PDA

View Full Version : Оправдани ли са поп звездите?



machoka
03-18-2006, 12:35
Добър ден,

Нещо тук четох за Гънс, за други подобни групи от всякакви стилове, извести до немай къде.. Хубаво, правят стойноста музика, но това оправдава ли ги да ползват наркотици? И това не се отнася само за тях, за всякакви известни личности, направили нещо стойностно /политици, творци и други/?
Защо тези хора не се преследват от закона така, както се преследват невръстните тийнейджъри, ползващи същите боклуци, каквито и те? Какво като са направили много, това позволява ли им индиректно да вредят на стотици, плащайки на престъпници за дрогата си, като парите им отиват за още дрога за децата по улиците?

За затвор са, не ме интересува колко са известни!
:evil:

fti4ka
03-18-2006, 12:46
не ги преследват щото си имат адвокати които да ги оправдаят.. навсякъде е корупция.. ти и да си пускаш теми все едно глас в пустиня.. ква е целта на тая тема?

machoka
03-18-2006, 12:49
не ги преследват щото си имат адвокати които да ги оправдаят.. навсякъде е корупция.. ти и да си пускаш теми все едно глас в пустиня.. ква е целта на тая тема?

Защото се сещам за няколко човека, които най-вероятно ще започнат да ги оправдават, защото правят 'страхотна музика' /специално за музикантите и групите/ и ми е интересно дали наистина мислят толкова ограничено :D

midnight...
03-18-2006, 13:51
според мен трябва да се наказват дори по-строго от някаква си глоба
имам чувството, че едва ли не са така нещата " мога да си се друсам, защото видиш ли съм звезда и съм под напрежение"
е да ама според не е така
човек в повечето случаи сам си избира професията и съответно с това си носи отговорностите, нали така?!

FikyScHetOo
03-18-2006, 14:17
Добър ден,

Нещо тук четох за Гънс, за други подобни групи от всякакви стилове, извести до немай къде.. Хубаво, правят стойноста музика, но това оправдава ли ги да ползват наркотици? И това не се отнася само за тях, за всякакви известни личности, направили нещо стойностно /политици, творци и други/?
Защо тези хора не се преследват от закона така, както се преследват невръстните тийнейджъри, ползващи същите боклуци, каквито и те? Какво като са направили много, това позволява ли им индиректно да вредят на стотици, плащайки на престъпници за дрогата си, като парите им отиват за още дрога за децата по улиците?

За затвор са, не ме интересува колко са известни!
:evil:
И аз мисля че са за затвора! Примерно имунитета на политиците е спасил не един двама от глоби и затвор. Педофила в "Атака" трябва да отиде на топло!...не помня кога, но по телевизията са давали снимки на Дядо Стефчо с много по-млади момичета от него...или Митьо Пищова...Какъв пример дават те?

Estranged
03-18-2006, 20:09
Остави гънс на мира най-послеееееееееееееееееееее е
Ще те бия вече! :lol: Да се друсат ако искат :lol: Аз пак им се кефя! Нека се друсат! :lol:

ycMuBkaTa
03-18-2006, 20:28
За жалост си прав и май в никоя страна още не са наказали някоя обществена ( дори известна не казвам) личност заради употреба на наркотици...А нали уж законите са създадени, за да важат за всички [-X В този ред на мисли смятам, че нашето уж демократично общество много се разминава с това определение в този случай [-(

i'm so excited!
03-18-2006, 20:49
това си е до личен избор. човек може да прави със себе си каквото иска и никой няма право да му се бърка! могат да му се месят само и единствено когато взимането на наркотици застрашава нечий друг живот, иначе не мисля, че е редно.
за великите хора, дето са взимали лайна - де да знам, всеки гений си има странности, някои може да прояват гениалността си само докато са друсани..?
а от друга гледна точка е много тъжно да правят проблем на някфи хлапета за един коз, а за 'известните' личности да си затварят очите, при положение, че взимат маааааалко по-твърда дрога...
нали законите трябва да важат за всички ? системата е скапана........

rosskata
03-18-2006, 21:10
Честно казано, не ме интересува личния живот на звездите, това дали взимат или не наркотици. [-X Естествено, че не са оправдани, ако пропагандират вземане на наркотици или ако по някакъв начин подтикват някой да го върши. Но дали самите те се друсат, си е лично техен проблем... А зависимостта според мен е предостатъчно наказание... :-&

Поправете ме ако бъркам (тоест няма да зказвам имена, защото сигурно ще сбъркам), но някои български известни поети също са взимали наркотици. Някои велики неща са създадени под влияние на наркотични вещества... Или алкохол :-k Не ме разбирайте погрешно, твърдо против съм тези неща, но пък дали някой ще се трови или не , си е лично негов избор. Не съм съгласна, че наркоманите са за затвора... За там са тези, които разпространяват дрога, печелейки от нещастието и страданията на хората... :?

LunaTriCk
03-19-2006, 09:40
Разликата между обикновен наркоман и поп звезда наркоман, е че единия го гледаш по телевизията, а другия по улицата. И в двата случая - негова си работа.
Държа да отбележа - Деца ! Не си купувайте наркотици. Станете поп звезда и ще ви ги дават безплатно.

i'm so excited!
03-19-2006, 13:16
и аз продължавам да твърдя, че законите или са за всички или за никой.

Bling Bling
03-19-2006, 13:48
Шибаните звезди
майките им еби,
тъпи тъпанари,
идиоти и говнари,
смърт за всички наркомани,
освен ако не са тревомани,
наркотиците са лайяно неща, аха,
вместо да се друсаш изпуши една трева,
и по този начин, да точно така
ще се освободи твоята глава,
а да не говорим,
да няма да спорим,
всички наркомани,
това са метълите насрани,
черните дрехи и дългите коси
ужасна музика в която някой само пищи,
мамка им мръсна на мен ми втръсна,
металисти нарокмани,
майките ви ще бъдат наебани!

HouseMania
03-19-2006, 14:12
Добър ден,

Нещо тук четох за Гънс, за други подобни групи от всякакви стилове, извести до немай къде.. Хубаво, правят стойноста музика, но това оправдава ли ги да ползват наркотици? И това не се отнася само за тях, за всякакви известни личности, направили нещо стойностно /политици, творци и други/?
Защо тези хора не се преследват от закона така, както се преследват невръстните тийнейджъри, ползващи същите боклуци, каквито и те? Какво като са направили много, това позволява ли им индиректно да вредят на стотици, плащайки на престъпници за дрогата си, като парите им отиват за още дрога за децата по улиците?

За затвор са, не ме интересува колко са известни!
:evil:

Прав си нищо неможе да оправдае един наркоман нито семейно положение, нито финансово положение- нищо..освен можеби психическата му ОСНОВА, затова тези хора са или за затвор или за специализирани заведения въпреки, че съм напълно обеден, че такова животно "бивш наркоман"- НЯМА, рано или късно пак продрусват.Такива хора найстина НЕ трябва да се допускат до сцената защото те популяризират наркоманията, безделието и т.н. Но не само в тях е проблема нещата трябва да се започнат мнооооого преди да се стигне до попз вездите!! :-s

machoka
03-20-2006, 13:18
това си е до личен избор. човек може да прави със себе си каквото иска и никой няма право да му се бърка! могат да му се месят само и единствено когато взимането на наркотици застрашава нечий друг живот, иначе не мисля, че е редно.


Не мога да се съглася с това и мисля, че споменах защо в първия пост. Те ВРЕДЯТ на други, купувайки дрогата. Техните пари отива при дилъри, закупуващи още и още и зарибяващи малки деца. Нарко бизнесът процъфтява заради известни лекета.

И какво значи това 'ако не давали пример'? :shock: Роската, не мога да се съглася и с теб - те дават пример на милиони деца, симпатизиращи на тяхната музика /или какъвто и да е друг интелектуален продукт/. Те виждат проточващите се с години дела, виждат, че могат да останат безнаказани - виждат, че техния идол се друса - 'що да не пробват и те тогава, в заведенията, слушащи и тресящи се на тяхната музика? #-o

Така че, да - дават много лош пример за подражание, тъй като децата не подражават само на това, което виждат по концертите, ами и на това, което се случва зад кулисите.