PDA

View Full Version : БЪЛГАРСКО ФУТБОЛНО ПЪРВЕНСТВО ?!?



teenkopele
03-24-2006, 16:15
Хора,

Какво мислите, за това българското първенство да бъде преструктурирано? ...да останат само 10 отбора в елита и т.н.
Казвайте ! :o

gorskata_feja
03-24-2006, 16:21
BG futbol nqma, nqma i da ima o6te mnooogooo vreme, no ne za6toto nqmame dobri otbori, a za6toto federaciite ni ni6to ne pravqt, za da se razviva sporta... Vsi4ki gledat da lapat kinti i da si gledat jivota.
I da smqtam, 4e trqbva da se napravi nqkva promqna, ne samo s futbola, a i s vsi4ki ostanali sportove. No dokato nqma koi da misli za tova 6te si ostanem na tova dereje.

LunaTriCk
03-25-2006, 09:50
Ако Левски, ЦСКА, Локо Пд и Литекс си направят една групичка там да си уреждат мачовете и оставят другите отбори да се опитват да играят, моооже и да има някакъв прогрес. С купени мачове няма да прокопсаме. Не казвам, че в другите първенства няма корупция ама то туй нащо на нищо не прилича. То още преди да е почнала лигата се хвърля чоп кой да я спечели тази година.

CuST0M1z3
03-25-2006, 10:22
Хора,

Какво мислите, за това българското първенство да бъде преструктурирано? ...да останат само 10 отбора в елита и т.н.
Казвайте ! :o

i 5 otbora da ostanat nqma da se prekrati kupuvaneto na ma4ove i t.n.

мечтател
03-26-2006, 11:09
въпроса не е само в бройката на отборите. трябва да се развиват школите, детско-юношеските първенства и така нататък. ако стане така и 20 отбора да има ще има първенство - стига всеки отбор да си има база, школа и класни треньори. трябва да има играчи пък оттам нататък всичко ще дойде лесно

skate_warrior
03-26-2006, 11:23
въпроса не е само в бройката на отборите. трябва да се развиват школите, детско-юношеските първенства и така нататък. ако стане така и 20 отбора да има ще има първенство - стига всеки отбор да си има база, школа и класни треньори. трябва да има играчи пък оттам нататък всичко ще дойде лесно

a pari4kite ot nebeto li 6e padnat? :) Jiveem v BG.Nqma dostatu4no sredstva.Ako gi imaha parite dosega i Wembley da sa si napravili :D

мечтател
03-26-2006, 11:37
въпроса не е само в бройката на отборите. трябва да се развиват школите, детско-юношеските първенства и така нататък. ако стане така и 20 отбора да има ще има първенство - стига всеки отбор да си има база, школа и класни треньори. трябва да има играчи пък оттам нататък всичко ще дойде лесно

a pari4kite ot nebeto li 6e padnat? :) Jiveem v BG.Nqma dostatu4no sredstva.Ako gi imaha parite dosega i Wembley da sa si napravili :D

за твоя сведение пари има. Видима Раковски специално дават всичко необходимо на младежите в школата. вярно е, че им наливат доста от "Видима Идеал", но това важи за почти всички отбори. има ли желание има и начин, казали са го

skate_warrior
03-26-2006, 11:47
Az dokolkoto znam Vidima Rakovski sa iunu6i na Levski ama are karai..

мечтател
03-26-2006, 11:57
един мой съученик е там. тренира. плащат му квартира, екипировка и всичко. а на Левски им вземат пари. иначе не съм сигурен.

skate_warrior
03-26-2006, 12:20
Aham.. emi az sum gledal na edna trenirovka na Vidima i vseki 2-ri igrae s sini kalcii, drug s ekip na levski , treti samo s pantalonki na levski. A i ot mnogo hora sum 4uval 4e tova im e ne6to kato pomo6ten ili iunu6eski otbor.Ta misulta mi be6e 4e 6tom sa otbor na Levski => parite idvat ot Levski taka 4e pak se vru6tame na izhodna poziciq :)

gorskata_feja
03-26-2006, 15:53
hora daite da ne se otklonqvame ot temata, vse pak ne govorim za vidima rakovski ili kvi sa tam tiq, a z acqloto purvenstvo. A kolkoto do parite - ima gi i to ne sa malko, vuprosa e v tova, 4e na4alnicite i tem podobnite "pi4ove" trqbva da lapat kolkoto moje pove4e pari i taka ni6to ne ostava za igra4ite, klubovete, bazite i taka natatuk... Prosto taka nqma da stane. [-X

мечтател
03-26-2006, 17:35
Aham.. emi az sum gledal na edna trenirovka na Vidima i vseki 2-ri igrae s sini kalcii, drug s ekip na levski , treti samo s pantalonki na levski. A i ot mnogo hora sum 4uval 4e tova im e ne6to kato pomo6ten ili iunu6eski otbor.Ta misulta mi be6e 4e 6tom sa otbor na Levski => parite idvat ot Levski taka 4e pak se vru6tame na izhodna poziciq :)
май се бъркаш с Родопа. те са им сателит.

а на горската фея ще препоръчам да проследи темата от началото и. а именно, че първенството няма да се развие преди да се развият школите. и просто пример за сравнително развита школа беше Видима. ако се не лъжа това важи и за Пирин, но както и да е. е 1,5 школи не можем да очакваме нищо. пък че шефовете лапат - лапат. пък останалите духат...(с извинение)

Fena
03-27-2006, 11:12
И в детско-юношеските школи е голяма корупция, знам даже подобен случай. Един мой приятел тренираше в ЦСКА. Беше доста добър наистина. Два метра висок, доста як, много добра техника...абе отдаваше му се този спорт. Обаче почва вече юношеския полусезон, събрали сме се ние на игрището и чакаме с трепет да го видим как ще почне мача (май срещу Славия беше, но това е без значение..)като централен нападател. Обаче почва мача, гледаме го ние - на резервната скамейка http://forum.4at.info/Smileys/default/new2_perplesso.gif. Какво ли може да е станало...
Свършва после мача, отиваме при него и го питаме: "Абе що не игра? Какво стана?". Той, доста разочарован каза само: "Парите бате...това е". По-късно разбрахме че на негово място в последната минута преди началото треньора е пуснал някъв кретен, дето едва ли не се оплиташе в краката си, ама баща му държал незнам си колко компании и нали големия спонсор на ЦСКА...
Та това беше истинска случка, на която бях аз лично присъстващ. Не останах много потресен, защото всеки ден в България наблюдаваме такива изяви навсякъде, не само в спорта...

А като стана въпрос, какво стана с хлапетата ни където Стоичков ги прати да тренират в Барселона?

skate_warrior
03-27-2006, 12:16
Mi moq slu4ai e podoben. I az trenirah v CSKA i si igraq dosta dobre 6 godini sym se zanimaval vseki me hvali 4e sum mn dobur i doide moment v koito pari4kite si kazaha dumata .. az ne sum nqkoe bogata64e i po4naha da ne me puskat na ma4ovete .Vmesto men puskat nqkoi deto ne znae pravilata oba4e ba6ta mu nali e edi koi si izpulnitelen direktor na CSKA i toi 6e igrae.Az ne izdurjah pisna mi i se otkazah.

CuST0M1z3
03-27-2006, 13:22
Mi moq slu4ai e podoben. I az trenirah v CSKA i si igraq dosta dobre 6 godini sym se zanimaval vseki me hvali 4e sum mn dobur i doide moment v koito pari4kite si kazaha dumata .. az ne sum nqkoe bogata64e i po4naha da ne me puskat na ma4ovete .Vmesto men puskat nqkoi deto ne znae pravilata oba4e ba6ta mu nali e edi koi si izpulnitelen direktor na CSKA i toi 6e igrae.Az ne izdurjah pisna mi i se otkazah.
v levski e sy6toto 3-4 godini trenirah tam vinagi bqh v grupata no dali zaradi viso4ina dali zaradi parite vinagi ...

Fena
03-27-2006, 23:09
Еми ето точно това е ! Щом още в школите е така, какво да говорим за при мъжете...
Единственото спасение е купуването на чужди играчи. Визирам трансфера на Седрик Бардон в Левски. Наистина много успешен трансфер ! Но това е един човек, а един човек отбор не прави. А за повече хора няма пари бате :mrgreen:

skate_warrior
03-28-2006, 11:03
Abe da vi imam i misleneto.. za kakvo sa ni 4ujdenci be? Tolkova li nqmame dobri mom4eta? Eto vijte Loko Plovdiv : Стоян Колев , Владо Иванов , Велко Христев , Роберт Петров , Васил Камбуров ,Добри Орловски , Зоран Златковски , Радослав Анев

E tiq mom4eta pokazaha kak se igrae futbol.Az sum cesekar po princip. I kakvo napraviha 4ujdencite ? Kakvo napraviha Giiom , Murad , Furtado , Silva???? Edno golqmo NI6TO !!! Tqh ne gi interesuva dali purvenstvoto v BG e na nivo.Te si pribirat parite i tolkova, dokato na bulgarskite futbolisti ne im e vse taq. Tova s 4ujdestranni igra4i e mnogo tupa ideq....