PDA

View Full Version : Информация За Postinor-Duo



bibonka
03-12-2006, 22:11
Значииии...отскоро съм тука,но забелязах честите въпроси за Postinor-Duo...иии реших да напиша тази темичка,за да може поне докато е актуалнА темата 13-14-15 гогишните момичета (поне тези,които са необразовани) да прочетат...
P.S.Не видях в темата "Обща сексуална култура нищо за Постинор,но ако не съм видяла аз нека модераторите да ми изтрият темата :)

Postinor-Duo

Състав
Таблетките Постинор-Дуо съдържат синтетичното активно вещество levonorgestrel, подобно на лутеалния хормон.
Други съставки: колоиден безводен силициев диоксид, магнезиев стеарат, картофено нишесте, талк, царевично нишесте, лактоза.

Действие
Постинор-Дуо е спешен контрацептив (противозачатъчно средство за използване в извънреден, спешен случай), което се приема през устата.
Постинор-Дуо може да помогне за предотвратяване на бременност, ако се приеме до 72-ия час след полов акт без предпазни мерки или при неуспешно приложен противозачатъчен метод.


Дозировка
Приложението налага използването на две таблетки едновременно.
Най-висока ефективност се постига, ако се приемат 2 таблетки едновременно колкото е възможно по-скоро (и не по-късно от 72 часа) след полов акт без предпазни мерки.
След прилагане на спешна контрацепция се препоръчва да се използва локален бариерен противозачатъчен метод (напр. презерватив) до настъпване на следващата менструация. Употребата на Постинор-Дуо не е противопоказание за продължаване редовния прием на хормонални противозачатъчни таблетки.

Не се препоръчва повторно използване на таблетките в рамките на eдин менструалeн цикъл поради възможност от смущение на цикъла.

СЛЕД ИЗПИВАНЕТО НА ДВЕ ТАБЛЕТКИ НЕ СЕ ПИЯТ ПОВТОРНО ОЩЕ ДВЕ,ОСВЕН ПРИ СЛУЧАЙ,КОГАТО МОМИЧЕТО ПОВЪРНЕ ДО ЕДИН ЧАС СЛЕД ПРИЕМАНЕТО ИМ !!!



Източник на информация: Гедеон Рихтер - България (официален сайт) :)

SEXoslava__
03-14-2006, 10:28
az li4no ne sam vzemala Postinor Duo no moi priqtelki sa i est ima efekt pak i vsi4ki nego prepora4vat no kakvoto i da si govorim po dobre e da ne se nalaga

Just_One_Girl
03-14-2006, 10:54
Абе може да има ефект и всичко ама тва да не ви е аспирин след всеки полов акт да гълтате по 1 за профилактика... :evil:

flasher
03-14-2006, 12:28
kolkoto e efekta...tolkova i se trovite

03-14-2006, 14:57
Абе може да има ефект и всичко ама тва да не ви е аспирин след всеки полов акт да гълтате по 1 за профилактика... :evil:

гумата е много по ефикасна и ефтина :P

03-14-2006, 20:27
taka i taka stava vypros za postinor duo,iskam da popitam kakva e vyzmojnostta da sym zabremenqla-eto i sityaciqta
s priqtelq mi pravihme seks,na 1 den sled kato mi zvyr6i menstryaciqta.polzvahme prezervativ,no toi se skysa.svyr6i otvyn men-otvytre6nata strana na kraka blizo do vaginata mi,no ne be6e sapylno sigyren dali ne6to ne e proniknalo v men.vzednaga vzeh postinor duo i za4akahme.sled okol sedmica zapo4na da mi te4e,koeto znam e normalno pri tezi hap4eta.no eto ve4e mi zakysnqva 4 den.pravih si test-be6e otricatelen,no az i priqtelqt mi sme mnogo pritesneni ot fakta 4e o6te ne mi e do6lo [-o< nadqvam 4e ni6to nqma da se sly4ilo.aaaa i bqh bolna predi nqkolko dni-pih razni hap4eta.vyzmojno li e zakysnenieto da e ot tova

03-14-2006, 23:09
Гост
МнениеПуснато на: Вто Мар 14, 2006 11:27 pm Заглавие: da pitam
taka i taka stava vypros za postinor duo,iskam da popitam kakva e vyzmojnostta da sym zabremenqla-eto i sityaciqta
s priqtelq mi pravihme seks,na 1 den sled kato mi zvyr6i menstryaciqta.polzvahme prezervativ,no toi se skysa.svyr6i otvyn men-otvytre6nata strana na kraka blizo do vaginata mi,no ne be6e sapylno sigyren dali ne6to ne e proniknalo v men.vzednaga vzeh postinor duo i za4akahme.sled okol sedmica zapo4na da mi te4e,koeto znam e normalno pri tezi hap4eta.no eto ve4e mi zakysnqva 4 den.pravih si test-be6e otricatelen,no az i priqtelqt mi sme mnogo pritesneni ot fakta 4e o6te ne mi e do6lo Pray nadqvam 4e ni6to nqma da se sly4ilo.aaaa i bqh bolna predi nqkolko dni-pih razni hap4eta.vyzmojno li e zakysnenieto da e ot tova

Много е възможно и да е от това,че си била болна,също така и времето може да се отрази на цикъла,както и стреса от късането на презерватива...И аз пих постинор ,защото имах абсолютно същата ситуация при тебе.И аз имах кървене 5 дена след като го бях пила и след това ми дойде с леко закъснение...така че щом теста е отрицателен - не се притеснявай,но ако искаш все пак си направи още един :) Успех ! :)

bibonka
03-14-2006, 23:18
Гост
МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2006 2:09 am Заглавие:
Цитат:
Гост
МнениеПуснато на: Вто Мар 14, 2006 11:27 pm Заглавие: da pitam
taka i taka stava vypros za postinor duo,iskam da popitam kakva e vyzmojnostta da sym zabremenqla-eto i sityaciqta
s priqtelq mi pravihme seks,na 1 den sled kato mi zvyr6i menstryaciqta.polzvahme prezervativ,no toi se skysa.svyr6i otvyn men-otvytre6nata strana na kraka blizo do vaginata mi,no ne be6e sapylno sigyren dali ne6to ne e proniknalo v men.vzednaga vzeh postinor duo i za4akahme.sled okol sedmica zapo4na da mi te4e,koeto znam e normalno pri tezi hap4eta.no eto ve4e mi zakysnqva 4 den.pravih si test-be6e otricatelen,no az i priqtelqt mi sme mnogo pritesneni ot fakta 4e o6te ne mi e do6lo Pray nadqvam 4e ni6to nqma da se sly4ilo.aaaa i bqh bolna predi nqkolko dni-pih razni hap4eta.vyzmojno li e zakysnenieto da e ot tova


Много е възможно и да е от това,че си била болна,също така и времето може да се отрази на цикъла,както и стреса от късането на презерватива...И аз пих постинор ,защото имах абсолютно същата ситуация при тебе.И аз имах кървене 5 дена след като го бях пила и след това ми дойде с леко закъснение...така че щом теста е отрицателен - не се притеснявай,но ако искаш все пак си направи още един Smile Успех !

Определено си пиша без да гледам :)

03-15-2006, 17:14
dnes pih kalcii-fosfor za6oto sym 4uvala 4e pomaga za kryvoobra6tenieto,no o6te ne mi e do6lo.pritesnqvam se ve4e 5-ti den mi zakysnqva.mnogo me e strah.

black_heart
04-03-2006, 22:55
abe hora nali parvo se pie ednoto hap4e,a sled 12 4asa drugoto,6ot naskoro se nalaga i 6te e qko zabavno da sam obarkala,ama ei pusto si4ki averki det sa pili,sa go pili taka?

beB_
04-04-2006, 00:01
abe hora nali parvo se pie ednoto hap4e,a sled 12 4asa drugoto,6ot naskoro se nalaga i 6te e qko zabavno da sam obarkala,ama ei pusto si4ki averki det sa pili,sa go pili taka?

emi taka pi6e ama e po efikasno edno sled drugo pone az mislq taka
napravi si test

belluci
04-04-2006, 06:35
Tova e,informaciqta ot listovkata,koqto spored men e kraino nedostatu4na,tui kato ne sa opisani vsi4kite strani4ni efekti i beli koito mogat da stanat,i tova e normalno,nikoi nqma da oronva prestija na produkta koito predlaga.ISKAM DA KAJA SAMO,4E POSTINOR DUO E BEZKRAINO OPASEN I ADSKI TI OBURKVA HORMNITE,KOETO MOJE DA DOVEDE DO ADSKI MNOGO LO6I POSLEDSTVIQ,NE SAMO DO ZAKUSNQVANE,PODRANQVANE,ILI DOSTA MESECI NEREDOVNA MENSTRUACIQ,dai boje tezi koito sa go pili da se razminat samo s tova,samo 4e tova vodi i do drugi problemi.

04-04-2006, 10:39
Постинора си е половин аборт.
никак не е шега работа, особено за млади нераждали моми4ета носи много рискове.

Miroslava
04-04-2006, 12:09
i az savetvam da ne se pie ako nqma speshen sluchai..macka i az go zeh kato teb sled cikal poradi sushtiq povod..naprazno vzimane si beshe..sled 6 dena i na men mi techeshe kafqvo techenie,posle mi doide na datata pak kafqvo techenie i sq chakam cikal za noviq mesec..ne sum vijdala karvene do sq ot 14 fevruari..Ligavicata mi e strashno golqma 5 testa napravih se otricatelni i oshte se pritesnqvam..a na edno momiche chetoh v forum che i e traqlo 25 dena sled tova..inache e normalno da ti zakasnee ne se pritesnqvai nqma kak da si bremenna,priqtelq ti ne e svurshil v teb i 1 % shans da e imalo ti si go ubila..samo che sq she ti se obarka vsichko ;((

jenka
12-12-2006, 14:29
zdraveite az imam sy6tiq problem sled cikyl se naloji da vzema postinor nqkolko dni me bolqha qi4nicite a sega karvq v smisal dnes se poqvi...normalno li e kakvo ozna4ava i kolko vreme prodyljava ...misylta mi e 4e tazi ve4er iskam da pravq sex ...a 6te e kofti pri tova polojenie...kolko vreme prodyljava 6ibanoto kyrvene...??????????