PDA

View Full Version : problemi pri neredovna menstruaciq??



nqkoq si
04-11-2006, 17:23
iskam da se posavetvam s vas po 1 problem,koito me pritesnqva naposledak. na 20 godini sam,menstruaciqta mi nikoga ne e bila redovna. po4ti vinagi mi idva s 1 sedmica zakasnenie,mnogo rqdko-to4no na denq ili 1-2 dena po rano/po kasno. do skoro tova ne me pritesnqva6e,za6toto si misleh 4e e normalno,no posledniq pyt mi zakasnq 3 sedmici (prekaleno mnogo,nali?) a nqma6e konkretna pri4ina(pone spored men) - nito stres,pritesnenie,fizi4eska ili psihi4eska natovarenost i t.n. malko sled tova razbrah za razli4ni slu4ai, pri koito momi4eta sa imali neredovna menstruaciq i lekari sa im predpisali hap4eta(protivoza4aty4ni) za normalizirane na cikala(do 2-3 dena zakysnenie) i sa im kazali 4e pri ne na vreme ustanovqvane na problema moje po ksyno da se naloji operaciq i nqkoi jeni ne mogat da imat deca sled tova. na 1 ot momi4etata,za koito razbrah, lekarqt i e kazal 4e ako e bila oti6la dori 1 den po kasno-mojelo da bade fatalno.. mn se u4udih na vsi4ko tova,za6toto za parvi pat razbiram za takiva slu4ai a i si misleh 4e e normalno do 1 sedmica da zakasnqva menstruaciqta... sled kato nau4ih vsi4ko tova,re6ih da otida i az na lekar(vapreki 4e mi se vijda dosta preuveli4eno vsi4ko tova),no maika mi smqta 4e nqma ot kakvo da se pritesnqvam (na neq dori cql jivot i e bil neredoven cikyla i nqma nikakvi problemi) i me posavetva da iz4akam da vidim i sledva6tiqt pat koga 6te mi doide i togava da hodq na lekar. az ne sam mnogo saglasna da 4akam no i ne znam kakvo da pravq...
molbata mi e da mi kajete dali vie znaete za takiva slu4ai pri koito sa se poqvili podobni problemi,smqtate li 4e e vaznojno da ima seriozni posledstviq i dali e po dobre da otida vazmojno nai skoro na lekar ili da iz4akam o6te malko?
blagodarq predvaritelno.

LyLa
04-11-2006, 17:55
Ми попринцип е нормално да закъснява в първите години когато цикълът още не е стабилизиран ,но щом казваш че никога не ти е била редовна а имаш отдавна това не е нормално
по-добре отиди на лекар няма какво да изчакваш ,достатъчно си изчаквала

moonbeam
04-11-2006, 18:01
i az imah takuv probl;em v na4aloto na men mi idva6e prez 15 dena po4ti,koeto ne e normalno i lekarqt mi predpisa protivoza4atu4ni pih dva meseca ili tri ne pomnq i sega vsi4ko e nared

California
04-11-2006, 19:50
Дори неща които не са ти минавали през ума биха могли да разбъркат цикъла ти...
Я ми кажи като за начало колко килограма си?

По-принцип нередовната менструация може да е симптом за нарушена функция на един от яйчниците... Както е при мен, всъщност...
Може да е симптом и на кисти, но не мисля, че е необходимо да те плаша без да съм компетентна по въпроса...
Аз имам същия проблем като твоя, дори се е случвало по 2-3 месеца да не ми идва... И нямаш идея колко пъти съм ходила по лекари заради това!
Ако е нещо по-леко и се открие в ранен стадии не смятам, че ще се стигне чак до лекарства на хормонална основа....
Аз в момента пия едни витамини и всичко си е наред, но какво можеш да направиш ти по въпроса може да го каже само гинеколог!
До коклото знам до операции се стига при кисти, които обаче не са се повлияли от приемането на лекарства, така че не се шашкай!
Отиди на лекар, облекчението след това, че не е толкова страшно си заслужава! Не чакай до другия месец, отивай веднага, щом като до сега не си ходила!
Айде успех и пиши какво е станало! :mrgreen:

pak az
04-11-2006, 20:26
California -> 52kg. a mejdu drugoto na teb kakvi izsledvaniq ti praviha za da ti kajat kakvo ti ima? ehograf,sekret,ne6to dr?

California
04-11-2006, 20:46
Ами само ехограф...И се оказа, че единия ми яйчник е грубо казано "недоразвит като хората"...
Лекарката каза, че ако не се повлияя от тези витамини тогава ще ми правят хормонални изследвания, обаче за сега всичко е наред и няма да се стига до такива работи...
Ами виж, питах те за килограмите, защото ако си много слаба просто организма ти не е в състояние да ти осигури нормален цикъл...
Както и да е аз не съм компетентна и какво и да ти кажа не мога да го твърдя със сигурност 8-[

04-12-2006, 14:55
emi i az go imam tozi problem...idva i si otiva kogato si poiska...nqma grafici gluposti...kogato mu skimne(e estestveno ne seki den bez da spira)ama ponqkoga propuska abe ujas,,,ta hodih na lekar i mi kazaha 4e kogato rodq vsi4ko 6te se opravi...

Barbie
04-12-2006, 18:52
ami...imala sum mn takiva problemi...i kista sa mi vadili...i hormoni sa izsledvali...i ne sa bili ba6 dobre... Neredovniq cikul moje da zna4i mn ne6ta...moje da zna4i 4e ediniq qi4nik ne e razvit kolkoto drygiq i ima nqkakva razlika, moje da zna4i 4e ima nqkakuv lek hormonalen problem...principno cikulut e normalno da idva v ramkite na 5-6 dena predi ili sled datata. Ponqkoga se slu4va i da zakusmee pove4e, koeto govori 4e ne6to v celiq proces ne e proteklo pravilno. No tova v pove4eto slu4ai e edini4en slu4ai..t.e....prosto tozi put e imalo ne6to...no ako i sledva6tiq mesec ti napravi tozi nomer ti preporu4vam da oti4e6 na lekar za da si spesti6 pritesneniq...puk i nqkakvi eventualni nepriqtnosti :)

Glezlata
04-13-2006, 15:08
Ami ne e lo6o da se konsultira6 s lekar.No edva li e ne6to seriozno,6tom i maika ti e taka,moje da ste takiva prosto.No ne pre4i da otide6 na lekar.

az sa6tata
04-14-2006, 19:13
blagodarq na vsi4ki,koito si dadohte mennieto po vyprosa. malko mi se proqsni polojenieto, i v ponedelnik 6te otida pri li4niq lekar i posle pri genekolog da vidim toi kakvo 6te kaje.. stiskaite palci vsi4ko da mi e nared:)

04-20-2006, 11:29
moqta bratovchedka si regulira menstrualniq cikal chrez hormonalni tabletki te sas shema posavetvai se s genekolog za tiq hapcheta te se piqt izvestno vreme sled koeto se pravi malka pauza ot nqkolko meseca i na novo!

04-20-2006, 19:14
Az sy6to imam podoben problem i iskah da vi pitam za syvet tuk, ne mi se otvarq6e nova tema.
Po princip i na men mi e sy6to tolkova neredovno, kakto kazahte - idva i si otiva kogato si poiska.Uspqvam da go sledq dolu-gore, no ob6to vzeto ili idva po-rano ili zakusnqva.Opitah se da go sledq s izvestnite priznaci - bqlo te4enie, bolki i t.n., no kakto se dose6tate pak ne stava.
Tozi mesec oba4e prekali - doide mi na 1vi i me izkara okolo 10 dena - leka poleka.Tykmo si misleh 4e svyr6va i sled okolo 2-3 dena malka po4ivka pak zapo4na.Dnes mai ve4e naistina svyr6i, oba4e datata e 20ti! Tova qsno 4e ne e normalno, oba4e za6to taka? Kakyv e tozi cikyl po 20 dena, ne mi se e slu4valo 4ak tolkova do sega? Ot kakvo moje da e?
Nai-golqmoto mi pritesnenie e za sledva6tiq mesec.Se6tate se - abiturientska.Koga da go o4akvam - v na4aloto ili v kraq na meseca? Tyyykmo se zaradvah 4e nqma da e po vreme na bala, a to kakvo se okaza - ako vzeme da zakysnee, poneje toq mesec me izkara dosta, 6te vzeme da doide to4no po vreme na vajnite sybitiq.I kakvo da pravq? Kak da se spasq? Do sega ne sym vzimala nikakvi hap4eta, ne sym hodila na lekar i ne iskam i da eksperimentiram to4no sega, za6toto nqma za koga.
Ami togava...?

Мрън
04-21-2006, 10:26
Ами какво да правиш за бала... има превръзки, има и тампони. От един цикъл не се умира!

djigi
04-21-2006, 11:52
Лично според мен не само сега не е момента да "експирементираш", а като цяло отиди на лекар!!! Не би ли се чувствала по-добре като те прегледа и ти каже защо така се получава с менструацията ти, като ти каже какво трябва да направиш, за да се нормализира всичко! Наистина не би ли ти било по-спокойно да знаеш точно (за точно се счита 2-3 преди и след 28-я ден) кога ще ти дойде! На 18-19г. си - нормално е да отидеш, дори да си ходила (аз защото съм "за" профилактичните прегледи) не е болезнено! А ако ти дойде на бала - отговора е в съобщението на Мрън, пък ако толкова не искаш да ти дойде точно тогава - разрови се из форума има разни теми.... аз от личен опит няма какво да ти препоръчам, никога това не ми е пречило!

shorty_f
04-27-2006, 16:48
az imam su6tiq problem, no po-tejko- ot 4 meseca ne mi e idval cikulut. v na4aloto ne se pritesnqvah za6toto mi be6e mn neredovno i tova e za6toto ot 2 godini imam cikul. slu4valo mi se e da preska4a 1 mesec i posle da idva na su6tata data. NO ...sega...po4ti 4 meseca... mn sum pritesnena! na 16 sum ne sum hodila do sega na ginekologi4en pregled. moje li nqkoi da mi kaje kak minava pregleda i zadavat li vuprosa 'devstvena li si?' za6toto pri vsi4ki polojeniq 6te otida s maika mi a ne iskam tq da razbira 4e ne sum devstvena. molq vi 6te opi6ete na kratko kak minava edin ginekologi4en pregled? ( ne sum bremenna )

djigi
04-27-2006, 17:43
@shorty_f Можеш да помолиш майка ти да излезе от кабинета, а дори и тя самата би се сетила. Наистина ти си под нейно попечителство и трябва да знае какво става с теб, генеколога ще й каже след прегледа, но не би трябвало да й споделя за девствеността (лекарска тайна)!

gsegzxgvc
06-06-2007, 12:57
ami iskam da vi spodela za edin problem i ne mi se otvarqshe i na men nova tema... az sum na 17g i poprincip kaji re4i gore doly mi idva redovno v smisul 6to gode da kajem 4e prez dekemvri mi doide nqkude kum 24-25iq den a tuka ottogava nqkude na 23 -24 den. ta vuprosa mi e v tova 4e poprincip sega v nedelq(3.06) trqbvashe da mi doide za6toto e 23 den i poprincip ot qnuari nasam na tozi den mi idva,no ne mi doide dnes sme srqda i az i priqtelq mi mn vzehme da se pritesnqvame i si napravih test za bremennost dnes i toi se okaza 4e ne sum bremenna.vuprosa mi e moje li naistina da se vqrva na tezi testove a i toi e sig 4e ni6to ne e stanalo no nz az mn se pritesnqvam i o6te ne mi e doshlo demek dnes e 26 den iii nz ](*,) i dali e vuzmojno da e ot ne6to drygo tova leko zakusnenie?

ProstoAz
06-06-2007, 17:27
ami iskam da vi spodela za edin problem i ne mi se otvarqshe i na men nova tema... az sum na 17g i poprincip kaji re4i gore doly mi idva redovno v smisul 6to gode da kajem 4e prez dekemvri mi doide nqkude kum 24-25iq den a tuka ottogava nqkude na 23 -24 den. ta vuprosa mi e v tova 4e poprincip sega v nedelq(3.06) trqbvashe da mi doide za6toto e 23 den i poprincip ot qnuari nasam na tozi den mi idva,no ne mi doide dnes sme srqda i az i priqtelq mi mn vzehme da se pritesnqvame i si napravih test za bremennost dnes i toi se okaza 4e ne sum bremenna.vuprosa mi e moje li naistina da se vqrva na tezi testove a i toi e sig 4e ni6to ne e stanalo no nz az mn se pritesnqvam i o6te ne mi e doshlo demek dnes e 26 den iii nz ](*,) i dali e vuzmojno da e ot ne6to drygo tova leko zakusnenie?

Направи си собствена тема, ако искаш да ти се обърне небходимото внимание. Тази ще бъде заключена, тъй като е стара.