PDA

View Full Version : herpes i gybi4ki-2 v edno



03-13-2006, 21:56
predi 3-4 meseca mi izleze genitalen herpes.... hodih na lekar i mi kaza 4e imam i gybi4ki.... ot herpesa se otyrvah slava na boga no gubi4kite pak se poqviha.ne sym sigurna dori dali sa iz4ezvali.imam dva vyprosa.pyrviqt e moga li da zarazq priqtelq si s herpes pri polojenie 4e sega mi nqma ni6to, no ne izpolzvame prezervativi? i vtoriqt - kakvo da vzimam protiv gybi4ki i moga li da izpolzvam recepta ot lekar ako e leko skysana? ](*,)

DrSmurph
03-13-2006, 22:32
Zdrasti, kategori4no mojesh da zarazish priatelia si kakto s gubi4ki taka i s G herpes. Ne moga da ti kaja kakvo da vzimash dokato ne razbera kakvo sa pokazali izsledvaniata ti i kakvo pokazva antibiuogramata. Gubite ne sa lesni za lechenie. Mnogo sa uporiti a ti triabva da si 5 outi po0uporita ot tiah
Na kolko godini si?

..
03-14-2006, 09:29
dr smurph kakvo zna4i da si 5 puti po uporit ot tqh?

DrSmurph
03-14-2006, 12:17
Гъбичките се лекуват безкрайно бавно и упорито. Това изисква спазване на определен хигиенен, хранителен и медикаментозен рережим. Лекарствата не бива да бъдат спирани самоволно само защото си решила, че вече си излекувана. Гъбичките имат удивителната способност да хронифицират и да добиват резистентност ако не са правилно лекувани, а често се случва те да не се махнат след приложението на първият препарат. Изискват също така комбинирано лечение защото монопрепаратите обикновенно не дават очакваният добър резултат. Повече от задължително е да използваш презервативи докато изясниш (след съответно повторно или трето изследване), че резултатите са негативни!

^JeWeL^
03-14-2006, 14:32
na 17 sym.... kato hodih na lekar prosto me pregleda i kaza 4e osven herpesa,za koito znaeh imam i gybi4ki i samo mi predpisa ednokratno hap4e i nqkakvo mazilo i edno ot tiq vaginalnite....oba4e naskoro gybi4kite pak se poqviha i me pritesnqvat.a nqkoi moje li da mi kaje kakvo da vzemam za tiq gybi4ki 4e sym finansovo grozna naposledyk i nqmam 50 leva izli6ni

03-14-2006, 15:29
Ооо, непременно вземи пари от някъде... не се оставяй това да ти е проблема, за да не се излекуваш! По-добре отиди отново на лекар и си кажи там проблемите, защото наистина гъбичките са много "нахални"

03-14-2006, 16:19
Здравейте!Искам и аз да попитам нещо-малко глупаво ще ви се стори,но за мен е много важно-от доста време имам притеснения,че имам гъбички(няколко години
,въпреки че не съм била с момче. Ходих на лекар,но някак си мисля си каза"ах то хлапето се е притеснило,детинска му работа ". Много повърхностно ме прегледа,дори не прави изследвания в лаборатория,ами само под микроскопа.И аз продължавам да се притесняам.Какво бихте ме посъветвали?

:smt010

DrSmurph
03-14-2006, 22:17
Много повърхностно ме прегледа,дори не прави изследвания в лаборатория,ами само под микроскопа.И аз продължавам да се притесняам.Какво бихте ме посъветвали? :smt010

Не, че съм склонен да оправдавам гинеголога ти, но след като поне на микроскоп е видял пробата - бъди сигурна, че там се виждат подобни твари стига действително да е погледнал поне.
Трудно е да се каже през интернет имаш или нямаш гъбки, но ако те притеснява нещо - или сподели ясно проблема или направи изследване!

DrSmurph
03-14-2006, 22:21
na 17 sym.... kato hodih na lekar prosto me pregleda i kaza 4e osven herpesa,za koito znaeh imam i gybi4ki i samo mi predpisa ednokratno hap4e i nqkakvo mazilo i edno ot tiq vaginalnite....oba4e naskoro gybi4kite pak se poqviha i me pritesnqvat.a nqkoi moje li da mi kaje kakvo da vzemam za tiq gybi4ki 4e sym finansovo grozna naposledyk i nqmam 50 leva izli6ni

Не са толкова важни тези 50 лева. По-важно е дали имаш желание да се оправи ситуацията ти. Би ли могла да кажеш ЯСНО какво беше хапчето и какво мазилото. За да не правиш реклама - можеш да ми пишеш и лично съобщение.
За да се каже какво да вземеш за гъбички както вече казах се прави антибиограма на която самото изследване показва от какви препарати се "плашат" гъбките и от какви - НЕ.
А както разбирам ти изследвания не си правила, а това са заключенията на лекаря ти!

03-16-2006, 11:07
Благодаря за информацията.Явно просто се притеснявам без нужда. Току що прочетох тук из форума за церикалната течност-явно наистина съм се объркала.Но какво да правя-можеше да ми обясни доктора, нямаше да му отнеме повече от 3 мин.

^JeWeL^
03-16-2006, 21:08
a s klotrimazol 6te ima li nqkakvo podobrenie ili e bezmisleno? :-k ](*,)