PDA

View Full Version : PLEASE obqsnete mi



03-25-2006, 11:41
Razlikata v zna4enieto m/u dvete izre4eniq:
He didn't finish his meal.
He hasn't finished his meal.

Trqbva da e podkrepeno s izre4eniq i za dvete-da se obqsnqt 4rez izre4enie i dvete.
Sa6to i mejdu tezi dve:
David didn't try the trout.
David hasn't tried the trout.

PLS,trqbvat mi do 30 min,nqkoi da mi help ! {}}}

fti4ka
03-25-2006, 11:47
граматика на английски нямаш ли? едното се превежда с мин.несвършено а другото с мин.свършено.. т.е. Той не довърши яденето си. а другото Той не е довършил яденето си. другите 2 по същия начин. мисля че също така при първото изр. деиствието е окончателно завършено докато при другото не е.. абе ако имаш граматика си погледни там най-добре е описано..

Loshotia
03-25-2006, 11:51
Какво не разбираш? Вторите изречения(hasn't) са ти в сегашно перфектно, тоест има действието има отношение към това което става сега. Демек по важен ти е резултата от действието, а не самото действие.
Първите изречения(didn't) са ти минало просто. Действието е приключило. Също може да бъде и като навик в миналото.

Надявам се да съм помогнала

Jessika_MG
03-25-2006, 21:07
Vij si nqkade 3te upotrebi na sega6no perfektno.Obiknoveno kogato tyrsi6 razlikata e po-lesno da nablegne6 na rezultata.Za pyrvite 2 izre4eniq : 1voto e prosto fakt, a drugoto nablqga na ne6to, v slu4aq 6tom ne si e izql qdeneto o6te zna4i o6te e gladen ili pyk zaradi nego trqbva da stoi o6te slojena masata.Zavisi ot konteksta