Влез

View Full Version : Урок по раздяла



gia_bs
03-20-2006, 09:06
Има няколко обяснения за това, защо не сме вече в прегръдките на любимия или любимата: вече не си говорите, един от Вас не иска да се обвързва, или един от Вас се е почувствал заплашен от нещо. Списъкът може да продължи, разбира се. Но това, което наистина се е случило, е че сте се излъгали в този човек, че той не е такъв, за какъвто сте го смятали.
Не е вярно - ще си помислите Вие, но е точно такъв.
Човек се влюбва много бързо и нелогично - само след няколко часа, само след няколко срещи и Вие се хвърляте сляпо напред. Ще бъдете заедно месец, два или година, но неизбежно ще настъпи фазата на раздялата. И тогава ще разберете, че всички онези превъзходни качества, които сте му преписвали са просто във Вашето въображение.

ЗАЩО БОЛИ ТОЛКОВА МНОГО?
Трудно е да се отговори на този въпрос. Попитайте природата защо е създала човека с толкова богат емоционален живот, пълен с толкова тревоги и желания.

КАК ДА ПОЗНАЕМ КОГА ИДВА КРАЯ?
Когато всичко върви добре, краят на една връзка изглежда нещо съвсем нереално.
Но когато той наистина приближи, всичко се развива с шеметна скорост. Вие, например го търсите по телефона в къщи или в работата и той се държи дръпнато. Вие питате: "Какво има" - и отговорът разбира се е : "Нищо". А Вие много добре знаете, че е Нещо.

Кои са някои от признаците на охлаждане на чувствата:
-->Няма секс. По това правило сексът е нарушен след като е нарушено общуването. Забравите ли езика на мислите, жестовете, загрижените въпроси и т.н., то забравяте и езика на страстта.

-->Изчезват дребни детайли от живота на любимия. Влюбените обичат да разказват с подробности как е минал денят им. Спрат ли да го правят, значи вече не им пука за Вас.

-->Приятелско съчувствие - приятелите му(й), започват да Ви гледат със съжаление или презрение.

-->Преписване на вина. Когато започнат да Ви обвиняват в нечувствителност, грубост, некадърност в леглото и т.н., то тогава просто се опитват да Ви прехвърлят тяхното собствено чувство на неудовлетвореност.

-->Грубият тон.

-->Изневеряват Ви или обвиняват Вас за това.

АНАТОМИЯ НА РАЗДЯЛАТА (или как да се държим когато ни напускат).
Стоите си в къщи. Когато Ви кажат, че искат да говорят с Вас, Вие вече трябва да знаете за какво става въпрос. На всяка цена настоявайте да Ви го кажат по телефона. Повечето хора имат идиотската идея, че това трябва да стане лице в лице,а това може да доведе само до излишни унижения.
Млъкнете. Веднъж чуете ли, че искат да Ви разкарат, не си губете времето с по-нататъшна дискусия. Кажете нещо любезно, затворете телефона и стойте настрана. Ви ще бъдете с разбито сърце, разбира се. Ще търсите утеха, а единственият който може да Ви я даде е човекът, който Ви е отблъснал.
Внимание: не му се обаждайте! - той (тя) не е там. Напишете писмо, в което изливате душата си. Напишете всичко което сте искали да кажете по телефона. Писмото няма да Ви върне човека, но ще Ви помогне да изясните нещата за себе си. И ... не изпращайте писмото. Може ли да върнем нещата?
Не, ако връзката се е разпаднала, Вие нищо не може да направите. Не опитвайте никакви трикове. С изключение, може би на един - отдалечете се. Ако се опитате да се молите или да намесите общ приятел, по-късно само ще съжалявате.

ХРОНОЛОГИЯ НА РАЗДЯЛАТА.
Първата седмица:
Раздялата прилича на смъртта. Ще чакате да Ви потърсят, да Ви се обадят. Един ден ще разберете, че телефонът не е развален и ще се осъзнаете.
Първите два месеца:
Безкрайни разговори с приятелите Ви, защото все още търсите някакво разумно обяснение. Моменти на тъга и отчаяние, но този изблик на меланхолия причиства душата Ви от стари чувства и Ви помага да приемете действителността.
От третия до шестия месец:
Ще изпадате в гняв по отношение на този, който е бил толкова несправедлив към Вас. Запомнете - Вие просто се изхабявате ненужно.
От 7 до 8 месец:
Вие можете да дадете разумно обяснение на случилото се.
След година или две:
Ще се чудите каква беше цялата тази врява. Ето какво трябва винаги да помните: когато свършва, свършва. Научете се да приемате края, да запазите своето отношение към себе си и да продължите. Веднъж усвоили това, ще го имате цял живот.



Налагало мисе е да си го препрочитам на няколко пъти...Да знам че много боли, че няма лек за тази болка...Но все пак дори и след разочарованието продължавам да вярвам в любовта!! А вие?!

TheMaggie
03-20-2006, 09:24
Bravooooooooo =D>

RoSsY88
03-20-2006, 10:10
Брао =D> =D> =D> ама защо не ми го казаха тва когато се разделих,а направих най-тапите грешки ](*,) Мн е вярно! \:D/

thirteen
03-20-2006, 10:22
sichko e super vqrno ... obache i da gi znaesh tezi neshta syrceto si znae i ponqkoga e trydno prosto da si otidesh ili da zatvorish telefona..kakto kaza "bez izlishni diskusii" :cry:

gia_bs
03-20-2006, 10:25
^^kotenceto^^ ako znaeh bih go dala po rano 8-[

thirteen трудно е..никъде не е казано че е лесно... и все пак... се налага, ако не искаш болката да се загнезди за достаааааа дълго време... Лошото при хората е че те лесно свикват а трудно отвикват!

03-20-2006, 10:49
Брао =D> =D> =D> ама защо не ми го казаха тва когато се разделих,а направих най-тапите грешки ](*,) Мн е вярно! \:D/



I kakvi gre6ki si dopusnala ??? Kaji nqkoq ot tqh za da ne gi povtarqme

miNiTo
03-20-2006, 15:05
...Повечето хора имат идиотската идея, че това трябва да стане лице в лице,а това може да доведе само до излишни унижения...
m daam napalno sam saglasna.ot li4en opit znam.. :oops:
ina4e misi za temi4kata mnoo e qka
makar i da nqma kak da kaje6 na sarceto si kakfo da 4ustva

dream_for_you
03-20-2006, 15:16
mn ti blagodarq,6te mi e ot polza.6te mi spesti mn unijeniq i stradaniq :D

Disorder
03-20-2006, 15:18
ХРОНОЛОГИЯ НА РАЗДЯЛАТА.
От третия до шестия месец:
Ще изпадате в гняв по отношение на този, който е бил толкова несправедлив към Вас. Запомнете - Вие просто се изхабявате ненужно.

След година или две:
Ще се чудите каква беше цялата тази врява.

Само с тези две точки не съм съгласна :) Ако неистина си обичал момчето/момичето не би изпаднал в гняв защото знаеш, че не можеш да обвиняваш другия. Вината винаги е у двамата.

А след година, не се знае дали ще се чудите за какво е било всичко, няма гаранция че няма все още да имате чувства към този човек. Но пак казвам ако говорим за любов, а не за поредната връзка.
Иначе мисля, че другото е много вярно.

NauGhtY_MiSs
03-20-2006, 15:42
bojee....kolko e vqrno az napravo sum potresena ot vernostta na tfa ne6tu ne sum mislila 4e v neta moje da ima tolkova vqrno ne6tu...

sometimes_
03-20-2006, 16:59
Mda, zashto i az ne sym go prochela kogato trqbvashe. Naistina e mnogo vqrno. Absolutno vsichko! :cry:

midnight...
03-20-2006, 17:16
аз си вярвам в любовта
може да съм я загубила, но вярвам и ще вярвам, защото няма по-прекрасно чувство от нея

SLaDkO_Mi6Le
03-20-2006, 17:23
:( всичко е вярно!!! :( gia_bs браво,че си го намерила!:) =D> =D> [-o<

dEnIsTy
03-21-2006, 07:11
sichko e super vqrno ... obache i da gi znaesh tezi neshta syrceto si znae i ponqkoga e trydno prosto da si otidesh ili da zatvorish telefona..kakto kaza "bez izlishni diskusii" :cry:
syglasna :wink: :smt007

momi4eto_M_!_S_T
03-21-2006, 07:16
braaaaaaavo beee taka si e :D :smt006

rowzz
03-21-2006, 07:32
мерси за инфото ама повечето неща са познати.. ;)