PDA

View Full Version : Да ми поразкажете за...



Belotrasicaта
03-17-2006, 21:37
Искам да ми обясните какво беше като за пръв път ви дойде цикълът. Понеже съм 6-ти клас, а още не ми е дошъл искам да разбера горе-долу какво ще е чувството....

Майка ти
03-17-2006, 22:06
Чувство??? Няма такова. :D
Първите няколко пъти обикновено се получава кафеникаво замърсяване по бельото. Това става през няколко месеца - индивидуално за всяко момиче. На по-късен етап се получава същинското кървене, което продължава от 2 до 7 дни обикновено, често е придружено от болки в кръста и корема, отпадналост, гадене, напрягане на гърдите... В повечето случаи има кафеникаво кървене в първите и последните дни на цикъла, яркочервено кървисто течение има в средата му. Постепенно цикълът става ритмичен, на точно определени периоди, макар че при някои жени си остава променлив за цял живот. Времетраенето на кървенето също е индивидуално за всяка жена.
Голяма гадост е, общо взето! Но без него е много по-лошо! :wink: :mrgreen:

VIrtualnia
03-17-2006, 22:16
Можеби чуство ако има е на психическа основа...Не съм жена.....но предполагам че няма никакво чуство...може би на зрялост..знам ли :)

RoSsY88
03-18-2006, 04:07
О,на мен ми дойде чак 8 клас...не ми е мн приятно кат съм неразположена ама се свиква...Тя на сестра ми и` дойде преди 1-2 месеца и беше голяма паника :twisted:,тя е 7 клас...няма сметка да бързаш да ти дойде...пзонавам хора,които им е дошло чак на 18-19 години...Според мен колкото по късно ти дойде толкова по-добре

white_chik
03-18-2006, 08:15
emi mnoo razpravqt 4e e nekvo super gadno,momi4encata go priemali mnoo trudno-nema takova ne6to.Verno nepriqtno e kato si nerazpolojena ama se svikva.a tva 4e ne si 6 klas i o6te ne ti e do6lo moje samo da teradva.Kolkoto po-kusno tolko po-dobre

SeXyTo_f
03-18-2006, 08:51
blaa, radvai se..dokato go nqma....na men minalata god. mi doide...iiii sa kato doide...samo mrunkam...abe ujasno ne6to e...na edna fr. i doide za 1vi put v 8 klas....poneje az trenirah s neq hudojestvena gimnastika...i tam ni davaha edni prah4eta za spirane na rasteja...az oba4e gi pih po rqdko...6toto gi izsipvah.... 8-[

sometimes_
03-18-2006, 09:57
Naistina pri vsichki e razlichno. Na men mi doide v 7 klas i beshe ujasno, takiva bolki v korema ne bqh izpitvala prez jivota si. I sega vseki pyt kogato mi idva pyrvite 2 dni me boli strashno mnogo i se nalaga da se typcha s hapcheta, inache ne moga da izdyrjam, bolqt me i krakata, gyrdite... Abe obshto vzeto-ujasno e :( Taka che se nadqvai da ti doide po-kysno :wink:

03-18-2006, 12:09
А, на мен като ми дойде за първи път много се бях шашнала и не исках - имах съученички, на които им беше идвало и ми се виждаше ужасно! Чувството- ниакакво...поизплашена. После сигурно година може и две всеки път съм си мислела колко е ужасно! И на море като съм винаги тогава се пада да ми дойде (и ми идва)... обаче сега съм си свикнала.... намерила съм му цаката ;) дори ми се струва освобождаващо.... обаче не ме боли корема, не ми е лошо и т.н.