PDA

View Full Version : цикъл



frightened
03-12-2006, 15:04
Първо не знаех къде да пусна темата тука или при козметиката и диетите ,щото нещата са забъркани заедно,така че предварително сори ако не съм решила правилно :wink:
Значи аз от доста време се опитвам да сваля излишните кг-ми :evil: Пробвах с няколко диети,обаче волята ми не издържаше и на третия или четвъртия ден се натъпквах пак:( После почнах да издържам пове4ко време а и да правя упражнения..Ядях пове4е плодове и зеленчуци и не се чувствах гладна..Наистина за първи път се получаваше..просто не усещам че ям много по-малко..даже един ден ядох само ябълки..и сега идва проблема,,значи горе долу между едни от опитите за яденето си правих изследвания,предписани от доктор,там на кръвта или по точно на хормоните,за да се установи дали има някаква болестна причина за по-сериозното ми акне..резултатите станаха готови и казаха че са в нормалните граници..обаче трябваше да се направят още едни изследвания,за които трябваше да изчакам,защото се правят само м/у 5 и 7 ден от идването на цикъла..хубаво обаче не ми идва..вече ми закъснява с около 2 седмици и стра6но се тревожа,защото на една приятелка не и беше идвало 5 месеца.Тя също се беше вманиачила на тема диети ,но така и не разбрах дали проблема и имаше връзка с по-малкото храна..Тя се оправи ама ходи на генеколог и пи разни хапчета,което мен направо си ме ужасява и за това ви питам дали може проблема ми да е подобен на нейния и дали въобще имам проблем...знам че това са само две седмици,но винаги ми е идвало на време..при това няма вероятност да не ми идва щото съм бременна :) :) просто си се притеснявам ,ма и аз не знам що точно..моля ви дайте мнение,че по4вам да отка4ам ве4е..и като стана сутрин се питам'абе няма ли днеска ве4еда ми дойде ве?? :)
пс:благодаря на всички които прочетоха тва цялото :)

Майка ти
03-12-2006, 15:20
1. На колко години си?
2. Възможно е да е от диетата. Няма такова нещо като безвредна диета. Особено, ако е свързана с по-рязко сваляне на килограми. Оттам може да закъснее цикълът. При анорексичките даже спира съвсем...
3. Не е зле да отидеш на гинеколог. Може да има и друга причина, освен бременност...

DrSmurph
03-12-2006, 15:56
Присъединявам се към мнението на "Майка ти" в часта му, че диетите могат да предизвикат закъснение на цикъла или дори прескачане. Ако обаче имаш някакви други подозрения - консултирай се за твое спокойствие с гинеколога си!

Sweet*Lady
03-12-2006, 17:33
Наистина е добре да отидеш на гинеколог, това, че ти закъснява не е шега работа и трябва да се установи от какво е. Още повече, че рано или малко по-късно ще ти се наложи да отидеш. Ако предпочиташ отиди при жена, предполагам, че няма да ти е толкова некомфортно, а и тя ще ти обясни доста полезни неща... включително за влиянието, което могат да окажат диетите върху цялостното ти развитие... :wink:

frightened
03-12-2006, 21:25
ами в четвъртък ставам на 15 години..
моля ви дайте още мнения [-o< [-o< [-o<

03-13-2006, 15:50
Ако си свалила доста килограми определено не ти идва от това.... когато в организма има по-малко от (не помня точния процент) мазнини основните му функции могат да спрат! На братовчедка ми (на 24) не и беше идвало 2 месеца, отиде при някакъв много добър генеколог и той и казал "Че ти всеки месец ли искаш да ти идва" (:-k няма да коментирам)ама и тя яде много малко и сигурно и беше заради това! Една приятелка също и беше спряло, генеколожката и казала че може да е от това, че е ходила на море и я беше питала дали иска да го "предизвикат" (с хапчета) или да чакат само да си дойде.... решението ти е на генеколог да ходиш!!!!

adult
03-13-2006, 19:03
Най-вероятно е заради тази диета. Ако е рязко сваляне на килограми, това е стрес за организма. Самата ти "диета" обаче е хубава, в смисъл, добре е че приемаш плодове и зеленчуци, но просто това не е единствената хранителна група, която трябва да включваш в менюто си :) Явно организмът ти е реагирал по-остро на новия ти режим. Липсата на цикъл (аменорея) вероятно пак се дължи на хормонален дисбаланс, който пък е нарушен именно от диетата. Дори да отидеш на гинеколог, ще ти предпише безобидни медикаменти, които няма да ти навредят изобщо. не е хубаво дълго време да нямаш менструация, така че съветът ми е ако не ти дойде на следващата предполагаема дата, посети гинеколог. Няма от какво да се притесняваш, случва се, и то често :) Успех и спокойно, оправи си хранителния режим, пий течности, хапвай пилешко месо, гарнирай го със салата- нали знаеш принципите на разделното хранене :wink:

frightened
03-13-2006, 20:01
благодаря ви много за отговорите...засега ще изчакам още мъничко и после най-вероятно ще се наложи да се консултирам със специалист..ще се радвам и на още мнения:)

03-19-2006, 14:26
еми аз не съм много на вътре в нещата, щото още не ми е дошло , ама съм чувала, че първите 1-2 години може да не ти идва всеки месец. в смисъл може да ти дойде сега и после след 3 месеца примерно. с една приятелка стана точно така

03-27-2006, 20:18
zdr.iskam da popitam ne6to no neznam dali mu e tuk mqstoto.zna4i iskam da popitam az sam 14 godini i o6te savsem malko mi ostava da stana na 15 i vse o6te ne mi e do6lo.doidemi ama za savsem malko vreme.doidemi minalata godina prez qnuari i posle 4aka lqtoto.i ot togava ne mi e idvalo.tova dobre li e(v smisal normalno),ili ne e dobre.

hamsterka
03-28-2006, 10:34
ami po temata-zna4i az purvo da te popitam ot kolko vreme ti idva?smisul koga ti doide za purvi put,za6toto i na men mi e adski neredovno,ponqkoga propuska i az hodih na genekolkog i mi kaza,4e purvite 1-2 godini e normalno.Uspeh dano ti doide skoro...

MTV_GIRL
04-10-2006, 10:08
MI MILI4KA GOVORI S RODITELITE SI VQRVAM 4E TE NAI-DOBRE 6TE TE POSAVETVAT KAKVO DA NAPRAVI6 I KAK DA POSTAPI6 !!! USPEH TI JELAQ [-o<
!!!

malko mace
11-25-2006, 08:00
Поодообен проблем,макар и да е мъни4ко по-разли4ен... :(

ProstoAz
11-26-2006, 08:43
Темата е стара!