PDA

View Full Version : Искам да спра тия цигари...



03-29-2006, 11:04
Искам да ги спра бе! Ама не става! Баси... Опитах се. Не че съм някакъв шантав дето пуши само задето няма какво да прави - нем. Някак вече е залегнало дълбоко в мен и не мога да се оттърва! Тия едноседмични напъни да спра доведоха само до намаляването на цигарите(преди дърпах по 20-25 на ден, сега по 5-6). Но не мога да ги спра... Просто не става. Будя се сутрин и съм размазан като парцал. Трябва да пия кафе... А кафе без цигара?!? Не става... Пък запаля ли една, след нея идва и втора... и започва порочният кръг. :( Вчера се опитах да не пуша повече от две. Не става и не става... ](*,) Дайте някакъв съвет, ако можете. За мен е много важно да ги спра... :(

Master_88
03-29-2006, 11:22
Пробвай да ги намалиш постепенно. Отказването е трудно,но не и невъзможно. Трябва много силна воля

Qgodka_
03-29-2006, 12:05
Всички, които са имали воля да ги спрат са го направили. Замиси се дали ти имаш такава?
Можеш да ги спреш с Табех като пиеш хапчетата не ти се пуши а и те не съдържат никотин, след петия ден вече няма абстиненция и трябва да се бориш с навика, на психологическо ниво. Не е трудно, пробвай, познавам хора които успяха. Друг вариант са лепенки-Никорете, а също така и дъвките ... но за всичко трябва МНОГО СИЛНА ВОЛЯ.

Виж това -->

Tези, които нямат воля да откажат цигарите изведнъж, препоръчваме 10 Стъпки
Първа: не пуши на гладно.
Втора: не пуши непосредствено след хранене, с часовник в ръка изчакай 10 мин.
Tрета: не пуши, докато пиеш кафе или чай.
Четвърта: смени си цигарите – избери по-слаби.
Пета: изчакай с пушенето. Всеки път, когато ти се прииска да запалиш, си погледни часовника и изчакай 5 /после 10, 20 и т.н./ мин.
Шеста: скрий от себе си цигарите… Овий ги в хартия, намотай ги с ластик и ги заключи в чекмеджето. После скрий ключа на друго място. Всеки път, когато потърсиш цигара, повтаряй всичките тези действия. Направи това вкъщи и на работното си място.
Седма: пуши съсредоточено. Това означава, че ти е забранено по време на пушенето да се занимаваш с каквото и да било друго нещо, дори с четене.
Осма: не пуши под покрив. Направи уговорка със себе си, че когато искаш да запалиш цигара, винаги трябва да излезеш на чист въздух.
Девета: в последния ден преди окончателното решение за отказване на цигарите запиши точния час, в който си пушил. От този момент нататък всеки ден започвай да пушиш половин час по късно първата си цигара и продължавай с половин час паузата между две цигари.
Десета: Отказваш цигарите! Просто не пушиш. Когато те черпят, казваш: "Благодаря, не пуша".
За всяка последователна Стъпка можеш да предназначиш от един едн до една седмица. Предпоследната, Девета Стъпка, ще продължи повече или по-малко в зависимост от това, на колко цигари си приключил Осмата стъпка. Преди започването си запиши точно по колко цигари си пушил до момента, когато не си се контролирал. След това се старай да записваш ежедневно по колко пушиш сега. Ако не издържиш на някой етап, върни се към тази Стъпка, която е била неуспешна, и започни отново.

временно пребибаваща
03-29-2006, 13:43
Нали знаеш: Кафе без цигара е като лайно без пара! :) Сега сериозно- пушех сериозно 8 години. През това време съм имала много и безуспешни опити да намаля цигарите и да ги спра. Не помага! Отказах ги изведнъж. Вече година и половина не съм пушила изобщо. Номерът е в това да издържиш първите няколко дни. И трябва да знаеш, че поривът за пушене трае около 15 минути (така е при всички зависимости). Аз те подкрепям-като ти се припуши изчакай 15 минути-обещавам ти, че желанието ще отмине. Успех!
А, това с намалянето няма да стане-така държиш навика си буден. По-добре пуши колкото ти се прииска, отколкото да хабиш нерви по ограничаването му. ;) До момента, в който РАЗ! и се разделяш с оралната си слабост.

fti4ka
03-29-2006, 13:48
първо спри кафето...

временно пребиВаваща
03-29-2006, 13:51
Извинете за грешката в името на предходното миизказване-неволна и от бързане да споделя! :)

teenkopele
03-29-2006, 14:00
Всичко зависи от теб. Ако имаш достатъчно силна воля ще супееш да ги спреш. :)
Успех. :wink:

03-29-2006, 15:45
Извинете за грешката в името на предходното миизказване-неволна и от бързане да споделя! :)

:) кефиш. направо разкапваш ситуацията само с лаф. :-)

Добре. Значи току-що изпуших теоретичната си последна цигара(трета за деня). След около половин час имам 3 нови сървъра за подготовка, ако ги издържа без да запаля, ще е чудо... А за тия дето искаха да спирам кафето - луди ли сте бе?!? Не искайте да довеждам света до края му по-бързо от предвиденото. Ще си пия кафето и ще оставя света намира...

ПС. Поста на темата е от мен, ама забравих да се логна от нервност. :roll:

CucAgMuH
03-29-2006, 15:48
Нещо имам проблеми с логването... :? Въпреки че вкарвам правилни пароли и име не ми изписва на постинга... хм... утре ще се занимавам да разглеждам тия неща. Все пак - постнато от CucAgMuH ;-)

-=DaRkNeSs=-
03-29-2006, 21:07
Незнам обаче имам един приател които пуши ИАКО от 3 години и през 10-20 дена си казва ще ги спра... И като си каже минават 2-3 дни без да пуши и ИЗКРЕИЗВА. Какво ли не пробва тоя човек то не бе иадане на цигари, то не бе пушене на специялни цигари за спиране, дори по едно време беше спрел да се вижда с сичките си приатели за да не се навива да пуши кат ги гледа. Обаче тои като не пуши известно време и почва да треска да се нерви и да откача ( незнам дали при всички е така, ама ако сте решили да ги почвате отказваите ги от сега :) ) Та тоя моя приател като каже само една а след тва още 1 и още.... Та от 30-40 опита да ги спре нищо не стана. В чудо се виде тоя човек. Според мен които си нема воля и го знае по добре да почва. А до спирането по добре не почваите
Според мен има ниаколко вида хора които пушат :::
1.Такива дето пушат щото не знаят каде да си даржат рацете
2.Такива дето си мислят че тея дето незнаят каде да си даржат рацете са по-газари от тех и си мислят, че като пушат и те ще станат газари
3. Такива дето подражават на газарите (демек гледат че сички пушат и си казват що па да не пуша и аз )
4. Такива дето си мислят че от цигарите се чустват по добре (тея са наи-ЗЛЕЕЕЕЕ)
5.Такива които не знаят що пушат
6.Такива които ги карат другите и те стават жертва на околните
7.Или такива дето ги е яд за нещо и по-този начин(като пушат) показват че са свободни и един начин казват МАИНАТА МУ НА ВСИЧКО
8.Такива дето не щат да пу6ат ама не могат да спрат

Аз лично сам пробвал и мисля че по голема простотия от пушенето нема (тука заклетите пушачи ше ми се расардат) Но кажете ми не е ли много тапо сам да се ТРОВИЖ ???
И за кво за една одавна загубе кауза (ПРОТЕС към сичко и сички )

СОРРИ ама само казвам какво е мнението ми за павкането.Пак и тревата е за кравите :)

MoRsKa_nimfa
03-30-2006, 13:41
az gi sprqh otvednaj.kazah ne i tova e.no imam stimul-priatelq mi.a i toi pusheshe i mu beshe mn trudno no prosto volqta mu e neznam kak da kaja...ogromna.vsi4ko e do psihika.opitai da se nastroish 4e ne pushish.i pravish ogromna greshka:kazvash NEMOGA.zapomni 4e nqma nemoga ima neiskam.znam 4e mislish 4e nerazbirame ko 4uvstvash no e taka...nali sa seshtash za reklamata : KAZAH SI -STIGA!!! :wink: uspeh

03-30-2006, 15:27
моят метод гарантира 100% успех

отиваш на екскурзия висооко в планината за 3-4 нощувки без да си купиш цигари с компания от непушачи
горе в хижите рядко продават цигари и щеш нещеш 5 дни няма да пушиш, а разходката сред природата ще ти помогне и ще ти повлияе много добре

в крайна сметка най-важното е да го искаш

midnight...
03-30-2006, 17:24
вместо да пушиш се занимавай с нещо което да ти отвлича вниманието ъъъъм например започни да спортуваш, така и тонусът ти ще се вдигне малко повече
айде успех :wink:

Jessika_MG
03-31-2006, 21:45
E vij de, tova da sko4i6 ot 20-25 a 5-6 si e golqma kra4ka.Ako si po-uporit trqbav da uspee6.Az kakvo da kaja kato nikoga ne sam bila zaribena pu6a4ka , sigurno i 1 kutiq ne sam izpu6ila prez jivota si, a posledno vreme izpitvam golqma nujda da pu6a ](*,) :smt017 ](*,)

Magic*
03-31-2006, 21:50
Тфа с постепенното намаляване на цигарите са пълни глупости.Само се измъчваш още повече.Опитай се да си намериш книгата 'Не пуша вече'.Ако наистина искаш да ги откажеш(а не просто защото нямаш пари да си купуваш)тази книга ще ти помогне.

A3_CbM_MoMu4e
03-31-2006, 23:49
моя метод поне при мен е ефикасен за година и половина и после пак ги почнах...
та той гласи:отивам на магазина и земам 2 кутии Мелник...отварям едната на купон пия кво пия и пуша яко даже и на сила за 1 4ас тряя да испуша едната и за 30 мин другата ... съвкупността от цигари и алкохол се натръшква и на другия ден като се сетите само за цигари и ще ви се додрйфа ... поне при мен беше така ама като се подтдадох пак и сега немога да ги откажа ама и неискам ... ако не са те нз на каде ще вървя :smt005

Dilirium
04-06-2006, 15:57
Спираш ги от раз-няма намаляване постепенно,това не води до нищо,аз съм по-голяма от повечето от вас,на 25 г. съм и случайно попаднах в този форум.Пуша(ех) яко от пролетта на 1995,т.е 11 години.Не съм ги спирала, но сега от последното увеличение нямам друг избор, вече 3-4 демици не пуша.Още имам абстиненция, това дето го казват че е за 5-6 дни не е вярно.Може и с месеци да продължи, но волята е много важна,също и хората около теб - не трябва да живееш с пушачи,иначе всичко пропада.Цял ден въздържане-и на вечерта да ти "падне пердето" и да запалиш-няма смисъл така.Послушай ме, изпатила съм си:
1-не си копуваи цигари
2-не живей с пушачи
3- повтаряй си че си над тези комплексари,дето няма кво да правят,и те не знаят що пушат,баси сешниците :lol:
4-пий кафе колкото искаш
5-смучи бонбони
УСПЕХ!

kateto^^
04-06-2006, 18:37
abe ima edin super lesen na4in da gi otkaje6...za men be6e lesno de....ot cigarki minava6 na trevka,oba4e ne se zad1rjay mnoo,mnoo 4e da ne se pristrasti6,posle zamenq6 trevkata s1s piq4ka(demek kat sa pu6i si piiva6 ne6to ot roda na vodka,uiski...),sled tva piq4kata q zamenq6 s1s seks(ili pone masturbacii),posle seksa go smenq6 za qdene,i nakraq qdeneto go smenq6 s1s hodene v1v fitnes salona!nakraq hem si gi otkazal,hem si hodi6 na fitnes-ey taka,za zdrave:)uspeh!

CucAgMuH
04-07-2006, 11:56
abe ima edin super lesen na4in da gi otkaje6...za men be6e lesno de....ot cigarki minava6 na trevka,oba4e ne se zad1rjay mnoo,mnoo 4e da ne se pristrasti6,posle zamenq6 trevkata s1s piq4ka(demek kat sa pu6i si piiva6 ne6to ot roda na vodka,uiski...),sled tva piq4kata q zamenq6 s1s seks(ili pone masturbacii),posle seksa go smenq6 za qdene,i nakraq qdeneto go smenq6 s1s hodene v1v fitnes salona!nakraq hem si gi otkazal,hem si hodi6 na fitnes-ey taka,za zdrave:)uspeh!

М, дам. Само дето така вероятността да стана наркоман и алкохолик е ОГРОМНА... :evil: Пък... вече няма смисъл де. То човека заради който исках да ги отказвам... деба... няя значение. Ебал съм го. Ще си пуша.