PDA

View Full Version : родетелите ми...



RoSsY88
04-09-2006, 07:32
...Понякога не издържам,чесно хора.Писна ми от тоя живот.Ся съм на 17,а след 5 месеца правя 18...А не ме пускат да излзиам на кафе след 10 часа...кот правя 10 часа трябва да съм си у нас.Постоянно трябва да знаят къде съм с кого съм,колко време...абе ужас.Никога не са доволни от мен...Или мн излизам или мн седя пред компутъра,или не чистя или не уча...абе се нещо не им изнася...Баис постоянно ме сравнява със други деца на колежките си...помага ли ч къщи,постонно учели,не излизали навън...абе аз кат и кажя,че пушат и се напиват тя не вярва.Не ми дават да седя по късно на компутара от 10 часа...По принцип съм си пълна отличничка...майка ми натиска да залягам сериозно да уча кандидатставне,а аз съм 11 клас...е уча,ходя на курсове всяка събота.Не съм някой дет да не се прибира у нас,по затворен човек съм ама малко мн седя пред компютара...Аз след месец,даже няма и толкова ще ми спре нета и нямам намерение да го плащам и ще сядам да уча...цяла ваканция не излизах мн от нас,е бях се пак болна ама постоянно чистех и управях...Ама ся проблема е,че не съм учила цяла ваканция...И тва дет не ме пуска да излзиам...постоянно и говоря на 18 съм вече и тя "Докато живееш у нас и докато аз ти давам пари и на 30 да си пак ще си идваш когато аз ти кажя".Ако се забавя да се прибера и место час-два ме е нямало 3-4 скандал...Постоянно ми вика майка ми...Се нещо недоволна,ако не е едното ще е другото и така...Понякога си мисля да избягам от нас ама се сещам,че още година и половина и ако успея да вляза в някой голям град да уча и да живея всичко ще е мн по-добре...Ако вляза де...за тва трябва да седна на Д-то си и да уча...Ама преди като иамх гадже и толкова мн го обичах и де да знам исках да отида с него на дискотека илид а седя у тях до 12 часа и смао да се гушкаме,друго нямаше да правим...ама наще хах....никога нямамеше да ме пуснат за тва не питам даже вече,че ми умразна от тея скандали ](*,) Искам някаф съветд а ми дадете да накарам наще да ми дават повече свобода...

korn___
04-09-2006, 09:41
lele dete kade si ti be ? ludnicata ? nedei mi se obijda ama ot kade na kade puk nqkoi 6te mi kazva kakvo da pravq s jivota si ?!? nqmalo da izlizam ako 6te i na 30 godini da sum 6tom sum jiveel v tqhnata ku6ta .... hehehehe da ti imam i roditelite det vika edin moi priqtel det e vuzrasten de .... oti6ul toi na rod sre6ta i tam 20 maiki 6teli da se zbiqta za koe dete e nai umni i nai dobro v daskalo bojeee maiki idiotki !!!!! q vzemi se skarai s tqh ama kakto si trebe da vidi6 kak 6te po4nat da te puskat ne do 10 mi ne do 12 mi do 10 sutrinta ...vinagi sum se o4udval kak moje da ima tolkova mnogo prosti roditeli ama tolkova mnogo prosti roditeli prosto se skarai s tqh dokato ne si izvouva6 pravoto da ima6 svobodata koqto iska6

RoyTheReaper
04-09-2006, 10:15
uf dosta poznato i az bqh taka do 17. ama edna ve4er kogato ba6tata me izkomandva po telefona da se pribiram az mu dignah takava skandal 4e ottogava ne sa me zaka4ili.

eto kakvo moje da napravi6. nqkoi put kato se skarate, se razvikai, napravi se 4e izpada6 v nervna kriza i se iznesi ot vas. varni se sled 2 dena i va6te 6te sa tolkova napla6eni 4e 6te sa si napravili ravnosmetka kade sa sburkali i 6te te pootpusnat.

mislq 4e taka 6te stane. uspeh!!

RoyTheReaper
04-09-2006, 10:21
ima i drug variant: nakarai va6te da otidete zaedno na psiholog. moje da pomogne po nqkoi paragrafi, no za ve4erniq 4as 6te kaje nai veroqtno. "Kak taka do 10?! Q da q puskate do 11!!!"

ProstoAz
04-09-2006, 11:20
Аз мисля, че един спокоен разговор може да оправи положението.
Знаеш ли, според мен, лошото е, че си ги оставяла толкова дълго време да ти налагат такъв контрол. Аз винаги съм си мислила, че ако не възразя на време ще изпусна контрола над ситуацията, за това винаги водя преговори за вечерен час и каквото било. За това и в момента, въпреки че майка ми е много строга, нямам определен вечерен час, стига да съм дала точно обяснение къде и с кой ще ходя и какво толкова ще правя, че ми трябва повече време, докато се прибера в къщи. И за сега си нямаме проблеми. :lol:
За това ти предлагам да хванеш майка ти и баща ти, да седнете и да си поговорите. Питай ги от какво толкова се страхуват и защо имаш наложен вечерен час, при положение, че вече си достатъчно голяма и при положение, че връстниците ти, че и по-малките от теб нямат такъв час. Кажи им, че ти не можеш да се прибираш в 10, при положение, че всички излизат тогава. Излизането е част от социалният ти живот, на който те не би трябвало да пречат по такъв начин. Кажи им, че приятелите ти се отдръпват от теб, тъй като не можете да прекарвате достатъчно време заедно, кажи им, че те смятат за тъпа или нещо такова, че ти се подиграват, че те нараняват, че това влияе много зле на психиката ти. Предложи им един ден да отидеш на купон и да се прибереш в 1-2, кажи им, че ще си на сигурно място, кажи им кои хора ще са там, за да ти вярват повече, дай телефона на някой от твоите приятели, който ще бъде там, в случай, че решат да ти спретнат една "проверка", кажи им, че някой ще те закара или ще си хванеш такси до вкъщи и като за капак се прибери в 12:30. ;-) Спечели им доверието и им покажи, че вече си достатъчно голяма и отговорна, че да се прибираш в малките часове на нощта. Първо не искай много, давай малко по малко, докато видят, че нищо лошо няма да ти се случи, ако случайно се прибереш в 11, а не в 10. Карай 1 месец така и се бори за по-късен час, след като са свикнали вече с този.
Кажи им, че имаш нужда от малко повече свобода, все пак те няма да са вечно до теб в живота, нали така?
От друга страна се опитай да помагаш малко повече в домашната работа, но го прави непринудено, а не всякаш искаш да си откупиш по-късен вечерен час. Една вечер се наяж първа, стани и кажи - "Днес аз ще мия чиниите". Някой ден, когато са на работа и се приберат вечерта каталясали ги посрещи с една вкусна вечеря и предварително изчистен апартамент. Пускай пералнята, мий плочките от време на време. По този начин ще им покажеш, че можеш да се държиш достатъчно отговорно в къщи и да не чакаш като малко дете майка ти дори да ти оправи леглото.
Също така аз като имах такъв проблем поставях въпроса на майка ми по този начин: "А защо според теб аз съм достатъчно голяма вече да чистя и да готвя в къщи, а не съм достатъчно голяма да излизам по до късно?" и това я караше да се замисли до известна степен дали пък не съм права, дали нейните изисквания не са прекалено високи.
Можеш да вметнеш и някой пример за твоите съученици и отношенията им по тези въпроси с техните родители. Дай им повод за размисъл и размишления.
Пробвай се по добрия начин да си извуюваш, полагащото ти се.

veselka_15
04-09-2006, 12:27
I moq slu4ai e po4ti sa6tiq samo 4e mene sa me puskali da edin i polovina ve4erta ama s mnogo ugovorki i skandali predi tova.Tatko postoqnno mi darji smetka za uspeha nqkoi pat mi kazva 4e sam bila negovoto nai-golqmo razo4erovanie 4e samo s van6en vid i hubava usmivka ni6to nqma da postigna.Pak az ne sam 4ak tolkova lo6a u4eni4ka uspeha mi e m/u 4-5 tatko mi vika nai-malko 5.50 i si vikam na uma mi ela ti da vidi6 za kvo sava vapros v u4ili6te i kak se izkarvat ocenki.Ne otri4am oba4e i 4e sam olimpiiski marzel i dokato noja ne upre do kokala ne sqdam da u4a,ne mi se karat za kompiutara no kato izlizam vinagi me piat kade s koi za kolko vr. i ako ne se varna i po4vat da zvanqt ujas zadu6avat.A da ne govorim 4e kogato vidq ba6ta mi edna snimka na men i edno ot gadjetata mi (te znaqt samo za edno)i tatko vika za6to sam se celuvala s nego az sam na 15 pove4eto na moqta vazrast ve4e sa bilis mom4eta a na mene tatko 6te mi darji smetka za edna celuvka.Napravo az poudqvam 6toto tolkova iskam da sam si nezavisima,no znam 4e dor4i na 20 da stana te pak 6te mi se mesqt v jivoteca mi taq misal prosto me vludqva 4esno.

RoSsY88
04-09-2006, 21:11
Ами май май тъй ще направя...то цяла седмица мия секи ден чиниите,даже и по два пъти #-o Изхварлям коша и стаята ми е подредена(чудо направо,а).Майка е довлна ама трябва да сядам вече сериозно да уча...и тва ще го направя тая седмица залягам над учебниците...Дано да ме пускат повече и да спрат тея постоянни скандали и караници,че не издържам,чесно ](*,)

teenkopele
04-09-2006, 23:20
Еми, от това, което чета, ти си един вид дъщеря под чехъл. Така и не разбрах от това, което си написала, един път да им се противопоставиш, да им се скараш. Тук според мен трябва да се промениш. Ако продълважаш в същия дух, те още повече ще ти се катерят по главата. Когато не си съгласна с нещо, или когато ти викат за някаква глупост, скарай се с тях. Това е едното нещо, което ТРЯБВА да започнеш да правиш.
Също така, седни и сериозно си поговори с тях. Кажи им това, което каза и на нас. Незнам дали това ще даде някакъв ефект, но не пречи да се опита. Най-малкото нищо не губиш. :)
Успех. :wink:

Labelle
04-10-2006, 01:49
Като се сетя как и моята майка се опитваше да ме манипулира по всякакъв начин. Какви уговорки, скандали, ревове и т.н. бяха..... И всеки път, когато и кажех нещата, които ти казва да кажеш prosto_az_f
как отговора беше "Аз ти вярвам вината не е в теб просто не вярвам на другите хора" и на тази реплика ме закопаваше всеки път. И накрая като се осъзнах как нагло ме манипулира с цел тя самата да се чувства добре т.е. детето затворено в къщи - няма от какво да се притеснявам, започнах да се държа по-хладно, не исках нищо от нея, за нищо не я молех, говорехме си само общи приказки като ми се обедеха да ме викат някаъде за излизане отказвах под претекст, че не ми се излиза и в същото време я гледах злобно. Накрая тя не издържа презрителното ми отношение и се пречупи - един ден като дойдоха едни приятелки да ме викат за дискотека и аз тъкмо им отказвах мама просто каза "заминавай"(мисля че бях на близо 17). От тогава си излизам, където и когато си пожелая и честно казано веднъж не съм поискала разрешение.
Просто я накарах да разбере, че съм достатъчно самостоятелна и ако искам мога по никакъв начин да не завися от нея мисля, че се уплаши, че никога повече няма да се държа към нея като преди и да я уважавам като родител, а може би разбра, че съм по-голям инат от нея.
ПС: Не знам какъв конкретен съвет да ти дам, но може би горчивия ми опит в отношенията дете-родител ще ти е полезен да си направиш някои изводи. Като основното е, че със скандали до никъде не се стига, родителите винаги имат запас от 300 реплики срещу всяка твоя.

korn___
04-10-2006, 06:41
uf dosta poznato i az bqh taka do 17. ama edna ve4er kogato ba6tata me izkomandva po telefona da se pribiram az mu dignah takava skandal 4e ottogava ne sa me zaka4ili.

eto kakvo moje da napravi6. nqkoi put kato se skarate, se razvikai, napravi se 4e izpada6 v nervna kriza i se iznesi ot vas. varni se sled 2 dena i va6te 6te sa tolkova napla6eni 4e 6te sa si napravili ravnosmetka kade sa sburkali i 6te te pootpusnat.

mislq 4e taka 6te stane. uspeh!!

dam taka e as ot 15 godi6en se karam s na6te maika mi ispitva ujas ot mene a ba6ta mi .... toi znae 4e ne sum glupav i 4e 6te se vurna se po nqkoe vreme ot kadeto i da bilo no si zavisi ot roditelite de ...

hamsterka
04-18-2006, 15:07
prosto kato sednete vsi4ki zaedno im obqsni,4e ima6 svobodata da pravi6 kakvoto si poiska6...i taka..mislq 4e nqma kak da ne te razberat ta nali i te sa bili na tvoite godini i sa iskali su6tite ne6ta...

sladkata_BIBsSs
04-22-2006, 19:37
Az mnogo mrazq na6te da me razpitvat,kade 6te si,koga 6te se prebere6 i t.n.Napravo polydqvam i tova se sly4va mnogo rqdko.Naistina e kofti da darjat smetka,makari da si o6te dete kakto te kazvat.Az po tova otno6enie nqmam problemi.No vseki den se se namira za kakvo da se skaram s maika mi.Znam 4e tova yj e normalno,nali sme tineidjari,no na mene ve4e mi pisna,vse da se 4ydi za kakvo da mi marmori.Znam 4e e za moe dobro ,no mene me drazni i i go kazvam a tq znae6 4e e za teb. ](*,) Po dobre da spre da mi se burka.Vqrno 4e ne mi se burka tolkova mnogo.Imam golqma svoboda i sum mn blagodarna za tova,4e mi q davat za6toto ako q nqmax i mi zabranqvaxa mn ne6ta,6te6e da e yjas!!! :evil: :smt030 :-D

gia_bs
04-22-2006, 20:22
Няма смисъл да те съжалявам... навярно не искаш съжаление..или греша?! Единствения начин е да поговориш спокойно с тях, без фасони, без скандали, без сръдни, покажи им че си голяма...казват ти 10 часа, в 10 точно се прибираш...другия път като искаш до повече просто питаш....изведнъж нещата няма да се оправят, от опит ти казвам..постепенно... но трябва да разберат че държиш на думата си... казваш че отиваш за час на кафе след час точно трябва да си у вас...схавана ли какво имам предвид... всичко ще се нареди, постепенно но ще се нареди...а и не парадирай и не им навирай в носа факта че си на 18 те много добре го знаят и затова се притисняват...айде успех и умната!

favor_91
04-22-2006, 20:56
поговорете като големи хора пък дано да си дадат сметка :-)

lubimata93
11-28-2009, 21:54
ima i drug variant: nakarai va6te da otidete zaedno na psiholog. moje da pomogne po nqkoi paragrafi, no za ve4erniq 4as 6te kaje nai veroqtno. "Kak taka do 10?! Q da q puskate do 11!!!"

ToniStoraro
11-29-2009, 09:37
пълна отличничка си, какво повече искат. Сега, че малко пишеш неправилно няма проблем, но след като си пълна отличничка - говори с майка си. Явно просто жената или е дребнава прекалено много, или ти нещо не казваш тук. Или се опитва да ти налага своите мечти за успех. За да разбереш със сигурност просто говори с нея.

someonerandom
11-29-2009, 12:20
Тема-1006.Момичето сега-на близо 20.lubimata93 гледай годината на темата!

Biskfitka
11-29-2009, 12:23
Въпреки,че темата е стара ще си изразя мнението,защото много хора имат такъв проблем ;д
Родителите правят така,защото вие така сте ги свикнали.Ще закъснееш 3-4-5 пъти ще те накажат,но ще свикнат накрая.Или пък няма да питаш 'може ли да остана до 11 примерно''...а казваш ''Ще се прибера в 11!''...