PDA

View Full Version : Варикоцеле



Jaguarrr
04-11-2006, 16:44
Здравейте. Искам да ви попитам дали е възможно да се получи варикоцеле (разширени вени) на тестиса или херния при удар в слабините. :( Защото нещо ме съмнява... с приятелката ми преди един месец както си се натискахме и тя без да иска ме удари с коляно в топките и 1-2 дена много ме боля от дясно то4но над торбичката там дет са каналчетата или са кръвоносни съдове.. нз точно. Една такава болка все едно чарвата ми искат да изпадат в ташаците. След тия 1-2 дни обаче не ме е боляло но сега ми се струва че тия каналчета са се одебелили. :( Ам... айде ако има някой разбирач да ми каже имам ли основание да се притеснявам. Благодаря предварително.

DrSmurph
04-11-2006, 21:06
Може да се получи и травматично варикоцеле, но е изключително малко вероятно от подобен "инцидент" да е станало. Епидимита може да се "подуе" и по други причини. Не се безпокой!

Jaguarrr
04-30-2006, 12:07
Може да се получи и травматично варикоцеле, но е изключително малко вероятно от подобен "инцидент" да е станало. Епидимита може да се "подуе" и по други причини. Не се безпокой!
Бях при уролог и ми каза че се е получила няква киста (запушване на някои каналчета в резултат на удара) и за това е се е подуло. По принцип трябвало да мине от самосебе си след време, но ако не мине трябвало да ми правят пункции или няква операция.. не разбрах точно. Ам... искам да попитам аз мога ли да направя нещо по въпроса, или само да седа и да чакам времето да покаже. :(

DrSmurph
04-30-2006, 19:15
Би трябвало да се оправи от самосебе си!

Jaguarrr
05-01-2006, 12:29
Би трябвало да се оправи от самосебе си!
добре мерси много за помощта ! :D Ще видим какво ще стане. Каточели спря да се подува и сега е в застой... :? Ама щом не е нещо сериозно няма да се притеснявам. :D