PDA

View Full Version : Ako chovek e sramejliv ima li samochuvstvie



03-25-2006, 23:47
Privet na vsichki,
Iskam da vi popitam za vashteto mnenie po slednia vupros. Mislite li che ako chovek e malko sramejliv, ne govori mnogo s horata, a e mnogo dobur, usmihnat i svyasten, tova oznachava li che tozi chovek niama samochuvstvie i che nikoga e niamal/a gadje? Moje da vi se stori strashno tup vuprosa, no prosto iskam da chuya vashite mnenia. I tova ne se otnasia za men.

tremal
03-25-2006, 23:52
Tihite vodi sa nai dqlboki :P

{C}{V}{E}{T}{I}
03-26-2006, 07:23
saglasna sam s teb tremal,no kogato 4ovek ne se sramuva ot ni6to ,pokazva svoeto samu4ustvie.v moq klas imam tipi4en primer za tva :mrgreen:

white_chik
03-26-2006, 07:57
spored men puk pri razli4nite hora e razli4no.Ima nekoi hora,koito sa super otvoreni,neprekusnato govorqt vupreki tva sa golemi kompleksari.A ima i mnoo sramejlivi hora,koito oba4e znaqt kvo predstavlqvat i se haresvat takiva,kvito sa vupreki 4e moje bi ne go pokazvat na 100%

ProstoAz
03-26-2006, 09:59
Много често, да. Няма какво да си кривим душата. Повечето срамежливи хора нямат кой знае какво самочувствие и повечето и трудно биха могли да си намерят приятел/ка.
НО има някои хора, които в дадена среда са по-стеснителни и не говорят много много, а в друга са своята пълна противоположност. От такива хора вече може да се очаква всичко. :wink:

Black_Cat
03-26-2006, 10:29
e az naprimer sam sramejliva no ne go pokazvam i za pred drugite sam s samo4ustvie za 10ima,probvai i ti tva i 6te vidi6 kak mom4etata/momi4etata 6te po4nat sami da te gonqt \:D/

midnight...
03-26-2006, 11:16
това, че човек е срамежлив, според мен не значи, че няма самочувствие, това са две несвързани понятия
то си е до характер всичко

IKisseDAGirL
03-26-2006, 11:30
ами обикновено срамежливостта е резултат от липсата на самочувствие, защото когато си уверен в себе си, в постъпките си и собствената си ценност, се държиш отворено към света и хората, а сигурността, с която вършиш всяко едно нещо, показва, че ти имаш вяра в самия себе си :wink:

обаче има хора (и те не са рядкост), които, ако са нови в дадена среда, имат нужда от повече време за да се отпуснат
това изобщо не показва, че са с ниско самочувствие
просто трябва да опознаят заобикалящото ги, за да решат дали могат да проявят доверие и да се "разкрият" :roll:
за това дали са имали или са нямали гаджета важи същото :wink:
най-вероятно са имали, но са ги избирали по-внимателно: по-дълго време са преценяли дадения човек, решавайки да се доверят ли или не 8)

machoka
03-26-2006, 11:34
Първо дефинирайте какво означава 'срамежлив' - защото да не говориш, т.е. да си мълчалив не те прави нито сдухан, нито срамежлив.

kAdrOkoSkA
03-26-2006, 11:57
ами обикновено срамежливостта е резултат от липсата на самочувствие, защото когато си уверен в себе си, в постъпките си и собствената си ценност, се държиш отворено към света и хората, а сигурността, с която вършиш всяко едно нещо, показва, че ти имаш вяра в самия себе си :wink:

обаче има хора (и те не са рядкост), които, ако са нови в дадена среда, имат нужда от повече време за да се отпуснат
това изобщо не показва, че са с ниско самочувствие
просто трябва да опознаят заобикалящото ги, за да решат дали могат да проявят доверие и да се "разкрият" :roll:
за това дали са имали или са нямали гаджета важи същото :wink:
най-вероятно са имали, но са ги избирали по-внимателно: по-дълго време са преценяли дадения човек, решавайки да се доверят ли или не 8)


:smt045 =D> Na sashtoto mnenie sam :wink:

Sinister_Doll
03-26-2006, 12:35
Az sum mn sramejliva po princip, puk samo4uvstvie si imam (:

Dre-BosS_ka^
03-26-2006, 12:44
Много често, да. Няма какво да си кривим душата. Повечето срамежливи хора нямат кой знае какво самочувствие и повечето и трудно биха могли да си намерят приятел/ка.
НО има някои хора, които в дадена среда са по-стеснителни и не говорят много много, а в друга са своята пълна противоположност. От такива хора вече може да се очаква всичко. :wink:

saglasna sum napulno s tebe =D>

strange__
03-26-2006, 12:52
ами обикновено срамежливостта е резултат от липсата на самочувствие, защото когато си уверен в себе си, в постъпките си и собствената си ценност, се държиш отворено към света и хората, а сигурността, с която вършиш всяко едно нещо, показва, че ти имаш вяра в самия себе си :wink:

обаче има хора (и те не са рядкост), които, ако са нови в дадена среда, имат нужда от повече време за да се отпуснат
това изобщо не показва, че са с ниско самочувствие
просто трябва да опознаят заобикалящото ги, за да решат дали могат да проявят доверие и да се "разкрият" :roll:
за това дали са имали или са нямали гаджета важи същото :wink:
най-вероятно са имали, но са ги избирали по-внимателно: по-дълго време са преценяли дадения човек, решавайки да се доверят ли или не 8)
Ето го най-точното мнение по темата 8) Аз съм от тези хора,които в нова обстановка се нуждаят от малко време докато се отпуснат,но пък като привикна леле малее не ми млъква устата :lol: Та...до човека си е всичко :D

mnogomili4kata-sf
03-26-2006, 14:29
това, че човек е срамежлив, според мен не значи, че няма самочувствие, това са две несвързани понятия
то си е до характер всичко

Кратко,точно и ясно =D>

Bubanata
04-05-2006, 11:43
Ne spored men ne e tupa tema!!Ami chovek koito e sramejliv moje da ima samochuvstvie da,a kolkoto do gajeta zashto puk da nqma kakvo ot tova che e sramejliv!? :-)

PLAMENKO
04-05-2006, 12:04
Tihite vodi sa nai dqlboki :P

penywise
04-05-2006, 12:05
Tihite vodi sa nai dqlboki :P

Бе мен ако питаш тихите води са най-мокри... :smt017

ExTr3m3_GiRL
04-05-2006, 12:08
Много често, да. Няма какво да си кривим душата. Повечето срамежливи хора нямат кой знае какво самочувствие и повечето и трудно биха могли да си намерят приятел/ка.
НО има някои хора, които в дадена среда са по-стеснителни и не говорят много много, а в друга са своята пълна противоположност. От такива хора вече може да се очаква всичко. :wink:

Мдам точно така!!! Аз имам такава приятелка и при нея е абсолютно същото! Както каза някой тихите води са най-дълбоки :-D

SLaDkO_Mi6Le
04-05-2006, 20:23
верно тихите води са най-дълбоки! аз съм нещтo такова хем срамежлива хем имам самочувствие,но не го показвам не намирам смисъл в това,най-добре е да си скромен и да не показваш ваншния си вид,защото общо взето самочувствието идва от там!Нека другите забележат красивото в тебе! :smt004 :mrgreen: :!:

zubi
04-05-2006, 21:07
Аз съм страшно срамежлив , но съм избил един много хубав комплекс.Уча много, напредвам и във водещото нещо информатиката и информационните технологии и така си вдигам съмочувствието.Тъй като съм №1 от двата випуска (7 клас) и имам постижения които правят реклама на училището и директорите ме познават и са на моя страна барабар със всички учители-въобще всички мои съученици и всички други деца от другите класове не ме закачат за да си нямат проблеми.Това ми вдига самочувствието много , но аз нищо не използвам от горните неща. Не се правя на кой знае какъв.Ако беше някой друг от двата класа щеше да се фука наляво и надясно.Пък аз какво правя нищо оставям шанса ми да мине покрай мен . Та на въпроса това че си срамежлив не означава че нямаш самочувствие(аз съм жив пример). А по въпроса за гаджетата не може да си намериш ако си срамежлив и необщуваш много(пак се давам за жив пример).