PDA

View Full Version : Класическа музика?



M@Dn3Ss
04-02-2006, 08:34
Абе случайно тука да има някой заблуден тийн дето да слуша класическа музика? Аз от време на време си пускам и някои прозиведения доста ме кефат. Признавам си и, че съм горд притежател на Forever Classics :lol: .

priti_kiti
04-02-2006, 08:48
Molq?! :shock: TI?! ..koito e zaklet fen na Prodigy? :lol: wow.. e bravo :D ina4e az li4no ne slu6am klasi4eska muzika..no mai machoka slu6a6e ako ne se luja :mrgreen:

`Death`Whore`
04-02-2006, 08:49
Напоследък се зарибих. Изтеглоих си на Бах доста неща, на Албинони и Кармен на Бизе. Кармен я обожавам! Има една песен Andrea Bocelli & Sarah Brightman - 'Time to Say Goodbye', много е хубава. И Моцарт е велик. Обожавам звука на пианото...побърква ме! На цигулката - също.

LyLa
04-02-2006, 08:49
ponqkoga si puskam na6te imat nqkolko takiva diska i ima mn hubava muzika

M@Dn3Ss
04-02-2006, 08:53
Molq?! :shock: TI?! ..koito e zaklet fen na Prodigy? :lol: wow.. e bravo :D ina4e az li4no ne slu6am klasi4eska muzika..no mai machoka slu6a6e ako ne se luja :mrgreen:

Мачока го знам. А какво лошо има. Ей ся щи пратя по Skype едно много яко да видиш ти :lol: .

`Death`Whore`
04-02-2006, 09:09
Отношението към класическата музика е тест. Простаците и глупаци говорят лошо за нея /дори публично, неосъзнавайки, че се излагат адски много/.

M@Dn3Ss
04-02-2006, 09:14
Отношението към класическата музика е тест. Простаците и глупаци говорят лошо за нея /дори публично, неосъзнавайки, че се излагат адски много/.
Така е. което си е класика, си е класика. А иначе имате ли любими прозиведения, композитори?

Аз харесвам руския класицизъм най-много, но и Бах има яки неша. Също така ме кефи О Фортуна от операта Кармина Борана. Просто много се надухвам като я слу6ам тая част :lol: .

`Death`Whore`
04-02-2006, 09:15
Споменах Кармен. Повечето неща не ги знам по имена...и "Адажио" на Албинони ми харесва много.

teenkopele
04-02-2006, 09:28
Рядко ми се случва да слушам класическа музика.
Има някои произведения, които много ме кефят. :wink:

machoka
04-02-2006, 09:33
ъХ, доживях да видя и подобна тема тук :D

Ще се сетите вие :)

:arrow: http://www.data.bg/f.php?fid=6058157 - > чуйте го, не е класическа музика, но е красиво соло пиано :wink:

:arrow: http://www.data.bg/f.php?fid=1839903 - > Специално за `Death`Whore`, но и за всички останали цените ли на красотата в музиката, в слуачая на класическата - Ноктюрно за пиано, преработено за цигулка и пиано.. Шопен.

:arrow: http://machoka.data.bg/My%20Music/Chopin%20-%20Revolution%20Etude.wav - Това пък е едно мое изпълнение, с което бих искал да ви покажа колко страст и емоция и заряд може да има в изпълнението на този 'стил' музика.

midnight...
04-02-2006, 10:00
и аз като мачока не мислех че тука може да има такава хубава темичка, като цяло често ми се случва да слушам Бах, Менделсон или Вивалди, страшно успокояващо е, поне за мене.

`Death`Whore`
04-02-2006, 10:01
Сетих се нещо. Преди няколко седмици съм във факултета, имаме английски и се превключват радиостанциите на едно касетофонче. По едно време чувам някакво изпълнение на пиано, беше хубаво и казвам: "Остави това". И реакцията беше: "Ама ти да не свириш на пиано?" и след 20 секунди преместване на друга станция.
Мачока, мерси. :)

Sinister_Doll
04-02-2006, 10:05
Az li4no mn haresvam.
Ima neveroqtno krasivi ne6ta!
No nqkoy trqbva da mi pusne za da slu6am.
V interes na istinata ne se se6tam sama...

04-02-2006, 10:18
Моля, ако някой има под ръка линк за Лунната соната на Моцарт, както и за някои от сонатите за пияно на Бетховен, нека даде :-D

Briseis
04-02-2006, 10:23
О да ^^ Слушам класика...Но вече нямаме музика и по-рядко слушкам ;/ Кефят ме Бах, Бетовен,Вивалди, Григ ^^. Адски успокояваща музика.

`Death`Whore`
04-02-2006, 10:25
Защо всички намират в класиката само успокоение? Аз лично намирам красота и нежност. Същото като с децата, които намират в метъла само агресия.

machoka
04-02-2006, 10:26
Моля, ако някой има под ръка линк за Лунната соната на Моцарт, както и за някои от сонатите за пияно на Бетховен, нека даде :-D

Оп. 27 но. 2 /или както е позната като 'Лунна'/ е на Бетовен приятелче ;)

:arrow: http://www.data.bg/f.php?fid=9213037

За съжаление само първата част - най-известната я намирам на първо време. Останалите 2, пък и защо не и първата ако ти трябват много, мога да ти ги дам и в мое изпълнение :D

:arrow: http://store1.data.bg/machoka/Classical%20Music/Beethoven%20-%20All%20Piano%20Sonatas/

Тук съм качил първите сонати на Бетовен, имам ги всичките, но няма място за сега за останалите :)


midnight...
Bach, Vivaldi.. какво е това увлечение към барока като епоха?! :) Далеч не е най-интересния период, от към естетика и общодостъпност. За мен представлява наистина интерес, но главно професионално, но примерно ти препоръчвам Романтизъм - ще се разтопиш :)

`Death`Whore
Ахъм, в моето изпълнение от линковете на предишния пост примерно има не успокоение, а напротив - напрежение, бунт, нажежаване.. не случайно произведението е кръстено 'Революция' и е писано по този повод :)

M@Dn3Ss
04-02-2006, 10:38
:arrow: http://machoka.data.bg/My%20Music/Chopin%20-%20Revolution%20Etude.wav - Това пък е едно мое изпълнение, с което бих искал да ви покажа колко страст и емоция и заряд може да има в изпълнението на този 'стил' музика.

Браво бе. Аз те знам тебе още от как беше некво юзерче с няколко поста в тоя форум и подпис с едни клавиши на пяно, ама незнаех, че свириш. Даже си спомням как в една тема защитаваше админите и правилата им :lol: .

Малко се поотплеснах де. Иначе тва много ми хареса :wink: .

Sugar_metalka
04-02-2006, 11:05
Vinagi sum obi4ala klasikata i suy4enitzite mi nikoga ne sa me razbirali, kak moga da sly6am ednovremenno linkin park i klasika.

Sapphir
04-02-2006, 12:32
Моля, ако някой има под ръка линк за Лунната соната на Моцарт, както и за някои от сонатите за пияно на Бетховен, нека даде :-D


az q imam tazi sonata iztelgih si q ot dc++ no link nemoga da ti dam..

Incarnadine
04-02-2006, 18:46
И на мене ми харесват доста неЩа в този стил музика и я уважавам разбира се, а сред лЮбимите ми изпълнения е In the Hall of the Mountain King на Edvard Grieg, Fortunata естествено, иначе Вивалди и Брамс

ycMuBkaTa
04-02-2006, 19:08
Харесвам класическа музика не за друго, ами защото тогава наистина слушам музиката и тя влияе на сетивата ми. Майка ми е фенка на Андреа Бочели и предимно него слушам в нас, но иначе харесвам Бах, Шопен и Бетовен

_SeXy_kIsSsS_
04-02-2006, 19:56
Обожавам класическата музика много и се кефя :lol:

honey_reflection
04-02-2006, 20:01
Chesto? - Ne. Samo po urok po muzika :/

rosskata
04-03-2006, 15:06
:mrgreen:

Супер много се кефя на Албинони, страшно силна музика :? Чуя ли Адажио, винаги ми иде да се разплача... :oops: Слушала съм и някои други неща от него, но не мога да се сетя за имена...
Също харесвам и Бетовен (На Елиза- любимото ми, дори правих жалки опити да го свиря на една йоника- плачевнооо)
Вивалди също.

Но за да слушам класика, трябва да съм в подходящо настроение... Понякога просто не ми понася, друг път не ми се слуша нищо друго. :-k

По някое време на кабелната имах канал за класика- дават някакви страхотни природни картини на фона на класическа музика- много беше зарибяващо :wink:

ThePainIsReaL
04-04-2006, 09:34
Слушам и то как ... танцувам класически балет и съм фен на тази музика . А любимец - естествено Шопен

П.П Но не мога да отрека , че балетите на Чайковски мога да ги слушам с часове .. ( не гледам , а слушам )

AnnG
04-04-2006, 09:55
Slu6am no mnogo rqdko i to predimno andrea bo4eli.Ima strahotni pesni kato Time to say goodbye,Vivo por ela i mn drugi :|