PDA

View Full Version : Относно неправилното използване на форума



Labelle
04-09-2006, 03:54
Значи днес, както си разглеждах форума, попаднах на един куп теми от 2004, заключени от модератор заради това че хората, писали ги вече имат "един куп други проблеми" , а пък някой се е сетил 2 години по-къзно да им дава акъл, заключването е абсолютно уместно според мен. Предложение - теми на повече от 5-6 месеца да се изтриват от базата данни. Плюс - не натоварва форума и не пречи на останалите тийнове да се изказават свободно.
И другото нещо. което ми направи впечателние - "гости" се възползват от привидната си анонимност за да спамят, флудят или просто дразнят форума и потребитлите му. Предложение - такива мнения да се изтриват за да не създава допълнително напрежение. Забележете не говоря за заключване , а за премахване на излишното. определено ще е по-леснпо. Имам и други наблюдения за правилата, но смятам, че за момента екипът трябва да опита да се справи с "глобалните проблеми" и чак тогава да се занимава с конкретните, имам пред вид смислеността , точността и коректността на мненията в дадена тема.
Благодаря за вниманието.
ПП: А да и относно аватарите има едно момиче с толкова голям аватар, че взема повече от половината пространство и текста на темата, в която е писала, излиза като колонки с по 4 максимум 5 думи, много досадно, ако може да се въведе единен стандарт и по тази точка.

RoyTheReaper
04-09-2006, 10:19
az imam drugo predlojenie. neka da se napravi nov forum nare4en Спам & Флууд, za da se dade vazmojnost na spamerite da se izqvqvat tam. Tozi forum moje izob6to da ne bude moderiran, da se ostavi bez nadszor, no periodi4no da se triqt vsi4ki temi vutre.

Master_88
04-09-2006, 10:46
Невиждам смисъл от правенето са спам-флууд категория. На който му се спами,не е тук мястото. Това е тийн форум все пак..но админите решават

RoyTheReaper
04-09-2006, 10:59
Невиждам смисъл от правенето са спам-флууд категория. На който му се спами,не е тук мястото. Това е тийн форум все пак..но админите решават

ne e mqstoto, no e fakt 4e se pravi, i moderatorskoto tqlo trudno se spravq s tova. zatova mislq 4e e po-dobre da se razre6i, no da se kontrolira.

tova s kategoriqta za spam sam go vijdal v nqkolko drugi forumi, s razlikata 4e tam ne se trie, za6toto pravilata sa po-strogi i nqma gosti.

Master_88
04-09-2006, 11:11
Ок,те най-добре могат да преценят дали да го направят или не.Да оставим на тях..

machoka
04-09-2006, 11:11
az imam drugo predlojenie. neka da se napravi nov forum nare4en Спам & Флууд, za da se dade vazmojnost na spamerite da se izqvqvat tam. Tozi forum moje izob6to da ne bude moderiran, da se ostavi bez nadszor, no periodi4no da se triqt vsi4ki temi vutre.

Този раздел се нарича Фън фън и пак фън. Ако не си забелязал, там не се модерира за спам.

До автора:
Многото теми не натоварват форума, мислел съм си за 'съкращаване' на базата данни от едногодишни теми, но това с нищо няма да помогне за по-доброто 'вървене' на форума, просто защото и в момента си върви достатчно добре, без проблеми.

За гостите е обсъждано многократно - всеки има право да си бъде анонимен, няма да му го отнемаме.

За аватарите си има стандарт - който не го спазва, бива му отнето правото да ползва такъв.

RoyTheReaper
04-09-2006, 12:28
ok, no foruma po princip ima opciq koqto ograni4ava razmera na avatara. mislq 4e trqbva da se vavede takova ograni4enie. nqma li tova da oblek4i malko rabotata na adminite? za6to trqbva golemite avatari da se triqt ru4no kogato moje sistemata izob6to da ne gi dopuska?

Labelle
04-09-2006, 17:51
Благодаря на machoka за отговора. Нещата, на които обърнах внимание , са неща, направили ми впечатление докато съм разглеждала/писала във форума. Бих казала само - всяко нащо, което функционира добре може да функционира и по-добре, стига човек да си го постави за цел. А относно гостите - да анонимността е хубаво нещо особено, когато човек иска да сподели "неудобен проблем", но има хора, които се възползват за да пишат глупости. Мислълта ми беше, мненията на такива хора просто да се премахват, както и темите им а не просто да се заключват. Благодаря още веднъж за вниманието.

`Death`Whore`
04-10-2006, 09:59
az imam drugo predlojenie. neka da se napravi nov forum nare4en Спам & Флууд, za da se dade vazmojnost na spamerite da se izqvqvat tam. Tozi forum moje izob6to da ne bude moderiran, da se ostavi bez nadszor, no periodi4no da se triqt vsi4ki temi vutre.
И мислиш, че спамърите ще пишат там? Те го правят, за да дразнят модераторите.

teenkopele
04-10-2006, 12:16
az imam drugo predlojenie. neka da se napravi nov forum nare4en Спам & Флууд, za da se dade vazmojnost na spamerite da se izqvqvat tam. Tozi forum moje izob6to da ne bude moderiran, da se ostavi bez nadszor, no periodi4no da se triqt vsi4ki temi vutre.

Така няма да им бъде интересно. :lol: