PDA

View Full Version : Moderated: Есе по физика - "Двигатели с вътрешно горене



gost4e
03-26-2006, 11:05
imam da pisha edno ese po fizika -
"Dvigateli s vatreshno gorene - Opazvane na okolnata sreda"ili po - to4no
kak se opazva okolnata sreda ot vrednite deistviq na toplinnite dvigateli.
molq vi za pomosht eseto mi trqbva za utre ako nqkoi znae ne6to molq vi se pomognete :(

10x predvaritelno

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 7 от правилника!
Благодаря!

midnight...
03-26-2006, 11:11
Двигател с вътрешно горене е този двигател, който се задвижва от разширяването на горещите газове от изгарянето на горивото, което се случва в рамките на самия двигател. Бутален двигател с вътрешно горене работи, като изгаря въглеводороди или водородно гориво, които ускоряват бутало; реактивен двигател работи като горещите газове от изгарянето ускоряват вътрешните части от дюзата и горивната камера, пряко ускорявайки двигателя напред.

За разлика от двигателя с вътрешно горене, двигател с външно горене като парната машина работи като горивния процес на горене загрява отделен флуид, като вода или пара, който впоследствие извършва работа.

Реактивните двигатели, ракетите и газовите турбини са класифицирани като двигатели с вътрешно горене, но терминът "двигател с вътрешно горене" често е използван специфично за бутален двигател с вътрешно горене, където горенето се извършва на тактове, като на определени тактове изгорелите газове преместват буталата на двигателя. Това е най-често срещания вид двигател с вътрешно горене.

това можах да намеря за тези двигатели, дано ти свърши работа :wink:

03-26-2006, 11:20
Mnogo ti blagodarq, i tova 6te mi zvurshi nqkakva rabota, no na men mi trqbva za opazvaneto na okolnata sreda ot deistvieto na toplinnite dvigateli...
blagodarq ti vse pak :)

gia_bs
03-26-2006, 14:03
Я виж ТУК (http://nfp-bg.eionet.eu.int/soe2000/radio/chap3/transport.htm) дано ти помогне!

ThePainIsReaL
03-26-2006, 15:00
Mnogo ti blagodarq, i tova 6te mi zvurshi nqkakva rabota, no na men mi trqbva za opazvaneto na okolnata sreda ot deistvieto na toplinnite dvigateli...
blagodarq ti vse pak :)


Хаххаах .. .да не си от ЕГ " Пловдив" град Пловдив :mrgreen:

Щото ние точно тея темички имаме .. или тва е огромно съвпадение ? :mrgreen:

xqxq_bs
05-14-2009, 15:31
и аз я имам същата :-D

MoonFruit
05-14-2009, 15:35
8)