PDA

View Full Version : SLAGATE LI FONDIOTEN?



03-28-2006, 16:18
izoplzvate li fondioten i ako e da kiolko 4esto i kuv to4no a i mom4etata haresva li vi momi4etata da slagat fondioten ili mne ??? pls kagete a i na kolko ste godini ako slagate i dali e hubavo? :-k

Moderated by Tiffany
по точка 1 от правилника.

LyLa
03-28-2006, 16:38
Ami ne izpolzvam i ne e hubavo izob6to,mojebi tezi koito imat pupki e hubavo da si slagat fon di oten
I se sumnqvam mom4etata da naresvat momi4etata da si macat lizata s fon du teni !

03-28-2006, 16:51
Ami ne izpolzvam i ne e hubavo izob6to,mojebi tezi koito imat pupki e hubavo da si slagat fon di oten
I se sumnqvam mom4etata da naresvat momi4etata da si macat lizata s fon du teni ! mi zavisi kuv ako e hubav i lek ok a za6o mom4etata da ne haresvat nali obi4at gladka koga niam predvit po 5 sloa a malko????

LyLa
03-28-2006, 16:57
mi poprinci ne e hubavo za6toto zatvarq porite na kojata i tq nemoje da di6a svobodno
a otnosno tova 4e mom4etata ne haresvat momi4eta da slagat fon du ten tova e za6toto pove4eto koito poznavam taka sa mi kazvali
pipne6 i se omaje6
:mrgreen:
koe mu e hubavoto na tova

GreenLadyM
03-28-2006, 17:18
Ne izpolzvam fon de ten!!!!Mnogo e glupavo tova neshto...osobeno kato vidq nqkoe 12-14 godishno mimi4ence cqloto oklepano...ili puk nqkoq normalna macka oba4e s mnogo po tumen cvqt na fon de tena ot kolkoto kojata! :evil:
Da ne govorim 4e kakvoto i da pishe po opakovkite izobshto ne e hubavo za okajata...zapushva porite!!!
Ako ne ti e kraino nalojitelno (naprimer ako imash mnogo pupki koito iskash da prikriesh) ne vijdam izobshto smisul ot nego :-k

ledenata_kralicA
03-28-2006, 17:25
ne polzvam,ama znam 4e ne e polezno za kojata

03-28-2006, 17:36
А ПУДРА?????????????????

rusalkata_
03-28-2006, 17:44
аз си слагам и фон дьо тен,и пудра.една поправка-фон дьо тен-ът попива в кожата,тъй че няма начин да се омацаш целия! :lol: :roll: пудрата,която ползвам много ми харесва.а колкото до запушването на порите-имам си специални гелчета и ходя на козметик за тази цел! :wink:

foulmist
03-28-2006, 17:54
az znam edna macka deto se hlepa po nz kolko sloq i to nqkav kat jylt i seedno e bolna ot jyltenica ](*,) ama ina4e si e gotina :mrgreen:

fti4ka
03-28-2006, 18:13
слагам като хода на купон или дискотека или за някой по-специален случай.. мене ми е по-интересно тея дето слагате как го махате? щото аз го махам със сапун и после се мажа с тоалетно мляко иначе само с тоалетно мляко не се маха толко добре но пък сапуна много изсушава кожата... :-k

kissorankata
03-28-2006, 18:23
НЕ - не използвам фон дьо тен....Познавам една която е 7 клас (колкото мен) мале ако й пипна лицето ще ми остане фон дьо тен по пръста...ужас ама тя да кажеш че има много пъпки не...отвратително седи.Нямам намерение скоро да си слагам фон дьо тен.... ](*,)

stel4eto__
03-28-2006, 18:24
polzvam,oba4e rqdko.na 15 sam i znam 4e ne e hubavo i za tva go polzvam mn rqdko

Master_88
03-28-2006, 19:45
Ако има пъпки,които да прикрива - може. Но ако я галиш или пипаш по лицето,може да се омажеш и в този случай не е за предпочитане

bilka
03-28-2006, 20:13
Ами слагам си за по-специални случаи. Иначе - твърдо не! Просто напоследък си харесвам кожата такава каквато е и си ми е добре така. Пудра също използвам рядко. Ама и хич не ми харесва като видя някое момиче с фон дьо тен! Много неестествено стои, особено през светлата част от деня! бляк...

Джи-Джи
03-28-2006, 20:21
Аз имам един.Но все пак не си го слагам по два тона.Но сега става някое друго капилярче да се прикрие,но тогава трябва да е много еднакъв с цвета на кожата ти,а рядко се случва дори да произвеждат този цвят.Но ако намериш и не ти се прииска да го хвърлиш още щом го пробваш става...готино.

`Death`Whore`
03-28-2006, 20:44
Фон де тен-ът няма да ви прикрие кожните проблеми, а една малка пъпка не е голям ужас.

KRaLiCa_na_OrGaZmA
03-28-2006, 20:59
izoplzvate li fondioten i ako e da kiolko 4esto i kuv to4no a i mom4etata haresva li vi momi4etata da slagat fondioten ili mne ??? pls kagete a i na kolko ste godini ako slagate i dali e hubavo? :-k

Moderated by Tiffany
по точка 1 от правилника.

mnogo redko polzvam fon dio ten

DiEsEl_GiRl4eTo
03-28-2006, 21:32
Има един период в месеца когато ми излизат пъпчици...всички знаем кой е :evil: Тогава ползвам ако е много наложително. Понякога като излизам също слагам. Пудра не ползвам. Ама наистина не е полезно, защото кожата не може да диша. Иначе като се замисля около 60% от момичетата, които познавам си го използват ежедневно. И няма как да се изцапаш като пипнеш, защото не се слага промишлени количества, пък то си и попива...тъй че някак нереално ми изглежда...

SweetBunny
03-29-2006, 08:15
Ne izpolzvam fon dio ten :-)
Prosto imam sravnitelno hubava koja :smt004

LyLa
03-29-2006, 09:53
Има един период в месеца когато ми излизат пъпчици...всички знаем кой е :evil: Тогава ползвам ако е много наложително. Понякога като излизам също слагам. Пудра не ползвам. Ама наистина не е полезно, защото кожата не може да диша. Иначе като се замисля около 60% от момичетата, които познавам си го използват ежедневно. И няма как да се изцапаш като пипнеш, защото не се слага промишлени количества, пък то си и попива...тъй че някак нереално ми изглежда...
eto o6te po lo6o da ti popiva himiq v kojata

DiEsEl_GiRl4eTo
03-29-2006, 09:55
Има един период в месеца когато ми излизат пъпчици...всички знаем кой е :evil: Тогава ползвам ако е много наложително. Понякога като излизам също слагам. Пудра не ползвам. Ама наистина не е полезно, защото кожата не може да диша. Иначе като се замисля около 60% от момичетата, които познавам си го използват ежедневно. И няма как да се изцапаш като пипнеш, защото не се слага промишлени количества, пък то си и попива...тъй че някак нереално ми изглежда...
eto o6te po lo6o da ti popiva himiq v kojata
еми нали точно затва казах, че не е хубаво, щото не може да ти диша кожата :!:

Ani_girl
03-29-2006, 16:25
IZPOLZVAM I FON DIUTEN I PUDRA :) !

Labelle
03-29-2006, 16:56
Във фон-дьо-тена няма нищо лошо. Не запушва порите. Това което се предлага на пазара в момента е наподобяващо крем т.е. има защитни функции както и оцветява кожата. Плътността е сравнително малка. Друг е въпроса кой колко може да си слага. Перфектната комбинация за перфектно лице е тънък пласт фон-дьо-тен, покрит с прахообразна пудра, нанесена не с тампонче, а с четка за руж. По този начин се избягва наслояването и лицето придобива равномерен тен. Трябва много да се внимава за зоните около ушите и на врата. за да не се получават петна е хубаво фон-дьо тена да е максимум един тон по-тъмен или по-светъл от кожата. И момчетата не се притеснявайте, гарантирам ви, ако приятелката ви си е сложила павилно фон-дьо-тена не само няма да се омажете, но и няма да разберете, че има нещо на лицето.

e4o
03-29-2006, 18:04
ne slagam takiva bozi :?

Mystery
03-29-2006, 18:43
Много рядко ползвам. Просто не ми се налага. А и по въпроса за момчетата... Аз когато си сложа изобщо не си личи. Затова не мисля че ще забележат. Просто има значение как се слага, коква марка е, колко е качествен и да е с точно подходящия цвят. Съвременните продукти не запушват порите,както каза някой по-горе. Някои дори имат слънцезащитен фактор, хидратират и предпазват кожата. Все пак не е хубаво да се стои продължително време без да се почисти. Добре е ако щом се прибереш вкъщи веднага да почистиш лицето си. Без значение колко сте уморени или ви мързи никога не си лягайте с грим, защото после ще съжалявате!

Eleonora
03-30-2006, 08:37
Prez jivota si sum si slojila to4no 1 put fon dio ten i samo kato go osetih na liceto si i vednaga tur4ah na mivkata,ujasno e!
Pudrata po dobre,az pudra i ruj pove4e puti sum si slagala O:)

sladkoto_Eli
03-30-2006, 09:15
Mi az si slagam takuv kato kojata mi iu mn mi xaresva. Za mom4etata ne znam dali im xaresva ama ako izpolzva6 6te si go nanasq6 taka 4e da ne se zabelqzva mn. I da ne si slaga6 nqkakuv naprimer mnogo po-tumen ot kojata ti. Prosto po- malko e p-dobre :)

Black_Cat
03-30-2006, 09:56
ne sam 4ela drugite mnenia zatova moje i da se povtarqm ,ama kakto i da e,taaa... da az si slagam no rqdko i to ne te4en ami pudra za6toto stava po-ravnomerno ocvetena kojata,no si slagam samo kogata kojata mi e v ojasen vid a tova stava pri pove4eto momi4eta kogato sa pred menstroacia.razbirase 4e ne e polezen kolkoto i da e skup i ka4estven pak e himikal za kojata a i te pravi donqkade malko izkustvena....dano da sam ti bila polezna

Djessica_88
03-30-2006, 12:18
аз почти не слагам фон дьо тен(веднъж в годината може би :-D )...просто използвам крем на Visual Perfection на Avon и съм доволна много...

Gergancheto_87
03-31-2006, 12:25
da ti kaja 4estno hubavo e da se izpolzva,dori kozmeti4ki sa mi go kazvali.a ve4e ako si malka nedei,nqma da ti hodi na godinite.ne e vqrno 4e koito ima papki si slaga,vapros na li4en izbor,ako si pojelae6 kakvo te interesuva..slagai.a toi pomaga za predpazvane ot stud i t.n....uspeh

krisi_sl
03-31-2006, 12:52
не не слагам такова нещо.слагам си само пудра.ама имам познати които като си сложат им стои страшно изкуствено,все едно имат маска на лицето :?

ThePainIsReaL
03-31-2006, 17:34
Не си слагам , мисля че седи отвратително и ужасно изкуствено .. просто съм против :!: (лично мнение)

П.П Понякога и аз виждам ,че имам нужда да си прикрия разни работи по лицето , но не бих прибегнала към фон-дьо-тен :!:
Аааа.. и съм на 16..

Vikoo
03-31-2006, 18:01
mi poprinci ne e hubavo za6toto zatvarq porite na kojata i tq nemoje da di6a svobodno
a otnosno tova 4e mom4etata ne haresvat momi4eta da slagat fon du ten tova e za6toto pove4eto koito poznavam taka sa mi kazvali
pipne6 i se omaje6
:mrgreen:
koe mu e hubavoto na tova

ti taka leko.. v red li si ? Pipnesh i se omajesh hahahahah ti ne samo che ne si v chas .. ne si polzval/a fon diu ten nito si baral/a lice s pravilno nanesen fondiuten..

^FaiNt^F
03-31-2006, 18:13
Mnogo rqdko si slagam fon dio ten, no sloja li si izo6to ne si li4i [-X prosto e to4no kato kojata mi....e moje da e malko po-svetyl kato se zamislq :-k i mi pravi kojata syvyr6ena....no izbqgvam da go polzvam 4esto-ne se 4uvstvam komfortno :? polzvam si antibakterialen korektor i sym si dovolna :wink:

Kam4eto
03-31-2006, 19:02
не си слагам фон дьо тен и смятам че е страшно смешно едно 12 - 14 годишно момиче да се маца като клоун =;

Sapphir
03-31-2006, 19:57
vashte mneniq ne mi se vijdat kompetentni .. imam chustvoto che neznaete kvo e fon diu ten :) az redovno si go polzvam i s nego izglejdam prosto perfektno..

Jamalska
03-31-2006, 20:49
ми...слагам нещо дет си го зех за коректор ама е нещо средно м/у фон-дьо-тен и пудра...Се кат си зема коректор и слагам само на мястото...а то е е едно защото имам проблемна кожа...ама това е по-тъмно и тряа по цялото лице:(
ама въобще не мога да разбера мацките,дет нямат нужда за ко се мацат...

mil4eto_
04-02-2006, 13:22
от време на време си слагам.но по-рядко защото после ме мързи да се занимавам да си го махам. ;-)

nikitooo
04-02-2006, 13:25
Не е полезно , запушва порите на лицето!

mil4eto_
04-02-2006, 13:38
Не е полезно , запушва порите на лицето!
да има нещо вярно...но има и много добри,които имат слънцезащитен фактор ;-)

nikitooo
04-02-2006, 13:41
Не е полезно , запушва порите на лицето!
да има нещо вярно...но има и много добри,които имат слънцезащитен фактор ;-)

Ами ако има хора , тоест момичета , които на по 13 14 години да дават 20+ лева за фондйотен за да привлекат вниманието на някой си ... нека дават

sk8girL
04-02-2006, 13:45
Ми аз съм на 15 и ми се случва да си сложа фон дьо тен някой път , за да прикрия някоя гадна пъпка , иначе наистина стои малко не естествено.Мен не ме кефи, ама ми се налага понякога.Колкото до това дали им харесва на момчетата , не мисля че им пука кой знае колко , важното е да изглеждаш добре!:)

Sapphir
04-02-2006, 14:16
Не е полезно , запушва порите на лицето!
да има нещо вярно...но има и много добри,които имат слънцезащитен фактор ;-)

Ами ако има хора , тоест момичета , които на по 13 14 години да дават 20+ лева за фондйотен за да привлекат вниманието на някой си ... нека дават

to i ti ne mi izglejdash na poveche ot 13-14 no kakto i da e tva e druga tema i nemoga da razbera zashto trqa da si slojish fon diu ten samo za da privlechesh nechie vnimanie.. ima nai razlichni fon diu teni svetli tumni spored estestveniq cvqt na kojata i kak mojete da kajete che stoi kato maska podqvolite? mi qvno vuobshte neznaete kak se izpolzva .. ako imash mlechno bqla koja i si slojish mn tumen fon diu ten est che shte sedi kato maska ama egati kuhata leika trqa da si che da go napraish tva

djigi
04-02-2006, 14:49
Не прочетох всички мнения, обаче има твърдение, че фон дьо тен-ът предпазва кожата от замърсяване, което е противоположно на това, че запушва порите! Слагам си най-редовно, заради един мой "дефект", и кожата не ми се е променила! Не ми излизат пъпки, нямам черни точки, което не го казвам като "това е резултата-слагайте си", а просто да покажа, че не вреди (толкова много, защото всички знаем че няма безвредни неща и в последсвие се вижда резултата) Естсвено, че може да го нанесеш, така че да си с маска - това се оправя с практиката. Никой не забелязва, че съм си сложила, то и не си слагам много. А за цапането са пълни глупости, някой беше написал че попива- разбира се! Те хората са си го измислили....

kAdrOkoSkA
04-02-2006, 15:14
Ooooo ! Az si slagam fon du ten i sam dovolna i nishto mi nqma ! Nikoga ne sam se capala ! Nikoi ne govori da si iztiskvash po polovin tubichka varhu liceto ! Ima si nachin na upotreba i e hubavo da si izchistish liceto vednaga sled kato se priberesh, a tova nikoga ne trqbva da stava sas sapun !

nikitooo
04-02-2006, 15:15
Не е полезно , запушва порите на лицето!
да има нещо вярно...но има и много добри,които имат слънцезащитен фактор ;-)

Ами ако има хора , тоест момичета , които на по 13 14 години да дават 20+ лева за фондйотен за да привлекат вниманието на някой си ... нека дават

to i ti ne mi izglejdash na poveche ot 13-14 no kakto i da e tva e druga tema i nemoga da razbera zashto trqa da si slojish fon diu ten samo za da privlechesh nechie vnimanie.. ima nai razlichni fon diu teni svetli tumni spored estestveniq cvqt na kojata i kak mojete da kajete che stoi kato maska podqvolite? mi qvno vuobshte neznaete kak se izpolzva .. ako imash mlechno bqla koja i si slojish mn tumen fon diu ten est che shte sedi kato maska ama egati kuhata leika trqa da si che da go napraish tva

Има ли значение на колко години изглеждам , нали не слагам фон дьо тен? Ако момиче слага фон дьо тен на цялото лице личи от километри като видя цвета на лицето и цвета на врата и! А и евтините фон дьо тени седи едно кофти си личат порите и едно като на ... абе не мога да го опиша , но го виждам всеки ден !

`Death`Whore`
04-02-2006, 17:53
Много скъпите може почти да не личат, но почти! Иначе съм виждала много момичета с подобни неща по лицето и личи, повечето изглеждат гадно.

>MiMkIsS4e<
04-02-2006, 18:13
Аз имам,и го ползвам става мн готино :)

Sapphir
04-02-2006, 18:52
Не е полезно , запушва порите на лицето!
да има нещо вярно...но има и много добри,които имат слънцезащитен фактор ;-)

Ами ако има хора , тоест момичета , които на по 13 14 години да дават 20+ лева за фондйотен за да привлекат вниманието на някой си ... нека дават

to i ti ne mi izglejdash na poveche ot 13-14 no kakto i da e tva e druga tema i nemoga da razbera zashto trqa da si slojish fon diu ten samo za da privlechesh nechie vnimanie.. ima nai razlichni fon diu teni svetli tumni spored estestveniq cvqt na kojata i kak mojete da kajete che stoi kato maska podqvolite? mi qvno vuobshte neznaete kak se izpolzva .. ako imash mlechno bqla koja i si slojish mn tumen fon diu ten est che shte sedi kato maska ama egati kuhata leika trqa da si che da go napraish tva

Има ли значение на колко години изглеждам , нали не слагам фон дьо тен? Ако момиче слага фон дьо тен на цялото лице личи от километри като видя цвета на лицето и цвета на врата и! А и евтините фон дьо тени седи едно кофти си личат порите и едно като на ... абе не мога да го опиша , но го виждам всеки ден !

az imam chuvstvoto che govoria ili s umstveno izostanal chovek ili s chovek koito dori ne e prochel kakvo sym napisala, no me citira ..
kak shte si lichi po dQVOLITE beliq vrat ako slojish svetal fon diuten slivasht se s cveta na kojata.. poriti si lechali e ti teq pori maina ili trqa da sa navresh v neq da gi vidish ili trqa da sa 5 dekara.. maina mn se draznq nqkvo piklivo momchence na 13 nit zani za kvo govori ama obqsnqva tuka..

Labelle
04-03-2006, 20:30
Не познавам някай, който да може да се гримира и да слага такъв фон-дьо-тен,м че врата му да се отличава. nikitooooo явно наистина е на 12-14, защото в тази възраст доста момичета се правят на клоуни, вместо да се разкрасят. Така че, хубаво е тя вместо да се "разгрознява" е по-практична и не слага фон-дьо-тен :)

cvety_i_bebeto
04-03-2006, 21:28
na 14 sam...ne izolzvam...i opredeleno ne mislq 4e mi trqbva da si slagam...nz dali vredi...

nikitooo
04-03-2006, 22:02
Не е полезно , запушва порите на лицето!
да има нещо вярно...но има и много добри,които имат слънцезащитен фактор ;-)

Ами ако има хора , тоест момичета , които на по 13 14 години да дават 20+ лева за фондйотен за да привлекат вниманието на някой си ... нека дават

to i ti ne mi izglejdash na poveche ot 13-14 no kakto i da e tva e druga tema i nemoga da razbera zashto trqa da si slojish fon diu ten samo za da privlechesh nechie vnimanie.. ima nai razlichni fon diu teni svetli tumni spored estestveniq cvqt na kojata i kak mojete da kajete che stoi kato maska podqvolite? mi qvno vuobshte neznaete kak se izpolzva .. ako imash mlechno bqla koja i si slojish mn tumen fon diu ten est che shte sedi kato maska ama egati kuhata leika trqa da si che da go napraish tva

Има ли значение на колко години изглеждам , нали не слагам фон дьо тен? Ако момиче слага фон дьо тен на цялото лице личи от километри като видя цвета на лицето и цвета на врата и! А и евтините фон дьо тени седи едно кофти си личат порите и едно като на ... абе не мога да го опиша , но го виждам всеки ден !

az imam chuvstvoto che govoria ili s umstveno izostanal chovek ili s chovek koito dori ne e prochel kakvo sym napisala, no me citira ..
kak shte si lichi po dQVOLITE beliq vrat ako slojish svetal fon diuten slivasht se s cveta na kojata.. poriti si lechali e ti teq pori maina ili trqa da sa navresh v neq da gi vidish ili trqa da sa 5 dekara.. maina mn se draznq nqkvo piklivo momchence na 13 nit zani za kvo govori ama obqsnqva tuka..

Pishi prawilno! Ti na kolko si? Ne znam fizicheski , no umstweniq bagaj naistina e malko.

P.P : Kwo imash da prikriwash , ta go slagash? Ili sega shte kajesh "taka me kefi nishto nqmam da prikriwam" LOL :lol: :lol:

P.P2 : Ako ti e hubawo liceto nikoga nqma da slagash fon dio ten!

nikitooo
04-03-2006, 22:06
Много скъпите може почти да не личат, но почти! Иначе съм виждала много момичета с подобни неща по лицето и личи, повечето изглеждат гадно.

Prawilno , ne na wseki stoi!

TSecret
04-03-2006, 22:40
Sapphir maina ostai gi!!! te neznaqt kak da si slagat fon du ten polovinata moje i da ne sa vijdali na jivo basi..... 6to az kato si sloja ne mi li4i-nikoi ne zabeliazva 4e imam! izpolzvam go ejednevno +pudra i ne se zabeliazva!!!! samo iskam da svetna neprosvetenite v taq oblast 4e predi fon du tena se slaga hidratira6t krem ili fluid(debel sloi) koito se iz4akva da popie sled koeto se nanasq mn malko fon du ten i se raznasq dobre!!ako ne si ulu4ila cveta na kojata problema ne e vav fon du tena a v o4ite ,6toto ne vijda6 dobre!
ps:izbiraite fon du tena da vi e sas spf 20 i po vazmojnost po skup!

ycMuBkaTa
04-03-2006, 22:56
Аз използвам фон дьо тен, не мисля, че ми влияе зле, нито пък, че не го слагам както не трябва. Не го използвам толкова често колкото пудрата, но все пак...Иначе имам един на Avon, който много добре пасва на лицето и не стои като маска, попива си идеално и е със светлоотразяващи частици.

beB_
04-04-2006, 01:06
emi polzvam si v umereni koli4estva i nito mi zapushva porite nito ni6y moje ti zapu6i porite ako ne go mie6 3 dena :)
a i plus tfa sedi gadno ako e 17713091379 tona po tumen ili svetal ot kojata ti i kontrastira s kojata na vratleto...

^MaLkOtO^ZlO^
04-06-2006, 20:15
аз не използвам...той нищо не помага всмисъл нито прикрива някакви дефекти нито нищо. Само ти съсипва кожата

kobrichka
04-07-2006, 13:13
Sapphir maina ostai gi!!! te neznaqt kak da si slagat fon du ten polovinata moje i da ne sa vijdali na jivo basi..... 6to az kato si sloja ne mi li4i-nikoi ne zabeliazva 4e imam! izpolzvam go ejednevno +pudra i ne se zabeliazva!!!! samo iskam da svetna neprosvetenite v taq oblast 4e predi fon du tena se slaga hidratira6t krem ili fluid(debel sloi) koito se iz4akva da popie sled koeto se nanasq mn malko fon du ten i se raznasq dobre!!ako ne si ulu4ila cveta na kojata problema ne e vav fon du tena a v o4ite ,6toto ne vijda6 dobre!
ps:izbiraite fon du tena da vi e sas spf 20 i po vazmojnost po skup!

napalno sam saglasna s Taina,az polzvam i izob6to ne mi stoi grozno [-( ,hora kogato ne ste kompetentni po nqkoi vapros po dobre si mal4ete a ne govorete gluposti.sme6no e :smt005

misshha
04-09-2006, 20:19
poprincip nqma den v koito da en sam grimirana i est si slagam i fondioten moq e na loreal i sam mnogo dovolna na 16 sam no si slagam fondioten ot 2 godini ab da ti kaja drugo si e s fondioten drugo e bez fondiotena pridava nqkakva gladkost na liceto i e super pak mom4etat haresvat hubavi momi4eta zna4i i fonduotena haresvat 6tot toi e glaven v grima
polzvai nqma da sbarka6:)

broken`dreams
04-10-2006, 21:23
misshha poneje tukmo se 4udeh dali da si vzimam avtobronzat ili fondioten i se 4udeh za fondioten na loreal 6toto sum 4uvala 4e e dobur moje6 li da mi kaje6 tvoqt kakuv e ,kolko struva i vuob6te da mi dade malko pove4e info za nego-pridava li cvqt na liceto,dobre pokriven li e za6toto az imam da prikrivam nqkoi pup4ici i nai vajnoto popiva li dobre taka 4e da ne izglejda neestestveno??? 6te ti buda mn blagodarna ako mi dade6 malko informaciq za6toto mi e mn spe6no 4e moq svur6va i se 4udq sega kakvo da si kupq ](*,) 6toto dosega vse popadam na nqkakvi fondioteni s koito vuob6te ne izglejdam estestveno i mn se draznq-lqtoto polzvah avtobronzat i mi sede6e dosta po dobre na liceto no posle stanah na petna i sega zatova se 4udq kakvo da si vzema ](*,)

DeziRe
04-10-2006, 22:02
Ne,ne izpolzvam smqtam 4e mi e rano....pak i haresvam kojata si...az poprncip ne se grimiram osobeno mnmogo...nai mnogo spirala i glanc

dragonika
04-11-2006, 17:44
Само когато ми скимне :smt016

vra4ka
04-11-2006, 18:52
Трябва да е нещо мнооого специално . :-) ;-)

FikyScHetOo
04-11-2006, 20:48
Не ползвам

big_sister
04-15-2006, 15:31
аз използвам фон дьо тен и коректор, които са скъпи но ужасно пестеливо и рядко и то само за да прикрия зачервените места и да намаля омазняването като нанасям на съвсееееем тънък пласт на проблемните места и става доста прилично...само изпъкналите пъпки незнам как да оправя

Estranged
04-15-2006, 15:38
Аз слагам фон дю тен, естествено. Слагам малко, а и моя е много хубав, та не се разбира че нося. Отгоре слагам и една пудра, която съвсем ми прави кожата като неподправено. По принцип имам проблемна кожа и няма как да мина без такива неща. Слагам я от... 15годишна възраст. Има много лоши фон дю тени, които пренасят бактериите и цялото ти лице става на нищо. Затова използвам антибактериален. Да не говорим че в скъпите козметични магазини има такива за всяка кожа.
Хубаво е и да се слага кремче преди сякакъв грим по лицето. Така се размазва по-хубаво, а и се предпазва самата кожа.

_wait_and_bleed_
04-16-2006, 06:58
не знам защо всички си мислите,че фон дио тените запушват порите.има нещо вярно,но само фон дио тените на животинска основа са вредни.из сам дистрибуторка на орифлейм и сам ходила на лекции по този вапрос.а за мазането на пластове фдт смятам,че е глупаво и наи-вече грозно.аз лично мн радко ползвам и то по малко.

ZaViNaGi^nEsHtAsTnA
04-16-2006, 08:06
Az ne slagam za6toto imam ne6tu kato alergiq kato slagam i posle kojata mi stava na petna i se liu6ti :(

04-16-2006, 09:40
Ne izpolzvam fon de ten!!!!Mnogo e glupavo tova neshto...osobeno kato vidq nqkoe 12-14 godishno mimi4ence cqloto oklepano...ili puk nqkoq normalna macka oba4e s mnogo po tumen cvqt na fon de tena ot kolkoto kojata! :evil:
Da ne govorim 4e kakvoto i da pishe po opakovkite izobshto ne e hubavo za okajata...zapushva porite!!!
Ako ne ti e kraino nalojitelno (naprimer ako imash mnogo pupki koito iskash da prikriesh) ne vijdam izobshto smisul ot nego :-k


И аз съм на това мнение аз сум на 16 почти и до сега само веднъж два пъти съм си слагала фондио тен когат би беше излезла една пъпка гадна и бех на РД иначе не си слагам щото е страшно вредно за кожата а пък и мойта е мн капризна и ако поседя няколко часа с него започва да ме сърби кожата и да ми изпръхва..И е мн грозно някакви пикли да се клепат с фондио тен и то да блъскат по 15 см кат бръкнеш да ти потъне пръста...ти мани,че е грозно ми е то е и смешно...а момчетата не обичат знам от личен опит когато съм си слагала или приятелки си сложат и гаджето им ги целуне по бузата и те "не бе,че съм с фондьо тен" ем значи определно не им харесва на ммчетата..Според мен фондьо тен трябва да се слага ако наистина е нужно!


п.с. На мен кожата си ми е и доста чиста и гладка :oops: \:D/

`Death`Whore`
04-16-2006, 09:43
Какво ви интересува какво харесват момчетата? Всички от мъжки пол мразят /пресилено, естествено/ всякакви мазила и чудесии и харесват жените естествени. Обаче ако на нас ни харесва, защо да не го правим? Ако някой мъж го дразни толкова, просто прекъсва връзка с момичето.

maimyn4e
04-19-2006, 16:37
mi... az polzvam i fon dio ten i pydra. znam 4e e vredno.... no vse pak

04-22-2006, 15:58
Ами слагам си за по-специални случаи. Иначе - твърдо не! Просто напоследък си харесвам кожата такава каквато е и си ми е добре така. Пудра също използвам рядко. Ама и хич не ми харесва като видя някое момиче с фон дьо тен! Много неестествено стои, особено през светлата част от деня! бляк...
но през ТЪМНАТА 4аст от ДЕНЯ е добре
ма е мн кофти през СВЕТЛАТА 4аст на НОЩТА
стига бе
не е хубаво да слага6 фон дйо тен или пудра ама ако се налага и не е мн 4есто-няма голям проблем :-k

lainagovna
04-22-2006, 16:38
не, не слагам

MeLiSsA~
06-27-2006, 12:17
ами аз си слагам фон дъо тен... :oops: имах един който наистина след като си пипна лицето оставаше по пръстите ми..но сега съм с един който е антибъктериален не запушва порите(до колкото е възможо)и е съвсем лек и не си личи че имам нещо по лицето..нямам пъпки,но ми харесва да си слагам фондъо тен..кожата наистина изглежда доста по-добре...пък и моята е една такава суха...след фондъо тенът изглежда много по-добре..аа пък за махането на фондъо тена...махам го с тоалетно мляко и след това си измивам лицето:)

niki7o
06-27-2006, 12:27
ne izpolzvam

fuck_you_baby
06-27-2006, 13:38
az izpolzvam-no ne vseki den.imam na manhattan i e mnogo hubav

Gugito
06-28-2006, 15:12
Izpolzvam mn mn rqdko, za nqkvi po specialni slu4ai ili ne6to takova,no gledam da ne prekalqvam!!!

06-28-2006, 15:44
taq gadost ti zapu6va porite na liceto i to stava na petna koito si go slaga si sasipva kojata :!: :evil:

debora_123
05-04-2008, 09:55
mi az slagam ama po malko za6toto imam malko belezi ot akne nqmali drug na4in da gi skriq za6toto fondutena mn mi izsu6ava kojata :( ](*,) [/i][/b]

Liar
05-04-2008, 10:24
Цц

monityY
05-04-2008, 10:37
Слагам си да..И пудра и фондютен,просто на някой хора им се налага,макар да е вредно..

Carmen_Kass
05-04-2008, 10:47
Във фон-дьо-тена няма нищо лошо. Не запушва порите. Това което се предлага на пазара в момента е наподобяващо крем т.е. има защитни функции както и оцветява кожата. Плътността е сравнително малка. Друг е въпроса кой колко може да си слага. Перфектната комбинация за перфектно лице е тънък пласт фон-дьо-тен, покрит с прахообразна пудра, нанесена не с тампонче, а с четка за руж. По този начин се избягва наслояването и лицето придобива равномерен тен. Трябва много да се внимава за зоните около ушите и на врата. за да не се получават петна е хубаво фон-дьо тена да е максимум един тон по-тъмен или по-светъл от кожата. И момчетата не се притеснявайте, гарантирам ви, ако приятелката ви си е сложила павилно фон-дьо-тена не само няма да се омажете, но и няма да разберете, че има нещо на лицето.

+1

Spider4eto
05-04-2008, 14:18
не ползвам, ама хубаво е тея които ползват, да се научат как да го слагат. Всеки ден по улиците се разминавам с някви нагримосани момичета, сложили поне един тон фон-дьо-тен и само като ги погледнеш отстрани и изглежда все едно са си сложили маска, а ако се доближиш малко и виждаш къде се е наслоило :-& просто е отвратително

barbie_94
05-04-2008, 14:45
Във фон-дьо-тена няма нищо лошо. Не запушва порите. Това което се предлага на пазара в момента е наподобяващо крем т.е. има защитни функции както и оцветява кожата. Плътността е сравнително малка. Друг е въпроса кой колко може да си слага. Перфектната комбинация за перфектно лице е тънък пласт фон-дьо-тен, покрит с прахообразна пудра, нанесена не с тампонче, а с четка за руж. По този начин се избягва наслояването и лицето придобива равномерен тен. Трябва много да се внимава за зоните около ушите и на врата. за да не се получават петна е хубаво фон-дьо тена да е максимум един тон по-тъмен или по-светъл от кожата. И момчетата не се притеснявайте, гарантирам ви, ако приятелката ви си е сложила павилно фон-дьо-тена не само няма да се омажете, но и няма да разберете, че има нещо на лицето.

+1
+2

Ms.Lonely
05-04-2008, 14:48
Не , защото нямам нужда . Поддържам си кожата на лицето в идеално състояние , така че не правя оборот на козметичните магазини ! :-D

peteto89
05-04-2008, 15:28
ne polzvam,ama znam 4e ne e polezno za kojata
+1 polezen e za6toto novite fonduteni hidratirat kojata i q predpazvat a ne q zapu6vat no e hubavo da si kupi6 takav koito popiva za da ne se omazva6 ot nego NO INA4E NOVITE HUBAVI FONDUTENI PREPAZVAT tova sas zapu6vaneto e bilo predi eheeeeee kogato sig sa izlezli za 1 pat ili sega nqkoi gaden kato impal ili nqkav takav :?

MotleyCrue
05-04-2008, 15:45
Ползвам всеки ден : )
Не забелязвам да ми е станала по-гадна кожата.MAC рулз

barbie_94
05-04-2008, 16:11
vsqka sutrin 8)

tItEufFf
05-04-2008, 16:14
Aз ползвам на Lancome и съм много доволна...Ползвам го от доста време и кожата ми изглежда перфектно.[/i]

CfEtii
05-04-2008, 20:07
За мен това е пълна и ненужна простотия...Като вида някоя наборка,напляскала се с тва,ми се догажда.А сякаш нарочно се пляскат повече..

RaI4etO
05-04-2008, 20:12
аз не ползвам защото нямам абсолютно никаква нуждаот него не мисля че е полезен

kuklichka_bg
05-04-2008, 20:53
i az nqmam nujda ot fon dio ten no kato si sloja ponqkoi pat i stava super qko!

oRiGiNaL
05-05-2008, 07:07
От няколко месеца работя при един от най-добрите гримьори в България и от личен опит мога да ви кажа, че добър грим без фондьотен няма!
И който казва, че фондьотена е вреден или запушва порите или пък не е за него се изказва доста некомпетентно.Има различни видове фондьотени - за всякаква кожа, хидратантни, подхранващи и нито един от тях не е вреден (вреден фондьотен няма).
Отностно нанасянето - разбира се не трябва да се прекалява, защото пък тогава ефектът става обратен и трябва да бъде избран много точно вашият цвят (ако някой се интересува как става това нека ми пише на лично).
И не само, че не е вреден, а точно обратното - повечето модели са полезни. Но избирането му не е лесно - трябва да сте компететни в тази област.
А пък на тези, които си мислят, че не им е нужен ще им кажа, че ако се гримирате няма начин да не ви е нужен. Просто сложете един много тънък слой и се вижте. Гарантирам, че ще се харесате.
С една дума грим без фондьотен не е възможен, не и ако искате да изглеждате добре, а не като някоя неопитна ку**а. От тук излиза, че слагането му идва задължително.

nadufkata_16
05-05-2008, 10:10
ami AZ SUM vijdala momi4eta kudeto slagat fonduten no nqmat nito pupki nito belezi,a debora_123 za spored men nqma s kvo dase premahnat osven s te4enieto na vremeto :?

Ilsichka
08-12-2009, 22:13
na 14 sym i izpolzvam fondiotena na estee lauder double wear stay in place makeup pochti vseki den .. pravq go zashtoto se haresvam poveche i za da korigiram malki nesavyrshenstva na kojata si a ne zashtoto imam pypki :-) :-P ... prosto e po priqtno da gledash liceto si gladko i s priqten za okoto cvqt..nqma nishto vqrno v tova che ti capa rakata kogato si dokosnesh kojata ili nqkakvi takiva prostoti :-D :-D :-D :) apak kato ne iskat4e da imate pypi sled tova otgovora e samo edin - LICHNA HIGIENA priqtelki :-P

ShtrudeL
08-12-2009, 22:26
Вече не. Не мога да го търпя тва на лицето си...все едно съм мръсна. Оо Като видя някое момиче с 2 пръста от тая гадория и противно ми става...то с шпатула да го махаш направо... Оо

Di
08-12-2009, 22:26
само 2 тона :-)

bathory
08-12-2009, 23:22
Не!
Интересно за какво го използвате, само си разваляте кожите.. :?

lunichkaaa
08-13-2009, 05:33
НЕ!
Мисля, че нямам нужда от него...

buttertoast
08-13-2009, 09:03
Мм принципно имам доста чувствителна кожа и като си стисна някоя пъпка после остава червено петно.Ползвам само в такива случаи като стана цялата на петна,че иначе съм доста комична :D Някакъв лекичък на Ейвън е,харесва ми :)

guinessgirl
08-13-2009, 09:14
да,когато имам пъпка,предпочитам да си сложа фдт и пудра,отколкото коректор.
тоест-когато се наложи

pepincetyyy
08-13-2009, 09:43
pffff...fon du ten-a bil vreden zapu6val porite...vie znaete li izbo6to kvo e tva i za kvo se polzva..."kato e pipne6 ili pogali6 ti ostava po rucete....tq trqbva s kit da se e mazala 4e da ti ostane po rucete...moje i da e bilo vqrno tva predi 10 godini ....sega ima tolkova razli4ni fon du ten-i za vseki tip koja i ne samo ne sa vreni a i predpazvat kojata ot vredni vlianiq na okolnata sreda...eeee mnogo gi razbirate si4kite na po 10-11-12 ta 4ak trugnali ida sporqt...

Пуснато на: Пон Май 05, 2008 10:07 am Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

От няколко месеца работя при един от най-добрите гримьори в България и от личен опит мога да ви кажа, че добър грим без фондьотен няма!
И който казва, че фондьотена е вреден или запушва порите или пък не е за него се изказва доста некомпетентно.Има различни видове фондьотени - за всякаква кожа, хидратантни, подхранващи и нито един от тях не е вреден (вреден фондьотен няма).
Отностно нанасянето - разбира се не трябва да се прекалява, защото пък тогава ефектът става обратен и трябва да бъде избран много точно вашият цвят (ако някой се интересува как става това нека ми пише на лично).
И не само, че не е вреден, а точно обратното - повечето модели са полезни. Но избирането му не е лесно - трябва да сте компететни в тази област.
А пък на тези, които си мислят, че не им е нужен ще им кажа, че ако се гримирате няма начин да не ви е нужен. Просто сложете един много тънък слой и се вижте. Гарантирам, че ще се харесате.
С една дума грим без фондьотен не е възможен, не и ако искате да изглеждате добре, а не като някоя неопитна ку**а. От тук излиза, че слагането му идва задължително.


^ napulno sum suglasna

bloodyF
08-13-2009, 09:51
pffff...fon du ten-a bil vreden zapu6val porite...vie znaete li izbo6to kvo e tva i za kvo se polzva..."kato e pipne6 ili pogali6 ti ostava po rucete....tq trqbva s kit da se e mazala 4e da ti ostane po rucete...moje i da e bilo vqrno tva predi 10 godini ....sega ima tolkova razli4ni fon du ten-i za vseki tip koja i ne samo ne sa vreni a i predpazvat kojata ot vredni vlianiq na okolnata sreda...eeee mnogo gi razbirate si4kite na po 10-11-12 ta 4ak trugnali ida sporqt...

Пуснато на: Пон Май 05, 2008 10:07 am Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

От няколко месеца работя при един от най-добрите гримьори в България и от личен опит мога да ви кажа, че добър грим без фондьотен няма!
И който казва, че фондьотена е вреден или запушва порите или пък не е за него се изказва доста некомпетентно.Има различни видове фондьотени - за всякаква кожа, хидратантни, подхранващи и нито един от тях не е вреден (вреден фондьотен няма).
Отностно нанасянето - разбира се не трябва да се прекалява, защото пък тогава ефектът става обратен и трябва да бъде избран много точно вашият цвят (ако някой се интересува как става това нека ми пише на лично).
И не само, че не е вреден, а точно обратното - повечето модели са полезни. Но избирането му не е лесно - трябва да сте компететни в тази област.
А пък на тези, които си мислят, че не им е нужен ще им кажа, че ако се гримирате няма начин да не ви е нужен. Просто сложете един много тънък слой и се вижте. Гарантирам, че ще се харесате.
С една дума грим без фондьотен не е възможен, не и ако искате да изглеждате добре, а не като някоя неопитна ку**а. От тук излиза, че слагането му идва задължително.


^ napulno sum suglasna




тъпа...всяка химия независимо за к'во я водят...мазна,суха кожа всичко е вредно нвм дали е 100 лв,или 10 лв ;) и после пишете по форумите... "имам ужасна кожаа как да си я оправя" :?

sweet_bubka
08-13-2009, 09:54
от къде пък изокахте тази стара тема от 2006 година :-D

Suzie
08-13-2009, 12:42
Стара е, но пък ако някой направи нова ще се почне с "коолко такива теми има, поразрови се малко преди да пускаш друга.." (:

По темата - да. Използвам когато имам нужда.

ameli
08-13-2009, 14:02
не ползвам нито фдт, нито пудра. само ако имам огнена пъпка и се забелязва от поне км :D мацвам само там :D

и да не е полезно, но вечер като се почиства няма проблем :)

Sladurchoo
08-13-2009, 16:18
не ! :D

marti93
08-14-2009, 07:41
слагам си по малко и то когато сам в цикъл защото тогава имам доста папки! ще ти свърши работа вс ,разбира се избирай си с един номер по тъмен от кожата ти..но защо трябва да се мацаш ,естественото е по красиво!!!
:-)

j_adore2
08-14-2009, 07:46
Много рядко,главно зимата да не ми се изсушава кожата ии то не е точно ФДТ ,ами се води тонална основа .. не знам каква е разликата : )

Sasha2k8
08-14-2009, 07:59
По принцип не е хубаво, но понякога ползвам. :)

vampire_girl_
08-14-2009, 08:19
Без ФТД и пудра не мога.
Не толкова,че имам нужда,а ми е станало като навик,но пък каквато и кожа да имате,винаги изглежда по-добре с лека корекция.

thelideto
08-14-2009, 09:56
Амии не си слагам,но има момичета в моя клас кадето си слагат цялата тубичка и става много грозно :? то се вижда от далече и мисля че е вредно !!

freegirl93
08-14-2009, 11:10
Почти на всяко излизане слагам :-)

YouCantStopMe
08-14-2009, 11:12
Не.

Assshley
08-14-2009, 12:00
Само зимата.Лятото не искам да си запушвам порите допълнително..

scanadal
08-14-2009, 17:26
Слагам само вечер когато излизам,и то само фон дьо тен.Пудра не мога да си слагам нещо.Нямам проблеми с кожата,но все пак е доста по-красиво когато има лека корекция :)

sladkotykate
08-15-2009, 06:57
аз не употребявам такива боклуци(лично мое мнение-нищо лично към мацките които си го слагат)

LittleFashionista
08-15-2009, 07:05
Не. Само понякога използвам антибактриална пудра, НО само ако има нужда.

myHeartIsOnlyForYou
08-15-2009, 08:07
Не използвам такива неща като фон дьо тен,пудра или основа за грим...... :!:

Pliok0019
08-15-2009, 08:20
Слагам почти на всяко излизане, всеки ден в училище и т.н... Някак си не мога без фон дьо тен. От около година почти не са ми излизали пъпки *чука на дърво*, но въпреки това...допада ми как изглежда кожата след нанасянето на фон дьо тена.

А относно момчетата - дори не смятам, че повечето от тях знаят, че използвам фдт

laila_94
08-15-2009, 08:52
Пудра слагам,тъй като отскоро имам доста пъпки .. :( :(

taamara
08-15-2009, 11:01
Слагам ФДТ и пудра, винаги като излизам :( ама така е, налага се :(

time_remember15
05-19-2010, 17:24
Без ФТД и пудра не мога.
Не толкова,че имам нужда,а ми е станало като навик,но пък каквато и кожа да имате,винаги изглежда по-добре с лека корекция.
и аз съм такаааааа ... .

alex4et0y
05-19-2010, 17:40
Темата е от 2006годинаа стига сте вадили стари теми.. :x

footballgirl
05-19-2010, 17:42
ами слагам си всеки ден :) пъпки нямам но кожата ми е доста бледа и имам сенки от недоспиване често и се налага да ползвам , а и освен това се харесвам повече с фдт

darichkaaa
05-19-2010, 18:23
Аз преди много често си слагах фондьoтен и аз незнам защо,нямах никакви пъпки и проблеми на лицето.Мисля че от фондьотена,но след това ми излязоха много пъпки,но аз продължавах да си слагам.Сега спрях,защото видях колко съм смешна отстрани и се гримирам само,ако има някакъв повод.Не е хубаов постоянно да си слагаш фдт ии някакви пудри и като излезнеш без грим и всички :shock: !!Вярно е че изглеждаш по-добре,лицето ти е гладко и хубаво,но няма нищо по-хубаво от естествената красота :-)

Shadowsogirl
05-19-2010, 19:50
Слагам си.В лицето приличам на вампир, адски бледа, въсщност жълта съм. Нещо като лимон. Имам веничка, която прозира толкова ми е прозрачна кожата. Не се сметям за смешна, не се мацотя като клоун.

Molzinka
05-20-2010, 15:31
Не, но мисля да си взема.

mArMaLaDkA
05-20-2010, 15:43
Слагам от дъжд на вятър.

nadetyYy
05-20-2010, 15:48
ползвах преди ,но сега само когато излизам вечер,защото иначе на дневна светлина лъщя много гадно заради мазната ми кожа и затова за през деня съм с минерална пудра на орифлейм :-)

dead_princess
05-20-2010, 15:57
Слагам много рядко вече.

pamii
05-20-2010, 16:37
Не, може би 1 в месеца, просто не се нуждая - лицето си ми е достатъчно гладко =)

mArMaLaDkA
05-20-2010, 17:19
и моята кожа, да чукам на дърво, е доста здрава, но ми е неравен тенът. всъщност, аз съм супер бяла и на моменти много се дразня. именно в тея моменти се мацотя. 8-)

SummerMakesMeHappy
05-20-2010, 19:31
Темата е от 2006годинаа стига сте вадили стари теми.. :x

December
05-20-2010, 20:40
Не,не си слагам :lol:
Олеле както беше казало едно момиче преди,вие сте направо като некрофилите :lol: :?

Shadowsogirl
05-20-2010, 21:08
Некрофили? Защо пък некрофили точно? :lol:

angel4eto100
05-21-2010, 10:33
Не слагам защото нямам толкова голяма нужда за е дна пъпка няма да си развалям лицето я :?

0utrageous
05-23-2010, 12:41
наистина не е хубаво..колкото по-рано слагаш толквоа по-зле.. запушват се порите,кожата привиква с това нещо и мн бързо ще ти се появвят бръчки :?
слагам само пудра и то радко :-D

kalpazanka
05-23-2010, 13:43
Ключ.