PDA

View Full Version : Плочиките



Jasse James
04-12-2006, 20:01
Здрасти :)
иамм едно въпросче, знаич не ходя по фитнеси, не см боди билдър или нещо подобно, просто си спортувамредовно. Искам да имам плочки, сега съм на 17, имам едва 2 реда :( как да ги поувелича? с много коремни преси? или с какво?!?!?! плс ...кажете

hamsterka
04-12-2006, 20:04
ami s obiknoveni koremni presi se stimulirat muskulite na dolnata 4ast na korema...a ako siprikrepi6 krakata ili nqkoi ti gi durji i vdiga6 malko i mnogo na 4esto se obrazuvat t.n 3i4 plo4ki...za da napravi6 pove4e muskuli trqbva da qde6 mnogo qica i mle4ni produkti...uspeh a ako ima6 vreme hodi do nqkoi fitnes da te posuvetvat profesionalisti..

MiRaCuLiXbb
04-12-2006, 21:04
С коремни преси се товари целият коремен мускул, какво значи долни, горни плочки, глупости. Ако искаш плочки свали подкожните мазнини. Друг начин няма.

Nedenceto
04-12-2006, 21:27
A kak da gi svalime teq podkojni maznini...znam 4e s mnogo glad ama vse pakm trqbva da ima i dr na4in :-s

penywise
04-12-2006, 22:09
пиши ми ЛС

Jasse James
04-13-2006, 17:01
e ...kak da gi svalq tiq podkojuni maznini? az redovno si sportuvam...ama ...imam si muni4ko na korema......Supermalko...ama vse pak...a otdolu WSE PAK ima samo 2 reda plo4ki :/

MiRaCuLiXbb
04-14-2006, 09:07
Явно не са малко. Прави кардио, мини на диета, не глад. Яж правилно, може и от това да е. Колкото и да ти е смешно не пий много вода наведнъж, яж на често и по малко, дъвчи! Иначе си прави и коремни преси, въпреки, че може да минеш и без тях.

^MaLkOtO^ZlO^
04-14-2006, 09:37
ami i az iskaaam plo4ki samo 4e ne moga da pravq koremni presi 6toto iam obica na pupa i mnogo boli ae da mi pomognete i na mene molq vviii

jasse_james
04-14-2006, 10:05
ne, te ne sa mnogo, plo4kite mi se vijdat, no kakvoto i da gi pravq, otkudeto i da gi gledam vse sa si samo 2 reda :(

teenkopele
04-14-2006, 11:17
Явно не са малко. Прави кардио, мини на диета, не глад. Яж правилно, може и от това да е. Колкото и да ти е смешно не пий много вода наведнъж, яж на често и по малко, дъвчи! Иначе си прави и коремни преси, въпреки, че може да минеш и без тях.

Може ли да се каже, че колоезденето е кардио? :-k ... в същия случай, ще помогне ли за топенето на подкожните мазнини? :-k

MiRaCuLiXbb
04-14-2006, 19:42
Явно не са малко. Прави кардио, мини на диета, не глад. Яж правилно, може и от това да е. Колкото и да ти е смешно не пий много вода наведнъж, яж на често и по малко, дъвчи! Иначе си прави и коремни преси, въпреки, че може да минеш и без тях.

Може ли да се каже, че колоезденето е кардио? :-k ... в същия случай, ще помогне ли за топенето на подкожните мазнини? :-k
Кардио е всичко от що ти тече яко пот. :) Колоезденето си е кардио да, въпреки, че бягането е по-добро.

teenkopele
04-17-2006, 12:39
Явно не са малко. Прави кардио, мини на диета, не глад. Яж правилно, може и от това да е. Колкото и да ти е смешно не пий много вода наведнъж, яж на често и по малко, дъвчи! Иначе си прави и коремни преси, въпреки, че може да минеш и без тях.

Може ли да се каже, че колоезденето е кардио? :-k ... в същия случай, ще помогне ли за топенето на подкожните мазнини? :-k
Кардио е всичко от що ти тече яко пот. :) Колоезденето си е кардио да, въпреки, че бягането е по-добро.

А освен редовно коремни преси и кардио, трябва ли да правя нещо друго за коремните мускули? :lol:

miss_kiss181
04-17-2006, 13:29
da be hora a az kato sam s obica na pupa kvo da kaja i sam momi4e kajete nqkoi drug na4in da si stegna korema (ne 4e eotpusnat plosak e) ama se pak trqq go podurjam.ot teq koremni mn me boli za ra di taq obica.a i sportuvam redovno seki pondelnik i 4etvurtak sam na tanci koito me stqgta adski mn.ma mi trqq ne6to za da si podurjam korem4eo 6oto taka si go haresvam ne iskam da se izduva i da stava golqmo a ako ne mu obru6tam vnimanie i tva 6te stane.

jasse_james
04-19-2006, 18:31
a kak tr da se pravqt koremnite, dobre li e prez den po 200 ot ....ot dvatavida po dvesta?

MiRaCuLiXbb
04-19-2006, 20:00
Явно не са малко. Прави кардио, мини на диета, не глад. Яж правилно, може и от това да е. Колкото и да ти е смешно не пий много вода наведнъж, яж на често и по малко, дъвчи! Иначе си прави и коремни преси, въпреки, че може да минеш и без тях.

Може ли да се каже, че колоезденето е кардио? :-k ... в същия случай, ще помогне ли за топенето на подкожните мазнини? :-k
Кардио е всичко от що ти тече яко пот. :) Колоезденето си е кардио да, въпреки, че бягането е по-добро.

А освен редовно коремни преси и кардио, трябва ли да правя нещо друго за коремните мускули? :lol:Диетката смяташ ли я като "нещо друго"? :)
За момичетата с обица на пъпа, коремните преси въобще няма да са проблем, ако ги изпълнявате правилно.
Много ми е смешно като чета някои да прави 200-500. Аз лично правя по 20, след което така съм си натоварил корема, че не мога да направя и 1 повече. Такива преси като вас мога и 100000 да направя без да се изморя особено. Научете се да ги изпълнявате правилно и тогава ще видите резултати. Като правиш по 100 и повече единственото нещо, което правиш е да си сплескаш мускула и ако си имал плочки да се скрият. С много коремни преси никога няма да изкарате пресата.

Carlos
04-20-2006, 07:28
znachi s obiknoveni koremni presi (bez naklon,kogato si legnal i povdigash gornata chash na tqloto,a krakata sa statichni) se pravqt gornite dva reda na koremniq muskul.
lqgash na zemqta i zapochvash obratnoto-tqloto e statichno i povdigash samo krakata-tova e za dolnite 2 reda. i imai turpenie-te stavat mnogo po-trudno.mojesh da probvash i kombinirani,pri koito sguvash tqloto i krakata i s glava se opitvash da dostignesh kolenete-tova za srednata chast :) aide uspeh!

MiRaCuLiXbb
04-20-2006, 12:26
Ае Carlos, виждам че много рабираш. Я кажи колко са коремните мускули според теб?/Без косите/

Axel_f
04-21-2006, 19:13
За мацките с обиците: Аз също имам там пиърсинг,обаче въобще не ме боли!Вярно е,че го имам от горе-долу вече година,ама можех да си правя свободно преси някаде 1 месец след продупчването :-k Пък сега хич даже не го усещам... :P В студиото ме предупредиха,че 1-2 месеца трябва да се въздържам от спорт,особено коремни преси,ама слава Богу вече всичко е ОК \:D/

SancheZzZz
04-21-2006, 21:16
Да ти кажа честно хич не ми се вярва че ще успееш в домашни условия да направиш плочки. Ходи на аеробика или каланетика ако искаш да си имаш плочки

SubZero
04-22-2006, 00:55
Явно не са малко. Прави кардио, мини на диета, не глад. Яж правилно, може и от това да е. Колкото и да ти е смешно не пий много вода наведнъж, яж на често и по малко, дъвчи! Иначе си прави и коремни преси, въпреки, че може да минеш и без тях.

Може ли да се каже, че колоезденето е кардио? :-k ... в същия случай, ще помогне ли за топенето на подкожните мазнини? :-k
Кардио е всичко от що ти тече яко пот. :) Колоезденето си е кардио да, въпреки, че бягането е по-добро.

За мен най-простото средство е най-добро за изгаряне на мазнини, а именно колелата във фитнеса . Пускате го на скорост на която не напрягате мускулите на краката , а просто въртите бързо така кислорода почва да разгражда мазнините (към 20тата-30тата минута). Някъде бях чел, че тичането изгаря повече мускулна маса от колкото мазнини 40% мазнини и 60% мускулна маса, така казва и пича който води предаването за фитнес по СКАТ :o

04-22-2006, 08:22
Явно не са малко. Прави кардио, мини на диета, не глад. Яж правилно, може и от това да е. Колкото и да ти е смешно не пий много вода наведнъж, яж на често и по малко, дъвчи! Иначе си прави и коремни преси, въпреки, че може да минеш и без тях.

Може ли да се каже, че колоезденето е кардио? :-k ... в същия случай, ще помогне ли за топенето на подкожните мазнини? :-k
Кардио е всичко от що ти тече яко пот. :) Колоезденето си е кардио да, въпреки, че бягането е по-добро.

А освен редовно коремни преси и кардио, трябва ли да правя нещо друго за коремните мускули? :lol:Диетката смяташ ли я като "нещо друго"? :)
За момичетата с обица на пъпа, коремните преси въобще няма да са проблем, ако ги изпълнявате правилно.
Много ми е смешно като чета някои да прави 200-500. Аз лично правя по 20, след което така съм си натоварил корема, че не мога да направя и 1 повече. Такива преси като вас мога и 100000 да направя без да се изморя особено. Научете се да ги изпълнявате правилно и тогава ще видите резултати. Като правиш по 100 и повече единственото нещо, което правиш е да си сплескаш мускула и ако си имал плочки да се скрият. С много коремни преси никога няма да изкарате пресата.

e ok, qsno, 4e razbira6 pove4e ot men, kak se prevat Pravilni koremni presi??

teenkopele
04-22-2006, 08:48
Явно не са малко. Прави кардио, мини на диета, не глад. Яж правилно, може и от това да е. Колкото и да ти е смешно не пий много вода наведнъж, яж на често и по малко, дъвчи! Иначе си прави и коремни преси, въпреки, че може да минеш и без тях.

Може ли да се каже, че колоезденето е кардио? :-k ... в същия случай, ще помогне ли за топенето на подкожните мазнини? :-k
Кардио е всичко от що ти тече яко пот. :) Колоезденето си е кардио да, въпреки, че бягането е по-добро.

А освен редовно коремни преси и кардио, трябва ли да правя нещо друго за коремните мускули? :lol:Диетката смяташ ли я като "нещо друго"? :)
За момичетата с обица на пъпа, коремните преси въобще няма да са проблем, ако ги изпълнявате правилно.
Много ми е смешно като чета някои да прави 200-500. Аз лично правя по 20, след което така съм си натоварил корема, че не мога да направя и 1 повече. Такива преси като вас мога и 100000 да направя без да се изморя особено. Научете се да ги изпълнявате правилно и тогава ще видите резултати. Като правиш по 100 и повече единственото нещо, което правиш е да си сплескаш мускула и ако си имал плочки да се скрият. С много коремни преси никога няма да изкарате пресата.

Аз правя: 4х50 нормални, 4х50 за горните коремни мускули и 4х50 с повдигане на крака...всеки ден. :wink:
Трябва ли някакви промени в сериите и т.н.? :-k

Carlos
04-22-2006, 09:10
Да ти кажа, MiRaCuLiX.bb, доста разбирам,да. Четвърта година ми е да се занимавам с bodybuilding, и аз като jasse_james съм на 17 и имам 4 реда плочки. Последния, най-долен се прави най-трудо, според мен невъзможно в домашни условия. А без косите коремният мускул е един, затова се тренира и толкова трудно. Не е като бицепс и трицепс примерно (съставен от няколко части(глави)). Същият е случаят с прасец и предмишница.
^MaLkOtO^ZlO^ - ami i az iskaaam plo4ki samo 4e ne moga da pravq koremni presi 6toto iam obica na pupa i mnogo boli ae da mi pomognete i na mene molq vviii - ами махаш обецата преди тренировка и после си я слагаш... Не е кой знае какво.Моята приятелка също има и тя така прави.
Айде успех! :)

MiRaCuLiXbb
04-22-2006, 14:04
Да ти кажа, MiRaCuLiX.bb, доста разбирам,да. Четвърта година ми е да се занимавам с bodybuilding, и аз като jasse_james съм на 17 и имам 4 реда плочки. Последния, най-долен се прави най-трудо, според мен невъзможно в домашни условия. А без косите коремният мускул е един, затова се тренира и толкова трудно. Не е като бицепс и трицепс примерно (съставен от няколко части(глави)). Същият е случаят с прасец и предмишница.
^MaLkOtO^ZlO^ - ami i az iskaaam plo4ki samo 4e ne moga da pravq koremni presi 6toto iam obica na pupa i mnogo boli ae da mi pomognete i na mene molq vviii - ами махаш обецата преди тренировка и после си я слагаш... Не е кой знае какво.Моята приятелка също има и тя така прави.
Айде успех! :)
Ами братле не личи да разбираш. Аз имам доста хубава преса и почти не я тренирам/един път на месец може би/. Кви долни, кви горни плочки, правиш 4-5 серии по 20 бавно, контролирано в пълен обем и с дишане и това е достатъчно. Всичко друго е да държиш нисък % мазнини. Ако според теб преса се изкарва и се праи с коремни то ми е ясно колко разбираш. С коремни можеш само си прибереш шкембето ако си некои разпуснат плондир, нищо повече.

Carlos
04-22-2006, 17:07
ami dobre...vij ne znam kak da ti obqsnq po-tochno,ama to togava shteshe da e super lesno da se poddurja presata.v takuv sluchai pogledni presata na Ronnie Coleman ili na Jay Cutler ili na koito i da e kulturist.vij razlikata.e tazi razlika ne moje da se postigne s edno trenirane na presata v meseca.togava nqmashe da ima smisul ot koremnite presi.kakto na vseki "klioshtav" chovek lichi presata.no ti ne iskash kato negovata i muskulite da sa "dulboki" i "plutni".tochno kato na kulturist,a ne samo da lichi kude sa ochertani otdelnite plochki i tolkova.

MiRaCuLiXbb
04-22-2006, 20:03
Много културисти въобще не тренират пресата, защото се натоварва достатъчно от други упражнения. Са някои профи културисти тренират повече корем, защото ядат кат разпрани и трябва да държат подутия корем и увеличените органи в прилична талия... Ти гледаш дълбоките преси на Колман и Кътлър при 3% тесени мазнини, виждал ли си ги в основен период? Свини със щембаци.
Да се поддържа пресата не е лесно, кой нормален човек поддържа 7-8-9% мазнини? Кльощавия човек няма дълбока преса, защото не извършва никаква физическа дейност.

InHell
04-23-2006, 00:26
Малий, как сте се запънали и двамата като магарета на мост.

Аз съм......слабичък и имам 4 реда плочки. Отдавна не съм ги поддържал, но на времето правих всяка вечер по 100 коремни и бягах 3 км. на стадиона под моста. Веднъж направих над 300, но единствения резултат беше, че си протрих задника!
Та отговора мисля, че е следния: първо правиш всичко възможно да свалиш мазнините от корема и след това на вечер по 60-80 коремни преси, и си готов.

04-23-2006, 14:13
1.Кормените преси стимулират горната част на корема !
2.Ако вече имаш достатъчно изградена ММ на корема то плочиките са си там просто не се виждат и трябва да ги "извадиш на бял свят" защото над тях има малко или много мазнинка ...Това става с кардио и диета ...Или ето ти предложение :
1.НВД
2.Тичане
3.Л-Карнитин ...
И за последно да ти кажа ,че при някой хора плочките се показват доста по трудно от колкото на други хора :)

04-23-2006, 14:15
Ето ти инфо за коремните :

http://www.bb-team.org/exercise/000065.php

Прави също римско столче и повдигане на краката :
http://www.bb-team.org/exercise/000064.php

04-24-2006, 18:11
damm!Koremni presi i drugi uprajneniq za korema

Jasse_James
04-25-2006, 08:08
Темата е за получаване на плочки в домашни условия ... В Крайна сметка май диета и умерено количество правилно направени коремни преси му е майката :) Благодаря на участвалите в дискусията :)

Amorfofalus
04-25-2006, 18:02
За коремните преси не е важно да правиш мн повторения , както казаха няколко човека преди това.Аз познавам мн хора които правят по 500 на ден , но те го правят с цел отслабване или по-точно за сваляне на тластините които са върху плочките.Когато правиш нормални коремни преси по-добре си хвани един диск и го дръж пред гърдите , но без да си помагаш с ръце - аз лично така правя , има и варянт при които даржиш диска зад гърба , но на мен не ми е удобно така.
Всеки има плочки просто трябва да ги накараш да се покажат - ти каза че ходиш на фитнес , незнам къде ходиш , но предполагам че имат уреди кадето се хващаш и работиш само с краката като се стараеш да ги повдигнеш колкото можеш по-високо.
И аз ходя на фитнес и го правя това упражнение , но за жалост при мен проблема е че все още 4-въртите не се показват а останалите са ми малко разместени :-D

dream_for_you
04-25-2006, 21:08
obicata na pupa ne e nikakuv problem.az imam fr i tq e s takava i si ima plo4ki kato si pravi redovno koremni presi.ako tolkova te boli,si vzemi dr da q smenq6 dokato gi pravi6,nqkoq s top4ence i da e po-malka
za plo4ki na korema nai-dobre e da se pravqt vseki den uprajneniq za korema,no ne po 100-200 povtoreniq,a po 3 serii po 20 povtoreniq.trqbva da se pravqt razli4ni vidove koremni i pri izpulnenieto trqbva da se stqgat muskulite.

04-26-2006, 21:07
kakto razbiram ima6 malko podkojni maznini za da se pokajat vsi4ki plo4ki drqbva da napravi6 dulbo4ina na koremnite muskuli tova stava kato pravi6 koremni presi s tejest na gardite trenirai i dolnata 4ast na korema kato povdiga6 krakata do prav ugul ot visilka

musik
04-29-2006, 19:33
nqkoi kompetenten da mi otgovori-molq

imam plo4ki -dosta dobri muskuli no sa pokriti s 1-2 sm slaninki-
ako zapo4na fitnes s prigotvena programa 6te moga li da svalq slaninkite i plo4kite da se pokajat ili e trqbvalo purvo da otslana a sled tova da pravq muskuli

p.s.-momi4e sum :!:

lainagovna
04-29-2006, 20:00
има 100 вида коремни преси и още 100 начина за изпълняването им. но иначе фитнеса не е лоша идея http://www.bb-team.org/

MiRaCuLiXbb
04-29-2006, 20:56
Единствената добра идея е правилното хранене.

musik
04-30-2006, 14:08
ami az moga da kaja 4e se hranq mn zdravoslovno no sporta mi e v po-malko zasega

MiRaCuLiXbb
04-30-2006, 16:14
Хах, то не е важно само здравословно, а и правилно. 1-2 см мазнина си е бая.

MimiTy
04-30-2006, 16:19
imam vapros kam ^MaLkOtO^ZlO^
naistina li te boli s obicata 6toto i az iskam si slagam..vsa6nost az si slojih oba4e posle ne mojaha da mi smenqt obicata i mi zarasna dupkata i sega se 4udq da probvam li pak :?

ella
04-30-2006, 17:13
Хах, то не е важно само здравословно, а и правилно. 1-2 см мазнина си е бая.-xaxaxaxaaaaaaaaa

ami zdravoslovno=pravilno ili ti ima6 drugo mnenie :mrgreen:
moje bi spored teb nezdravoslovnoto e po-pravilno

MiRaCuLiXbb
05-01-2006, 09:47
Тая па на умна ли се праиш ве. Щом има 2 думи, значи е нещо различно. Естествено, че здравословно не означава правилно. Плодовете са здравословни, но ако ги набиваш вечер или ги смесваш с неподходящи храни яденето ти е неправилно. Месото е здравословна храна, но ако незнаеш кога, как и защо да го ядеш, как да го приготвяш и с какво да го комбинираш отново ще се храниш неправилно. Сещаш ли се сега.