PDA

View Full Version : Колко е дълбока вагината?



03-12-2006, 16:08
Колко е дълбока вагината? Чувал съм, че била около 8-10 см. Вярно ли е? Благодаря!

ro6li4ka
03-12-2006, 16:10
mi da vqrno e :) priblizitelno 10 cm ama vsqka jena e razli4na vse pak :)

Vrednia
03-12-2006, 16:48
колкото и да е няма страшно винаги се успокоявай с това че има и по дълбоки неща на света :lol: :lol: :lol: :lol:

HeDa
03-12-2006, 17:06
mi da vqrno e :) priblizitelno 10 cm ama vsqka jena e razli4na vse pak :)
Suglasna sum \:D/

`Death`Whore`
03-12-2006, 18:41
Към 10-15 сантиметра е дълга по рпинцип.

girlka
03-12-2006, 19:05
И как я премери :?: :wink:

Вагината е разтеглива. Наглася се според квото там ти траа (мъж, вибратор) :wink:
Е разбира се не е бездънна :wink:

03-12-2006, 19:09
7-8 метра нягаде ..

Майка ти
03-12-2006, 19:09
Айде-е-е и вагините ли почнахте да си мерите вече? :shock: Това да не са пишки, бе? :mrgreen:
8-10 cm по учебника! :wink:

Patsowt
03-13-2006, 12:23
]e me pobarkate s tezi merki :)))

e4o
03-13-2006, 13:20
10-12 sm :)

Стеснителната
03-13-2006, 13:24
Е кат е само 8 см как тогава в мойта влизат чурки по 20 санта? :-s Доста повече се разтяга.

teenkopele
03-13-2006, 13:31
Има нещо вярно... :mrgreen:

Майка ти
03-13-2006, 14:31
Въпросът беше колко е дълбока, а не колко се разтяга. Това е мека тъкан все пак... Да не говорим, че е индивидуално при всяка жена.
Всъщност, най-важна е първата 1/3 от нея! :wink:

Patsowt
03-13-2006, 14:47
абе момичета, не забравяйте че това е все пак мускул

HeDa
03-13-2006, 15:05
абе момичета, не забравяйте че това е все пак мускул
Mi da ..Taka e!! Eto kato trenira6 s giri4ki i tam vsi4ko vuv fitnes salona muskulite ti stavat po - golemi , taka e i pri vaginata - kolkoto pove4e sex pravi6 tolkova pove4e se raz6irqva :-s

Ангела_на_мрака
03-13-2006, 17:34
това да не е ластик бе :)
щом 18см к** влиза аз дори съм усещал с главичката...като го вкарам целия някъде допира... не знам какво е

victori
03-13-2006, 19:04
sredno e okolo 13 santimetra...no razbira se pri vsqko momi4e e razli4no..a tva s butaneto ne go pravete, boli...edin taka si otnese 6amara vednaj...plus tva zakvo sa ti pove4e santimetri, kato 13 sa predelno dostatu4no i za dvamata

DeziRe
03-13-2006, 21:39
8-10 sm

ivo_traktorista
03-13-2006, 21:45
Абе пък аз съм чувал, че в края на вагината, а и на някои пози имало опасност пенисът да удари там някфи яйцеклетни неща и жената да изпита болка, подобна на тази на мъжа... А и съм забелязал нещо подобно... кат ръгам мойта и по едно време ако я боцна по-силно или при някои пози, я боли ужасяващо много по-навътре... Ко е тфа ? :smt017

favor_91
03-13-2006, 21:52
tolkoz nqkude :)

aLakaZam
03-13-2006, 22:12
Мале, само толкоз :-k :wink:

shizzle
03-13-2006, 23:14
sredno e okolo 13 santimetra...no razbira se pri vsqko momi4e e razli4no..a tva s butaneto ne go pravete, boli...edin taka si otnese 6amara vednaj...plus tva zakvo sa ti pove4e santimetri, kato 13 sa predelno dostatu4no i za dvamata

абе, не отказвам да ми отпуснат още десетина отгоре, защото, като се превъзбудя, едва се удържам. а, че боли - открих го с първата си партньорка, а и после съм сгафвал. какво да правя, като ме удари феромона в главата.. :D

Стеснителната
03-13-2006, 23:29
Абе пък аз съм чувал, че в края на вагината, а и на някои пози имало опасност пенисът да удари там някфи яйцеклетни неща и жената да изпита болка, подобна на тази на мъжа... А и съм забелязал нещо подобно... кат ръгам мойта и по едно време ако я боцна по-силно или при някои пози, я боли ужасяващо много по-навътре... Ко е тфа ? :smt017
Може да и опира в стомаха :mrgreen: .

Майка ти
03-14-2006, 05:42
Някои хора пак са бягали от час по анатомия! :mrgreen:
Или са много малки, за да са учили вече... :wink:

ivo_traktorista
03-14-2006, 08:14
Някои хора пак са бягали от час по анатомия! :mrgreen:
Или са много малки, за да са учили вече... :wink:
Добре, най-смешното е че съм в художествено даскало, и там я учим по-специално анатомията...
Само питах ко може да е... ма както и да е...

03-14-2006, 08:52
БЕ мое се набуташ ръката до лакъдтя при желание в някоя такава мухаххаах.

Та 10 см затова по-принцип на жените бе трябвало да им стигат 5 см мухахаххах пи..и :evil:

Майка ти
03-14-2006, 09:08
Някои хора пак са бягали от час по анатомия! :mrgreen:
Или са много малки, за да са учили вече... :wink:
Добре, най-смешното е че съм в художествено даскало, и там я учим по-специално анатомията...
Само питах ко може да е... ма както и да е...
Шийката на матката! После следва матка, маточни тръби и чак тогава "яйцеклетъчните неща"... :mrgreen:

ivo_traktorista
03-14-2006, 09:10
Под яйцеклетъчни неща имах точно това предвид... А и четох, че там боляло както да удариш мъж в топките...

sexy_macka
03-14-2006, 09:30
9-10sm...i fse pak ...Tfa e muskul... :smt006

Patsowt
03-14-2006, 10:41
Външни полови органи при жената
От пъпа надолу, там, където започва срамното окосмяване при зрелите жени, се намира Венериният хълм. Точно под него се намират външните (големите) срамни устни. Те са един вид защитна обвивка за много чувствителните полови органи на жената. Там, където започват вътрешните (малките) срамни устни, се намира клиторът. Той е малък като грахово зърно и е най-чувствителната точка при жената. Затова реагира силно на докосване и - както пенисът при мъжа – се уголемява при възбуда. Това играе важна роля при секс, за което ще кажем повече в следващата глава.
Под клиторът се намира малък отвор – уретрата – през който се отделя събраната в пикочния мехур урина. Под нея се намира входът на влагалището, по-точно би било да се каже – входът и изходът. През този отвор не само влизат мъжките сперматозоиди, но и изтича кръвта при менструация, а и се раждат бебетата. Входът на влагалището при момичета, които още не са имали полов контакт, най-често е покрит от една тънка и еластична ципа, наричана “девствена ципа” (химен). Тя изглежда, подобно на яката на пуловер-поло.

Вътрешни полови органи при жената

Влагалището започва след девствената ципа. Вътрешните му стени са покрити с безброй малки жлези. При сексуален контакт, тези жлези отделят секрет, който овлажнява влагалищната стена. В края на влагалището се намира входът на матката, откъдето се попада директно в нея. Матката има големина и форма на малка круша, която е обърната върху дръжката си. Цялата матка е изградена от слой мускули, който е бекрайно разтеглив. Така трябва да бъде, защото по време на бременност, бебето нараства в нея. Тогава “крушата” изглежда повече като надут балон.

Вдясно и вляво на матката се намират яйчниците, които са свързани с нея чрез маточните тръби. Това вече споменахме, във връзка с менструалния цикъл.
И още:
Половата система на жената е изградена от полови органи, обединени в две големи групи - външни и вътрешни полови органи. Към външните се отнасят: голями и малки срамни устни, предверие на влагалището, девствена ципа и клиторът. Към вътрешните полови органи се отнасят: влагалището, матката, маточните тръби и яйчниците.

Влагалището представлява своеобразна мускулна тръба с дължина 8-10 см и ширина 3 см, покрита отвътре с лигавица. Неговият заден /вътрешен/ край обхваща шийката на матката. В предния край на влагалището се намира девствената ципа или нейните остатъци. Тя представлява ципеста преграда с пръстеновидна форма у повечето девойки. Предният отвор на влагалището е покрит от двете малки срамни устни. Пространството между малките срамни устни се нарича предверие на влагалището. В горната си част двете малки срамни устни се съединяват.

На това място, над външния отвор на уретрата, се намира клиторът. Той се състои от главичка, тяло и корен и представлява силно умалено копие на мъжкия полов член. Клиторът е богато снабден с нервни окончания, поради което е много чувствителен. При полова възбуда той увеличава до известна степен размерите си.

Най-отвън върху малките срамни устни са разположени успоредно две големи кожни гънки - големите срамни устни.

Физиологични полови реакции у жената

Първата реакция на сексуална възбуда у жената е повишена секреция на влагалищната лигавица - т.н. лубрикация. Тя се появява 10 до 30 секунди след началото на сексуалното дразнение и улеснява интромисията на мъжкият полов член. Влагалищните стени реагират на сексуалното дразнение чрез просмукване на слуз. Първоначално по влагалищната стена се концентрират отделни малки капчици, които постепенно се сливат и образуват равномерен хлъзгав слой слуз по цялата влагалищна лигавица. В следващия етап влагалището променя размерите си - разширява се и се увеличава предимно за сметка на вътрешните си две/ трети. По време на кулминацията на сексуалното дразнение, преди настъпване на оргазма, към вътрешната една/трета на влагалището нахлува мощен поток от кръв и заедно с малките срамни устни се образува оргазмената зона /оргазмена маншета/, която е физиологичната основа на оргазма.

Разширяването и удължаването на влагалището променя разположението на матката - тя се изтласква нагоре към големия таз, а маточната шийка заема най-благоприятното за оплождане положение.

Оргазмени контракции по време на оргазъм се получават и у жената. Първите пет контракции са най-интензивни, в еднакъв интервал с този у мъжа /0,8 секунди/, но продължителността и броят им у жената са по-големи. Възможно е при по-силна полова възбуда оргазмът да започне с една по -силна и по-продължителна /2-4 секунди/ контракция. След критическата възраст влагалището се скъсява, намалява количеството на влагалищния секрет при полова възбуда, по-бавно се осъществява лубрикацията, намаляват броя и силата на оргазмените контракции и е по-трудно образуването на оргазмена зона.

Клиторът е силно чувствителна на сексуално дразнение зона. В сравнение с мъжкия полов член клиторът реагира по-бавно на половата стимулация и у почти 50% от жените не се наблюдава промяна в размера на клиторната главичка и липсва клиторна ерекция. Независимо от разположението на клитора по време на половия акт мъжкия полов член много рядко влиза в пряк контакт с него. Половата стимулация на клитора е индиректна - от разтварянето на малките срамни устни в резултат на фрикционните движения.

Значителни промени при половото дразнене претърпяват и малките срамни устни. При сексуална възбуда и особено по време на оргазъм, в резултат на притока на кръв, те увеличават размерите си, като заедно с външната трета на влагалището образуват оргазмена зона.

Останалите реакции на женския организъм в резултат на сексуалното дразнение са ускорява не на дишането - до 40 вдишвания/минута, ускоряване на сърдечната дейност - до 180 удара/минута. Стойностите на артериалното налягане могат да достигнат 200 /120 мм в кулминацията на половия акт. У нераждали жени се наблюдават и промени на гърдите - гръдните зърна се удължават и увеличават диаметъра си, а самите гърди по време на оргазъм увеличават размера си. У някои жени при максимална възбуда се появяват розови петна по кожата на гърдите, които изчезват след затихване на оргазма.

flasher
03-14-2006, 12:11
ae..okolo 10 niakade :D

03-14-2006, 16:16
Dali vse pak ne zavisi ot vuzrasta na momi4eto?

foulmist
03-14-2006, 18:03
Външни полови органи при жената
От пъпа надолу, там,........

interesno ama po-nakratko ako moje :mrgreen:

magic^
03-19-2006, 07:34
razttqga se kolkoto e dylyg :D moq kato e 26 i pak si vliza , e trudno , no vse pak...

03-23-2006, 14:22
mi da vqrno e :) priblizitelno 10 cm ama vsqka jena e razli4na vse pak :)
nai mn 14

Майка ти
03-24-2006, 06:14
Patsowt,
Хубаво си писал, човече, ама тукашното природонаселение ако можеше да чете, нямаше да задава такива тъпи въпроси. И да дава още по-тъпи отговори.
Интелигентният човек се разпознава главно по това, че когато не знае нещо, не се срамува да си признае, старае се сам и по най-бързия начин да си набави достоверна информация (а не "един фр ми каза" :mrgreen: ), а ако не успее, чак тогава пита. И когато му отговорят, казва "Благодаря", а не "Дай по-накратко, че ме мързи (или не мога) да чета!". И да не забравя - всяка информация се засича поне от 2-3 места, за да си сигурен, че е вярна! :-({|=

bulgarche
03-24-2006, 08:43
E ne unikalni ste s tez prepolojenie. Tq si "misli" i si se nagajda spored "neshtoto" koeto e v neq. Ako e po-malko se stesnqva. Ima se trrenirovka to4no za tazi 4ast ot jenskoto tqlo