PDA

View Full Version : HTML



^^Iva^^
03-26-2006, 20:12
Abe nqkoi da e zapoznat s HTML da go pitam za kvo slujat "alink","background","link","vlink" i razni takiva?

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 1 от правилника!
Благодаря!

raperka
03-26-2006, 20:14
background e za fon .. link e za prepratki kum drugi stranici drugite 2 ne gi znam :)

^^Iva^^
03-26-2006, 20:20
i za kvo sa teq prepratki i kakva e razlikata mejdu komandite "bgcolor" i "background" ?

ErT
03-26-2006, 20:41
zashto ne si kupish edna kniga za html kodove i gotovo

^^Iva^^
03-26-2006, 20:48
Dobra ideq,ama to ima tolkvoa mnogo knigi za HTML,znam li koq da si kupq...

i'm so excited!
03-26-2006, 21:12
i za kvo sa teq prepratki i kakva e razlikata mejdu komandite "bgcolor" i "background" ?
май при bgcolor можеш да сложиш само цвят a background можеш да сложеш картина.

hforce
03-26-2006, 21:14
bgcolor e za nqkakuv cvqt da sloji6 za fon a background e za kartinka
alink i vlink misla 4e beha za cvetovete na linkovete ama ne sum mnogo siguren, ne gi polzvam teq mnogo 4esto, ama tva trqbva da e

03-26-2006, 23:04
Тази е много добра, но пада голямо писане в ноутпада.
http://web-design-art.com/webdesignart_e-book/bexout_com_e-book_web.PDF

Sour_Kiss
03-26-2006, 23:32
http://forums.webleit.com/viewforum.php?f=6
Това е точен линк за уроци по хтмл на мен лично адски ми помага, а сайта< www.webleit.com > е за уеб програмиране, много помага, съветвам те да го разгледаш :wink:
А за въпроси попитай, хората са много любезни и ще ти помогнат за каквото и да е :wink:
късмет и дано да съм помогнала

`Death`Whore`
03-26-2006, 23:44
Другият път да не бягаш от училището, Ива!

Г0ст
03-27-2006, 09:28
Другият път да не бягаш от училището, Ива!
Ти HTML ли учиш в училище ?!

`Death`Whore`
03-27-2006, 09:37
Всеки го учи в училище - 12-ти клас. И прави уеб сайт за оценка.

teenkopele
03-27-2006, 11:15
Потърси в гуглето: www.google.bg . :wink:
Ще намериш тонове инфо. :)

Sour_Kiss
03-27-2006, 22:34
Всеки го учи в училище - 12-ти клас. И прави уеб сайт за оценка.
Аз пък знам че се учи хтмл-то в 10-ти клас, даскалката ми по информатика каза че ще го учим догодина..ама аз вече почнах де :P

lainagovna
03-27-2006, 22:58
Потърси в гуглето: www.google.bg . :wink:
Ще намериш тонове инфо. :)ултра полезен и беше сигурен съм :wink:

nesravnima
03-28-2006, 15:04
Abe nqkoi da e zapoznat s HTML da go pitam za kvo slujat "alink","background","link","vlink" i razni takiva?

Влизаш ТУК (http://www4u.search.bg/HTML/html_how_to.phtml) и се учиш, учиш...
Има подробно обяснение за "alink", "background", "link", "vlink" както и за <FRAMESET>, <SELECT>, <TEXTAREA>, <FORM>, <TABLE> и още мооого, мнооого неща свързани с HTML.

tech_noir
03-29-2006, 09:40
http://www.w3schools.com/html/html_examples.asp

teenkopele
03-29-2006, 13:36
Потърси в гуглето: www.google.bg . :wink:
Ще намериш тонове инфо. :)ултра полезен и беше сигурен съм :wink:

...и аз така мисля! :mrgreen:

CucAgMuH
03-29-2006, 16:03
Сваляш си AceHTML Free, безплатната версия. Добър едитор е за начинаещи, но малко постничък за напреднали. Със сравнително добри познания по английски език ще разбереш абсолютно всичко което те интересува. :twisted: Мисля че има версии и на други езици, но никога не съм се интересувал, защото англоезичният ми е вършил работа. Ако обаче искаш магийки по сайта си и да не губиш толкова много време - направи го с DreamWeaver. Аз съм в потрес как с тая програмка(тая случка беше преди около 5-6 години), един познат успя да направи за 3 минути сайт, за който трябваха около 2 дни нон-стоп писане на ноутпад...(все пак човека беше web devel, и беше толкова свикнал с програмата, че и със затворени очи целеше мъничките бутони...) :mrgreen:

M@Dn3Ss
03-29-2006, 22:21
Macromedia Dreamweaver е много добра програма. Аз лично нея я ползвам. Иначе, по-добре го приключвай на бързо тоя HTML и почни да учиш php. Езикът е доста по-полезен и стават доста по-функционални web страници. Да не говорим, че с един прост скрипт можеш да напарвиш неща, за които за ти нужни часове чукане по клавиатурата на HTML :wink: .

ReDMasteR
04-02-2006, 23:15
Macromedia Dreamweaver е много добра програма. Аз лично нея я ползвам. Иначе, по-добре го приключвай на бързо тоя HTML и почни да учиш php. Езикът е доста по-полезен и стават доста по-функционални web страници. Да не говорим, че с един прост скрипт можеш да напарвиш неща, за които за ти нужни часове чукане по клавиатурата на HTML :wink: .
Хах това е вярно, че РНР-то е много по функционален, но за да го учиш първо трябва да знаеш HTML ;)

M@Dn3Ss
04-04-2006, 07:39
Macromedia Dreamweaver е много добра програма. Аз лично нея я ползвам. Иначе, по-добре го приключвай на бързо тоя HTML и почни да учиш php. Езикът е доста по-полезен и стават доста по-функционални web страници. Да не говорим, че с един прост скрипт можеш да напарвиш неща, за които за ти нужни часове чукане по клавиатурата на HTML :wink: .
Хах това е вярно, че РНР-то е много по функционален, но за да го учиш първо трябва да знаеш HTML ;)

Не е съвсем нужно. Основата на PHP може да се схване и с лементарни познания по HTML :wink: .

ReDMasteR
04-04-2006, 09:46
Macromedia Dreamweaver е много добра програма. Аз лично нея я ползвам. Иначе, по-добре го приключвай на бързо тоя HTML и почни да учиш php. Езикът е доста по-полезен и стават доста по-функционални web страници. Да не говорим, че с един прост скрипт можеш да напарвиш неща, за които за ти нужни часове чукане по клавиатурата на HTML :wink: .
Хах това е вярно, че РНР-то е много по функционален, но за да го учиш първо трябва да знаеш HTML ;)

Не е съвсем нужно. Основата на PHP може да се схване и с лементарни познания по HTML :wink: .
Zaduljitelno trqbva da ima6 poznaniq po HTML, za6toto PHP e scriptov ezik i s nego ne moje da se izgradi cqlosten dizain na saita! ;)

M@Dn3Ss
04-04-2006, 10:18
Така е, но мога да ти пратя скриптове само с PHP и CSS :wink: .

ReDMasteR
04-04-2006, 10:49
Така е, но мога да ти пратя скриптове само с PHP и CSS :wink: .
Ne, blagodarq ;) No vij sq, pak ti trqbva HTML, za da izpolzva6 DIV tag-a za CSS-a ;)
Prosto PHP e skriptov ezik i izpulnqva opredeleni funkci, a HTML&CSS-a oformqt dizain-a ;)
PS
Malii kolko offtopic vkarahme :D

M@Dn3Ss
04-04-2006, 10:53
Така е, но мога да ти пратя скриптове само с PHP и CSS :wink: .
Ne, blagodarq ;) No vij sq, pak ti trqbva HTML, za da izpolzva6 DIV tag-a za CSS-a ;)
Prosto PHP e skriptov ezik i izpulnqva opredeleni funkci, a HTML&CSS-a oformqt dizain-a ;)
PS
Malii kolko offtopic vkarahme :D

Е няма значение, нека хората учат. Аз лично не съм дизайнер и хич не ме бива с дизайна, така че затова ползвам доста повече PHP. Просто според мен един сайт трябва да е на първо мнясто функционален и чак след това красив. Естествено има изключения, щото примерно едно портфолио колкото и да е функционално трябва и да е красиво иначе просто се губи ефекта.

ПП Не твърдя, че без HTML може да се направи нещо, а точно обратното.

ReDMasteR
04-04-2006, 21:08
Така е, но мога да ти пратя скриптове само с PHP и CSS :wink: .
Ne, blagodarq ;) No vij sq, pak ti trqbva HTML, za da izpolzva6 DIV tag-a za CSS-a ;)
Prosto PHP e skriptov ezik i izpulnqva opredeleni funkci, a HTML&CSS-a oformqt dizain-a ;)
PS
Malii kolko offtopic vkarahme :D

Е няма значение, нека хората учат. Аз лично не съм дизайнер и хич не ме бива с дизайна, така че затова ползвам доста повече PHP. Просто според мен един сайт трябва да е на първо мнясто функционален и чак след това красив. Естествено има изключения, щото примерно едно портфолио колкото и да е функционално трябва и да е красиво иначе просто се губи ефекта.

ПП Не твърдя, че без HTML може да се направи нещо, а точно обратното.
Zna4i purvo bez HTML, nqma da e vaob6te stranica, za6toto 6te e samo suvkupnost ot scriptove :)
Hmm moje da se kaje, 4e az sam dizainer i spored men e po vajno dizaina da e na dobro nivo, za6toto primerno edin 4ovek ako vlezne v nqkoi sait i tozi sait ne go zavladee, to toi ne bi pone4il da go testva kato funkcionalnost ;) Tova e moqta logika :D Ako vaob6te moje da se kaje, 4e edno 15 godi6no hlape kato men moje da misli logi4eski, no... :D :D :D

zubi
04-05-2006, 21:31
Ако все още те интересува html-а се свържи с мен по ICQ-то и ще ти обясня накратко.

Bo0mer
04-07-2006, 13:00
xaxaxa aбе хора вие от каде падате ??!!?! :-k
HTML само по себе си не струва ПОЧТИ нищо...
pHp заедно с MySQL и съвсем малко HTML са ви нужни за една прилична уеб страница....

ReDMasteR
04-07-2006, 15:03
xaxaxa aбе хора вие от каде падате ??!!?! :-k
HTML само по себе си не струва ПОЧТИ нищо...
pHp заедно с MySQL и съвсем малко HTML са ви нужни за една прилична уеб страница....
А ти от къде падаш? :)
HTML струваше много, но след навлизането на CSS-a не се използва максимално, а само част от таговете му... С CSS-a много лесно се изграждат пълноценни сайтове отколкото в табличен вид ;)
Но разберете РНР няма нищо общо с HTML&CSS по простата причина, че това е скриптов език и не може да се гради изцяло сайт на него, защото той не оформя графичния вид на сайта ;)

Firestarter
05-12-2006, 18:16
Abe nqkoi da e zapoznat s HTML da go pitam za kvo slujat "alink","background","link","vlink" i razni takiva?

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 1 от правилника!
Благодаря!
Погледни във www4u.search.bg :-) - има самоучител

алинк - активен линк, влинк- посетен линк, вероятно си видяла да ги пише при задаването на цветове ?