PDA

View Full Version : Косопад и пърхут !



CpecaH
04-11-2006, 10:12
Преди години бях с дълга коса , носих много шапки , вдигах си косата с гел ( кремове , пасти , пяни и прочие ) , правих се на различни цветове (само раста все още не съм се правил http://smilies.sofrayt.com/%5E/k0/bgrfreak.gif ) - от тук дойдоха и проблемите . Косата ми сравнително уредя , имам жесток пътхут , и всичко това продължава над 2 години вече #-o . Ако сте запознати с проблем от този род , съветвайте нещо ! Дали тези проблеми не са от хормонално равнище ? http://smilies.sofrayt.com/%5E/9/help.gif

Ive70
04-11-2006, 11:19
Za purhut ti predlagam NIZORAL, za6toto sum go polzvala, no za kosopad ni6to ne znam. Sorry 8-[

nezabravko
04-11-2006, 13:43
imam sashtia problem.Moga da ti kaja mnogo neshta ,no nai-vajnoto e 4e parhota za sajalenie ne se lekuva-skriva se vremenno i posle pak izliza.no nizorala e nai-hubavia shampoan.Idi na kojen doktor,ako si ot Sofia -idi pri profesor Botev,toi specializirano raboti s seboreq(purhot).Kasata kosa i pe4eneto na slance mnogo pomagat.Abe lek nema ama moje da go naprvavish da e v ramkite na normata.Sled 21 godishna vazrast shte ti namalee do minimum a moje i da iz4ezne.Ako imash nesho vaprosi pishi mi...

04-15-2006, 23:19
Aз също имах доста пърхут но не му обръщах внимание но минлата седмица ми писна и отидох на дерматолог ...
Предписа ми Nizoral хапчета(10 хапчета по 1 на ден след ядене) и катранен шампоан Agopix май се казваше нещо от сорта ...
За тия 10дни 4 пъти си измих косата с шампоана сега почти нямам пърхут ...Докторката каза ,че до седмица 2 ще се изчисти напълно ...
Резултат главата не ме сърби,нямам толко пърхут и косата не ми е мазна ...
Също така докторката каза ,че е хубаво шампоаните да се сменят ,че косата свиквала с тях ...

Composure
04-16-2006, 12:57
низорала наистина ще помогне преди време имах пърхут пробвах хед & шоудърс уош & го абе всякви такива пробвах дето били "за премахване на пърхота" и ми казаха за низорал за 2 седмици пърхота изчезна \:D/

ninsy
05-04-2006, 09:18
dam nizoral pomaga i az sym go polzvala

05-06-2006, 13:01
ПОДЯВОЛИТЕ ИМА ДЕРМАТОЛОЗИ НАЛИ ТОВА ИМ Е РАБОТАТА !!!
СЕ ПАК НЕ ЗНАМ ,ЗАЩО СЕ СРАМУВАТЕ ДА ОТИДЕТЕ НА ЛЕКАР А НЕ СЕ СРАМУВАТЕ ДА ХОДИТЕ С ПЪРХУТЯСАЛИ КОСИ 2 ГОДИНИ !!!

dr. pesho
05-08-2006, 10:48
Ами косопадът се получава от много неща:
Шампоан,Дезедорант, Гел, Пияна, Лоша хигиена, Шапки и много други неща.
Като си сложиш гел максимум 5 часа не е вредно после го измиваи.
Не се застояваи много пред пс-то!
Яж повече храни със витамини!
Подържаи хигиена и няма да имаш такива проблеми!

Barbie
05-08-2006, 13:02
taka..osven nizoral, koeto pomaga...ima i edin 6ampuan na vendome..su6to mn hubav

sexy_kuklichka
08-16-2006, 07:11
Hora pomagaite! az imam purhut... po to4no ogromi liuspi! bqh na dermatolog i toi mi predpisa nqkukuv 6amoan na NEUTROGENA ili ne6to ot sorta i balsam XERIAL s koito triabva da stoq 3 4asa. ve4e nqkolko puti go pravq no golqm rezultat ne vijdam. :cry: kajette mi nqkakvi maski... PLS!

ProstoAz
08-16-2006, 10:23
sexy_kuklichka, големите люспи не са ли признак на себорея, а не просто пърхут?

08-18-2006, 00:00
povzvai nizoral za purhota,tova e 6ampoan,koito se prodava v aptekite i e efikasen
malko po skup e
no 6te ti podeistva
okolo 12 lv e
ne si tretirai 4ak tolkova mnogo kosata,za da ne ti okapva,uspeh

dЯuИk3n_M0nk3Y
01-13-2007, 17:10
За да не отварям нова тема ще пиша в тази..
Ползвам гел от повече от 2 години вече и то всеки ден. В резултат забелязвам, че значително е уредяла.. Попринцип ползвам шампоан за бърз растеж на косата, ама дефакто :mrgreen: не действа ...
Естествено, че ще е най добре да отида на лекар, но все пак някой знае ли какво се прави за да укрепне косата..

01-13-2007, 19:19
Значи аз имах същия проблем и се оправих за около 2 месеца.Тогава майка ми ми взе едни специални ампули за косопад и оредяване те са на марката Phytocyane 12 броя са и струват 52 лева,но парите си заслужават косата ми спря да капе и стана видима по-здрава и блестяща.Също се къпя и с шампоана на същата марка той струва 15лева.

dЯuИk3n_M0nk3Y
01-13-2007, 20:12
окс, тнх :) В понед ще се поразходя из аптеките.. Или ги има и в супермаркетите ? :-k

01-13-2007, 23:32
obrusni si glavata i nqma da imash nito purhut nito vushki nito shti e rqdka kosata, a daje naprotiv shti se sgusti

dЯuИk3n_M0nk3Y
01-14-2007, 00:18
obrusni si glavata i nqma da imash nito purhut nito vushki nito shti e rqdka kosata, a daje naprotiv shti se sgusti

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Яко предложение, ама засега няма такива варианти :smt016

batkodoki
01-14-2007, 21:46
я автора на темата да пише на ЛС, че не бива да се препоръчват медикаменти "в ефир".
а за приказките, че нещо си не се лекувало - забравете. вашите "огромни" проблеми - дечковци - най-често са лесно решими, и слава Богу че е така! :)

Пенчу
01-14-2007, 22:11
Emi ne polzvaite takiva bokluci da eba..nikoga ne sam si tretiral kosata i ne nosq shapka i dori kogato kosata mi e mrysna e s obem..basi qkoto,a? :lol: