е във вид на малки хапки.И после се залива със сместа от 3-те яйца и млякото,които са добре разбъркани.Пече се във фурната за около 30 мин. \:D/ И после...Бон Апети! :)

FlowerinesS
03-12-2006, 21:28
Вегетариански спагети
Всички в нас казаха,че са вкусни,може и да са ме излъгали
Значи в оребрен тиган слагаш нали мъничко масло и мушваш доматче,тиквичка,чушка,лук, къвто зеленчук ти падне общо взето..и приготвяш спагетите.После слагаш отдолу на купичката или чинийката пармезан,кашкавал и други такива глупости ,след тва спагетите и отгоре зеленчуците :?

M@Dn3Ss
03-12-2006, 21:31
Аз съм изключително месоядно същество. Хич не се кефа на вегетарианска кухня :lol: .

fti4ka
03-13-2006, 08:57
az pravq nai-hubavite ekleri na sveta no 6te mi otneme dosta vreme da opi6a kak stavat..