PDA

View Full Version : Pustinor-Duo



Ivan Marinov
03-12-2006, 10:40
Здравейте, с приятелката ми правихме секс и се скъса презерватива. На сутринта тя пи 2-те хапчета (6 часа след акта), но се притеснява. :( Искам да знам, дали е сигурно това лекарство и дали има риск, странични ефекти. Благодаря Ви предварително!

digital_girl
03-12-2006, 10:51
ДействиеПостинор-Дуо е спешен контрацептив (противозачатъчно средство за използване в извънреден, спешен случай), което се приема през устата.
Постинор-Дуо може да помогне за предотвратяване на бременност, ако се приеме до 72-ия час след полов акт без предпазни мерки или при неуспешно приложен противозачатъчен метод.

Нежелани лекарствени реакции
Както всички лекарства, Постинор-Дуо може да има нежелани реакции.
Възможната честота на нежеланите реакции е, както следва:
• Повече от 10%: гадене, болка в долната част на корема, отпадналост,
главоболие, замайване, напрежение в гърдите.
• Между 1% и 10%: повръщане, диария.

Надявам се,че съм ти била полезна :wink:

shizzle
03-12-2006, 10:55
Доколкото знам, двете хапчета се пият през интервал, не наведнъж. А иначе, за сигурност, поне доколкото съм чувал, е над 90%.

Divotia
03-12-2006, 10:56
100% сигурност няма, но е надеждно (т.е няма от какво толкова да се притеснява)! Странични ефекти могат да се получат. Най- често се изразяват в объркване на цикъла (т.е да и дойде по-рано, по-късно, да продължи по-дълго и т.н). И още нещо не трябва да го пие пак в близките един-два месеца. Попринцип не трябва да се приема повече от веднъж между два цикъла, но като цяло хапчето е доста вредно, имайте го в напредвид за в бъдеще.
П.С shizzle от доста време хапчетата се приемат и двете на веднъж, не през 12 часа както беше преди!

shizzle
03-12-2006, 11:19
Благодаря, Divotia :D Все пак, да чукам на дърво, скоро не ми се е налагало да ползвам лично. Хахаха *зло*

bibonka
03-12-2006, 16:38
shizzle
МнениеПуснато на: Нед Мар 12, 2006 1:55 pm Заглавие:
Доколкото знам, двете хапчета се пият през интервал, не наведнъж. А иначе, за сигурност, поне доколкото съм чувал, е над 90%.
Двете хапчета се пият едновременно вече..