PDA

View Full Version : Съвършенството- тема за размисъл и анализ.



mnogo_sladi4ka_15
04-05-2006, 14:52
Вярвате ли в съвършенството?
Стремите ли се към него?
Искате ли да имате съвършен човек до вас?
Не мислите ли, че точно несъвършенствата ви привличат във вашия партньор?
Не мислите ли, че ако човека до вас е съвършен живота би бил толкова скучен?
Дали ако всички са съвършенни щяхме да сме еднакви и нямаше ли тогава света да е прекалено скучен?

Според мен именно борбата с недостатъците ни движи напред, а ако тях ги няма кое ще ни движи?


Това е една тема за размисъл, която ме вълнува днес, който иска нека да напише нещо.

Master_88
04-05-2006, 15:03
Няма съвършени хора

IKisseDAGirL
04-05-2006, 15:03
едва ли някой някога би могъл да постигне пълно съвършенство, дали във външния си вид, душата, света около него, другите хора и т.н. съвършенството съществува само като идея :roll: да не говорим, че всеки си има различна представа за това как трябва да изглежда/бъде определено нещо :wink: постигането на общ за всички идеал е невъзможно :?
и изобщо не би ми се искало да имам до себе си съвършен "човек" - ако изобщо би могъл да се нарече така, защото точно малките недостатъци и грешките ни правят хора и от тях зависи уникалността ни :)
иначе постоянно щях да се сравнявам с този човек, да търся какво в мене не е наред, непрестанно да се опитвам да му подражавам :roll: щях да развия супер много комплекси :-k
no, thanks! =; [-(

Dr. Kazimbutt
04-05-2006, 15:14
Вярвам, че няма съвършени неща. Точно липсата им ме кара да се стремя към тях.
Не ме привличат несъвършенствата, а липсата на съвършенство (най-точно казано).
Ако всички бяхме идеални, светът щеше да е като една картинка... само че неоцветена. Всичко щеше да е еднакво, а това е много тъпо.
Ако я няма борбата с недостатъците, светът ще спре да се върти - всичко ще стои на едно място и няма да има смисъл да живеем.

04-05-2006, 15:46
защото точно малките недостатъци и грешките ни правят хора и от тях зависи уникалността ни :)
[-(

е тва изказване мн ми хареса \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

mnogo_sladi4ka_15
04-05-2006, 16:19
е тва изказване мн ми хареса \:D/ \:D/ \:D/
\:D/

аз го написах това :smt006

skumrika
04-05-2006, 17:17
emi nema suvur6enni hora ako ima6e 6e6e da e sku4no 6ot jivota e ena borba .Eno ot ne6ata za koito se borim e da sme po-suvur6enni

midnight...
04-05-2006, 18:02
съвършени неща няма, но понякога нещата са толкова красиви с малките си недостатъце че не ни се иска да се променят, според мен съвършенството или неговото подобие се крие в несъвършенството(незнам дали се изказах точно) малките детайли, навици, поведение определят човека и неговия чар.абе общо казано не ми трябват съвършени неща, защото нямаше да има какво да правя :mrgreen: