PDA

View Full Version : Дежа ву



Дръвчо
03-18-2006, 14:25
Iskam da popitam-kakvo to4no e "ДЕЖА ВУ"? moje li nqkoi da mi obqsni 6toto az ne znam? :roll:

Composure
03-18-2006, 14:41
404

GeRiTu```
03-18-2006, 14:58
Deja vue ... tva idva ot frenski i v bukvalen prevod ozna4ava "ve4e vidqno"

rosskata
03-18-2006, 15:29
:-D ПОвреда в матрицата... :lol:

Сега серизоно- Дежа ВЮ е когато в един момент ти се стори, че вече си виждал(чувствал, преживявал) този момент. Много е странно, на мен ми се е случвало с някакви супер странни моменти, като това да взема парче салам от една чиния с цветя на село... Просто като го направих бях СИГУРНА, че ми се е случвало преди, но не това действие или това чувство, а СЪЩИЯ този момент... :shock: :shock: Всяка съствана част от него- все едно си се върнал назад във времето, за да изживееш точно ТОВА. МНого е странно едно такова. Случвало ми се е още 1-2 пъти и всеки път се чувствам супер странно после.Не знам дали можах да го обясня, но йарай :roll:

rosskata
03-18-2006, 15:30
:-D ПОвреда в матрицата... :lol:

Сега серизоно- Дежа ВЮ(с ударение на "А" и "Ю"), е когато в един момент ти се стори, че вече си виждал(чувствал, преживявал) този момент. Много е странно, на мен ми се е случвало с някакви супер странни моменти, като това да взема парче салам от една чиния с цветя на село... Просто като го направих бях СИГУРНА, че ми се е случвало преди, но не това действие или това чувство, а СЪЩИЯ този момент... :shock: :shock: Всяка съствана част от него- все едно си се върнал назад във времето, за да изживееш точно ТОВА. МНого е странно едно такова. Случвало ми се е още 1-2 пъти и всеки път се чувствам супер странно после.Не знам дали можах да го обясня, но йарай :roll:

piFka_LP
03-18-2006, 15:36
mislq 4e tova e kogato sanuva6 ne6to ,koeto ve4e si vijdal

miloto_girl_4e
03-18-2006, 16:03
mislq 4e tova e kogato sanuva6 ne6to ,koeto ve4e si vijdal

не,не е така :!:
това е когато ти се струва,че даден момент НЕ ти се случва за пръв път.. т.е и преди ти се е случвало... :?

kissorankata
03-18-2006, 17:11
:-D ПОвреда в матрицата... :lol:

Сега серизоно- Дежа ВЮ е когато в един момент ти се стори, че вече си виждал(чувствал, преживявал) този момент. Много е странно, на мен ми се е случвало с някакви супер странни моменти, като това да взема парче салам от една чиния с цветя на село... Просто като го направих бях СИГУРНА, че ми се е случвало преди, но не това действие или това чувство, а СЪЩИЯ този момент... :shock: :shock: Всяка съствана част от него- все едно си се върнал назад във времето, за да изживееш точно ТОВА. МНого е странно едно такова. Случвало ми се е още 1-2 пъти и всеки път се чувствам супер странно после.Не знам дали можах да го обясня, но йарай :roll:
Споко не си единствена и на мен ми се е случвало един даден момент да се повтори отново наистина е доста странно и аз доста съм се чудила... :-k :-k :-k

ycMuBkaTa
03-18-2006, 20:46
На мен ужасно често ми се струва в определени моменти да имам чувството, че вече съм ги преживяла, че това вече ми се е случвало...Много е странно. :roll:

i'm so excited!
03-18-2006, 20:51
много е гот да имаш дежа вю :-D

stel4eto__
03-18-2006, 21:10
Да,познато.Между другото аз разбрах за това преди 2-3 дни.Бяхме на ски със класа и тогава с едно от момичетата,с които бях в една стая си говорихме точно за това и тогава тя ми го обясни на теория какво точно означава.А иначе ми се се е случвало доста пъти да правя нещо и да имам чувството,че и преди ми се е случвало,но не знам кога,сякаш не е било в този живот.В такива моменти се чувствам малко странно,особено първите няколко пъти,обаче по едно време вече започнах да се осъзнавам и съм се опитвала,когато ми се случи нещо такова да направя друго,обаче в крайна сметка не мога да го променя и пак си правя същото.Казвала съм веднъж на мама и тя ме погледна все едно съм луда и ми каза,че нещо не ме разбира,а когато го кажа на някой на моята възраст и той веднага казва,че и на него му се е случвало.
Не знам дали тези(ако има такива де),на които не им се е случвало,дали ще ме разберат,но предполагам,че другите знаят за какво точно говоря.

03-18-2006, 23:41
Да,познато.Между другото аз разбрах за това преди 2-3 дни.Бяхме на ски със класа и тогава с едно от момичетата,с които бях в една стая си говорихме точно за това и тогава тя ми го обясни на теория какво точно означава.А иначе ми се се е случвало доста пъти да правя нещо и да имам чувството,че и преди ми се е случвало,но не знам кога,сякаш не е било в този живот.В такива моменти се чувствам малко странно,особено първите няколко пъти,обаче по едно време вече започнах да се осъзнавам и съм се опитвала,когато ми се случи нещо такова да направя друго,обаче в крайна сметка не мога да го променя и пак си правя същото.Казвала съм веднъж на мама и тя ме погледна все едно съм луда и ми каза,че нещо не ме разбира,а когато го кажа на някой на моята възраст и той веднага казва,че и на него му се е случвало.
Не знам дали тези(ако има такива де),на които не им се е случвало,дали ще ме разберат,но предполагам,че другите знаят за какво точно говоря.
и аз съм се опитвал доста пъти да променя ако усетя ,че имам дежа вю ,но винаги става така ,че и в дежа вю-то съм направил същото и в крайна сметка нищо не съм променил ](*,)

GLeZoRanA
03-19-2006, 00:03
:-D ПОвреда в матрицата... :lol:

Сега серизоно- Дежа ВЮ е когато в един момент ти се стори, че вече си виждал(чувствал, преживявал) този момент. Много е странно, на мен ми се е случвало с някакви супер странни моменти, като това да взема парче салам от една чиния с цветя на село... Просто като го направих бях СИГУРНА, че ми се е случвало преди, но не това действие или това чувство, а СЪЩИЯ този момент... :shock: :shock: Всяка съствана част от него- все едно си се върнал назад във времето, за да изживееш точно ТОВА. МНого е странно едно такова. Случвало ми се е още 1-2 пъти и всеки път се чувствам супер странно после.Не знам дали можах да го обясня, но йарай :roll: бе аз съм нещо повредена май ама тва ми се случва в седмицата по 1 2 пъти :shock: така е от както се помня :smt017

Estranged
03-19-2006, 00:33
Буквален превод от френски :arrow: Вече срещано. Например, когато през нощта ти се присъни някаква улица и ти изглежда позната, въпреки че не се сещаш откъде. По принцип това е понятие и в психологията, не само в разговорни език, и се определя като точно такова явление. Това е по някакъв начин на психична основа.

stel4eto__
03-19-2006, 08:50
:-D ПОвреда в матрицата... :lol:

Сега серизоно- Дежа ВЮ е когато в един момент ти се стори, че вече си виждал(чувствал, преживявал) този момент. Много е странно, на мен ми се е случвало с някакви супер странни моменти, като това да взема парче салам от една чиния с цветя на село... Просто като го направих бях СИГУРНА, че ми се е случвало преди, но не това действие или това чувство, а СЪЩИЯ този момент... :shock: :shock: Всяка съствана част от него- все едно си се върнал назад във времето, за да изживееш точно ТОВА. МНого е странно едно такова. Случвало ми се е още 1-2 пъти и всеки път се чувствам супер странно после.Не знам дали можах да го обясня, но йарай :roll: бе аз съм нещо повредена май ама тва ми се случва в седмицата по 1 2 пъти :shock: така е от както се помня :smt017
Споко и при мен е така,даже понякога съм имала по няколко за един ден.

Ini4ka
03-19-2006, 11:04
razbiram vi vsi4kite... mn stranno no na men mi se slu4va v meseca 1 ili nai mn 2 pati... s nikoi ne sym spodelqla no mi eujasno... prosto mn gadno se 4uvstvam posle i iskam da se varna nazad vyv vremeto da vidq za6to to4no sym go izjivqla tova... vednaj si govoreh sys edna priqtelka i izvednaj usetih 4e ve4e sme si govorili na taq tema sys to4no sy6tite dumi oba4e kato q popitah tq kaza 4e dosega taq tema ne sme q otvarqli... mn stranno be6e :shock: :shock:

mimetoo
03-19-2006, 11:32
i na mene mi se e sluchvalo mnoogoo chesto..kato se zamislq poveche otkolkoto trqbva.no sega kato vijdam che i na drugi hora im se sluchva pone sam spokoina che ne poludqvam :mrgreen:

HouseMania
03-19-2006, 14:27
Това е когато изживееш една емоция отново, или когато имаш чувството, че случилото ти се, се повтаря.