PDA

View Full Version : Adski sym nervna a tq me iznervq o6te pove4e



03-29-2006, 20:43
ами значи проблема ми е такъв че съм адкси ама адски нервнаи имам си много ама много проблеми и на куп на всичко и най добрата ми приятелка е една значи тя никога не ми подсказва на тестове а ас съм една учена представяте си и вие като я помоля да ми каже нещо или да ми обясни и тя само ми вика и се държи ужасно с мене като я помоля иначе е супер добра фр обаче по отношение на училището е адски гадна тя не оцътва почти а мене ме нямаше близо един месец на училище и винаги на тестовете като я помоля или крещи или вика остави ме да си направя първо моето и си гледай в твоя лист ас мисля че съм страшно по добра приятелка от нея и направо ви казвам в нас по цял ден няма никoй няма кой да ми обясни нищо а съм седми клас все пак и трябва и да кандидатствам а тя вцсе се прави на ударена и ас тва не го разбям и ас незнам си кво а кат я изпитат на тестовете и все знае всичко ама всичко и ас и вика е нали не го разбираше и тя еми учих си бе и ас си уча обаче мн ми се натрупва и понякога като я помоля и да не ви казвам е ако сте изчели това кажете какво мога да направя

hamsterka
03-29-2006, 20:47
az su6to imam edna takava priqtelka(ne nai-dobra)i tq tolkova me drazni kato q pomolq za kontrolno tq samo mi kre6ti...az znae6 li kvo napraih-govorih s neq i tq se okaza razbran 4ovek i pak ne mi pomaga mn no pone ne kre6ti taka 4e da razbere celiq klas za kvo q molq...

black_heart
03-29-2006, 20:59
mi ne se kosi mnogo,hvani nqkoi drug da ti obqsni ne6tata ili pitai daskalite da dadat edno ramo i da ti poobqsnqt,ako ne stava mn uspe6no otidi vednaj-dvaj na urok za da si pomogne6.
a i skapa ne iskam da bada kriti4na,no "az" se pi6e sas "Z",ne sas "S" :oops:

03-29-2006, 21:02
Еми не смятате ли, че е малко нахално от ваша страна така наречените ви приятлеки да учат по цял ден или там колкото учат, вие да си гледате кефа и накрая да имате еднакви оценки? Системата за оценяване е създадена именно, за да се разграничават умните деца, които искат да учат и да преуспяват в живота чрез учене от другите, на които не им се учи. Глупаво е да молите приятелките си да ви дават наготово всичко. Сядате и учите. Не е толкова трудно. Много хора са минали по тоя път и не съм чула някой да е умрял от учене.
Пък ако вече ви отказват да ви обяснят нещата това е друго. Няма лошо да ви обясняват. Хората се разболяват и остсъстват или просто не са разбрали там нещо си. Обаче не и наготово! В грешка си и не трябва да и се сърдиш! Представи си обратната ситуация. Ти учиш да кажем по час-два на ден, докато някоя си там е на кафе или дискотека или където там ходи. На другия ден имате контролна. Тя те моли за отговорите. Ти и ги даваш, така ли? И ще се чувстваш ли добре ако и двете имате шестици? Колкото добри приятлеки да сте извън училище ще я понамразиш малко. Защото и оценктие ви като завършвате ще се доближават ... И тфа е горе-долу.. Или сядай да учиш или си се радвай на четворките.. :roll:

04-01-2006, 20:59
qvno ne ti e tolko "nai-dobra" priqtelka za kolkoto q mislish...vqrno e che ne moje da uchi zaradi teb a ti da si gledash kefa,no shtom si q karala da ti obqsni neshto moje da ti go obqsni dori da ne ti podskazva na testove...zashtoto si ima takiva hora koito prosto ot qd li nz ot kvo ne obichat da podskazvat iskat da si znaqt samo za tqh i te da sa NAI...imam edna takava v klasa mi tq e otlichnichkata na klasa i na nikoi ne podskazva se kat q pita nekoi neshto "neznam","nqmam predstava"... [-(

Jessika_MG
04-01-2006, 21:22
Principno 7mi klas si pada golqma konkurenciq.Dori da ti e priqtelka...kvot da si govorim za ograni4eni mesta v u4ili6tata stava duma.Ta i ako ti si po-izqvena sred ostanalite si s1u4enici...tq izbiva kompleksi i se opitva po nqkakyv na4in da e pove4e ot teb.Az s16to sam se draznila ako u4a za nqkoe kontrolno mnogo vreme i sedne do men nqkoi det cql den si tril kylkite v kafeto samo da mu podskazvam.To e normalno...osobeno kat sam imala i drugi pri4ini da sam razdraznena, ama ne go pravq 4esto 6tot se pak v 1 klas sme.Kadeto mojem trqbva da si pomagame.Ne i se nervi, ne i obr16tai vnimanie...Tq si ima neinite si tam razbiraniq i si znae neinoto.Nqma kak da q promeni6.Prosto e ograni4ena.No pyk opitai i ti da sqda6 da 4ete6 malko.Az v 7mi klas si delqh urocite s momi4eto koeto sede6e do men i na kontrolni obikoveno kolkoto znaeh az tolkova znae6e i tq no razli4ni ne6ta :wink: i pravehme po polvin kontrolno sqka i be6e dosta lesno taka .

djigi
04-02-2006, 12:03
Еми не смятате ли, че е малко нахално от ваша страна така наречените ви приятлеки да учат по цял ден или там колкото учат, вие да си гледате кефа и накрая да имате еднакви оценки? Системата за оценяване е създадена именно, за да се разграничават умните деца, които искат да учат и да преуспяват в живота чрез учене от другите, на които не им се учи. Глупаво е да молите приятелките си да ви дават наготово всичко. Сядате и учите. Не е толкова трудно. Много хора са минали по тоя път и не съм чула някой да е умрял от учене.
Пък ако вече ви отказват да ви обяснят нещата това е друго. Няма лошо да ви обясняват. Хората се разболяват и остсъстват или просто не са разбрали там нещо си. Обаче не и наготово! В грешка си и не трябва да и се сърдиш! Представи си обратната ситуация. Ти учиш да кажем по час-два на ден, докато някоя си там е на кафе или дискотека или където там ходи. На другия ден имате контролна. Тя те моли за отговорите. Ти и ги даваш, така ли? И ще се чувстваш ли добре ако и двете имате шестици? Колкото добри приятлеки да сте извън училище ще я понамразиш малко. Защото и оценктие ви като завършвате ще се доближават ... И тфа е горе-долу.. Или сядай да учиш или си се радвай на четворките.. :roll:

Абсолютно със същия коментар по въпроса! И аз понякога се дразня като правим контролно, едва са ни дали задачите и веднага "Я, тази задача как се решава....ааа тази" -лесно се решава само да си в часовете, когато го обясняват, а не някъде наблизо с чаша кафе и цигара! Помоли учителите да ти обяснят това, което не разбираш! След като си отсъствала толкова време- няма да ти откажат консултация! Успех!

{b0nb0n4et0}
04-02-2006, 14:16
Едно е да ти откаже и да ти го каже тихичко,а съвсем друго да ти се разкрещи и всички да разберат.Ставаш и и забиваш един в мутрата. :smt062

sherry
04-02-2006, 16:48
Za parvi pat vijdam nqkoi da pi6e tolkova dalag post ,bez nikakvi pripinatelni znaci :? Pomisli za tova...vse pak ti predstoqt izpiti,ediniqt ot koito e po literatura..
Otnosno priqtelkata ti- ne za parvi pat se slu4va tova,na men sa6to mi se e slu4valo,no i az sam otkazvala da podskaja na kotrnolno,ako vremeto ne mi stiga da pomogna na sebe si..ina4e kogato razbiram ne6tata,mnogo qsno,4e 6te pomogna s kvoto moga na sau4eni4kite :)
Prosto pogovori s neq,sled kato tova e edinstveniq problem mejdu vas,vqrvam,4e moje da go re6ite.

white_chik
04-02-2006, 16:49
otnosno "nai-dobrata ti priqtelka" prosto q zaebi.o4evidno izob6to ne ti e tolko blizka.A ina4e za u4eneto 6tom si 7 klas nali samo bel i matematika sa ti vajni-u4i samo po tqh i bi trqbvalo da moje6 da smogne6

midnight...
04-02-2006, 18:54
а въобще мислиш ли че ти е истинска приятелка а не просто позната за клюки :!: :?:

Labelle
04-02-2006, 18:56
Мила моя, приятелките не са за това. Никой не е длъжен а носи другия на гърба си. Дразниш се , че тя знае , а ти не? седни учи и ти тогава, слушай в часовете, пиши това, което говорят учителките и всичко ще е ок. Като ти гледам правописа и начина на изказване представям си каква помощ ти е нужна, не просто да ти обяснят, а да направят контролното вместо теб. Твоята приятелка може би има амбиции, които следва и за това те раже , може би и е писнало да ти е частна учителка и да върши всичко вместо теб, а ти да се сърдиш дори, когато не направи нещо. Имaх една приятлека, на която изкарвах оценките, защото тя вечно имаше да излиза някъде да се забавлява с някакви хора. Накрая се скарах с нея. Това неблагодарно същество се обиди , че съм и решила едната, а не двете задачи на контролното по математика. досадно е постоянно да молиш за помощ и да разсейваш момичето. никои не може вечно да си губи времето заради теб, а на всичкото отгоре като и е писнало и те е отрязала и се сърдиш. Така че по-добре седни да учиш. Сама си била в къщи, ами аз от първи клас си уча сама без някой да ми виси на главата. Това е много глупаво оправдание.

favor_91
04-06-2006, 20:25
6tom taka pravi opredeleno ne ti e nai-dobra pr !

favor_91
04-06-2006, 20:26
istinskite priqteli/ki si pomagat !