PDA

View Full Version : intelekt???



х
04-10-2006, 10:25
kakvo spored vas zna4i inteligenten 4ovek. gledam 4esto se izpouzva kato izraz, no naskoro otkrih 4e izraza ima dosta razli4ni intrepretacii ot razli4nite hora. interesno mi e vie kak bihte go definirali?? 6iroka ob6ta kultura, mn pro4eteni knijki, silna intuiciq, v1tre6ni use6taniq za pravilnost, ili ne6to razli4no... :-k

LyLa
04-10-2006, 10:29
по скоро вътрешни усещания за правилност
силна интуиция
но със сигурност да си добър в училище или да си прочел много книги не е да си интелигентен,няма общо със широката обща култура

`Death`Whore`
04-10-2006, 10:41
Природният ум може да замени всяко образование, но никое образование не може да замени природния ум. Всъщност природният ум се стреми към образование /ако има тази възможност/. Не мога да дам точно определение, но зубърите не са умните.

teenkopele
04-10-2006, 12:06
често интелигентен е бъркано с умен или начетен...


интелигентен е човек, който може добре да се ориентира и преценява дадени ситуации, който може да мисли бързо и т.н.
е и да има заложено да е умен...

На същото мнение съм. :wink:

IKisseDAGirL
04-10-2006, 13:34
често интелигентен е бъркано с умен или начетен...


интелигентен е човек, който може добре да се ориентира и преценява дадени ситуации, който може да мисли бързо и т.н.
е и да има заложено да е умен...

На същото мнение съм. :wink:
и аз :)

InHell
04-10-2006, 13:47
Да имаш логическо мислене, да взимаш бързо правилни решения в непозната ситуация, да можеш да комуникираш с всякакъв тип хора, ect.

Labelle
04-11-2006, 02:36
В съвременното общество имаме достъп до огромно количество информация от всички сфери на науката, изкуството, живота. Да си интелигентен не е да умееш да попиваш информация и да я възпроизвеждаш, а да можеш да я обработиш , синтезираш, приложиш . да можеш да се възползваш максимално от знанията си дори да не са достаъчни и да употрябяваш рационално мозъка си, не да го тъпчеш с тонове данни. Интелигентноста също се изразява и с широката обща култура, не дребнаво пълен набор знания а възможно най богат и обширен Способността на човек да води разговори на различни по естество и характер по непринуден и увлекателен начин, способността му да комуникира с хора на различна възраст , различно обществено положение, различна ценностна система може да се характеризира като признак на висока интелигентност.

х
04-11-2006, 07:35
znaete li nqkoi test za inteligentnost v neta? ako da daite link! (ako moje na bg, 6tot az s1m mn inteligentna, no neznam gram angl. :-D ) blagodara vi za otg! te mn me zaradvaha!

a znaete li 4e v bost1n sa opredelqli koaficenta na inteligentnost na vsqko dete predi da tr1gne na u4ili6te, i taka sa opredelqli v kakvo bi moglo da se realizira, i sa go naso4vali k1m nego! =D>

WILD__BOY
04-11-2006, 07:38
Рационален, пресметлив човек. Бърз ум.

akademika
04-11-2006, 10:43
Ето ти един:
http://web.tickle.com/tests/uiq/authorize/register.jsp?url=%2Ftests%2Fuiq%2Findex.jsp


Според мен , да си интелигентен значи - не да имаш много информация, а да имаш знания, да можеш с малкото (което имаш) да боравиш с голямото.
Важно е да се уточни, че има различни типове интелигентност, да си интелигентен не значи да разбираш и/или да ти се отдава непременно всичко,на някой им се отдават по-добре естествените (точните) науки, на други хуманитарните (чужди езици и т.н.),но това не значи, че не са интелигентни.Познавам хора които имат само 6-тици в бележниците, но ако им зададеш въпрос който изисква по-задълбочени разсъждения не се справят.Има ученици, които с много труд постигат отлични оценки, а на други (като мен) е достатъчен само един "бегъл поглед" към учебния материал за да постигнат близки разултати,кой е по-интелигентен - Преценете сами !

ПС: Доказано е че по-често на момичетата се отдават хуманитарни науки, а на момчетата - естествени, но това правило има изключения.

The Goodbye Girl...
04-11-2006, 21:04
Интелектът е способността на човек да се приспособява към променящите се обстоятелства и възможността да извлича полза от опита. Интелект въобще не се равнява на образование. Правилната самооценка, уменията за общуване, ценностите и моралните принципи, решаването на собствените проблеми също са част от интелекта.

Boot
04-11-2006, 21:31
x, не че искам да се заяждам, ама освен грам английски май не знаеш и грам български.... http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/doh.gif

vra4ka
04-11-2006, 22:22
За мен това си е човек способен да разсъждава, но в същото време да има голяма обща култура, да се интересува от различни области, защото умът трябва да се развива непрекъснато и не е достатъчно да си природно надарен. ;-)

х
04-12-2006, 09:09
x, не че искам да се заяждам, ама освен грам английски май не знаеш и грам български.... http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/doh.gif


незнам дали си искала да ме обидиш, но и да не си, успя!!!
преди 3 години, когато започнах да пиша във форума бях единствената пишешта на български тук! постоянно ми се правеше забележка за това...
точно преди година се научих да пиша на латиница, и форумците пак са недоволни... ](*,) ](*,) ](*,)
сега ми е трудно пак да свикна така... [-(

`Death`Whore`
04-12-2006, 09:29
x, не че искам да се заяждам, ама освен грам английски май не знаеш и грам български.... http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/doh.gif
незнам дали си искала да ме обидиш, но и да не си, успя!!!
преди 3 години, когато започнах да пиша във форума бях единствената пишешта на български тук! постоянно ми се правеше забележка за това...
точно преди година се научих да пиша на латиница, и форумците пак са недоволни... ](*,) ](*,) ](*,)
сега ми е трудно пак да свикна така... [-(
Вече искам да те обидя - глупава си! Много! Знаеш ли какво е "език"? Език и азбука са две мнооооооооооооооооого различни неща. Чувала ли си за запетаи /паузичките в речта/ или за главни букви в началото на изречението? Да ти е казвала учителката в началния курс, че звукът "шт" се пише с една буква?

И още нещо - ПРЕСТАНЕТЕ ДА СИ ВЪОБРАЗЯВАТЕ, ЧЕ НЯКОЙ, КОЙТО НЕ ВИ Е ВИЖДАЛ, ИСКА ДА СЕ ЗАЯЖДА С ВАС И ИМА ЛИЧНО ОТНОШЕНИЕ! ПРЕСТАНЕТЕ С ТОВА САМОЧУВСТВИЕ!

machoka
04-12-2006, 10:04
Интелектът е природна даденост, всичко останало се научава :wink:

`Death`Whore`
Ние не сме комисия на матура по български език, така че е ненужно да правиш забележка на всеки 'срещнат' за правопис, пунктуация и т.н. Тук важното е какво казваш, не как го правиш :)

`Death`Whore`
04-12-2006, 10:05
Но пък ми харесва да го правя.

Mem0reX
04-12-2006, 10:06
O da intelektyt..:)

machoka
04-12-2006, 10:08
Но пък ми харесва да го правя.

Може, но имай предвид, че и ти правиш стилистични грешки по някои постове, като твърдя това въпреки, че за последно съм учил български език в 6 клас. :)

А издребнявато до заяждане на ниво правопис говори за неадекватност по зададената тема, категория хора, в която съм убеден, че ти не спадаш.

`Death`Whore`
04-12-2006, 10:10
Стилистични - да, но даже брат ми, който пише "иЗтория", знае буквата "Щ". :) А аз никога не съм учила български език всъщност.

х
04-12-2006, 11:43
Но пък ми харесва да го правя.

ами да, като му е скучно на човек, винаги може да си намери работа като да удумва другите. :smt011 жалко че нямаш с кого да си приказваш през деня, и се мъчиш безуспешно да завържеш някакъв спор тук...намери си приятели, хвани си гадже, говори с родителите си или плети покривчици. има много други неЩа които можеш да правиш, уверявам те! :-k
успех! :-D

Boot
04-12-2006, 13:25
Оф, ебаси параноиците сте всички. Аз нарочно казах, че не искам да се заяждам, защото не беше така.
Обаче не може, момиче на 17/18/19 години, което твърди, че е много интелигентно да пише:
izpouzva
koaficenta
(цитирано от x)
Не можете ли веднъж да приемете малко критика като възможност да поправите грешките си и да научите нещо. Пък и никой не говори за някакви особено сложни правописни правила. Ама както и да е, трийте постовете, ако ви е тъй неприятно.

П.П. Хихо, колкото повече несвързани с темата латински изрази използваш, толкова по-безмислено ми се струва. Vana sine viribus ira.

04-12-2006, 13:50
Вече искам да те обидя - глупава си! Много! Знаеш ли какво е "език"? Език и азбука са две мнооооооооооооооооого различни неща. Чувала ли си за запетаи /паузичките в речта/ или за главни букви в началото на изречението? Да ти е казвала учителката в началния курс, че звукът "шт" се пише с една буква?

И още нещо - ПРЕСТАНЕТЕ ДА СИ ВЪОБРАЗЯВАТЕ, ЧЕ НЯКОЙ, КОЙТО НЕ ВИ Е ВИЖДАЛ, ИСКА ДА СЕ ЗАЯЖДА С ВАС И ИМА ЛИЧНО ОТНОШЕНИЕ! ПРЕСТАНЕТЕ С ТОВА САМОЧУВСТВИЕ!
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Знаех си аз, че няма да изневериш където и да е било на филологическите си занятия. Ти си истински езиковед!

Според мен интелектът е това, което сред нас притежава единствено и само `Death`Whore`. Това, с което винаги така блести, а ние все не се сещаме какво точно е. А никът й е особено интелектуален). :lol:

`Death`Whore`
04-12-2006, 14:56
1. Имам гадже.
2. Ходя на лекции през деня.
3. Малоумна ли си? Пиша го за стотен път - не се заяждам. Казах, че ми е мания просто да поправям хората. Не искам да правя впечатление, не се правя на "интелигентната метълка, която знае всичко и има невероятно умен ник".

Всъщност няма значение. Спирам.

`Death`Whore`
04-12-2006, 15:05
Да, и съм гадна мъжемразка. Уатевър.

Всъщност...ако парадирах, щях да мисля, че знам всичко и нямаше да приемам, когато някой поправя мен с право. А напоследък приемам критиката.

rosskata
04-12-2006, 18:32
](*,) сЕГА СПОРА СЕ ПРЕВЪРНА В "КОй пише по-правилно и койзнае повече латински..."
Аз- :shock:

Veni vidi fugi :smt039


п.с.Абе хентелегентни сме всите не се карайте 8)