PDA

View Full Version : Abort!



Baba Qga
03-12-2006, 19:19
Mn 6te sym blagodarna ,ako nqkoi mi kaje ima li drug nachin za prekysvane na bremennost,osven abort-kato hap4eta i t.n naprimer(stava vypros za 2 sedmici sled posledniq polov akt).Abortyt edinstvenoto re6enie li e? :(

`Death`Whore`
03-12-2006, 19:21
Почти съм сигурна, че има медикаменти, предизвикващи аборт, но никой етичен лекар не би ти ги предписал, а предполагам, че са само с рецепта.

Baba Qga
03-12-2006, 19:24
Hmm,mersi vse pak...znachi rabotata ne vyrvi na dobre :oops:

Baba Qga
03-12-2006, 19:48
Ne be,to ne e sigurno,ama e veroqtno.Vsyshnost po-vajniq vypros e dali e vyzmojno zabremenqvane na 4-tiq den ot menzisa :?:

Poulet
03-12-2006, 19:56
На 4тия ден?Едва ли може да се забременее...Но дори и да е така-недей да абортираш,после ще плачеш,че не можеш да имаш деца,ама сама ще си си виновна.Аз преди няколко месеца имах съмнения-меко казано съмнения-5 месеца не ми беше идвало и си бях решила,ако съм бременна да родя.И на наште казах.Накрая ми дойде,де. :D Имам 2 приятелки,които родиха-едната на 16,другата на 17 и въобще не съжаляват!Така че,ако има нещо,добре си помисли дали си струва да рискуваш повече да не можеш да имаш деца.

gogo___974763423
03-12-2006, 19:57
na 4-tiq den sled zapo4vaneto ti na cikala ti veroqtnosta za zabremenqvane ne e mnogo golqma no ne e izklu4ena, v tozi moment qicekletkata ti e v stadii na ozrqvane i ne e napalno gotova za oplojdane,no,vinagi ima edno no i vsi4ko e vazmojno.
Prepora4vam ti vzemi si edin test za bremenost i 6te razbere6
stava barzo i lesno (ne e skap)
i sled tova misli za aborti,no po dobre si vzemi napravlenie za ginekoilog ako e polojitelen testa

Baba Qga
03-12-2006, 20:09
Az 4e shte vzema test,shte vzema i nqma da mi e za pyrvi pyt,ama me e strah da ne e polojitelen:(zashtoto za pyrvi pyt si pozvolih da ne polzvam prezervativ,kato bqh sigurna 4e ne moje da stane nishto po vreme na cikyl,isega me naplashiha,4e mojelo i da se sluchi!

KRaLiCa_na_OrGaZmA
03-12-2006, 20:11
Az 4e shte vzema test,shte vzema i nqma da mi e za pyrvi pyt,ama me e strah da ne e polojitelen:(zashtoto za pyrvi pyt si pozvolih da ne polzvam prezervativ,kato bqh sigurna 4e ne moje da stane nishto po vreme na cikyl,isega me naplashiha,4e mojelo i da se sluchi!

tova 4e ne si polzvala prezervativ e mn glupavo ot tfoia strana !!! i vinagi VINAGI ima risk da zabremeneesh kogato ne polzvash predpazni sredstva

03-12-2006, 20:15
IZvinqvai Poulet ama za tebe e normalno da rodi6 na 16 ili 17 taka li?! ](*,)

gogo___974763423
03-12-2006, 20:23
abe momi4e predi kolko vreme (predi kolko 4asa) e stanala tazi izdanka?
Ako e skoro za po sigurno vzemi si postinor ot nqkoq apteka

Baba Qga
03-12-2006, 20:32
Станала е отдавна-преди седмица мойе би,и не спирам да мисля за т'ва-ужас!Апък тоя постинор докара една приятелка до анемия-такъж кръвоизлив предизвика,и аз затова не взех:(

gogo___974763423
03-12-2006, 20:43
ee ponqkoga ima i takiva strani4ni efekti no e 99% siguren
no kakto i da e stanaloto stanalo
poospokoi se i si napravi testa i togava mu misli
no li4no spored men ne si bremenna (ne e 4ak tolkova golqma veroqtnosta za zabremenqvane na tozi etap)
vajnoto e da ne se 6a6ka6
katrai q po spokoino
i sledva6tiq pat vnimavai pove4e

PS:i popro4eti malko biologiq mai 8-mi klas be6e :D

i spoko

Baba Qga
03-12-2006, 20:51
To mai naistina mi trqbva konsultaciq s u4ebnik!kakto i da e...to ve4e e kysno za nqkakvi merki,tyi 4e...mersi vse pak! :|

adult
03-13-2006, 18:56
По въпроса с абортите : много млади и не толкова млади момичета правят аборт, всяка си има своята причина. Разбира се, това е медицинска интервенция, затова трябва да се направи от лекар, който си разбира от работата,със сигурност няма да има никакви последствия. Абортът не е толкова страшен колкото си мислите. да не говорим, че протича за съвсем кратко време и още същия ден можеш да станеш и да си тръгнеш...просто, рискът идва ако се направи в късен месец от бременността или ако се направи от някой лекар некадърник.
Все пак не мисля че в твоя случай даже може да се стигне до там няма бременност, а и не знам защо си въобразяваш че има :wink: тест правила ли си ? Ако са минали 14 дни от деня на секса, спокойно си направи, ще отчете достоверен резултат. Ако от там нататък има проблем, т.е бременност, тогава му мисли. Излишно се натоварваш психически :) Успех и пиши какво е станало.

DrSmurph
03-13-2006, 21:12
Анемия от ПОСТИНОР не може да се предизвика.АКо има такава - тя е предизвикана от проблеми с кръвосъсирването и други фактори, а не от самият кръвоизлив.
Въпреки това не препоръчвам използването на Постинор по-често от 1 път на 2 месеца!

03-13-2006, 21:26
Heh,mersi za uspokoenieto-to nali znaete chovek kato se pritesni...losho stava.I az mislq sled nqkolko dena da napravq test(pravila sym mn pyti),pyk kakvoto sabq pokaje..offf,drug pyt nqma taka da experimentiram!

Baba Qga
03-13-2006, 21:54
I vse pak,ne moga da rabera zashto i po vreme na menzis ima risk,makar i malyk,ot zabremenqvane-ne e li togava nai-bezopasno? :shock:

`Death`Whore`
03-13-2006, 22:10
Jenata ima 2 qjchnika. Po wreme na ovulaciqta ot ediniq pada uzrqla qjcekletka, gotowa za oplojdane. I ako tq ne byde oplodena, izliza s kryw, dokolkoto znam i wlagalisheto se beli /ne e towa tochnata duma maj.../ i towa se naricha "menstruaciq". I 2 sedmici sled zapochvaneto I bi trqbwalo ot drugiq qjchnik da izleze uzrqla qjcekletka, no choveshkoto tqlo ne e mashina i ovulaciqta moje da sywpadne s menstruaciqta.

Baba Qga
03-13-2006, 22:17
Aham..razbiram,i vse pak veroqtnostta e malka?Dobre,koga e nai-prepory4itelno da napravq test?

`Death`Whore`
03-13-2006, 22:19
Izchakaj da mine 1 sedmica ot akta. Naprawo si naprawi 3 /ako imash pari/, za da si absoljutno sigurna. :)

Baba Qga
03-13-2006, 22:38
Moje bi 1 sle edna i posle oshte 1 sled dve sedmici...?Mersi,shte pisha kakvo e stanalo! [-o<

adult
03-15-2006, 08:03
Всъщност, причината за рисковете от забременяване по време на цикъл,е,че соерматозоидите могат да оцелеят сравнително дълго време във влажна среда, където да дочакат следващата овулация. Но това се случва рядко, особено ако се прави секс в първите дни на мензиса...ако е в последните, рисковете са по-големи, макар че пак е малко верпятно.
Колко дни са минали от деня Х ? Струва ми се че спокойно можеш да се тестваш...или се бъркам...?

Angelina Jolie:))
03-18-2006, 14:56
DAM AZ SYM SIGURNA 4E IMA AMA P0BYRZAI 4E DA NE STANE KYSN0 KAT ZA NA4AL0 IDI NA LEKAR SP0RED MENE :-({|= :smt014 I G0 PITAI K0 T04N0 TRQQ NAPRAI6 INA4E SYS SIGURN0S IMA HAP4ETA AMA NQ QTI GI DADAT BEZ RECEPTA ..

dokt. gogo
03-19-2006, 15:35
Vatre6nata povarhnost na matkata e pokrita s dobre kravosnabdena ligavica. Pod deistvieto na hormona progesteron tq periodi4no se razrastva, nababva i kravosnabdqva.
Qi4nicite na vseki 28 dni otdelqt po 1 zrela qicekletka. V qi4nika qicekletkata e zaobikolena ot golqm broi spomagatelni kletki. Edna 4ast se razpolagat okolo kletkata a druga 4ast ot tezi kletki obrazuvat mehur4e, koeto narastva i se izpalva s te4nost. Tova mehur4e se nari4a graafova folikola. To postepenno se predvijva kam povarhnosta na qi`nika i silno se izduva. Kogato qicekletkata ozree mehur4eto se puka (tova e momenta na ovolaciqta) i qicekletkata s kletkite koito q zaobikalqt popada v mato4nata traba. Na mqstoto kadeto se e spukalo tova mehur4e se polu4ava kraglo obrazovanie kolkoto 4ere6a :), koeto se nari4a jalto tqlo. To otdelq jenskiq polov hormon PROGESTERON. Ako qicekletkata ne bade oplodena jaltoto tqlo zapo4va da izcezva nivoto na progesterona namalqva i sled nastapvane na menstruaciqta se otdelq drugiqt hormon estrogen.Hormona koito se otdelq pri obrazuvaneto na jaltoto tqlo (progesterona)predizvikva promeni v ligaviocata na matkata i q podgorvq za priemaneto na oplodenata qicekletkaNedostata4noto otdelqne na hormona v tozi moment moje da dovede do spontanen abort.
I taka do momenta trqbva da ste razbrali 4e v momenta na ovolaciqta matkata se razduva kravosnabdqva i nababva. Po tozi si na4in tq se podgotvq za poemane na oplodenata qicekletka (veroqtnosta za zabremenqvane e nai golqma v tozi moment, sled nastapvaner na ovolaciqta)Ako qicekletkata ne bade oplodena tq ne e v sastoqnie da se vgnezdi v ligavicata na matkata i nqkolko dni sled ovolaciqta tq umira, a nababnalata ligavica stava nenujna i za po4va da se otdelq na 4asti. Togava se razkasvat mnogo ktavonosni sadove, matkata leko se sviva otvarq se 6iikata i. Ostatacite ot ligavicata se izhvarlqt navan, i v prodaljenie na 3-5 dni se poqvqva kravote4enie (MENSTRUACIQ)V kraq na menstruaciqta ligavicata zazdravqna i matkata zapo4va otnovo da nababva (zapo4va sazrqvaneto na nova qicekletka tq ozrqva za okolo 14 dni (ovolaciq)), pak zapo4vat promenite v ligavicata na matkata sled ovolaciqta i sled o6te okolo 14 dni vi idva nanovo.
Nadqvam se da sam vi bil malko polezen i da sam vi poobrazoval pone malko :)