PDA

View Full Version : За филмите по действителен случай



SummeRLove08
03-18-2006, 15:02
Харесвате ли ги?Аз много ги харесвам.Не знам колко са по истински случай някои,но мога да науча много неща.
Вие как ги намирате?И кой е любимият ви?Моят е "Среднощен Експрес"!

03-18-2006, 15:09
любимият ми е тексаско клане
и да харасвам ги

03-18-2006, 15:46
любимият ми е тексаско клане
и да харасвам ги
TEKСАСКОТО КЛАНЕ НЕ Е ПО ИСТИНСКИ СЛУЧАЙ!
И ПРОКЛЯТИЕТО БЛЕЪР НЕ Е ПО ИСТИНСКИ СЛУЧАЙ!

chestra_f
03-18-2006, 15:56
ami mn mi haresvat no lubimi nqmam

midnight...
03-18-2006, 16:00
обожавам такива филми
моите любими такива са "пианистът" и "обезверен"
прекрасни и наистина много тежки филми

03-18-2006, 16:02
любимият ми е тексаско клане
и да харасвам ги
TEKСАСКОТО КЛАНЕ НЕ Е ПО ИСТИНСКИ СЛУЧАЙ!
И ПРОКЛЯТИЕТО БЛЕЪР НЕ Е ПО ИСТИНСКИ СЛУЧАЙ!
а стига бе, значи на рекламата лъжат

piFka_LP
03-18-2006, 16:14
imam mn lubimi nema da gi izbroqvam.......

03-18-2006, 16:29
любимият ми е тексаско клане
и да харасвам ги
TEKСАСКОТО КЛАНЕ НЕ Е ПО ИСТИНСКИ СЛУЧАЙ!
И ПРОКЛЯТИЕТО БЛЕЪР НЕ Е ПО ИСТИНСКИ СЛУЧАЙ!
а стига бе, значи на рекламата лъжат
Цялата врява за истината и в двата филма е просто един рекламен трик. Във филми като тексаското клане, мълчанието на агнетата и психо е използван един и същ вдъхновител - фермерът Ед Гейн, който е убил 2 жени и е носел кожите им като маски. Човекът е живял в Уисконсин и няма нищо общо със тексас. Оригиналното тексаско клане излиза през 1974 година и Тоуб Хуупър (режисьора) казва, че идеята за филма му дошла от магазин за резачки. Никъде нищо не се казва за истински случай. Ри-мейка на същия филм излезна през 2003 година, като за опит за привличане на внимание обявяват, че е по истински случай...
А в проклятието блеър е изпозлвана просто една стара легенда...нищо повече...останалото е актьорска игра.

03-18-2006, 16:41
любимият ми е тексаско клане
и да харасвам ги
TEKСАСКОТО КЛАНЕ НЕ Е ПО ИСТИНСКИ СЛУЧАЙ!
И ПРОКЛЯТИЕТО БЛЕЪР НЕ Е ПО ИСТИНСКИ СЛУЧАЙ!
а стига бе, значи на рекламата лъжат
Цялата врява за истината и в двата филма е просто един рекламен трик. Във филми като тексаското клане, мълчанието на агнетата и психо е използван един и същ вдъхновител - фермерът Ед Гейн, който е убил 2 жени и е носел кожите им като маски. Човекът е живял в Уисконсин и няма нищо общо със тексас. Оригиналното тексаско клане излиза през 1974 година и Тоуб Хуупър (режисьора) казва, че идеята за филма му дошла от магазин за резачки. Никъде нищо не се казва за истински случай. Ри-мейка на същия филм излезна през 2003 година, като за опит за привличане на внимание обявяват, че е по истински случай...
А в проклятието блеър е изпозлвана просто една стара легенда...нищо повече...останалото е актьорска игра.
между другото, изглеждаш ми готин/а
та пращай email-i na the_life_is_easy@abv.bg

rosskata
03-18-2006, 17:24
Списъкът на Шиндлер :arrow: http://imdb.com/title/tt0108052/
Пианистът :arrow: http://imdb.com/title/tt0253474/
Alive :arrow: http://imdb.com/title/tt0106246/Тоя филм горещо ви го препоръчвам, един от най- силните филми по истински случай...
Слийпърc :arrow: http://imdb.com/title/tt0117665/
Баскетболни Дневници :arrow: http://imdb.com/title/tt0112461/
Дрога :arrow: http://imdb.com/title/tt0221027/

И още много много други филми по истински случай... Всички са ми от любимите... Просто е някакси различно като знаеш, че това наистина се е случило, че някой наисина е преживял това... :roll:

soul
03-18-2006, 18:08
Повечето филми по действителен случай са много тежки и затова оставят траино впечатление и се харесват на хората.Но дори един филм да не е по истински случай може да е вдъхновен от случващото се попринцип в живота и да бъде доста поучителен.

k1lled
05-31-2009, 16:30
Its All Gone Pete Tong (2005) - най-великият по истинския случай филм.

LetTheMusicTalks
06-01-2009, 16:39
Тексаско клане е по истински случай !!!

desincety92
06-01-2009, 16:54
Титаник и Пъръл Харбър чесно казано само тях съм гледала до колкото си спомням и мн ми харесаха ще си дръпна още такива :P

YellowZ
06-01-2009, 17:43
Любим ми е Gridiron Gang.. Много хубав филм :)

pandaMASSACRE
06-01-2009, 21:22
В "Тексаско клане" май даже има истински кадри.
В началото на 2рата част.

r0ssk0
06-02-2009, 09:37
За мен има два полюса на нещата.. това са високобюджетните холивудски филми по истински случаи и тези с ниските бюджети.. Разбира се вторият тип ми харесва много повече :) Просто големия бюджет често подпомага режисьора, сценаристите и актьорите да се самозабравят в иначе реалната история.. и всички знаем от там докъде се стига :)
PS - и аз съм почти убеден че Тексаското клане е по истински случаи, но все пак никой не може да знае ако не е бил там нали 8) А и това не е от значение в случая, защото филма е готин,а в крайна сметка, това е важното :]

Jumbie483
06-02-2009, 18:27
rosskata Баскетболни дневници по истински случай ли е ?! :shock: леле..
А иначе и аз ги харесвам тези филми. Любим.. Титаник и Баскетболни дневници (ох а аз дори не знаех, че е по истински случай)

dopeforever
06-03-2009, 21:28
Гледала съм филми по действителен случай,но не са ми много интересни.Се идтойрийте са многострадални.Пък и режисьорите си ги изменят както им е кеф.Тези филми ми мясът на съпунките дето баба ги гледа и някфа се вживява майна.

LovelyGirl
06-04-2009, 07:24
Темата е от 3 години :-D

Сериозно ли "Тексаско клане" е по дейсвтителен случай :shock:
Аз не знаех :-#

JUSTDNB
06-04-2009, 12:07
любимият ми е тексаско клане
и да харасвам ги
TEKСАСКОТО КЛАНЕ НЕ Е ПО ИСТИНСКИ СЛУЧАЙ!
И ПРОКЛЯТИЕТО БЛЕЪР НЕ Е ПО ИСТИНСКИ СЛУЧАЙ!
а стига бе, значи на рекламата лъжат

Значи,не са съвсем по истински случай,по принцип рядко има филми по действителен случай,които да са 1 към 1 с истинската история,а специално Тексаско и Проклятието Блеър са създадени само по фрагменти от истинските истории,но не са много реални като цяло.Например историята на филма Тексаско клане е вдъхновена от серийния убиец Ед Гейн,който си е правел маска от човешка кожа
,както главния герой във филма и тн.

Иначе определено,когато някой филм започва и ти си наясно,че историята е действителна,гледаш с по друго око на самия филм
:)