PDA

View Full Version : Kakvo mislqt roditelite vi za izpitite sled 7-mi klas ?



PaChanGa_GiRl
03-27-2006, 10:28
Направо ще се побъркам!!! Вашите родители правили ли са така??? Значи сега съм 7-ми клас и ще трябва да кандидатствам, но не се готвя чак толкова усърдно, колкото наще искат. Почват да викат, че въобще не уча, че не се готвя и че накрая съм щяла да влезна в някое тъпо училище(което на тях не им харесва, а на мен дали ми харесва...това няма значение). И ако стане така...майка ми каза, че ще ме изхвърли от къщи. Не издържам повече!!! :smt011 :evil: :smt011 Какво да правя ? Вашите родители такива са ?
8-[

03-27-2006, 10:39
gotvi se, ot tva ti zavisi bude6teto ..i az da sum i az 6te te izritam ot vku6ti

teenkopele
03-27-2006, 12:14
Като начало можеш да бъдеш сигурна, че няма да те изхвърлят от вас. :wink:
Еми какво са мислили, яко ме ръчкаха да уча, уроци това-онова редовно ходех. Като цяло не се притесняваха кой знае колко,за сметка на мен...малииййй :mrgreen: сега като се замисля колко здух ми беше тогава... :lol: не е истина!

foulmist
03-27-2006, 13:02
hahaha az kat bqh 7 klas vyob6te ne u4ih i kvo sq zavyr6vam PMG taka 4e nqma stra6no samo malko ti trqbva :mrgreen:

Ini4ka
03-27-2006, 13:07
em kato mi be6e vremeto i az da kandidatstvam sled 7 klas maika mi kaza 4e nqma nikvo zna4enie dali 6te vlqza v nekvo daskalo ili ne 6oto vajnoto bilo sled 12 klas... i izob6to ne si dadoh zor i sq sym si v obiknovena gimnaziq v nekfa paralelka menidjmant :) ob6to vzeto se k*r se v g*z :)

Master_88
03-27-2006, 13:08
Мен ме ръчкаха през самия 8-ми клас, а изпити не съм държал,влезнах по диплома

Just_One_Girl
03-27-2006, 14:31
Мене много ме ръчкаше мама, ама имало е за кво. Всеки ден по ч тема развивах и не знам колко задачи, 20-30 някъде. Малко зор ама сега си уча в хубаво даскало :) Е малко не ми изнасят изискванията на новото даскало ама тва е друга тема 8)

ProstoAz
03-27-2006, 19:06
Учи! Наитина се стягай!
Много хора сме го преживяли този период (7ми клас) и знаеме за какво става въпрос...И мене много ме юркаха, постоянно ми даваха зор, бяха убедени, че няма да се представя добре на изпитите, но...аз напълно опровергах очакванията им!
Важното е като учиш - да учиш качествено, не колкото да отбиеш номера. Можеш да учиш и по 30мин. на ден, но да си научаваш всичко перфектно, просто ти трябва съсредоточение и памет. :D
Незнам как да се справиш с родителите си...учи, потърпи ги още малко - изпитите скоро наближават и когато свършат и ти, и те ще се чувствате облекчени. :wink:

white_chik
03-27-2006, 20:05
minalata godina az su6to kandidatstvah i na6te ne sa me urkali mnoo ama ne be6e i nujno.Prosto znaeh kvo 6e polu4a ako uspeq i tva me stimolira6e do izvestna stepen.taka 4e ponapuni se malko gledai da izbuta6 i ve4e v 8 klas ne moga da ti kaja 4e e po-lesno,no pone ne navsqkude ima izpiti a i da ima ne sa tolko vajni

xOtkiSsSs
03-28-2006, 23:20
о ами мн познато мен не ме юркаха мн да не кажа изобщо майка ми се съобразяваше с моите желание където аз исках там отидох е сга мож би малко съжлявам ама..каквото си го надробих тва ше си сърбам сега а иначе учи си сега ти е времето после да не съжалваш че навремето нищо не си правила

Labelle
03-29-2006, 00:07
Кандидатстването след седми клас.......... Няма никакво значение, хубавите училища не са толкова хубави, лошите не са толкова лоши всичко зависи от самия ученик. след 12 клас никой не те пита кое училище си завършил, а колко имаш по български и математика за 4-те години. Зависи от теб искаш ли да учиш или не. едно добро училище дава повече като знания , но понякога по-малко като диплома. Кварталните училища точно обратното. Искам да ти дам само един съвет не оставяй избора в чужди ръце било то и на родителите ти. После може да съжаляваш - ако изборът е грешен ще ги обвиняваш дълго време. Но когато решиш сама ще носиш и отговорността и ако решиш елитно училище трябва а поемеш отговорността да изкараш изпитите. Разчитай на преценката си, бъди максималмно самостоятелна прави нещо по твои избор , не по задължение и не забравяй всяко усилие е в твой плюс. Успех и дано вземеш правилното решение!!!!

aLakaZam
03-29-2006, 00:40
Много ми даваха зор, ама след като влезнах стана по страшно, така че ако си се ориентирала към ПМГ те първа ще ти викат за учене...

AnnG
04-06-2006, 13:03
Направо ще се побъркам!!! Вашите родители правили ли са така??? Значи сега съм 7-ми клас и ще трябва да кандидатствам, но не се готвя чак толкова усърдно, колкото наще искат. Почват да викат, че въобще не уча, че не се готвя и че накрая съм щяла да влезна в някое тъпо училище(което на тях не им харесва, а на мен дали ми харесва...това няма значение). И ако стане така...майка ми каза, че ще ме изхвърли от къщи. Не издържам повече!!! :smt011 :evil: :smt011 Какво да правя ? Вашите родители такива са ?
8-[


I az sega sum 7-mi klas i pri mene e su6toto polojenieto ama su6toto.
Mnogo mi vikat za ozenki,postoqno mi visqt na glavata i vse mi povtarqt kolko malko vreme ostava do iuni mesez a az kato go 4uq tova i mi stava edno gadno za6toto ne sum v blestq6ta forma za izpita.Predi si bqh mn u4enoliubiva ama sega tei sum razpilqna 4e ne moje i da bude,ne mislq 4e 6te uspeq tazi godina no 6te se probvam puk kakvoto stane [-o< [-o< [-o<

go
04-15-2006, 21:03
da .. i nashte sega kandidatstvat i mnogo sa se pritesnili. chak az se pritesnih za tqh

midnight...
04-15-2006, 22:03
когато трябваше да кандидатствам нашите хич не се притесняваха - по-скоро аз се притеснявах
те сси ме успокояваха :mrgreen:

ZaViNaGi^nEsHtAsTnA
04-16-2006, 09:16
Ne moite roditeli ne sa 4ak takiva kogato bqh sedmi klas me karaha da u4a no ne sa me zapla6vali 4e 6te me ishvarlqt ot vka6te az mislq 4e tvoite roditeli nqma da te ishvarlqt no prosto po toq na4in iskat da te napla6at i da si sedne6 na gyza da u4i6 :)

tainstvenata
04-16-2006, 17:45
az sega sam 7mi klas i mama mi kazva da u4a 6toty nito tq nito az iskam da sam v nqkoi typo daskaly... i osobenno sega vtoriq srok se stegnah da u4a 6toty... nqq kak a tatko mi kazva 4e ima ii u4ili6ta sled 8mi klas no az iskam da vlqza sega :)i hodq na uroci ..blqq az ne se pritesnqvam tolkova za literaturata a za matematikata i po to4ny geometriqta ;[ no 6te vidim...

04-16-2006, 20:24
Оф абе мани мани тва е най ужасната година в живота ми ! Сега и аз съм 7-ми клас и иаз ще кандидатствам.Майка ми най много ме юрка и това най ме дразни.Юрка ме само когато стане дума за училище и почва да ми обяснява как съм нямало да влеза..и това най много ме дразни, защото ако те не вярват в мене и аз не вярвам в себе си (е те постоянно да ти го натякват, как ще вярваш в себе си) как ще влеза ? Обаче едн ое най гадното от всичко ! Не ми дават да кандидатствам там където искам, а ме карат да уча в родния град, защото още съм бил прекалено "малък", че да ставам самостоятелен.Искам да уча в Русе, там са всичките ми приятели и ме викат да ходя там да уча, и аз искам там да уча - не се водя по акъла на другите, обаче наще така ми казват..искат да уча тука и тва е.Ще кандидатствам и на двете места обаче ако ме приемат в мястото, което аз искам ще отида там.Изкарвам си оценките (5-6), уча си редовно, не съм някъв зубар, излизам през повечето време и вечерта или следобяд като ми остане време уча, както трябва, излизам и се кефя с приятелите и се събираме някъде да отпразнуваме :lol: .Ходя на уроци и наще ми казват, че няма да влеза, нищо, че учителите при които хода и в училище също, ме хвалят, че се представям отлично и ще влеза където си поискам, но това е друга тема (според тях)

04-16-2006, 20:28
И аз като tainstvenata, повече ме притеснява геометрията.Разбирам я обаче не както трябва.Мога да решавам задачи, но някой път бъркам ( като се притесня и..).Сигурен съм, че по литература ще го взема, по алгебра ще ги реша задачите, обаче по геометрия не съм мн сигурен и това ще ми свали оценката ](*,)

missito_
04-25-2006, 19:37
e 4ak da te izritat malko kraino.6toto verno e 4e ot tva ti zavisi bude6teto.i az 6te kandidatstvam sega i az se gotvq no ne mn usurdno.a pyk i va6te sigurno sa go kazali tva za izritvaneto za da te stimulirat...nz.ami kakto mi kaza edin poznat "u4i sega z a da si pravi6 kefa posle".nz dali 6te si prava kefa posle no...a po temata kvo mislqt:na6te kazaha da se probvam no ot tova mi zaviselo bude6teto i ako ne me priemat to si e za men.pyk i kakto kazaha po gore sega ne se vliza mnogo trudno.ne ti trqbvat koi znae kvo usiliq z ada vleze6 v gimnaziq.e uspeh. :-)

favor_91
04-30-2006, 22:50
когато бях 7 клас и нашите (по скоро мама) бяха така ! винаги ме караха да уча но когато влезнах всичко си стана ОК :)

`Death`Whore`
05-02-2006, 13:32
Ходех на 3 вида уроци тогава. По литература изкарах 5, а на теста - 5.69. А на кандидатстудентския почти не учех /на курс ходех, естествено/ и имам 3.80, и то защото съм направила 5 малоумни грешки на диктовката и малко на теста съм се оплескала...

Djeilo
05-02-2006, 15:05
Mi na6te ne mi davaha koi znae kakav zor!Kazvaha mi''ne se pritesnqvai kakvoto i da stane!'' Ne sa me karali na sila da u4a,sama se opravqh,samo te mi davaha pari4ki za uroci :lol: Izkarah po matematika dosta visoka,ama po bg malko po zle se predstaih!Oba4e im suzdadoh dosta provblemi sled kandidatstvaneto!Sigorno im skasih jivoteca s nqkolko godinki :lol: :lol: :lol:

faster_pr
05-02-2006, 15:20
az 6-ti i 7-mi klas hodih na "Ivanovi" ... ako gi znaete 6te razberete

^FaiNt^F
05-02-2006, 20:12
e na mene 7mi klas ne sa mi davali mnogo zor...daje hi4 kato si spomnqm....te si znaeha 4e 6e se otnesa seriozno i otgovorno i taka i stana :lol: polu4ih dobri rezultati-4.563 po matematika i 5.75 po BEL.....no naistina trqbva da se stegne6 mnogo qko taq godina...ne znam dali osyznava6 4e ot tva zavisi kyde 6e prekara6 godinite, v koito nai-mnogo se oformq6 kato li4nost.... :roll:

aLakaZam
05-03-2006, 19:10
По-добре хвани и за 1-2 месеца научи ама както трябва, защото годините в такива училища са много хубави и е много приятно.

DeSiTo0o
05-03-2006, 19:25
Emm da i moite roditeli bqha taka minalata godina.Postoqnno mi vikaha da si sedna na zadnite 4asti i da se stegna ama az....I az kakto teb v 7 klas ne si dadoh zor da u4a i si mislih 4e 100% 6te me priemat i ei takiva...i nakraq kakvo...izkarah 3.125 po Bel i 2 po matematika....4ak togava razbrah 4e e trqbvalo da se ponapuna malko v 7 klas za da moga da si izkaram izpitite....
Posle roditelite mi postoqnno mi go natqkvaha tva.... :smt013 Sega tazi godina v na4aloto pak mi vikaha da vzema da se stegna hubavi4ko i az tozi put naistina re6ih 4e e vreme da se stegna i go napravih!!!
Po-dobre ti vzemi malko se stegni dokato vse o6te ima6 vreme.Taka hem va6te nqma da ti opqvat postoqnno nad gavata,hem i moje da izkara6 po visoka ocenka na izpitite.Kazvam ti go ot li4en opit-vzemi se stegni! :wink:

Morska_Vu6ka
05-04-2006, 17:47
Така беше преди 2 години.Еми аз наистина не си учех,и по цял ден само напрежение,УЧИ,ПИШИ,ЧЕТИ,ЗУ БРИ...но после всичко отминава.Просто им покажи,че учиш и така малко ще смекчиш обстановката.

Absconding
05-06-2006, 22:31
В това отношение мойте родители са супер точни. Казали са ми аз да си решавам къде и какво искам да уча. Най-много да си дадат мнението, но никога не са го налагали. И сега поне си знам, че аз съм си виновна, че се набутах в това у-ще. Хахах :)

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-17-2006, 09:34
emiiii i moite ot vreme na vreme sa taka no... nishto ne moga da napraqq i az shte kandidatstvam samo deto iskam da vlqza v qko daskalo... :p