PDA

View Full Version : За закона



friends
03-24-2006, 20:07
Та се чудя според закона родителите имат ли право да ме възпрепятстват да излизам , да си измислят некви граници от рода на 5-6 часа или въобще трябва ли да ги питам ако искам да ходя някаде из града , с приятели и т.н.

Аз ако искам мога да се скарам с наще и да правя каквото си искам , обаче само искам да питам как стоят нещата според закона.Благодаря.

П.с. Аз съм на 14 и съм във яка компания , всички са пичове , но наще много ме дразнят и незнам какво да ги правя вече.Ето днеска си идвам в 20:30 и майка ми ми вика че сам наказан(разбира си на секундата ми каза каде съм бил без да съм и казвал) и ще се карам аз със нея [-X

ledenata_kralicA
03-24-2006, 20:41
xexe,pi4,i az sum na 14 ,i men me me puskat nikude da izlizam,gadno e,
no se zamisli-vse pak sme na 14:))))) :-)
ne moje6 da iska6 ot tqh prekaleno mn,za tqh si o6te tvurde maluk:)))))
spoko sled vreme 6e po4nat da te puskat;)

LoLita^
03-24-2006, 20:49
vij sa slance, sled kato si na 14 kak izob6to moje6 da pita6 takova ne6to. Az iskam samo da ti zadam edin vapros : ``q kaji ako priemem 4e se skara6 s va6ite i te te nakajat da ne misli6 4e 6te stane po-dobre- ne mnogo qsno nai malkoto 6te te nakajat i nqma da ti davat pari a bez pari4ki za kade si?``
vseki kato e bil po-malak mu se e izkalo da izliza do kasno navan ama ima si vreme za vsi4ko :) az sega sam na 17 i mi e super no ti iz4akai o6te malko. Moqt savet e da se opitva6 da spodelq6 s maika si za da moje tq da bade spokoina i taka postepenno 6te te puskat do po kasno 6toto 6te ti imat doverie.

friends
03-24-2006, 20:53
Еми аз съм на 14 и съм 8-ми клас де.......

Ни съм некав слаботелесен олигофрен , всъщност съм по-пич от повечето хора в даскало(мое мнение де , ама мисля че донякаде и покрито).Ни търпя такива мизерий каквито ми правят наще , защото такива неща само на мене съм чувал да ми правят.

И все пак все още ми е интересно какво казва закона по тази тема.Ако някой е информиран , моля да сподели

friends
03-24-2006, 20:56
vij sa slance, sled kato si na 14 kak izob6to moje6 da pita6 takova ne6to. Az iskam samo da ti zadam edin vapros : ``q kaji ako priemem 4e se skara6 s va6ite i te te nakajat da ne misli6 4e 6te stane po-dobre- ne mnogo qsno nai malkoto 6te te nakajat i nqma da ti davat pari a bez pari4ki za kade si?``
vseki kato e bil po-malak mu se e izkalo da izliza do kasno navan ama ima si vreme za vsi4ko az sega sam na 17 i mi e super no ti iz4akai o6te malko. Moqt savet e da se opitva6 da spodelq6 s maika si za da moje tq da bade spokoina i taka postepenno 6te te puskat do po kasno 6toto 6te ti imat doverie.

Еми...да , но всичките ми приятели на моята възраст , а и по-малки ги пускат за повече , аз се чувствам ощетен и майка ми е данъчен инспектор :smt011 :smt011 :smt011 :smt011 :smt011

Impulse
03-24-2006, 21:36
Pi4, iskam da ti kaja, 4e dokato ne stane6 na 18 ottyrvane nqma! Te sa v pylnoto si pravo da ti zabranqvat kakvoto i da e. Do 14 godi6na vyzrast ne moje6 da pravi6 ni6to bez roditel. Dori i dyvka bez da si gi popital ne moje6 da kupi6(po zakon) no tva ne se smqta za ne6to koi znae kolko seriozno i prosto jivota go e nalojil da ne se nakazva. Ve4e akto stane6 na 14 ima6 pravo da izvyr6va6 pravni i kakvito i da bilo drugi deistviq samo sys syglasieto na roditelite si. Toest polojenieto ostava sy6toto.

ProstoAz
03-24-2006, 22:05
Естествено, че могат да ти налагат такива забрани по закон, НО не могат да те нараняват физически или психически, т.е. ако това се приеме като един вид психическа травма, можеш и да ги съдиш, но...не и в България. :lol: Тук никой няма да ти обърне внимание. :?

teenkopele
03-24-2006, 23:19
Могат да ти налагат забрани, но както вече казаха не могат да те нараняват физически или психически.
Имаш по-притеснителни родители. Споко, с времето всичко ще си дойде на мястото. :)
Успех. :wink:

tremal
03-25-2006, 22:59
Maynata mu na zakona sichko pod noga i sichki pod noga da ne ti dreme :PPPP te kukite sa qko tqpi kopelenca i me draznat qko

sk8_dont_h8
03-26-2006, 09:20
Ами...по принцип май нямат право да те лишават от свобода....НО, тук има едно НО - никъде не пише, че трябва да ти дават пари, да ти купуват GSM-и, компютри и т.н.... Това означава, че ако ти почнеш да търсиш тъпи оправдания и вратички в закона и ваш`те могат да го направят и ще те закопаят много яко ;-)
НЕ ПРАВИ ГЛУПОСТИ ! ;-)

IdontGiveaFuck
03-26-2006, 09:41
Ти си непълнолетен и те имат пълното право да ти забраняват !
И това,че всичките ти приятели ги пускат не значи ,че и теб ще те пуснат.

Just_One_Girl
03-27-2006, 14:38
Пич аз съм на 15 и положението е същото. У дома не важи закон, у дома са Мама RulZzZ, ама нема как търпи се. По закон мама и тате са длъжни да се грижат за теб докато станеш на 18. И го правят по най-подходящия според тях начин. Не можеш нищо да направиш. Не са длъжни да ти дават джобни, да ти купуват рс, телефон и други такива. Така че ако търсиш закон може да се заядат и да загубиш много повече отколкото сега. Така че примири се, говори с тях, може и да излезе нещо :smt023

verdjitO
11-16-2008, 15:58
Ами нз как е закона, но и да нямат право да ти възпрепятстват излизанията няма да се откажат само заради някъф закон, все пак са те гледали 14 години и не ги интерсуват законите, а да те предпазят :)