PDA

View Full Version : Може ли да ми стане нещо от хранителните добавки?



Антон
04-05-2006, 11:31
Здрасти,
Аз не съм културист. Напоследък ходя на фитнес, ама почти няма ефект. Не качвам никакви килограми. Ходя 3 пъти седмично. Та съм решил да си купя някакви протеини и креатин, защото ми казаха че се качва яко от тези неща. Та въпроса ми е дали са безопасни, защото се страхувам да не отъпея или да не ми падне п*шката. Също съм чувал, че колкото качиш, като спреш с тях го смъкваш и че яко тровят черния дроб? Вярно ли е?

GreenLadyM
04-05-2006, 11:34
Здрасти,
Аз не съм културист. Напоследък ходя на фитнес, ама почти няма ефект. Не качвам никакви килограми. Ходя 3 пъти седмично. Та съм решил да си купя някакви протеини и креатин, защото ми казаха че се качва яко от тези неща. Та въпроса ми е дали са безопасни, защото се страхувам да не отъпея или да не ми падне п*шката. Също съм чувал, че колкото качиш, като спреш с тях го смъкваш и че яко тровят черния дроб? Вярно ли е?
Vqrno e!vse pak tova si e himiq,ne sa estestveni produkti!I v momenta v koito gi srepshesh shte vsi4kite muskul4eta shte ti spadnat kato spukan balon!Po-dobre si produljavai s fitnesa...trenirai si...rano ili kusno shte ima rezultat,oba4e ne se tup4i s bokluci!

04-05-2006, 18:48
Споко, бате, взимай си. Протеините не са никви химии - все едно допълнително ядеш - натурални продукти са си. Ако са хранителни добавки проблеми нема. Виж вече по-нагоре трябва да зимаш и допълнителни неща за прочистване на черния дроб, но на стадия на хранителните добавки не се притеснявай.

Matt
04-05-2006, 20:00
Здрасти,
Аз не съм културист. Напоследък ходя на фитнес, ама почти няма ефект. Не качвам никакви килограми. Ходя 3 пъти седмично. Та съм решил да си купя някакви протеини и креатин, защото ми казаха че се качва яко от тези неща. Та въпроса ми е дали са безопасни, защото се страхувам да не отъпея или да не ми падне п*шката. Също съм чувал, че колкото качиш, като спреш с тях го смъкваш и че яко тровят черния дроб? Вярно ли е?
Vqrno e!vse pak tova si e himiq,ne sa estestveni produkti!I v momenta v koito gi srepshesh shte vsi4kite muskul4eta shte ti spadnat kato spukan balon!Po-dobre si produljavai s fitnesa...trenirai si...rano ili kusno shte ima rezultat,oba4e ne se tup4i s bokluci!
ХМ.. несъм съгласен много с твоя отговор на въпроса на човека.Значи първо ти си момиче и ме съмнява да си запозната много много с тея работи , а още повече не си ги използвала ,че да му говориш.А по темата -> Пич има огромна разлика между ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ и ЗАБРАНЕНИ МЕДИКАМЕНТИ(стероиди).От най-разпространените хранителни добавки като протеини , креатин , л-карнитин може да получиш само проблеми със стомаха , които са вследствие от неправилно приемане на добавките!!.Стероидите имат стотици странични ефекти.Те вече вредят МНОГО.И така съветът ми към теб е , щом качваш трудно килограми трябва да си купиш протеин , какъв точно вече ще кажеш в магазина ,че искаш да качиш маса.Креатинът е за сила , а не за маса има голяма разлика той нети е толкова нужен.Успех ;-)

Matt
04-05-2006, 20:08
Искам да кажа още нещо на ^Green_Lady^.Понеже виждам си заинтерисована от тези работи малко ще ти СВЕТНА.Повечето проетеини са за покачване на маса.Ако имаш ефект от протеина ( качил си кг) и като го спреш не ми е ясно по твойта логика как ще се свалят килограмите ама нищо.А относно креатина той дава сила и издръжливост --> увеличаваш работната тежест -> покачваш мускулна маса.Като го спреш тази мускулна маса няма как да изчезне , освен ако спреш да тренираш 2-3 месеца.Всеки който се занимава с фитнес ако направи това после ще има обратен ефект.Много се дразня когато някой пише за нещо което даже не е чувал.

Пепи Дъ Ай
04-06-2006, 00:31
Здрасти,
Аз не съм културист. Напоследък ходя на фитнес, ама почти няма ефект. Не качвам никакви килограми. Ходя 3 пъти седмично. Та съм решил да си купя някакви протеини и креатин, защото ми казаха че се качва яко от тези неща. Та въпроса ми е дали са безопасни, защото се страхувам да не отъпея или да не ми падне п*шката. Също съм чувал, че колкото качиш, като спреш с тях го смъкваш и че яко тровят черния дроб? Вярно ли е?
Vqrno e!vse pak tova si e himiq,ne sa estestveni produkti!I v momenta v koito gi srepshesh shte vsi4kite muskul4eta shte ti spadnat kato spukan balon!Po-dobre si produljavai s fitnesa...trenirai si...rano ili kusno shte ima rezultat,oba4e ne se tup4i s bokluci!
Ти имаш ли идея, че протеините са функционална храна и има и хора, които с месеци ядат само това поради различни заболявания. те нямат никакви странични ефекти, когато се взимат в дозата препоръчана от производителя.
На теб ти предлагам да не ядеш колбаси вече, защото в тях 10-20% е соев изолат(или просто казано соев протеин).
И още едно предложене - да не пишеш, когато си толкова ограничена и неука!

GreenLadyM
04-06-2006, 18:41
Искам да кажа още нещо на ^Green_Lady^.Понеже виждам си заинтерисована от тези работи малко ще ти СВЕТНА.Повечето проетеини са за покачване на маса.Ако имаш ефект от протеина ( качил си кг) и като го спреш не ми е ясно по твойта логика как ще се свалят килограмите ама нищо.А относно креатина той дава сила и издръжливост --> увеличаваш работната тежест -> покачваш мускулна маса.Като го спреш тази мускулна маса няма как да изчезне , освен ако спреш да тренираш 2-3 месеца.Всеки който се занимава с фитнес ако направи това после ще има обратен ефект.Много се дразня когато някой пише за нещо което даже не е чувал.
Taka...da momi4e sum,no imam dostatu4no priqteli mom4eta koito se zanimavat mnogo sus fitnes,s hranitelni dobavki i stakiva neshta!I nai-loshoto e 4e vie si vqrvate 4e protenite i hranitelnite dobavki izobshto ne sa vredni!bratov4ed mi vzima proteini za ka4vane na masa ot okolo 1 godina!Preti tova beshe UJASNO slab!!!!Da ka4i masa,no imash li predstava kolko mnogo se promeni fizi4eski..osven muskuli liceto mu stane nqkakvo suvsem razli4no,takova izkustveno...Izobshto samoto mu tqlo si li4i 4e se e povliqlo ot "bezvrednite dobavki"!I ne e samo toi!
Loshoto e 4e vsi4ki mom4eta gledate kak da napravite masa i muskuli i izobshto ne se zamislqte...na etiketa pishe:"bezvredno,bez strasni4ni efekti" i vie i vashite fitnes instruktori reshavate 4e e taka i 4e tova nqma da vi pomeni,no az ti kazvam kato momi4e,koeto mnogo si pada po hubavi tela,4e mislq 4e e po-dobre da ka4vate masa sus specialni dieti za taq rabota(znam 4e imashe nqkakva za pileshko masa i nezanam oshte kakvo..) otkolkoto da vzimate kakvoto i da bilo,zashtoto vse pak molq te suglasi se s men 4e dori za nai-obiknovennite lekarstva e edno da izpiesh edin istinski izstiskan limon za da si nabavish vitamin C,otkolkoto da izpiesh edno hap4e!Ima si razlika da vzemesh naturalniq produkt!
P.S.
Iskam da se izvinq ako sum te zasegnala s neshto(teb ili nqkoi drug)...prosto iskah da si izkaja mnenieto,kato ne pretendiram,4e sum pila proteini ili 4e sum super razbira4ka ot tezi neshta! :D

Пепи Дъ Ай
04-06-2006, 18:56
За Зелената дама - прави ти пилешка диета или по-точно патешка, даже може да ти кажа коя конкретно патка да ядеш! :wink:
Стига си писала по-тема, от която и идея си нямаш.
Ако наистина вярваш в това, което казваш не трябва да ядеш нищо от супермаркетите. :-k

teenkopele
04-06-2006, 22:21
Задай тези въпроси на фитнес инструктор. Той ще ти обясни най-добре. :)
Успех. :wink:

Malko_kote
04-07-2006, 10:27
Ami vij sa, moq vui4o se zanimava s fitnes i dosta proteini i vsqkakvi hr.dobavki ve4e 5 god.Kato zapo4na be6e na 25 god i sega ve4e e na 30.Zavisi i na kolko godini si.Ako si ve4e ima6 18 god, nqma da ima6 problem.Da uvrejdat 4erniq drob,no v malka stepen.No ti budi vnimatelen s tezi ne6ta i ne se pritesnqvai p*6kata nqma da ti padne.Naprotiv daje s muskolite si 6te privli4a6 jenskiq pogled ;) :!:

someone`
04-07-2006, 19:54
4ovek ne gi slu6ai tova ne e himiq i nito shte otupee6 nito shte ti padne pi6kata.Moje da otupee6 samo ako se vmania4i6 i ne misli6 za nishto drugo.Tova sa hranitelni veshtestva koito 4ovek ponqkoga ne moje da si gi nabavi s hranata i mu izliza po izgodno 4rez hranitelnite dobavki.

skrubal
04-09-2006, 16:29
Zna4i pi4 pove4eto kazani raboti ot horata tuk sa gluposti ospbenno tezi ot Green lady ama niama zna4enie, stava na vapros 4e az se zanimavam s fitness ot 2godini i 7 meseca treniram 5 dni v sedmicata ot ponedelnik do petak no i az kato teb zapo4nah tri pati sedmi4no, ta taka ako si zabelqzal kato po4na da trenira6 apetita drasti4no ti se poka4va iade6 neprekasnato i vse si gladen tova e normalno spored men pone polovin godina ne ti triabvat nikakvo dobavki parvite 3 meseca si ka4va6 dovolno prosto s redovni qdenete, protein moje da si vzeme6 po natam za kreatin nedei e moia savet za6toto ot nego moje da ti izbqt papki po tialoto i liceto a i na edin priatel mu deistva6e razhlabitelno ama za nai dobra informaciq www.bb-team.org tova e sait koito e za taia rabota ima si forum i tam ima temi 6te gi vidi6 proveri 4eti i se u4i, samo se pazi za6toto otna4aloto moje niakoi tvoi priatel da ti obiasniava kak s edi kakvo si 6te ka4ite v racete qko za edin mesec i takiva raboti nedei ne pipai himiq ili pone ne do 25g posle ve4e e po dopustimo aide 4ao za sega ako ima ne6to pi6i mi na piratbgbg@yahoo.com 4ao i uspeh

MiRaCuLiXbb
04-09-2006, 20:10
Не са вредни, стига да не са български.
По-здрави.