PDA

View Full Version : Къде е мястото на секса в любовта?



Fighterfemme
03-14-2006, 17:15
Тъй като темата е повече философска реших, че все пак е редно да я пусна в раздел "любов", а не "секс".

Напоследък проучвам точно тази взаимовръзка между любовта и секса в съвременното поколение и мненията на повечето от вас ме карат да се замисля. Къде по дяволите отиде любовта? Онази романтична любов, при която мечтаеш да срещнеш своята сродна душа, с която ще споделяте интересите, мечтите и трудностите си? И колко от вас няма да се засмеят като прочетат това и да си кажат "Каква глупачка!"?

Мечтата за другия човек още съществува, но тя е вече различна. Все още мечтаем за някого, който е до нас, но след като сме изгледали стотния филм/музикален клип/реклама на тази тема за какво друго да си мечтаем? След като стоим като идиоти и слушаме приятелите/приятелките си да обсъждат любовните и сексуалните си приключения за какво друго да мислим? Ставаме на 12-13 и узрели-неузрели искаме и ние да срещнем своята любов, да се целунем за първи път, за първи път да правим секс. Гледаме тежкарите и готините каки по чалга и рап клиповете и мечтаем и ние да сме такива-готини, секси. Не сме станали тийнейджъри още а започваме да обсъждаме кой или коя колко сладки били.

И къде отиде любовта? Уж сме тръгнали нея да търсим, а някак я подминаваме. "Влюбваме се" в един, друг човек. Ставаме на 18 и вече имаме списък от десетина човека, които са минали през ръцете ни, сексуален опит, за който майките ни на нашата възраст само са бленували. И какво? Чувстваме се опитни, мислим, че знаем всичко за любовта и секса, а нищо не знаем. Минали сме през механичния път, който са начертали съвременните обществени виждания: до 14-15 вече да си ходил с някого, до 16 вече да си го направил за първи път, а на 18 да имаш дълък списък в залата на славата. За каква любов си говорим тогава?

Къде отидоха момичето и момчето, които бяха неразделни приятели от детство и които на 18 още девствени се радваха да седят на плажа хванати за ръка и да гледат залеза, да споделят мечтите си, да се кълнат, че ще ги следват заедно и ше умрат за тях? Къде ли? Ами откъдето са дошли-от лигавите розови романчета ще кажете вие. А нима не е възможно? Нима това не е истинската любов? Да си едно със някого дори и когато не сливате телата си в едно, дори и когато никога не сте го правили. Осъждаме бабите си, които девствени са лягали за пръв път с мъжете си след първата брачна нощ. Какви задръстенячки! Как може да живееш живота си с мисълта, че ще правиш секс с един мъж?! А откъде сме сигурни, че те не са знаели повече за любовта и секса от нас?

Правя проучване свързано с факта, че момичетата от все по-ранна възраст започват да водят полов живот. Дойдох в този форум, за да видя реално как стоят нещата. Първоначално се зарадвах. Да, има момичета, които казват, че са почнали от 12 и предполагам има още много, които не биха си признали, но като цяло за нормална се счита възрастта 15-16. Има надежда за нашето общество си казах. Но после се замислих. Да, няма нищо лошо да почват от 15-16 да правят секс. Нормално е, но не се ли е размила вече любовта във секса? Хващаме се гаджета с някого и ако сме на подходящата възраст чакаме 2-3 месеца и се почваме. Защо? Ами защото това е нормално. Защото мозъците са ни толкова промити, че ако почакаме повече и вече започваме да считаме, че нещо или в нас или в другия не е в ред. А направим ли секс веднъ, започваме всеки сгоден случай да си доставяме това удоволствие. "Много се обичаме!", казваме, "Прекрасен човек е и е също толкова добър любовник/любовница."

Тук ще кажа: пробвайте един месец без да правите секс и без да се натискате. Изведнъж ще се появи едно празно пространство и време, което ще трябва да запълните с нещо. И понеже няма какво друго да правите ще започнете да си говорите, като на първите няколко срещи, когато още не сте били близки. Ще научите много повече един за друг и най-вече ще научите дали това между вас е любов или се е превърнало просто в секс.

Може да съм старомодна или глупава, но за мен любовта е най вече приятелство и близост на две души, а не на две тела.

eminem_sp
03-14-2006, 17:24
Az su6to vqrvam v istinskata lubov a ne v tva "az sum gadje s teb,obi4am te...aide v legloto" spored men sexut prosto 6te si doide kogato trqbva nqma zna4enie koga no vuprosa e 4e ne toi e glavnoto ne6to.. a tupoto e 4e pove4eto mom4eta tursqt samo tva v edno momi4e ponqkoga se 4udq dali vuob6te mogat li da zipitvat 4uvstvoto lubov!!??V na4aloto ti kazvat kolko te obi4at kolo si vajna za nego i tn. no o6te pri vida na momi4e koeto e gotoo vednaga da mu pusne toi zabravq tazi lubov samo za6toto teb te e bilo malko v strah v na4aloto i prosto za tebe po vajen fakta 4e go obi4a6 istinski sus surtzeto si a ne tva da spi6 s nego ...nz ima tolkova hora sega koito smqtat 4e pod dumata lubov se razbira tzeluvka i posle sex...a tva e mn tupo spored men!

ThePainIsReaL
03-14-2006, 19:24
Това,което си написала е превъзходно и с цялата пълнота разкрива проблема Любов - Секс на малка възраст . Подкрепям ти тезата,че духовната близост е много много по-важна , дори и най-важна , че съвременното общество все повече пропада и бърка значението на двете словосъчетания "платонична" и "физическа" любов. Но аз все пак продължавам да си приемам секса като начин да покажеш на един човек колко много го обичаш ,да споделиш и дадеш нещо свое на него и сексът на бъде "фантастичното" допълнение към вашата обич.. Мисля че просто идва момент , в който той трябва да се появи в живота ни , но не това да се случи тогава,когато искаме дете , оженим се или моделът на поведение на съвременното общество го налага.. а когато ние сами желаем да изпитаме точно това с "нашата половинка"

И наистина съм против всичките тези излизания с момчета само за да имаш с кого да го правиш .. и т.н.

dream_for_you
03-14-2006, 20:04
mn mi haresvat dumiteti,s tqh dokazva6,4e istinska lubov ima nqkude kakto ima hora,koito vqrvat v neq.podkrepqm izcqlo tvurdenieto,4e lubovta e predimno priqtelstvo i razbiratelstvo.nadqvam se horata kato teb da sa pove4e :smt006

RoSsY88
03-14-2006, 20:19
Ами не знам аз още съм на мнение,че ако те обича няма да те насилва.Бившият ми беше казал докато аз не го поискам няма да го правим и никога не ме насили за нищо и никога не си го поиска...Но сеска затвърждава връзката...Но никаде не е казано-"Айде ние се обичаме следователно трябва да прави секс".Никак не одобрвам някакви пикли под 14 години да правят секс...и да ми викат ама той ме обича...ужас

mnogomili4kata-sf
03-14-2006, 22:28
Аз лично го виждам по следния начин:любовта постепенно отстъпва място на секса в 1 връзка,когато вече се прекали наистина и така постепенно писва всичко(естествено не във всеки случай е така)...може би мисля консервативно,но това е моето мнение...всичко е хубаво,когато е в умерено количество.Така мисля,че интересът,тръпката се запазва по-дълго връзката,не се изчерпва.

03-14-2006, 22:36
Хубави разсъждения, но колкото верни - толкова и грешни. Ще Ви кажа защо : заради сексуалния нагон. Мъжете стават сексуално потентни на 12-14 г, а жените - по-рано. Природата го иска, дами и господа, иска го и не търпи отлагане. Няма нищо лошо да правиш секс. Както и няма нищо лошо да бъдеш с някого само заради секса, човек има нужда от това както мъжете имат нужда от бирата, а жените - от грим и парфюм.
Животът е, за да се живее. Погрешна е фразата, че детството е подготовка за живота /респективно любовта/ като животът е тъкмо в него ! Ако не правим лудории докато сме малки то кога ще ги правим ? Когато станем на 40, зрели хора ?
Нека си запазя правото на секс с много жени и на дълъг списък, а любовта ... аз за нея си имам планове. Всичко с времето си .

П.П. Да, преди е било различно, съгласен съм, че е било по-хубаво, но ми се прави секс.

_Nightmare_
03-14-2006, 22:40
Дам, всичко това което написа беше наистина въздействащо Fighterfemme
и знаеш ли колкото и да е тъжно дам така е...
днешно време нещата са се променили мн, наистина мн... тийнчета на по 12-3-4години се ебат на ред и мислят, че са намерили любовта...странно мисля, че трябва да го направиш за пръв път когато си готов, е не мисля,че на 12 години някой може да е готов за това...
освен това медиите мн наистина мн влиаят върху хората, комплексират ги, карат ги да изпитват интерес към това и съответно да го правят...
в днешно време понятието ЛЮБОВ се е изкривило и за мн хора представлява безразборен секс, за други секс и привличане, но за твърде малко разбирателство и приятелство...
и всичко това което написа ти може би звучеше наистина наивно, но наивно за светя, в който живеем...
ИСТИНАТА Е, ЧЕ ЛЮБОВТА Е ТВЪРДЕ СЪВЪРШЕНА ЗА НАШИЯ НЕСЪВЪРШЕН СВЯТ...затова и малко по малко, частичка по частичка ИЗЧЕЗВА...

_Nightmare_
03-14-2006, 22:46
Хубави разсъждения, но колкото верни - толкова и грешни. Ще Ви кажа защо : заради сексуалния нагон. Мъжете стават сексуално потентни на 12-14 г, а жените - по-рано. Природата го иска, дами и господа, иска го и не търпи отлагане. Няма нищо лошо да правиш секс. Както и няма нищо лошо да бъдеш с някого само заради секса, човек има нужда от това както мъжете имат нужда от бирата, а жените - от грим и парфюм.
Животът е, за да се живее. Погрешна е фразата, че детството е подготовка за живота /респективно любовта/ като животът е тъкмо в него ! Ако не правим лудории докато сме малки то кога ще ги правим ? Когато станем на 40, зрели хора ?
Нека си запазя правото на секс с много жени и на дълъг списък, а любовта ... аз за нея си имам планове. Всичко с времето си .

П.П. Да, преди е било различно, съгласен съм, че е било по-хубаво, но ми се прави секс.
ами какво да ти кажа... Животът си е твой, изживей го така както ти харесва :)
но знаеш ли... винаги съм мислела, че ако се чукаш на ред в един момент ще ти писне смисълът ще се загуби и ти ще се чувстваш глупаво .. все едно не си постигнал нищо...
това е като една чаша пълна с вино, само и единствено ти можеш да решаваш дали да я изпиеш на малки глътки или големи гълтоци но ако се ебеш с всеки на ред можеш да я пресошиш и да ти останат твърде малко емоции които не си изживял...отдруга странна животът е за да се изживее така че... ако това те право щастлив евала че си открил щастието :wink:

machoka
03-14-2006, 23:14
ИСТИНАТА Е, ЧЕ ЛЮБОВТА Е ТВЪРДЕ СЪВЪРШЕНА ЗА НАШИЯ НЕСЪВЪРШЕН СВЯТ...

Еее, хайде бе, как стигна до това грандиозно заключение? Гледайки пияните пикли в Амор на детска?

За мен никога не е била 'на свършване', никога няма и да бъде. За авторката - 3 пъти ура, ако е написала всичко сама, а не го е копирала и 2 пъти ура, ако просто така мисли.


Животът е, за да се живее. Погрешна е фразата, че детството е подготовка за живота /респективно любовта/ като животът е тъкмо в него ! Ако не правим лудории докато сме малки то кога ще ги правим ? Когато станем на 40, зрели хора ?
Ами, айде - прави лудории... пробвай 'амфетки, козче, иглички', преджоби някой, строши някой 'джамец'.. :shock: Дефинирай 'лудорийки', защото аз това разбирам под даденото название на спектър от действия и крайно не го одобрявам.
Животът 'си се живее' прекрано и без незаконни действия, и без да правиш секс 2 пъти дневно.

MartiSSima
03-14-2006, 23:35
Spodelqm izcqlo mnenieto ti i ne sam saglasna 4e edno dete na 14 godini e ispitalo udovolstvie ot seksa da ne govorim za teq deto sa na 12!Che tq sestra mi e na tolkova.Chak ne mi go pobira glavata kak moje da ima takiva hora!Naistina sex-a e nerazdelna chast ot vruzkata no po e vajen duhovniq kontakt ot kolkoto fizi4eskoto udovolstvie!Tva che si spal s nqkoi ne te pravi nito krasiv/a nito umen/umna dava prosto povod da se gordeesh.Interesnoto e v slucheq che nqma ni6to materialno ili kvoto i da e za da se gordeesh.Koe mu e gordoto,za men e jalko i po to4no sramno! :smt011 Smqtam che 16-17 godishnite sa nai uzreli za tfa udovolstvie.E v kraina smetka vseki ima glava na ramenete si i moje da misli!
Otnosno liubovta - za men tq sashtestvuva i vinagi shte e osnoven jiznen dvigatel v jivota na horata!Tva go znam ot li4en opit makar da ne sam s 4oveka koito obi4am,znam 4e tq sashtestvuva.Loshoto po povod temata e 4e nie samite ne znaem kak da q zapazim a q gubim ot den na den vse pove4e i pove4e.Za tova imam edna molba neka, se otdadem izcqlo na neq i ne pozvolim da iz4ezne edinstvenoto zdrunce koeto ni pravi shtastlivi i tujni!Ako q nqma liubova zamislete se kakav bi bil jivotut ni...

belluci
03-15-2006, 05:32
Mnogo dobre zvu4i i sum suglasna s nqkoi ot faktite.No 4ovek trqbva da e dostatu4no uzrql kakto i partniora mu,za da osuznae su6tnostta na liubovta i na sexa,kato dopulnenie kum tazi liubov,kato fizi4esko slivane i kakto iska6 go nare4i.Za6to?Za6toto zrelostta v psihikata ti,vodi do drugo razbirane na ne6tata.Pove4eto teen-ove gledat na tqh kato na ne6to dadeno i svruh normalno,i se otnasqt tvurde povurhnostno,tova e normalnoto.Iska6 da opita6 tazi strana na jivota,no estestveno ne suznava6,4e samiqt ti ne si dostatu4no podgotven,za ne6to tolkova seriozno,dulboko i slojno,ZA6TOTO LIUBOVTA E IZKUSTVO KAKTO I SEXA KATO 4AST OT NEQ,A NE PROSTO PURVI4EN INSTINKT ILI NUJDA.Za tova se gubi kumunikaciqta m/u dvama vuv vruzkata i tq se iz4erpva samo v celuvkite i sexa.A kakvo da si kajat?Kakvo se slu4va v jivota na normalniq 12,13,14,15,16 godi6en 4ovek???Jivotut e vse o6te predizvikatelstvo,pred koeto se izpravqt te purva,i ot koito iskat da vzemat vsi4ko tvurde burzo,no ne mogat da go vzemat s cqlata mu pulnota,za6toto prosto ne go vuzpriemat taka kakto e.Tvurde idealisti4en i me4tatelen e svetut im i sami se oplitat v svetove v koito ne znaqt kak da jiveqt i ot koito ne znaqt kak da izleznat.Za tova ne se u4udvai.Normalno e tova razbirane za ne6tata:)I to4no v tova e 4ara im,elemntarnata i idealna prestava za jivota i tova koeto ti podnasq toi:)

Fighterfemme
03-15-2006, 14:43
Брех мамка му (извинете ме за езика) ама туй дето съм го написала май наистина не е било лошо. Очаквах повечко хора да се появят и да го оспорят, а то какво се получи... Благодаря много на всички, които оцениха творбата ми. Честно, наистина ми стоплихте душата и затова още веднъж едно съречно благодаря. Благодаря и за мненията, които също бяха много хубави и успяха да дооформят мислите ми. Истината се ражда, когато се съберат много мозъци, нали знаете? :wink: Иначе едно екстра благодаря за machoka, че подозира, че може да съм свила тези думи отнякъде. Поласкана съм, защото сама си ги измислих. Просто седнах и написах всикчо, което ми занимаваше ума. Както съм почнала мога да благодаря на семейството, за подкрепата, която ми оказа в трудните минути докато го писах и т.н. и т.н. Хехе. Бъзикам се. Просто взех малко да се възгордявам а туй не е на добре. Но да пристъпя към отговор. И вие сте написали доста хубави неща, които бих искала да коментирам.


...nz ima tolkova hora sega koito smqtat 4e pod dumata lubov se razbira tzeluvka i posle sex...a tva e mn tupo spored men! Точно това имам предвид. Нищо против секса. Би било грешно да го анатемосам и да кажа "да" само на платоничната любов, защото това не ме прави по-умна от тези, които твърдят, че само сексът си заслужава и няма любов. В мненията на няколко човека прочетох една идеална дефиниция за нещата. Натискането и сексът в една връзка може да станат заместител на приятелството. Несъмнено такава връзка няма да е неприятна, но колко може да издържи? Не сте ли се замисляли защо почитателите на секса са сменили десетинаи повече партньори? Сексът с един човек малко или много е еднообразен ако правите само това. А сега замислете се защо имате приятели, които сте познавали още от първи клас или детската градина? Просто едно човешкото съзнание е безкрайно по-богато и може да предложи много повече удоволствие, макар и различно, отколкото едно човешко тяло.

И въпреки че мисля доста различно, уважавам мнението на Госта, който желае да запази правото си да прави секс с много жени. Всеки избира как да живее в края на краищата. И ми се струва, че истината е точно някъде по средата на мнение като моето и неговото. Идеалната любов би била тази в която въпреки секса с партньора си също толкова близък душевно с него, колкото и физически. Но както някой спомена тези идеи за любовта са твърде съвършени за нашия несъвършен свят.

А може би чарът е тъкмо в несъвършенството му. Хареса ми мнениео на belluci. Никой от нас не може да разбере истините за любовта и секса без да е преминал през тях. И все пак би било хубаво ако разговорите за любовта и приятелството бяха също толкова чести, колкото и тези за секса; ако тийнейджърите можеха да стигнат до същността на нещата без да трябва да преспиват със сто човека първо. Ако това се окаже, че им харесва-ами добре. Обаче замисляли ли сте се някога за момичетата, които започват от 12 и така до 18 с всеки срещнат докато не заприличат на парцал. Да, те ще разберат, че това може би не е животът, който искат да водят, но вече ще бъде малко късно. Мечтателка съм, знам си. Но нали уж с мечти светът върви напред. Искрено се надявам да доживея да видя това как това за което говоря става истина. Все пак рано или късно хората би трябвало да осмислят, че както тялото остарява, а духът не, така и приятелството и любовта ще надживеят секса. Надявам се де. Ако не съм оптимист, какво друго ми остава? :-D

Стеснителната
03-15-2006, 14:49
Некой май много гледа Али Мък бийъл. ](*,)

03-15-2006, 14:54
[quote]ИСТИНАТА Е, ЧЕ ЛЮБОВТА Е ТВЪРДЕ СЪВЪРШЕНА ЗА НАШИЯ НЕСЪВЪРШЕН СВЯТ...

Еее, хайде бе, как стигна до това грандиозно заключение? Гледайки пияните пикли в Амор на детска? [quote="machoka"]
когато написах това имах предвид споделената любов и като цяло това, че мн хора си казват по-добре да не се влюбвам, защото ще бъда наранен...разбираш ли какво имам в предвид? това, че любовта те кара да се чувстваш страшно щастлив, но понякога човекът срещу теб те наранява... затова го написах

_Nightmare_
03-15-2006, 14:57
ИСТИНАТА Е, ЧЕ ЛЮБОВТА Е ТВЪРДЕ СЪВЪРШЕНА ЗА НАШИЯ НЕСЪВЪРШЕН СВЯТ...

когато написах това имах предвид споделената любов и като цяло това, че мн хора си казват по-добре да не се влюбвам, защото ще бъда наранен...разбираш ли какво имам в предвид? това, че любовта те кара да се чувстваш страшно щастлив, но понякога човекът срещу теб те наранява... затова го написах

Disorder
03-15-2006, 15:15
Нещата са взаимно свъразни. Трудно можеш да разграничиш двете или да опиташ да градиш връзката си само с едното от тях. Понякога изпитваш нужда от любов, друг път ти се иска да изживееш нещо моментно, но в крайна сметка, когато узрееш достатъчно и намериш човка за теб, ще се окаже, че те са се сляли в едно. Така, че всяко нещо с времето си. Не бързайте за никъде.

addictedtou
03-15-2006, 15:34
Emi naistina e vqrno tova koeto si go napisala i mnogo hubavo.. lubvota naistina syshtestvuva.. ;)

Ekita
03-15-2006, 17:57
Май аз ще съм една от малкото,която ще се възпротиви леко на авторката на темата,но...такава съм,устата ми не можеш да я затвориш лесно:)
Вижте сега дечица(не го казвам,защото съм голямата кака,напротив и аз съм едно лапе,но това отделно),като не сте съзрели достатъчно,за да осъзнаете,че сексът е част от тази велика любов,която така отчаяно търсите във филни,романи,мечти,не го правете.Въпросът е,че всеки си го преиначава,както му е по-удобно.За едно си права,както е грешно да казваш,че любовта не е важна,важното е да си задоволиш нагона,така е и грешно да кажеш обратното-долу секса,това е нещо мръсно,съсипва връзката и бла,бла...А вие в по-голямата си част точно това твърдите.
За мен нещата стоят така-едното без другото не е пълно,цяло,завършено.Ако аз съм с човек,който обичам истински,не може да не го желая и физически и сексуално и всякак.Ако не го желая,то нещо във връзката ни определено куца.Липсата на секс дълго време не прави една връзка перфектна и не е показател затова колко тя е истинска и как може да продължи на база само платонични изживявания,а просто означава,че не сте готови за нещо по-сериозно.
До тук говоря за истинска връзка.Не за "на 12 съм и срещнах любовта на живота си,всеки ден ходим на кафе,а като ме изпрати се спукваме да си пускаме езици".Това за мен не е връзка,а просто "виж ме,аз съм голям/а и вече ставам за всичко".
Трябва да изчакаш,да съзрееш,да започнеш да носиш известно количество отговорност и чак тогава да започнеш да водиш връзки,които означават нещо,а не са просто пилеене на време.Тогава се включва и секса и всичко,което написах по-горе.
Относно малолетните ебачи и ебачки обаче съм на ваша страна!

Fighterfemme
03-15-2006, 20:22
Липсата на секс дълго време не прави една връзка перфектна и не е показател затова колко тя е истинска и как може да продължи на база само платонични изживявания,а просто означава,че не сте готови за нещо по-сериозно.

Съгласна съм, но това, което по ме интересува е ситуацията, в която във връзката сексът е налице и е станал неразделна част от нея. Въпросът ми е за всеки, който има такава връзка. Готови ли сте да се подложите на експеримента да се откажете от секс и продължително мълчаливо натискане за месец, седмица дори? Или се страхувате от дупката, която липсата му ще остави? Готови ли сте да замените физическите наслади с чисто платоническа любов за известно време? Тогава ще си проличи дали връзката ви с любимия ви човек е чисто сексуална или е базирана на нещо повече. Всъщност, съвсем сериозно говоря. Ако не ви е страх да разберете истината за отношенията си в момента, единствено можете да спечелите, защото подобна "диета" ще затвърди приятелството ви (най вероятно с разговори ще запълните свободното време), а ако издържите изпитанието ще се радвате на удоволствието да правите секс за първи път след цял месец въздържание. Вярвайте ми, пеживяването сигурно ще си струва и точно тоава сексът ще представлява това, което трябва да представлява-една стъпка по нагоре. Сливане на телата след като душите вече са се слели.

Хмм. Това е идея и колкото съм шантава може и да я изпълня. Е, официално хвърлям ръкавицата. Досега говорихме теоритично, сега вече предизвикателството ми е съвсем конкретно. Колко от вас, които в момента имат връзка и тя вече е минала нивото на платоническата любов са готови да поставят любовта си на такова ипитание и мислят, че тя ще го издържи?

Ekita
03-15-2006, 20:37
Смея да твърдя,че ще издържи.И това не са напразни хипотези,сега ще ти кажа и защо.Връзката ми вече е на година и 2 месеца.С него сме от едно училище,един клас,една компания.Заедно сме всеки ден от седмицата,а събота и неделя също рядко минават без да му се насладя за час,два.Секс правим 1,2 пъти седмично.А останалото време?Ние определено не мълчим като риби,освен ако не сме поскарани.Ти твърдиш,че сексът запълва връзката и при неговото наличие,не остава време за разговори,тоест губите близост,тоест започва едно велико чукане и никакъв диалог.Само че пак ти казвам,не си права,когато говорим за истински отношения.Диалог може да има и без да изключваме физическото удоволствие,защото то е част от нас,част от нуждите и желанията ни.
Значи трябва да спра да се натискам/целувам/галя/докосвам с гаджето ми,за да го опозная истински?Само че това ще го превърне в мой приятел,а не в човека,който обичам.
Въпросът ми към теб е защо толкова върло поставяш границата между двете?Защо смяташ,че един,два часа отдадени на секса могат да ти откраднат всичко друго?

03-15-2006, 21:28
Вие влагате твърде голям смисъл в т.нар Любов, който и сами не разбирате. На тази възраст не мога и не бива да очаквам нещо сериозно от връзките си. Под "така разбирате, че сте готови за нещо по-сериозно" се сещам за брак и тем подобни неща, които са твърде смешни на тази вързаст.
Всички заставатезад съвършената любов, против секса и лудориите (вметката на мачока бе много неуместна в случая, имайки предвид темата,която обсъждаме) като външна проява на една разпространяваща се простащина, разпасаност и безхаберие. Няма кой да възпитава децата, да им каже, че най-малкоНО сексът е само външна проява - не в него се състои цялата тази разпасаност. Ако погледнете назад ще видите възпитание, ниска култура, образование - това са много признаци, а разпасаността е само върха на сладоледа. Не ви е виновен секса, подяволите. Като ми се прави секс значи съм курварин, тъй ли ? Оставете ме да си троша главата както аз си знам, лошо е да налагаш мнение. Нека да оправим държавата откъм образование, култура, възпитание на младите хора, пък тогава всичко ще си дойде на мястото.

03-15-2006, 21:29
да им каже, че най-малко не е морално, да не говорим за опасно и просташко*

Сори, ама не мога да си коригирам мненията.

Fighterfemme
03-16-2006, 12:22
Това, че ти се прави секс не означава, че си курварин. Нито, че се различаваш от който и да е било, който е писал в тази тема. Е, за другите не знам, но за себе си поне мога да го кажа. Да ти се прави секс не е проблем. Това, което съм против... Всъщност даже не може да се каже, че съм против. По-скоро намирам, че е подобно нещо не може да донесе удовлетворение. А именно нещото, за което говоря, е сексуална връзка без приятелство.

Иначе след всичко, което съм изчела по форумите и чула като мнение на хора и аз стигнах до твоя извод. Всичко се корени във възпитанието. И вкъщи и в училище. Не, грешка. Всъщност се корени във липсата ан възпитание, защото много малко се говори за психическата страна на нещата. Сямтам, че трябва да се обсъжда повече любовта и секса като взаимовръзка, а не само откъде идват бебетата и какви контрацептиви да използваме, за да не се раждат представи от сорта секс=любов. Просто имам чувствтото, че има хора, които след като направят страхотен секс със някоя/някого вече си мислят, че са намерили сродната си душа. Е, сега...

Екита, по думите ти не се съмнявам, че връзката ти е страхотна и не се нуждае от изпитанието, за което говорих. Не че не можете да го направите, но няма да има смисъл. Щом сте били толкова близки цяла година и още сте заедно значи вашето е това, което наричам "истинска любов" и мога само да ти пожелая да проължите в същия дух още толкова, а защо не и още 20-30 години? :wink:

Тези, за които се отнасят думите ми, мисля, че сами ще усетят, когато ги прочетат. А това са именно всички, които още не са успели да разберат, че любовта и секса не са едно и също нещо и че ако във връзката си разчитат главно на второто просто много ще загубят.

Защо върло поставям граница между двете? Просто ги разглеждам като две различни неща и ги изучавам. Изобщо нямам представа дали изводите, до които съм стигнала са верни и дали ще си мисля така утре дори, тъй като имам още много а уча. Но засега изследвам заключенията до които съм стигнала. Къде е балансът между физическата и платоническата любов? Кое е по-важно? Може ли изобщо да има по-важно, ако търсим баланс в края на краищата? А един два часа отдадени на секса, специално в твоя случай да речем, могат само да ви доставят удоволствие, даже и да затвърдят връзката ви. Един-два-часа отдадени на секс обаче в стил: срещаме се->една две думи->в леглото->една две думи->айде чао, че имам работа. Ето това може да открадне всичко ако се случи. Искрено се надявам, че преувеличавам честотата на това явление, но за съжаление от всичко, което виждам и чувам днес не съм толкова сигурна.

Хора не оставяйте сексът да ви зароби или поне никога не си мислете, че е по-важен от приятелството с един човек, защото не е.