PDA

View Full Version : Проблем с гърдите ми помощ??(момче съм)



СтеФАн
03-19-2006, 21:13
Аве хора значи при някой момчета от побертета се появяват едни топчета по зърното които за определено време се разсейват. Обаче аз имам следния проблем значи моите стотят вече 1 година и са по големички по този начи гърдите ми приличат на лисичи муцуни и ме е срам да ходя на плаш. Ходих на ендокринолог там ми казаха да ги мажа с ребанол сяка вечер тоест да си правя компреси от реванол ,но и тва няма ефект плс някой да ми помогне или да сподели от собствения си опит :?: :x

DrSmurph
03-19-2006, 21:46
moje i da se kasae za ginekomastiia koiato makar i riadko se sluchva i pri maje. Na kolko godini si kolko kilograma ... debel li si ? Sportuvash li neshto ?

СтЕФаН
03-19-2006, 22:02
Ми да е начи и на мен ко ми казаха нещо за няква мастия начи не спортувам ама като ти кажа ,че не спортувам има предвид ,че кипя от енергия и я изразходвам по някав начин не сам дебел на 15 години 57 кила :!: :) можеш ли да ми помогнеш с нещо :?:

03-19-2006, 22:04
moje i da se kasae za ginekomastiia koiato makar i riadko se sluchva i pri maje. Na kolko godini si kolko kilograma ... debel li si ? Sportuvash li neshto ?
Тва нещо как са лекува бе :?:

03-19-2006, 22:19
Що тва лошо ли е че съм 57 кила :?:

DrSmurph
03-19-2006, 22:21
Xaxaxa kak moga da ti kaja dali e losho ili ne e
Ako si 1.30 visok veroiatno e losho, no ako si 1.70 nikak ne e zle.
Ginekomastiiata ako e takava ima nachin za lechenie. No ne sam siguren dali se kasae za tova.

03-19-2006, 22:53
Xaxaxa kak moga da ti kaja dali e losho ili ne e
Ako si 1.30 visok veroiatno e losho, no ako si 1.70 nikak ne e zle.
Ginekomastiiata ako e takava ima nachin za lechenie. No ne sam siguren dali se kasae za tova.
Значи 100% е гинекомастия пък сам висок 168 висок даже мойи и повече не съм се мерил ама човек тва ми е голм проблем ти имал ли си такова животно в теб :?: :( :(

DrSmurph
03-19-2006, 23:01
ТИ НЕ МОЖЕШ ДА КАЖЕШ : "ИМАМ 100 % ГИНЕКОМАСТИЯ"!!! Това мога да го кажа аз за теб и то само ако съм те прегледал. Как така вадиш изводи при положение, че и ендокринолога ти не е изказал подобна възможност?! И на теб ще кажа, ИНТЕРНЕТ не е място на което можете да получите компетентна медицинска помощ все още. Вероятно и това ще стане възможно, но за сега това което можеш да направиш е или да отидеш при Личния си лекар или да ми пратиш снимки, които мога да коментирам евентулано, въпреки, че това не е начина!

03-19-2006, 23:26
Значи диагнозата постаена от личния ми лекар и ендокриноло да е гинекомасия та въпроса ми към теб е как се лекува тва нещо :?:

Г0ст
03-20-2006, 20:48
Абе несъм спец ама знам , че на брат ми му бяха такива като беше около 18 и с времето му минаха.

DrSmurph
03-20-2006, 21:26
Значи диагнозата постаена от личния ми лекар и ендокриноло да е гинекомасия та въпроса ми към теб е как се лекува тва нещо :?:

Гинекомастията е нарастване на гърдите при мъжа с повишаване на жлезистата и мастната тъкан в следствие на: Ендокринни заболявания (тестикуларна недостатъчност, хипертироидизам, заболявания на хипофизата и др.), Хронични вътрешни заболявания (чернодробна цироза, хронична бъбречна недостатъчност и др.), някой медикаменти също причиняват гинекомастия. Т. е това е симптом на други заболявания и налага лечение на основното заболяване. Какато казах това е следствие от друго заболяване, което трябва да се изясни и лекува!

nikks
04-14-2006, 15:28
vish sa, kogato otide6 na studeno se svivat,nali? :) tova moge da se dalgi na natrupani maznini v oblastta na gardite ili pri leka promiana na ravnovesieto megdu genskite i magkite hormoni.za poberteta e slu4va6to se ne6to.tai ,4e spoko i umnata :mrgreen: p.s v organizma na 4ovek ima i ot dvata vida hormoni, nezavisimo ot pola.pri naru6enie v balansa im se poiaviavat izmenenia.vremenni ili postoianni.primer. pri po-vazrastnite geni ima mustazi,zaradi kriti4eskia etap.pri transseksualnite se piat hormoni ot drudia pol,mi to zatva imat i c**i. :smt016 are 4ao :D :D

girlka
04-14-2006, 15:33
moje i da se kasae za ginekomastiia koiato makar i riadko se sluchva i pri maje. Na kolko godini si kolko kilograma ... debel li si ? Sportuvash li neshto ?
Че това не е ли болест САМО при мъжете :?: Изобщо как може жена да е болна от това :? :|