PDA

View Full Version : Страх ме е да не загубя най-добрият си приятел



04-10-2006, 21:00
Ей,хора ЗдРаВеЙтЕ :)
...Като всеки друг в този форум и аз ще се допитам до вас,защото имам проблем,който явно не мога да реша сама.Ам...незная от къде да започна,за това почвам от самото начало...
...Преди около 10 месеца се запознах с едно момче,което за мн кратко време стана моят най-добър приятел-първият ми най-добър приятел.Но дълго време аз можех да говоря по-свободно с него само,чрез чата.Беше ме страх от това да не би след като започна да му обръщам вниманието, което се очаква да му обръщам (като на добър приятел) ще му писне един вид от мен и всичко ще приключи.Неосъзнателно понякога дори го отблъсквах(и го отблъсквам понякога,когато не съм сигурна в него и в себе си),просто защото бях свикнала така-но дори тогава той ме търсеше,аз не му бях безразлична,аз бях все още и съм неговата най-добра приятелка.Естествено вече от мн дълго време не се държа така,защото фактът,че той ме търси,споделя и ме разбира показва колко мн държи на мен.Но преди около 3 месеца аз му признах,че всъщност към него вече испитвам по-силни чувства от приятелските,въпреки,че знаех,че в умът му присъства друго момиче.И така той наистина се държа като приятел-обясни,ми че приятелството ни е по-важно от една връзка за няколко месеца и дрън дрън(което на мен ми е пределно ясно)...и все пак продължихме да бъдем приятели,дори по-близки от преди...ЗА БОГА ВСИЧКО Е ОК ДО... ТУК.Но през последния месец(март),докато беше болничък и си седеше в къщи той някак се отдръпна от мен-изобщо не си правеше трудът да ме потърси,не отговаряше на SMS-ите ми.Дори след като тръгна вече на училище не ме поздравяваше първите 2 дни.Аз съответно исках да поговорим за това-защо се държи така,какво има,иска ли да сме приятели все още и т.н-и той се оправда с това,че не ме бил видял иначе щял да ме поздрави,и че "мн ясно искал да сме приятели",и дрън дрън.Нооо...той някак си се промени не е същият какъвто бе преди-отношението му към мен е по-студено,не ме търси и като се видим в повечето случаи сме само на едно Здравей и това е,ако не го потърся аз имам чувството,че той няма да го направи-и така.Говорих пак с него тази седмица,която мина,но според него нищо не се е променило,всичко си е както преди...и нямало основание да се съмнявам в това дали той иска да сме приятели.Ох..и вече незная какво да правя,защото осъзнах,че той ми е мн скъп и всъщност си го обичкам като мое братче...и не мога да го оставя да си тръгне просто така.
Това е моят проблем,който незная как да разреша. :cry:

ElinoR
04-10-2006, 21:36
Ох...малко съм се омотала в писането и темата е излязла като от Гост или нещо такова,за което се извинявам. :wink:

Shantav^dakel
04-10-2006, 21:58
Ако продължава да се държи дръпнато с теб и ти започни да го отбягваш. Нали знаеш, можеш да задържиш някой с отворена длан, а не със стиснат юмрук. Пък ако той наистина държи на теб ще усети липсата ти.
Все пак си имай едно на ум, дали някой не го настройва против теб, защото поведението му е доста странно.

penywise
04-11-2006, 07:27
ами... като се прави на кой съм аз - една дълга права и чао :)
доста по-просто е от колкото си мислиш

terry
04-11-2006, 07:32
Ако продължава да се държи дръпнато с теб и ти започни да го отбягваш. Нали знаеш, можеш да задържиш някой с отворена длан, а не със стиснат юмрук. Пък ако той наистина държи на теб ще усети липсата ти.
Все пак си имай едно на ум, дали някой не го настройва против теб, защото поведението му е доста странно.suglasna

favor_91
04-11-2006, 09:21
ами направи се и ти на инат ! да видим той каде ще отиде....кадето и да иде при теб ще дойде ;) ае удпех ;-)

ElinoR
04-12-2006, 05:53
Благодаря :wink:

reallove
04-13-2006, 19:23
A ti spish li dobre s tvoita nova jena ..porednata edinstvena chuvam za teb vse takav si do dnes tipichen serien lujec ..i mejdu jivite skitam bez put a te me sochat s prust bez glas v mig onemqvat shtom razberat...che obicham te aZZZZZ :D

someone`
04-14-2006, 14:05
no ne se drupvai do takava stepen 4e da si misli4 4e ti ve4e ne go iska6 zashtoto v edin moment ti ste osuznae6 4e kato si se napravila na inat vsi4ko moejdu vas e svar6ilo

~Blue Eyes~
04-15-2006, 14:17
Здравей ElinoR-4е :D ,
Според мен единственото нещо което можеш да направиш е да говориш отново с него. Обясни му чувствата си, кажи му това което меслиш - че се е отдръпнал от теб, попитай го каква е причината, дай му няколко примера, за това как е постъпвал преди в някакви ситуации, попитай го защо е спрял да те търси... Обясни му, че от поведението му разбираш, че не иска повече приятелстото ви. Ако той подължава в същия дух отдръпни се и ти за малко от него, а ако той почувства това, сам ще те потърси, ако ли не значи не държи истински на теб.
Но все пак помисли дали и ти нямаш някаква вина за държанието му. Дали не си го обидила несъзнателно с някаква твоя постъпка.
Това е от мен за сега
Успех!!! :D

Fifiqn
04-22-2006, 11:47
Не може толкова време да сте приятели и тои да се преструва и да хвърля много мъки по-тебе и в един момент да се махне не виждам смисал! Тои със сигурност те обича изключително много даже може и да е плачкал за тебе от каде знаеш? Може да си го убидила,наранила или пък тои да ревнуна и някои като му каже нещо против тебе и да стане лошо. Спомни си през цялото време когато сте били заедно дали се е държал добре с тебе,дали ти е правил подараци,дали е правил жертви за тебе. Ако ги е правил наистина те мисли за неговото наи-добро приятелче. Но сигурно характера му е такъв че да не може да признае грешката и да се извини защото сигурно това ще му е равно на самоубииство!