PDA

View Full Version : проблемни зърна и гърди



03-19-2006, 18:09
Ще започна с това че съм на 18. Проблемът е, че зърната ми са хлътнали и "щръкват" само при стимулация. През останалото време са прибрани навътре в гърдата и не изглеждат много добре, даже бих казала че са доста грозни, приличат на малки дупчици. И понеже са извън гърдата много рядко, са много чувствителни и дори най-лекото докосване е неприятно, освен това не изглеждат както трябва, като недоразвити или нещо такова.

Самите ми гърди също са много чувствителни и дори най-лекото и нежно докосване е неприятно. Не обичам да ме пипат по тях, осбено по зърната. Изобщо не са ми ерогенна зона, и се притеснявам че това не е нормално.

Според личната лекарка всичко си ми е наред а зърната ще се оформят когато започна да кърмя. Но аз не искам да чакам толкова дълго, защото много се притеснявам от този проблем.

Може ли изобщо нещо да се направи по този въпрос или ще трябва да се примиря със ситуацията? Особено ще се радвам ако dr. Smurph се включи с мнение.

03-19-2006, 18:40
и аз мисля че не е нормално нол немога ти помогна 8-[

i'm so excited!
03-19-2006, 19:30
и аз мисля че не е нормално нол немога ти помогна 8-[
еми като не знаеш що се обаждаш бе галфон!? #-o
щом личната ти лекарка е казала, че е нормално, значи не мисля че има за какво да се притесняваш

03-19-2006, 20:39
Ами за нея това е козметичен, а не здравословен проблем, но мен много ме потиска и притеснява, срам ме е да се съблека и просто бих искала ако има някакъв начин това да се оправи да опитам.
А за неприятното усещане при допир на гърдите, може просто да са по-чувствителни, не знам. Но все пак не мисля че е много нормално да е така...

DrSmurph
03-19-2006, 21:40
Като цяло проблема се среща, аз от личен опит мога да кажа, че съм имал 2 гаджета с хлътнали зърна, но и двете имаха великолепни цици и много добра чуствителност. Като цяло състоянието ти не е проблем и е поправимо. Смятам за остаряло схващането, че жени с хлътнали зърна не могат да кърмят. Това не е точно така. Понякога дори не е необходимо никакво действие от страна на майката, за да кърми - кърмачето само успява да изтегли зърното и да суче без проблем. Има решение на проблема можеш дори да си купиш колекторчета (латексови чашки) които да носиш по половин час на ден, но аз бих ти препоръчал да се консултираш все пак с лекар. Разбираш, че през нета няма как да бъдеш прегледана за да ти се даде съвет.

aDrenalin4e_F
03-20-2006, 12:45
Щом лекарката ти е казала,че е нормално,според мен това е не здравословен проблем,всичко е на психична основа-тоест теб самата те притеснява това и ти пречи да се насладиш на "някой неща",което никък не е добре.Възможните изходи са два-или да се помъчиш да се оттърсиш и да не обръщаш внимание на това,въпреки че не е лесно или да се допиташ до специалист има ли някакъв начин да кориграш въпросния проблем.Тук едва ли някой може да ти каже точно как би могло да стане,така че се обърни по-добре към специалист,а ако ти е неудобно да говориш за това,може дори малко по-съсредоточено да потърсиш информация в интернет.Разбирам те и знам,че сигурно ти е супер кофти,те посъветвала на първо време да се успокоиш и да погледнеш реално на нещата-почти всеки човек има нещо,което не харесва в себе си,не си само ти...УСПЕХ!!! :P

03-20-2006, 13:05
ЛЕлелел хвани си гадже да ти смуче гърдите и просто ще се оправи всичко.

йхгф
05-30-2006, 09:26
то и аз имам подобен проблем само дето мойте зърна са плоски....ми някак си ги няма някви такива и мн ми е некомфортно :( някав съвет?

Black_Witch
05-30-2006, 16:24
Ем по принцип ми казват,че имам супер яки цици-стегнати,нито големи,нито малки...с нормални зърна ...
Като цяло мисълта ми беше,че всичко им е наред,ама и на мен ми е неприятно понякога при допир..особено зърната... :-$

цеци
03-05-2007, 09:40
здр и моите зърна са теи се едно ги няма само дупчица ама като ми стане студено и се показват или напраскам с вода а това нормално ли е?4акам отговор.

ProstoAz
03-05-2007, 16:43
здр и моите зърна са теи се едно ги няма само дупчица ама като ми стане студено и се показват или напраскам с вода а това нормално ли е?4акам отговор.

В момента има по-актуална такава тема - потърси я! Или си направи своя. В тази едва ли някой ще ти обърне необходимото внимание. :wink: