PDA

View Full Version : Цикълът ми е нередовен, а вече съм на 18 години!



Софи
03-17-2006, 21:46
Ами значи се притеснявам, за това, че все още не ми се е нормализирал цикъла. Идва ми вече четвърта година и всеки месец ми идва на различна дата.
Ходих и на лекар. Каза ми да не се тревожа и, че имало жени, на които им бил нередовен цикъла цял живот.Можело да бъде и наследствено. Изписа ми някакви тъпи билкови хапчета за нормализиране на цикъла и ме прати да си ходя.
Нормално ли е цикъла ми да си остане нередовен до менопаузата ми и дали имам основание за притеснение?
Има ли нещо, което трябва да направя, за да ми се нормализира?

STFU
03-17-2006, 22:04
еми като ти е казал лекар че няма от какво да се притесняваж защо се притесняваш. Доктор ти е го е казал нема смисал да питаш тук :-({|=

ErT
03-18-2006, 07:44
ami shto ti e kazal lekarq naistina nqma za kakvo da se pritesnqvash :D

white_chik
03-18-2006, 08:12
na men mi idva ot 2 godini is u6to mi e adski neredoven.No 6tom lekarqt ti e kazala ne trq da s epritesnqva6

03-22-2006, 16:35
Spokoino mila. Cikula moje da e neredoven poradi hilqdi pri4ini. Smqna na klimata, sezona, nedospivane, stres, lo6o hranene i mnogo drugi. 6tom lekar e kazal, 4e vsi4ko e nared spokoino, ako ne-idi pri drug. Na men ot 6 godini mi idva, edva otkakto pravq sex mi se opravi. Ponqkoga sexutgo normalizira, no naistina ima jeni i na po 30 deto sa s neredoven cikul. Drugi sled rajdaneto im se opravq, a na treti s vremeto. Znam kolko e nepriqtno vse da 4aka6, no imai turpenie:) Uspeh! :)

Майка ти
03-22-2006, 19:49
Обикновено при приемането на противозачатъчни таблетки цикълът става като по часовник. Ако водиш редовен полов живот не е зле да минеш на тях - още повече, че опасността от забременяване при жените с нередовен цикъл е по-голяма (предвид невъзможността да се води точна отчетност).