PDA

View Full Version : До кога Чавдари !?..



rowzz
03-21-2006, 08:37
http://img52.imageshack.us/img52/530/varnaczawdar5fg.jpg
е де.. докога ше са друсаме в потните чавдаринки по 80 човека на куп и секи да са държи за другия да не падне мама му стара.. във варна е пълно с тез лайняните рейсове и просто не издържам..
още нямам книйка ама догодина кат я зема ше откача :)).. и така де.. темата нямаше въпрос а беше само в знак на протест с/у произведените преди гражданската война афтобуси с криви джанти на червени райета..

Fena
03-21-2006, 08:46
Много сте назад. В Софийските има вече телевизори http://forum.4at.info/Smileys/default/new2_yuppi.gif

ProstoAz
03-21-2006, 08:56
Много сте назад. В Софийските има вече телевизори http://forum.4at.info/Smileys/default/new2_yuppi.gif

Хахаха, но си има и Чавдарки!!! Рядко се случва да пуснат такива, мдам, но се случва! :? Само че са едни такива...по-дълги от този на снимката и целите са изцяло червени. Попадала съм на такива и 83, и 11, и 102... :-k

Fena
03-21-2006, 09:01
Е те тея дългите червените са си класика. Икаросите са това. :lol: Преди цялата линия на 604 беше такава. Това как набира по Цариградско не е реално :lol: Тресе се цялото ама няма трошене...бяха страхотни наистина :smt007 Тоя звяр не можеше и да се напълни. :lol: Сега сложиха тея новите мерцедеси дето може да се накланя на всички посоки. Гъзария голяма :D Ама ги пазят кретените. По Цариградско ми се натяга с 40 :lol: А и икаросите вече ги пускат само когато има мач Левски - ЦСКА :lol:

rosskata
03-21-2006, 20:53
:shock: Май говориш за друга Варна човек...
Пътувам всеки ден, единствената "Чавдарка" която съм виждала се движи по линията на 20. :roll: Аз си пътувам със 148 и 20 , и автобусчетата са си бомба- особено тез на транстриумф с телевизорчетата. \:D/

А, сетих се, чавдар(пак един,най много 2 да са) има и по линия 48.
Между другото Къде ПО ДЯволите ходи тоя автобус :?:

cannabinoid
03-21-2006, 21:06
f0r3v3r]http://img52.imageshack.us/img52/530/varnaczawdar5fg.jpg
е де.. докога ше са друсаме в потните чавдаринки по 80 човека на куп и секи да са държи за другия да не падне мама му стара.. във варна е пълно с тез лайняните рейсове и просто не издържам..
още нямам книйка ама догодина кат я зема ше откача :)).. и така де.. темата нямаше въпрос а беше само в знак на протест с/у произведените преди гражданската война афтобуси с криви джанти на червени райета..

Тъпп не ми са прай ти не се возиш на тях :)

Роската, номер 2 има към 3 чавдарки.. и най-се кефя сутринта закаснявам за даскало 7:10 да дойде някой Чавдар ахаахха закаснявам, ма поне са сабуждам :smt004

rowzz
03-24-2006, 09:17
:shock: Май говориш за друга Варна човек...
Пътувам всеки ден, единствената "Чавдарка" която съм виждала се движи по линията на 20. :roll: Аз си пътувам със 148 и 20 , и автобусчетата са си бомба- особено тез на транстриумф с телевизорчетата. \:D/

А, сетих се, чавдар(пак един,най много 2 да са) има и по линия 48.
Между другото Къде ПО ДЯволите ходи тоя автобус :?:
48 ходи от Пристанището(морска гара) и отива на горе по кварталите.. Владиславово, възраждане.. някъде на там ходи ама незнам точно линията..
ама чавдарите са много.. се още са много и не издържам.. ноо както и да е..

teenkopele
03-24-2006, 15:37
Много сте назад. В Софийските има вече телевизори http://forum.4at.info/Smileys/default/new2_yuppi.gif

...за съжаление в супер малко автобуси! :o :lol:

Ники Транстриумф
09-14-2006, 20:55
Транстриумф са най-добрите. Не го казвам, щото съм част от Транстриумф (ТТ за по-кратко). Дапа са пълни с боклуци. ТТ ще има 30 нови Меркавим на ТТ. Събленения прототип на новите (зелените МВ О 405). Те са на 3-4 години. 409 от 01.10.2006 год. ще е до Ривиера. Но можеби ТТ ще подхване цялата линия

Eleonora
09-14-2006, 21:01
Хаххаха аз пък секи ден си се клата 5 мин с него.Чавдарче, чавдарче ама вдига доста.Пък и шофьора е печен :lol:

Mo6nooo
09-14-2006, 21:01
Много сте назад. В Софийските има вече телевизори http://forum.4at.info/Smileys/default/new2_yuppi.gif

...за съжаление в супер малко автобуси! :o :lol:
Ами то и в на една от компаниите също има, но май пускат само реклами.

LunaTriCk
09-14-2006, 21:26
Какво е това голямо, червено, пълни се и се празни ?
Отг. Автобус Чавдар.

Преди и аз се друсах с пенсионерите в 2-ката за даскало ама добре, че взех книжка и по-рядко ми се случва. Иначе доколкото знам, вече почти няма такива из града. Мен лично много ме беше страх да влиза в Чавдар. На път към Аспардухуво за даскало, като почнеше да се тресе имах чувство, че ще се разпаднем, ако шофьора дигне над 50. :shock: Но, все пак ми беше забавно вечер, когато в автобуса сме само шофьора, кондуктура и още 2 човека в края на смяната му. Така караше, че сякаш му е за последно..."Да минеш моста за 10 секунди" беше направо филма. :-D

Momchence
09-14-2006, 21:55
Хихихи аз като бях във Варна съвсем наскоро ги видях тея автобуси и ми стана много топло на душата отдавна не ги бях виждал и ми стана едно такова весело. Според мен пък си имат чар и то не малък...би било яко да ги реставрират и да ги пуснат за туристите :lol:
Тфа е много кофти че във Варна не можеш да патуваш гратис :shock:
Един приятел ми разква как като бил във Варна и не знаел нали и се качва и идва някфа лелка и му подава билет а той и вика "не мерси, аз съм гратис" и тая му се разкрещяла и си платил :lol:

LunaTriCk
09-14-2006, 21:57
Хихихи аз като бях във Варна съвсем наскоро ги видях тея автобуси и ми стана много топло на душата отдавна не ги бях виждал и ми стана едно такова весело. Според мен пък си имат чар и то не малък...би било яко да ги реставрират и да ги пуснат за туристите :lol:
Тфа е много кофти че във Варна не можеш да патуваш гратис :shock:
Един приятел ми разква как като бил във Варна и не знаел нали и се качва и идва някфа лелка и му подава билет а той и вика "не мерси, аз съм гратис" и тая му се разкрещяла и си платил :lol:

ае, можеш ама много рядко.

SaYoNaRa
09-14-2006, 22:40
Мразя ги Чавдарките!!Туй лято 5 пъти да съм се качил в автобус и петте бяха чавдари :smt013

Inn0c3nCe
09-14-2006, 23:05
Какво е това голямо, червено, пълни се и се празни ?
Отг. Автобус Чавдар.

Преди и аз се друсах с пенсионерите в 2-ката за даскало ама добре, че взех книжка и по-рядко ми се случва. Иначе доколкото знам, вече почти няма такива из града. Мен лично много ме беше страх да влиза в Чавдар. На път към Аспардухуво за даскало, като почнеше да се тресе имах чувство, че ще се разпаднем, ако шофьора дигне над 50. :shock: Но, все пак ми беше забавно вечер, когато в автобуса сме само шофьора, кондуктура и още 2 човека в края на смяната му. Така караше, че сякаш му е за последно..."Да минеш моста за 10 секунди" беше направо филма. :-D
преставам си колко време ти е трябвало за да го напишеш ;щ
от чавдарка по убаво си нема ;П

Novkov
09-15-2006, 05:34
Вече не ме интересува какви са рейсовете по технически причини :twisted: Пак дано спрат тез боклуци чавдарите, че само се пречкат

InHell
09-15-2006, 06:28
Ауу, класика е някоя чавдарка да засили преди моста, и нали знаете за скокчето преди спирката на КЗ-то......като мине по-бързичко така отлепяш от седалката, че чак в тавана може да се удариш. :P
Зимата е най-интересно - ако въобще запали автобусчето, то е гарантирано, че вътре няма да е по-топло отколкото навън. Радвам се че вече не ползувам автобус, `щото работъ наблизо :::

12-25-2006, 22:25
Мразя ги Чавдарките!!Туй лято 5 пъти да съм се качил в автобус и петте бяха чавдари :smt013

bulgarche
12-25-2006, 22:35
Стига сте изравяли стари теми бре!
Пък и "Чавдар" си е супер машинка :) Аз по такива съм отраснал, но за жалост вече ги няма. Сега само икарусчетата, ама те са гадни.
Няма значение какво е, важното е да те закара от точка А до точка Б !!!
Пък и Made in Bulgaria ;)
А защо всички казвате "рейс" когато "говорите" за автобус?

peps_from_mars
12-25-2006, 22:54
v Bugras nqma 4avdariiii :lol: :lol: :lol: .............mai :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

koalka
12-26-2006, 06:51
Е тука в София няма такива по градския транпорт или поне аз не съм виждала, но спокойно и аз се возя в Икаруси, в някои от които няма парно и....

DetE-Idi0t
12-26-2006, 09:08
Бе къде е пълно всичко с Чавдарки?!? Вече почти всичко по линия 48 е Рено и Мерцедес. Да са останали 2-3 живи Чавдара по тази линия. То тва си е атракция обаче. Навън вали - покрива тече. Навън спира да въли - покрива обаче продължава да тече :lol: . Много се кефя на шофьорите... -Включи бе миличко, включи бе, айде бе включи бе.... ВКЮЧИ БЕ МАЙКА ТИ ДА *** Също е много култово как се натиска съединителя... :lol: То човека скача върху него ама не... не ебава :lol:
Имаше едно Чавдарче къде беше с изкарана 10 литрова туба от минерална вода с резнато дъно. Надолу един маркуч който влиза някъде в двигателния отсек. Шофьора по някое време изпищява на умряло дай водааааааа и гледаш как контрольорката търчи с една туба и пълни с канче. Съща така веднъж бях свидетел на една драма... Жена... малко по натруфена от нормалното се държи горе и автобуса спира малко по рязко (до колкото може да спре рязко). Старите изгнили тръби нещо не им хареса и едната що да не се изкърти от държача. Оная за общочовешко щастие и смях и нейно пълно нещастие се размаза доста брутално долу. :lol:
Много ще се радвам ако остане някое друго Чавдарче...

In4iTu_
12-26-2006, 18:34
3 години пътувах с Чавдарчета до старото даскало...не съм умряла, но през зимата, когато вали и е студено, беше наистина Ад... В следващите 4 години се надявам да не попадна в такъв вид "превозно средство"...Сега пътувам със 148 и съм доволна...топло е и вътре не вали (е добре де, малко) :mrgreen:

forrzi
12-26-2006, 18:52
чавдарчетата са ретро-връщат те към времето на бай тошо
готино е,щото чувстваш атмосферата,сближаваш се с хората вътре докато се държите един за друг да не паднете
готино е

Communist
12-26-2006, 19:23
Чавдарите са супер. Направихме ви автобуси, а пък вие сте недоволни :smt012

rosskata
12-26-2006, 20:04
Сега пътувам със 148 и съм доволна...топло е и вътре не вали (е добре де, малко) :mrgreen:

:smt013 :smt013 Направо не ми говори за тея 148ми...
5 години пътувах със "Оня,зеления,дето много друса"- т.е 148 по времето когато бяха едни такива симпатични ,разбити, гадни ,вонящи, претъпкани и нередовни автобясчета...
Завърших 12ти клас и влязох във Винса... О, Рай, мисля си аз, край на дундуркането в смрадливите 148, ще пътувам с 20ката като бял човек с мерцедесите...

Но... Точно същата година решиха да купят тъпата фирма на 148 и какво да видя- ВСИЧКИ шибани 148 а мерцедеси или ренота, с парно, с яки седалки, дори с телевизор тук таме...
ПОради тази причина 20ти номер в огромната си част са икаруси :smt013 :smt013 :smt013
И сега съм осъдена на още 4 години мъки по икарусите...
Егати късмета :shock: :shock:

teenkopele
12-27-2006, 04:55
"До кога Чавдари !?.."...докато свят светува. :lol: :wink: