PDA

View Full Version : хепатит б ?



svetla_88
04-01-2006, 10:22
здравейте!
значе на една моя приятелка от класа и е болна от това нз какво е занм че се предавало по полов път и нз си как още но моята приятелка стой с нея и иска да ходи да си прави изследвания .казаха ми че е подобдо но левкимията но нз.
въпроса ми е какви са симтомите?
ще уживеели това момиче преди 20дни са и го открили?
заразно ли е по въздуха?и в контакт защотото те стоят заедно моята приятелка е много наплашена и ме вика да я придружа и аз все и казвам че не може да се е зеразила но нз..

Sugar_metalka
04-01-2006, 13:30
Spokoino, ne e tolkova stra6no, prosto za da se vuztanovi 6te trqbva da spazva MNOGO stroga dieta, koqto lekarite 6te i predpi6at. Za da ozdravee 6te sa i neobhodimi okolo 30 ili pove4e dena. Tazi bolest porazqva 4erniqt drob i ostavq posedstviq za tzial jivot, no e vuzmojno da se opravi do golqma stepen sus dietata. Bolesta se predava ot 4ovek na 4ovek, po polov put, 4rez kruvta i pri lo6a higiena ili puk ako ste qli ot edni i su6ti pribori i t.n., no za da bude6 sigurna za sebe si po-dobre otidi da si napravi6 izsledvaniq. Tam razpitai pove4e za simtomite, az znam samo 4e orinata stava mnogo tumna, za6toto 4erniqt drob ne moje da funktzionira kakto trqbva.

DrSmurph
04-01-2006, 14:34
Вирусният хепатит Б e инфекция, която засяга черния дроб. Хепатит Б може да причини цироза, рак на черния дроб, чернодробна недостатъчност и смърт. Вирусът се предава от човек на човек посредством човешките течности каквато, например, е кръвта. Заразяването с хепатит Б може да стане по много различни начини - тесен битов контакт със заразен човек, акупунтура, случайно убождане със заразена игла, изгаряне, одраскване. По-често заразяването става при необезопасен секс с болен от хепатит Б, при използване на една и съща инжекционна игла, при татуиране или пиърсинг. Болната от хепатит майка може да зарази детето си при раждане. Децата заразени при раждането или в детството си с хепатит Б са особено предразположени към развитие на хроничен хепатит Б (инфекция, протичаща през целия живот).

04-03-2006, 18:00
Съвсем случайно попадам в този форум,но понеже съм боледувал от Хепатит Б и съм чел доста - да Ви кажа:

Болестта може да те убие за дни,а може и да се заразиш,оздравееш 100% и НИКОГА да не разбереш,че си бил болен.Въпрос на гени.Лекарсва няма.Има лекарства за хроничните носители,които имат успеваемост 50 % средно.

Симптомите са: Болко в ставите,отпадналост,болки в дясното подребрия,урината става като тъмна бира,понякога има сърбежи.

От тялото зависи как ще реагира на вируса.Остро протичане има когато тялото разпознае вируса ...Имунната система започва да убива заразените клетки и става инфекция.В тези случаи черният дроб е увреден,но със спазване на 6 месечна диета може да се възстанови добре...Въпреки това 1/100 умират в тази остра фаза.

Както казах: боелстта може да бъде много опасна,а може и да не я усетите.Препоръчвам на "ебливите" да се ваксинират.

Болестта остава хронична в 1/10 от случаите:( Тогава става наистина лошо.Все пак не е като левкемиата.Но стига за да пиеш лекарства цял живот.
Внимавайте,аз лежах 20 дена в болница и 3 месеца вкъщи и още не съм се възстановил.Чак сега започнах да излизам напред-назад.

04-03-2006, 18:30
И да допълня,понеже гледам,че сте все хлапета тука.

Не е повод за паника,но ще си позволя да ви стресна малко:
Тая болест е сред вас,тийнейджърите,а не сред майките и бащите Ви.Мен лично ме зарази една 18-годинша пикла.Направо да се чуди човек какво и откъде може да му дойде.

И малко статистика: въпреки,че 9 от 10 човека оздравяват от хепатит Б...между 500 000 и 1 200 000 човека умират от това годишно!

По-училите ще си направят вярна сметка колко широко е разпространена тази болест.Не ми се мисли колко хора я имат и дори не знаят за това! Защото тя се проявява само при някои...Други си я имат,но не боледуват от нея,само си я разнасят.Говорим за числа стотици пъти по-големи от,тези,които носят СПИН,например.

Както казах - това не е като сифилиса.Лекарства няма! Хванеш ли го ,остава ти само да се молиш,защото никой не може да ти помогне.
Все пак приятелката на явторката на темата има много добър шанс да оздравее и да забрави.Пълно оздравяване се постига за 6 месеца.:)

svetla_88
04-06-2006, 09:50
мерси за отговорите ви!
приятелката ми си направила изследвания и нямало нищо.