PDA

View Full Version : RAGGA and RAGGAE



dread girl
03-15-2006, 17:54
RAGGA i RAGGAE dali vaobshte ste ima scena za takava muzika u nas?Ixoricata koito gore dolu mogat da nagajdat njkav JAMAISKI akcent i mogat da svirat na jabka tarambuka ili dori da kachvat svoi tekst varxu d&b tekst shte mogat da napravat neshto ili kakto vinagi vsichko stoiunostno sedi tam njkade-skrito.And remamber this is the culture of pieseful people [-X

Jamalska
03-15-2006, 19:23
vsichko stoiunostno sedi tam njkade-skrito

Мхм стои си на каше и само който иска го намира...В България специално...Специално на Жорката а.к.а. RaggaOne просто не може да не му се признае труда ...Тоя човек заслужава мнооого уважение.Джа да го пази:)Иначе малко са хората,които се занимават с нещо повече от блъскане по тармбучката...Но каквото съм чувала все ми е харесало,просто може би у нас културата не се е развила толкова в музикален аспект.А и трябва да идват повече хорица в милата ни родина да ни радват сърцата и надъхват...Да се надяваме че Джентълмен ще прежали няколко стотин километра и ще ни посети.Не ми пука колко ще е билета,това няма да е за изпускане.Той поне ще ни изпълни и може би ще окуражи занимаващите се с тази музика да се покажат малко...
Ако не..винаги можем да живеем с музиката на хората идващи от слънчевия остров на Карибите,нали:)
Rize up with a new day:)Jah free us

Jamalska
03-15-2006, 19:27
хехееххе това, което описа май показва, че си слушала предимно рага, а рагата е ямайска чалга...

регето е много по- богата музика и не се ограничава само до раста, масур и ямайски акцент...
Хах всъщност си прав...Но рагата е чалгата в Америка...:)Макар че аз не мога да го сравня с...ъъъ... ДесиСлава?
Пък аз тия дни на всички развивам теорията,че не е нужно да имаш дреди за да си раста...right?

tra^la^la
03-15-2006, 20:01
предпочитам реге...и предпочитам да слушам по-стари неща...някак си...звучат ми по-спокйни...релаксиращи...отпу скащи...
А принципно наши изпълнители нещо не слушам...а и малко ме съмнява някой да направи нещо хубаво което си заслужава...се едно ескимос да пее чалга...unnatural \/ :-D