PDA

View Full Version : Q:Прочетете от любопитство :(



bibleblack
04-08-2006, 19:50
Имам(х) си една приятелка ( не гадже ), която разбира се си има гадже.
Гаджето й е супер супер ревнив. Дори да види, че тя заглежда някой на улицата ще му стане кофти. (Дано се сещате за каква ревност говоря)!

До скоро аз бях нейното "душевно шкафче", тя споделяше всичко с мен като приятел, знаех някои неща за които дори ревнивеца не знаеше...

Така е от 9-10 месеца вече. Приемах се за добър събеседник макар и по чат клиентите... Харесваше ми всичко това...

Аз разбира се я ревнувах от него, но какво забога да направя та те са гаджета! Тя ми е признавала, че също ме ревнува въпреки че нямам сериозно гадже, знам това.

Нейното гадже е много против и не харесва някой да се занимава с неговото момиче, дори аз като нейн приятел... Обикновен приятел забога...

Тя наскоро има рожден ден. Момичето ще стане на 20 години.
Аз исках да и подаря нещо (ще запазя в тайна), което да запомни и да я накара да осъзнае, че ОЩЕ някой МИСЛИ за НЕЯ!

Изпращам й смс-и всяка сутрин от добри чувства. Дотук добре, докато един ден ми каза, че забравя да ги трие и ревнивеца прочел всичко от мен към нея.

Тя разбира се трябвало да даде обяснение. Измъкнала се няма значение това.

Немисля, че трябва да го казвам, но аз бих умрял за нея icon_sad.gif
През тези 9-10 месеца ние се срещнахме няколко пъти.
Гаджето и незнаеше за тези срещи, тя му казва, че излиза с приятелки... А всъщност с мен...

Тя знае, че ако му каже, че е била с мен той ще изревнува и това може и да им коства връзката! Затова тя до сега не му казваше тези неща...

Когато днес започна прекалено да се тревожи за тази бих нарекъл "връзка" (по моя преценка мисля така, не ми се обяснява).
Казах й да очаква изненада за рождения си ден от мен.

При което тя ми каза следното: "неискам X да ревнува като види подаръка ти, искам вече всичко да е чисто между мен и него, моля те не ми поднасяй нищо като подарък, не желая и да ми пращаш смс-и всеки ден!".

Знаех, че застрашавам връзката им с този подарък, но и с смс-ите също, но не за да ги скарам или разделя... Исках да уважа един празник на приятел(ка) като и подаря нещичко icon_sad.gif

Ще продължа с нейните думи: "неискам X да си мисли, че излизам с друг и му изневерявам". Тези думи ме съкрушиха...

В капан съм -
да й подаря ли, с което заплашвам нея и него и после ще ме обвини с нещо от сорта на -"аз изрично ти казах да не ми подаряваш, но ти го направи... Искаш да ни скараш ти си виновен!!!"

или да не и подаря, което пък много ме натъжава. От нова година съм избрал подаръка и ми беше мерак. В следващия момент неиска да и го подаря! Нито смс-и (та те са съвсем безобидни)!

-"ще те изтрия от контактите си (чат клиент), ако това означава да опазя връзката си с него". А той ревнивкото тя му е ПЪРВОТО гадже..
Говорят си за брак, деца и щастлив живот и т.н.( с първото гадже icon_eek.gif ).

Неприемливо е за мен да мисля, че ако си на 19, както е X и имаш уж сериозно гадже (колко сериозно времето ще покаже) и да си мислиш, че всичко от тук на татък е свързано с това гадже - брак, деца, целия ти живот. Иронията къде е та той дори не е от София... Но е много близо до СФ ( няма да споменавам от съображения ). Виждат се един път на седмица, понякога и повече.

Да се върнем към основното... Тя ми заяви, че неиска да има почти нищо свързано с мен или с което и да е друго момче (защото X ще ревнува, а тя неиска това) <смешен капан, а хора icon_smile.gif>

Каза ми го в прав текст. Не забравяйте, че аз съм човека който пази тайните й вече с месеци, и наистина ги е пазил. Защото си чатих с ревнивкото и можех всичко да му кажа за нея (тя е прилично момиче не си правете някакви заключения), но не го направих... Защо? Защото исках да й е добре, ето защо да му се невиди icon_sad.gif

Изрази като "Може да си чатим" не ми вършат работа. Искам да й обръщам колкото се може повече внимание... НО КАК като тя ми забранява...

Ето как го разбирам аз - -не бих се поколебала да жертвам приятелството НИ, ако това ще спаси връзката ми с X-

И ето... bibleblack се съгласи с молбите й...
Няма вече смс-и, няма и мечтан подарък за 20-я й рожден ден icon_sad.gif

Искрено се надявам някой да ме разбира от четящите...
Какво става на практика?

АЗ да се съобразявам с чувствата на X, и да не й подарявам нищо (въпреки, че изгарям)
и всичко това само за да й е добре и да не помисли, че опитвам да ги скарам, което е много лесно имайки впредвид X. Не това ми е целта.

Защипан съм от моите желания (да подаря) и нейните (да не нарушавам връзката й). Заради X. (не го изкарвам виновен, изтъквам фактите).

Познайте кое надделя? Надмогнах себе си и се примирих с нея, сетете се защо!

Поставете се на мое място... Как бихте постъпили?
И за смс-ите същото. X разбираш ли ревнува, затова аз нетрябва да и пращам смс-и, понеже застрашавам връзката..

Леле опитах се едно и също нещо да ви обясня по доста начини...
Как искам някой да ме е разбрал icon_sad.gif

Искам да й е добре проявявах внимание смс-и подаръчета
за Коледа също имаше и от двете страни, но уви ДО днес.

Аз знам, че тя не би отказала подаръка и не би ми забранила да пращам смс-и, ако не беше X.

Какво ще кажете за нейното мислене:
-наистина искам този подарък, искам да ми обръщаш внимание, защото ми е приятно, но това е опасно ами ако X се разсърди.
ако трябва да избирам между приятелството ни и X, избирам X защото с него имам бъдеще (или поне така си мислят и двамата)-

Пак питам какво ще кажете за това мислене, защо иска да го запази, а можеби имат бъдеще---> "X скоро ще му купят BMW, много се радвам и се надявам за в бъдеще да имаме ПАРИЧКИ, ако знаеш само как го обичам icon_eek.gif".

ВНИМАНИЕ: по горните цитати за истински няма причина да лъжа хората във форума на сайта и да пиша час и нещо този пост!

Това е моята история... Благодарен съм на този, който стигне да чете до този ред, за един проблем на един обикновен тийнейджър.

И за заключение няколко въроса:
--Как бихте постъпили на мое място СЕГА?
--Разбрахте ли в каква клопка съм СЕГА?
--Как бихте се отнасяли с "нея" СЕГА, въпреки всичко което ми наговори и ми стана тежко да си призная, да не си кривя душата?

--Дайте вашето мение за историята, напишете няколко реда, бих се радвал на по дълги постове... Също и не до там дълги...

И пак безкрайно съм благодарен за времето което отделихте да четете тази... Иронична случка...

Живи и здрави icon_cry.gif

Ini4ka
04-08-2006, 20:09
oh.. o4i4kite mi... dokato go pro4eta oslepqh...
ta po temata: struva mi se 4e tq e nekva deto q int samo parite i ni6to dr i e s onq samo 6oto ima pari a ti kato parviq balak i hoi6 po zadnika za6toto moje bi si vluben v neq a o6te neznae6.. il iznae6? 1 savet: ne i hodi pove4e po zadnika, tq ako darji na teb 6teprodalji kontaktite vi, ako li ne 6te q zabravi6 i po dobre za6toto ne ti trbvat priqteli koito ne darjat na teb, priqteli (ili gajeta) izpolzva4i. Ostavi q da prai kvoto znae pak tq 6te prireve pak za teb

Labelle
04-08-2006, 20:21
Определено ти имаш адски силни чувства към момичето Х. С смс-ите всеки ден сигурно, чатенето и непреодолимото желание да и подариш подарък Х, която е на почти 20 и не варвам да е глупава, се е усетила за твоите чувства. До тук добре но се появява и гаджето и , тя явно много го обича. И какво се получава бермудски триъгълник, в който винаги нещо се губи. В случая ти си този, който си е загубил ума по "приятелката ти". Значи нещата, които ти говори са прозрачни лъжи - гаджето и е от друг град виждат се рядко т.е. той няма как да разбере за смс-ите ако тя не го остави да разбере, той няма как да разбере, че си и подарил подарък ако тя не му каже, той няма как да разбере, че сте излизали ако тя не сподели. Момиче с толкова ревнив приятел сигурно е внимателно и добре прикрито в отношенията си с другите момчета. Колко тя държи на теб при условие, че предпочита да прекъснете отношенията си пред това да се скрие от гаджето си ? Ами не достатъчно. Според мен момичето , разбрало чувствата ти, се опитва да те отстрани от живота си за да не те нарани - тя не изпитва същите чувства. И за да не се окажеш с разбито сърце и да продължиш тази "агония" дълго време по-добре сам се отдръпни. ако тя държи на теб ще те потърси.

bibleblack
04-08-2006, 20:30
@Labelle
малко разяснение... X е гаджето й, а не тя :)
както и да е...

там се крие проблема, до сега тя прикриваше от него.
но вече е друго, тя иска да споделя всичко с него да нямат тайни един от друг (защото тя има и то доста).
вече иска да е честна спрямо него, с цената на приятелството ни тя по една или друга причина иска да е с него... аз за сега искам само приятелство въпреки, че я обичкам много :(

Barbie
04-08-2006, 20:32
idealno razbiram v kakva situaciq si i mislq 4e e estestveno da yvaji6 jelanieto na momi4eto. Sled kato tq polaga tolkova mn ysiliq da ne drazni s ni6to priqtelq si, zna4i naistina mn durji na vruzkata si. Edinstvenoto, koeto moje6 da napravi6 e da poddurja6 mn strogo priqtelski otno6eniq s neq, bez izli6na blizost, tui kato tova qvno q smu6tava. Razbiram 4e e nepriqtno...bila sum v podobna situaciq..i e malko kofti nqkoi da ti pla4e tolkoz vreme na ramoto bez realno da ocenqva podkrepata ti...no horata est vinagi se opitvat da predpazqt purvo sebe si i tova, koeto e nai vajno za tqh..prioriteti (v slu4aq...tq pazi vruzkata si s cenata na va6ata blizost...)...normalna 4ove6ka reakciq...koqto makar i da ne e v tvoq polza nito puk da e suvsem 4estna i eti4na, e razbiraema...
edinstvenoto, koeto moga da ti pojelaq...e da nameri6 drug obekt na 4yvstvata si...kato zapazi6 polojitelnoto si otno6enie kum taz devoika

Labelle
04-08-2006, 20:36
Като го чета това последното на бibleblack мога само да посъветвам - не вярвай на всичко, което момичетата ти казват :). Любовта е сляпа и размътва мозъка, сериозно ако тя държеше на теб нямаше да ти говори тези глупости :).
ПС И аз съм почти на 20 :) и ми се е случвало да минавам с подобни номера като играта загрубее най-често е "Моля те не ме търси гаджето ми е много ревнив не искам проблеми а пък не мога да го лъжа" Правила съм го 10+ пъти
ПС 2 Сори, че съм объркала кой е Х, но беше дългичко

doomer
04-08-2006, 21:28
Хмммм... Според мен ти обичаш момичето... А този Х много е ревнив и скоро ще се скарат предполагам АЗ..."Ще му купят бмв" , това изби рибата , ми тоя е мамино синче , ревнив и сигурно още кфо.. Я му тегли една майна и малко БОЙ ако можеш... След това иди при момичето дет според мен обичаш и я прегърни , обясни и се в любов , без да лъжеш и преувеличаваш... Според мен тоя глезен дебил няма да се задържи много до момичето , ако ти спомогнеш за това..... Такава мамйни детенца (ХаХаХ) може да се прокудят с МНОГО МНОГО малко усилия... Малко бой, заплахи и накрая една сочна псувня... И така Happy enda иде като ти си прегръщаш момичето , а ревнивеца седи в колата си , паркирана в имението до софия и си ебе майката...

04-09-2006, 07:53
Това с боя хич не ме устройва, тя иска гаджето й да е добре затова немога..
Като цяло съм много благодарен на всички, които писаха.

Krem4eto
04-09-2006, 10:03
Мисля,че ти я харесваш,без да го осъзнаваш(или го?).X е един човек,който си пази "територията",понякога доста изкъсо..Аз пък мисля че трябва да и подариш поне подаръка!Кажи и че иначе не е за здраве!Хубаво за смс-ите спри да и пишеш,колкото и да ти е трудно...Но да ти кажа на твое място нямаше да издържа да я гледам приятелски,досега да съм направила и това,което не трябва(целуни я)!Знам ще кажеш "АБСУРТ",но май тогава тя ще мисли трезво!УСПЕХ!!!

P.S. какъв е подаръка?

bibleblack
04-09-2006, 11:15
@Krem4eto
Ще вмъкна още една интересна част...

2 Месеца след като се запознахме... целунах я спокойно и то не веднъж, не един ден и тя ми отвръщаше... за 2-3 седмици й бях като "развлечение". Готов съм и това да й простя не й се сърдя..
Да, дойде и момента в който трябваше да чуя -"не, не трябва така да правя имам си гадже" :shock:
Като че ли незнаеше какво иска :o


Мисля да се съглася със сегашните й желания за да свали гарда, и да е
по-уязвима за "атаките" ми...
Както е споменато и в поста, не бяха Коледни картички, не бяха стъклописи (от нейна страна) и рисунки (от моя)...
Имахме се и още се надявам да е така, но това поохладняване от нейна страна...
Знам, че не трябва да се притеснявам..

П.С. В един друг форум ме посъветваха да й подаря подаръка когато сме някой път насаме...
Ами там е готиното то ще е по поръчка - огромен букет от 51 рози :)
Няма го момента на изненадата сещате ли се :)

Krem4eto
04-09-2006, 11:48
Ами то ващо си е било връзка!Може да се откажеш от смс-ите но подаръка....подари си го да не ти пука!Тя наистина незнае какво иска,затова направи всичко възможно,когато тя се "събуди" от всичко това ти да си и пред очите!(метафорично разбира се)!Не оставяй да ти се изплъзне!!!!И кажи после какво е станало!

someone`
04-09-2006, 12:10
4ovek znam v kakva situaciq si az samiq sum izpadal v sushtata ..podari i podaruka da ne ti puka kakvo ti kazva tq...za drugoto ne moga da te posuvetvam dali da se opita6 da se odrupne6 poneje az samiq sum v podobna situaciq i prosto ne moga da se odrupna ot momi4eto koeto obi4am(imam nujda da q vijdam postoqnno)Uspeh!

asda
04-09-2006, 18:28
...

DeSsY`
04-09-2006, 19:01
Такаа .. според мен ти наистина си влюбен в нея. Имаш много силни чувства и приятилството явно се е превърнало в любов. Но това момиче явно не разбира колко ценен си за нея. С този Х всичко може да се окаже и да са заедно ден до пладне. А тя какво ще прави ако се разделят с него? Познай - ще дойде при теб, ще каже каквото и е на сърцето. Но може би ако тя продължава със сегашното си поведение ти няма да си там, когато тя те потърси. Тези думи могат за ти се струват ъпсурдни в момента, но ако ситуацията и занапред се развива така, сам ще го осъзнаеш. Това момиче явно не може да те оцени както трябва. А и какви са тези простотии за сватби и деца. Не е ли и малко рано?! И Х не е единственото момче на света. Като нищо могат да се скарат и както ти казах тя ще дойде при теб. Ако тогава ти все още я обичаш може двамата да сте заедно, стига и тя да има подобни чувста към теб. Пожелавам ти да стане така. Надявам се поне малко да съм помогнала. Успех!

someone`
04-09-2006, 19:34
se pak 4ovek da ne ti vazlagame golemi nadejdi no trqbva da znae6 4e tq qvno go obi4a mnogo i iska da bude s nego..ina4e budi nahalen i i podari podaruka puk posle ako pak neshto ti se napravi se odrupni za malko ot neq da vidim dali shte te potursi..ako ne zna4i ne durji na tebe i si ostanete prosto priqteli koito se 4uvat ot vreme na vreme

cvety_i_bebeto
04-09-2006, 20:01
dai podaraka i da ne ti puka........

He3HauKa
04-09-2006, 20:01
A ti siguren li si che tq ti e prosto priqtelka?Za chovek s koito si se vijdal nqkolko pyti priemash tvyrde navatre otnosheniqta vi ..Tq ne iska nishto ot teb zashtoto razbira che X e mn po vajen za neq i v slucheq ti nqmash pravo na glas..Sorry che ti go kazvam no se opitvash da se vmestish v edna situaciq,v koqto nqmash mqsto.. kadeto sa samo tq i X,a ti si tozi koito se natrapva s sms-i,i podaraci,koito tq qsno ti e kazala che ne iska.Trqbva da se saobrazish s neq :smt019