PDA

View Full Version : frenski manikur ?



04-01-2006, 15:11
iskam da pitam ne6to za frenskiq manikur.kade se slagat tiq lenti4ki i ko sa prai s tqh.lele hora neeznam kak se prai toq frenski manikur,molq vi sa obqsnete mi stupka po stupka.i ko mi trqa za nego

rusalkata_
04-01-2006, 15:21
спокс.и при мен първия път не се получи много хубаво.ми трябва ти комплект за френски маникюр-10 лентички,бял лак и покривен.ноктите ти обаче трябва да са си хубаво оформени и да не са мънички.
1 стъпка :arrow: отлепваш лентичка по лентичка и лепваш под мястото от което почва бялата част на нокътя.
2 стъпка :arrow: както са ти ноктите с лентичките,взимаш белия лак и лакираш тази част от нокътя която е над лентичката(бялата част от нокътя).
3 стъпка :arrow: след като усетиш,че ти е изсъхнал белия лак,махаш внимателно лентичките и нанасяш покривния лак в/у всичките нокти. :wink:

Mystery
04-01-2006, 18:29
Трябват ти: търпение, малко сръчност, комплект за френски маникюр, който съдържа: бял лак, 10 броя лентички за френски маникюр, лак с телесен цвят, осонова и топ лак. И в няколко стъпки:
1. Върху добре оформени, гледки и желателно дълги нокти се нанася основата, която предпазва нокътя.
2. Нанасяш върху целия нокът лакът с телесен цвят и чакаш да изсъхне много добре.
3. Залепваш вяка една лентичка върху всеки нокът като оставяш няколко (по твоя преценка) милиметра до края на нокътя, където ще бъде бяло.
4. С белия лак внилателно лакираш от нрая на нокътя до лентичката и малко от нея.
5. След като белият лак е добре изсъхнал много внимателно отлепяш лентичките.
6. Нанасяш топ лака отгоре и отново чакаш да исъхне.

Вече си готова. Процедурата е доста бавна и не много лесна. Тябва си сръчност. Аз личност никога не успявам да си направя перфектният френски маникюр сама и затова ходя при маникюрит да ми го прави. Има дост авариации, които могат да се правят с този вид маникюр. Напремер вместо бяло накрая да се сложи друг цвят или да се замети телесният лак със някакъв друг цвят. Успех! И дано съм била полезна.

04-01-2006, 19:26
blagodarq za otgovorite ,mn ste otzivi4ivi si4ki ,sladuri ste :))))))

04-01-2006, 19:28
a ne razbrah kato nanasqm beliqt lak edno ne6to.ot kraq na lenti4kata nagore ili ot noketq kum lenti4kata

MUSIK
04-02-2006, 13:43
BELIQ LAK GO NANASQ6 PO DULJINATA NA NOKUTQ A NE OT LEPENKATA