PDA

View Full Version : КОРЕМНИ МУСКУЛИ ?



sms
03-17-2006, 16:14
Правя по 600коремни преси на ден разделени на серии за различните мускули на корема.

Ще ми дадете ли някакви съвети, какво да правя, за да изпъкнат мускулите на корема...? :o

МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО. :)

Стеснителната
03-17-2006, 16:23
Отиди във тия по лъскавите фитнеси (по принцип са ми неприятни но..) там имат някои по изчанчени уреди за коремни преси - един дето хващаш едно нещо и почваш да се въртиш като стягаш страничните коремни мусули - много е ефективно и се усеща голямо напрежение, и един друг дето хващаш едно нещо отгоре и се свиваш надолу като си стягаш корема. Това е за допълнителен релеф на мускулчетата които попринцип не се натоварват достатъчно от нормалните коремни преси, също така трябва да правиш диета и тичане ако в твоя случай имаш шкембе. От коремни преси няма да го свалиш. [-X

sms
03-17-2006, 17:17
Хех, шкембе нямам, даже въобще :P . Само около пъпа имам съвсем малко мазнини, колкото релефа на мускилите да го няма.
Значи да разбирам ,че трябват по-чести наповарвания, така ли?
Някаква диета има ли... ? :o

bulgarche
03-17-2006, 20:47
Ае диети глупости..блякс..прави си просто упражнениеята и това е. Аз нито на итнес нито на нищо, ма пак си имам плочки и разни мусколчета. Вярно е че спортувам, но от тез финсени...файда нулева

Стеснителната
03-18-2006, 08:31
Ми щом нямаш мазнини диета не ти трябва, коремните мускулни групи са малко по различни от гърдите да кажем. Те много бързо се възстановяват така че можеш да ги натоварваш всеки ден без да почиваш като при лежанка. И важното е винаги да ги правиш до отказ защото чак тогава се получава изморяване на мускула, обикновенно много боли и изморява това ,затова повечето ги мързи да правят корем и си блъскат с железата.

ShMaTkaTa
03-18-2006, 15:53
Не правете диети,едно момиче от моя клас (на 18г.)беше манекенка 45 кг. защото правеше диети,само за зимната ваканция (2седмици)стана 62кила...По-добре фитнес и малко похапване отколкото диета!!!

kissorankata
03-18-2006, 17:39
Ми аз не правя диети никви нито фитнес само си ходя редовно на тренировки по волейбол там си правим някой упражнения, то там и фитнес зала има ама нещо не ме влече...

Пепи Дъ Ай
03-18-2006, 18:50
Затлъстелите тийнки трябва да разберат, че диета като понятие няма нищо общо с гладуването.
За коремните мускули за да са видими първо трябва да увеличиш техния обем т.е. да тренираш коремните мускули комплексно 2 пъти седмично и същевременно да набавяш нужния минимум белтъчни в своето хранене. Другото е, че за да се виждат трябва да изчистиш мазнините от коремната област - чрез подходяща диета и бягане 3 пъти седмично.
Това е много общо и на кратко казано - качването на мускулна маса и топенето на мазнини в тялото са неща зависещи от изключително много фактори, които не могат да се поберат е 3-4 страници така, че това е основното.
Най-добре ходи в добър фитнес с инструктор и ще ти обяснят.

agresor_f
03-19-2006, 20:55
lele nqkoi kvi gluposti na izust govorite.. napravo mi pulnite du6ata!za 2 sedmici e nevuzmojno da ka4i6 po4ti 20 kila.. a tva 4e ot koremni presi nemojelo da se stopi korema,neznam koi ti go e kazal,no te e izlugal!znam go ot li4en opit! \:D/ purvite 2 meseca se pravqt po 4 serii ot 20-25 koremni presi vseki den.sled kato mine toq period (2 meseca) pravi6 seriite 3 puti sedmi4no za da moje muskulite da po4ivam ili po to4no da se vuzstanovqt,za da mogat da rastat!600 koremni sa mnogo!Nqma6 nujda ot dieta i iskam da kaja 4e dietata ne ozna4ava glad a pravilno hranene!