PDA

View Full Version : Da slagam li 6ini /breketi/



04-08-2006, 00:11
Na 16 godini sam i imam nqkolko krivi zyba i mnogo se 4udq dali da si sloja breketi. Na6te me navivat, no az se dyrpam. Kajete mnenieto si, dyrt li sym ve4e?

ycMuBkaTa
04-08-2006, 00:15
Абе не си дърт да ти кажа. Една от моя клас ( на 18 е ) й бяха бая кривички зъбите, целите предни зъби. Дадоха маса пари техните, ама сега почти са се изправили. Тя е супер доволна. Така че струва си, не се дърпай.

mnogo_sladi4ka
04-08-2006, 00:24
Абе не си дърт да ти кажа. Една от моя клас ( на 18 е ) й бяха бая кривички зъбите, целите предни зъби. Дадоха маса пари техните, ама сега почти са се изправили. Тя е супер доволна. Така че струва си, не се дърпай.

i az sam na tova mnenie,po dobre si sloji :-D :-D :-D :-D

BMW_addicted
04-08-2006, 01:01
Въобще не се замисляй, ами слагай докато е време, че после....

ckeuT4eTo_f
04-08-2006, 01:19
mi da mn qsno.. po-dobre sega za6toto posle 6te sajelqva6...

Labelle
04-08-2006, 01:56
сложи си, не е приятно, но си заслужава, после цял живот ще се чудиш - "Защо като беше врреме не си оправих проблема"

kaka_lara
04-08-2006, 07:36
Щом имаш нужда, а и финансова възможност слагай :D

ycMuBkaTa
04-08-2006, 08:46
сложи си, не е приятно, но си заслужава, после цял живот ще се чудиш - "Защо като беше врреме не си оправих проблема"
Е, не е толкова неприятно. Доколкото знам от моята съученичка изобщо не е гадно. Не е неприятно, т.е. не ти пречи нито за ядене, нито за целуване ;-) А и вече толкова е напреднала тази технология, че могат да ти ги направят каквито искаш. На моята приятелка бяха много сладки-лилави :wink:

Gostinin
04-08-2006, 09:15
На 21 съм....имам брекети..доволен съм, обаче не съм сигурен, че ако пак трябваше да избирам....щях да кажа "да". Лично аз много си харесвах усмивката и постоянно се усмихвах...сега те ме притесняват....започнах рядко да се усмихвам, а това промени доста от...чаровното ми излъчване ;). АКО по-не ти пука от мене ;) и решиш че си със силен характер можеш да се пребориш с тези временни неудобства...давай. Най-добрия вариант е да си ги сложиш и НАИСТИНА да не ти пука от тях. Тогава ще се изкачиш едно ниво по-нагоре.

sladkoto_Eli
04-08-2006, 09:24
Mi slagai i da ne ti puka [-X ...i az predi nosex i mi be6e mn gadno 6toto ne mojex da govorq mn dobre s tqx(фъфлех)i mi be6e mn kofti ama posle sviknax i mi se opraixa zubite...zatova davai :wink: nqma ot kakvo da se pritesnqva6 :-D

mil4eto_
04-08-2006, 09:26
ми аз съм носила брекети и съм много доволна.
вярно е че в началото е доста неодобно,но после се свиква и спират да ти правят впеатление. :wink:

Gostinin
04-08-2006, 09:35
Според мен е различно когато момиче носи брекети и когато момче ;) ние мъжете сме малко по-непетенциозни за такива работи.

moonbeam
04-08-2006, 16:26
az sam po4ti na 18 i sam blizo godina ve4e sas skobi (tel4eta) i sam dovolna,opredeleno ima razlika predi i sega,ne se zamislqy mn sloji si i nqma da sajalqva6,naistina v na4aloto e malko gadni4ko,no posle se svikva :D

lainagovna
04-08-2006, 16:28
колкото се може по скоро, щото на старини вече ще е грозно.

sunny__
04-08-2006, 17:37
Ami az sa6to sam nosila breketi.Da parvata sedmica malko 6te te draznqt dokato im svikne6.I az kato "Gostenin" sprqh da se usmihvam, no pak sega sled kato mi gi mahnaha se usmihvam 3 pati pove4e ot kolkoto predi da mi slojat breketite.Na men mi izkaraha 4 zaba(za6toto moite zabi bqha mn na blizko), no pri vsqka 4eliust si e strogo individualno.Az mn vrankah da mi gi mahnat i mi gi mahnaha 1-2 meseca po rano i sega imam malki raztoqniq(no te ne se zabelqzvat) no...kakto i da e, NE sajalqvam 4e mi gi slojiha.Preceni si kolko sa ti krivi zabite, no zapomni 4e tva 6te ti e za cql jivot.A breketite moje6 da gi sloji6 i na 40, te ne sa kato 6inite no koolkoto po rano tolkova po dobre. :D

midnight...
04-08-2006, 18:57
и според мен трябва да сложиш шини, за да се чувстваш комфортно най-малкото :wink:

dragonika
04-08-2006, 19:07
Az sum nosila 6ini 7 godini, 6toto mi bqha mn zle zubkite... No! Sega sa mi pove4e ot perfektni i imam samo4ustvieto da se usmihvam na volq :D Ako ti pre4i tva i ako po nqkakuv na4in ti skapva samo4ustvieto si sloji. Drug e vuprosa dali si golqm ve4e za 6ini... Ne moga da ti kaja, no ako nqma6 ili ne ti se davat ludi pari za tova hodi v stomatologiqta do voenna bolnica. Tam studenti po ortodontiq si karat praktikata i te lekuvat pod rukovodstvoto na lekar est. I za vsi4ko pla6ta6 samo 15 leva na semestar - edin vid darenie. Golqma dalavera e i ot li4en opit ti kazvam, 4e tam ne e s ni6to po razli4no ot skuparskite kabineti na dr doktori! Aide tva e ot men i kusmet :smt016

Glezlata
04-08-2006, 20:23
Slagai,slagai posle efecta e Uaaau :mrgreen:

11-07-2006, 11:48
А бе хора обяснете на момчето по подробно същността на проблема. Аз сам с брекети от 8 месеца. Първите две седмици е истински ад дращи, боде, появяват се ранички в устата а после изчезват. Болката е много силна през тези две седмици а после така свикваш с тях че дори забравяш за тях. Това че усмивката ти не е чаровна с брекети не е вярно [-X сега дори е модерна усмивката с брекети, а някои дори показват благосъстоянието си, защото те са доста скъпи особено в голеемите градове достигат някъде и до 3000 евро на челюст. На мен ми е по 450 на челюст - лева. Ваденето на зъби в повечето случаай когатго няма място да ти се наместят зъбите е необходимо. В други случай се прави стрипинг изпилват се междузъбните пространства и се освобождава място.Хигиената е на първо място. Не вярвайте на хора които казват че след това ти остават дупки по зъбите. Не е вярнто :---) Казват че след като ги махнеш е доста гадно имаш чувството че ще ти паднат зъбите и устата не е твоя. Носят се шини около още година само през ноща. Яденето между другото в първия месец е честно казано ЗОР после се свиква. Трудно е и когато те болят зъбите. аи тва от мен при въпроси ПИТАЙТЕ

pinky_f
11-08-2006, 18:07
Na 16 godini sam i imam nqkolko krivi zyba i mnogo se 4udq dali da si sloja breketi. Na6te me navivat, no az se dyrpam. Kajete mnenieto si, dyrt li sym ve4e?

slagai, ako iska6 idelano pravi zubi. Ne si hi4 durt, do 45 godini mogat da se slagat breketi

jeditte
11-09-2006, 00:00
Аз носих и съм много доволна(имах проблем със ставата на челюстта заради неправилна захапка)Суетността никога не ми е била проблем. Усмихвах си се на воля.Бях си с брекетите и на абитуриентската и на сватбата(представете си булка с брекети-е не съм ли непукист)Всъщност никога не е късно да сложиш брекети-те действат и на 40 години ако ще да станеш.Но колкото по-рано толкоз по-скоро ще ти се разкарат от главата.А и щом имаш финансовата възможност...Мен скъпичко ми излезе,като се има предвид че ми се наложи за ежемесечните прегледи да си пътувам...

11-09-2006, 07:49
a kolko pari sa?i moje li da se slojat samo na ednata cheliust?

lili_trayanova
09-21-2013, 18:28
На 11 съм и имам много криви ви зъби и ми казаха че с обикновени шини зъбите ми няма да се оправят а наистина искам да са ми прави зъбите те ми предлагат 1 500 лв което е много по - добро от предишната цена която ни казаха а тя беше 6 000 лв и мисля да сложа ")

RainbowGirl
09-21-2013, 18:36
И затова реши да върнеш тема от преди 7 години? -.-

Anastasiq5910
09-22-2013, 06:53
сложи брекити или там каквото трябва после ще съжаляваш ,че не си сложила (ако не сложиш)

C0oKieS
09-22-2013, 07:11
скобите са 160лв брекетите са 3000 лв по добре брекети , защото да можеш да ядеш с тях а скобите трябва да ги сваляш когато ядеш