PDA

View Full Version : Чуждите езици



favor_91
04-10-2006, 20:03
Здравеите хора :) аз сам 8 клас и уча тук вьв Враца :) тази година уча само един език ( Английски ) но от догодина трябва и 2-ри :( и сам изправен пред дилемата : Руски,Френски,Немски :? има ли някой тук който е учил някой от тези езици и може ли да ми даде някаква насока или сьвет ???

П.С>>> Никои от родителите ми не знае никой от тези езици освен баща ми-Руския,но той почти не се прибира вкьщи :? :( ПЛС кажете нещичко [-o<

pickpocket
04-10-2006, 20:12
уча немски и мисля че не е ного трудно

RoyTheReaper
04-10-2006, 20:14
mi to vtoriq ezik trudno da go nau4i6 mnogo dobre, no vse pak...

NEMSKI - polezen e ako sled 12 klas se naso4i6 kam prirodnite nauki i injinernite specialnosti - tam e 6iroko predstaven. Osven tova v germaniq se vliza v universitet sravnitelno lesno, stiga da znae6 6vabski. ako 6te si sedi6 v BG - pak nemski.

FRENSKI - 4uval sam 4e v evropa e po populqren ot nemskiq. ako smqta6 da kandidatstva6 s TOEFL i SAT za universitet NA TERITORIQTA na USA, opredeleno frenskiq e plus. Drugo predimstvo e 4e e romanski ezik, a te sa dosta svurzani, i ako go znae6, posle lesno 6te moje6 da nau4i6 Ispanski, Italianski i t.n.

RUSKI - po dobre nedei. ne se se6tam za nqkakvo prilojenie.

rusalkata_
04-10-2006, 20:47
аз сега съм в 9 клас и уча за 1 година като 2 чужд език(освен Английския естествено) Немски. :-D леко е странен езика,но мен си ме кефи.освен това наистина има широко приложение. :D

miloto_girl_4e
04-10-2006, 21:13
учила съм руски,сега уча немски,а мразя френския...
съветвам те да избереш немски... аз лично много харесвам този език :wink:

Dr. Kazimbutt
04-10-2006, 21:28
Аз бих те посъветвал да избереш френския. Най-благозвучен е, а пък и има доста прилики с английския.

InHell
04-10-2006, 23:01
Знам английски на такова ниво, че англичани и американци мислят че съм от Германия/Скандинавия или САЩ (един като му казах че съм от България ми каза, че като ме гледа си приличам на кльощав американец :P )
Сега уча немски, не ми е лесно, обременен съм от дългите години учене и говорене на английски.

Някой по-горе каза за инженерство и т.н. немски - не! Техническата литература е на два езика - Английски и Руски.

IKisseDAGirL
04-11-2006, 13:54
мале НЕМСКИ - в никакъв случай! мразя го тоя език, ужасен е :evil: направооо....... :|
иначе съм родена в Русия и знам езика - лесен ми се струва, ама на българите хич не им е :?
френския ми е несбъднатата мечта.. винаги ми е харесвал :oops:
мн романтичен и нежен език ми се струва :-) за жалост годината, когато бях 9-ти клас, не се събра достатъчно голяма група за френски език, а аз много исках :roll: сложиха ни немски и сега АБСОЛЮТНО всички съжаляват :smt013 ама като не са мислели на време...

Briseis
04-11-2006, 14:33
Аз също съм за френския.Много е мелодичен.Плюс това е популярен в Европа, САЩ, а в Канада е официален.Много благозвучен и мелодичен е.Мечтата ми е един ден да го науча.
Ако търсиш нещо по-лесно - избери руския.Въпреки, че има падежи, се доближава до нашия.
Ако не знаеш добре Английски, не се захващай с немския ! Ще се объркаш здравата.Аз лично го смятам за много груб и не ме привлича.
Все пак изборът е твой :-k

04-12-2006, 09:30
ot mneniqta do tuk stava qsno 4e ne haresvate mn mn nemski....za tova 6te da e drugo q4e :P

Mem0reX
04-12-2006, 09:53
Mar4u :) se si mislq az da pisha frenski ...Ruskiq ne mi trqq a Nemskiq she go burkam s Angliiskiq dosta..

tainstvenata
04-12-2006, 11:37
emi az sam 7mi klas i ve4e 3ta godina u4a ruski i ti kazvam 4e ne e tolkova lesno ... ezika e hubav po princip i 6e ti e po lesno kato nau4i6 padejite .. :)

ht_7j
04-12-2006, 14:59
Az sym opredeleno za frenskiq...Izkliuchitelno bogat i blagozvuchen ezik. V Evropa e predpochitan pred nemskiq. Zashto ne poslushash neshto i na 3-te ezika. Dali TV programa, radio, ili nqkoq pesen. Reshi koi zvuchi dobre i sama stigno do reshenie. Shto se otnasq do trudnost....frenskiq ne e nikak lesen, no ako v nachaloto shvanesh gramatikata, vsichko shte e mnogo lesno sled tova. Navyrzana e mnogo...Ako znaesh pyrvoto, nqma da imash nikakvi problemi v vtoroto. Uspeh!! :-)