PDA

View Full Version : При бременност запазват ли се предменструалните симптоми?



Vaprosko
03-17-2006, 09:10
На кратко - приятелка се съмнява че е станал гаф, чака си цикъла и в момента си има симптомите, болки в кръста и гърдите и т.н. Та въпроса е това гаранция ли е че идва цикъла или тези симптоми ги има и в началото на бременноста?

ProstoAz
03-17-2006, 09:12
Ще и идва според мен. Рано е за началните симптоми на бременността. :wink:

VORTEX
03-17-2006, 09:13
moga da te uverq 4e ima golqma veroqtnost priqtelkata ti naistina da e zgafila qko! neka si napravi test za bremennost!

03-17-2006, 09:16
Секса се е състоял преди 14 дни така че не знам доколко е рано...

VORTEX
03-17-2006, 09:18
nqma zna4enie koga e bil sexa! imah su6tiq problem sravnitelno naskoro i se okaza 4e sum bremenna taka 4e vednaga test!

ProstoAz
03-17-2006, 14:06
Абе, лелеее само преди 14 дни, т.е. преди 2 седмици, и очаквате да има симптоми на бременност #-o . Пълна глупост е това. Та то яйцеклетката и ЕВЕНТУАЛНО се е оплодила само преди няколко дни, как така ще има симптоми...уффф...
Болките в кръста и гърдите са признак на това, че ще и идва, разбира се освен ако не си въобразява за тях от излишно притеснение.

Гостот
03-17-2006, 16:04
Към горната. Вярно, че е рано за симптоми на бременност (макар че не съм чувал за болки в гърдите като предменструални симптоми), ама предполагам ти е известно че оплождането става в рамките на 3 дни от сношението, тъй като толкова е времето на живот на сперматозоидите в матката на жената. Ако това време съвпадне с овулацията която прибилизително е около 2-рата седмица от началото на цикъла т.е. по средата му (това обаче зависи от много фактори) вероятността за забременяване е голяма. Пич ако си ползвал презерватив и не се е късал, изобщо не се притеснявай за това. Ако не си свършвал в нея вероятността е много малка, макар че си я има. Ако друг път искаш да си сигурен длаи презерватива е наред, просто като свършите, напълни го с вода и виж дали тече. :) . И не запбравяй, че по-добре скъпи презервативи отколкото евтини детски колички.

ProstoAz
03-17-2006, 21:24
Болките и напрежението в гърдите са едни от най-честите знаци, че менструацията наближава! Това са женски работи, може би за това не са ти толкова ясни...разбира се при всяка е различно, но говорим за някакви общоприети симптоми. И само да ти кажа, че на мен преди да ми дойде гърдите ме болят дори, когато слизам по стълбите. :wink:

Колкото до забременяването - дали има или не такава вероятност нито ти, нито аз, можем да кажем или да знаем със сигурност, най-малкото защото авторът на темата дори не е изяснил за какъв гаф става въпрос. Така че всеки може да си развива теорията, един да тръгне в една посока, друг в друга...

Майка ти
03-17-2006, 22:13
Напрягането на гърдите може да е признак на бременност още от началото. Но болки в кръста - хайде, бе! От какво? При бременност се получават в последните месеци, когато коремът е голям, променя се натоварването на гръбначния стълб и оттам идват и болките. Щом сега боли кръстът, по-вероятно е да наближава М-а. :lol:
Но откакто едни умни хора са измислили тестовете за бременност, такива въпроси не би трябвало да ви тревожат дълго. :wink: